m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Zima. Biało. Zimno.Na dłuższe spacery straciłam ochotę.Postanowiłam przechować się  w jakimś ciepłym miejscu. Oby tylko nie w galerii handlowej. No to może galeria sztuki? Co tam dzisiaj serwują? Już po raz dziesiąty w opolskiej galerii sztuki współczesnej można spotkać się z czołówką fotografii światowej. Na tegoroczny konkurs 5847 fotografów wysłało do Amsterdamu blisko 102 tysiące prac.Jednym słowem - World Press Foto. Tegorocznym zwycięzcą World Press Photo  został  Pietro Masturzo, Włoch, autor zdjęcia 2009 roku, przedstawiającego dachy Teheranu.
Mnie urzekło kilka innych zdjęć, chociaż do oglądanie niektórych z nich powinnam przygotować się w jakiś szczególny sposób. Może przed wejściem na wystawę należało rozdawać kubeczki z naparem  melissy? Gro zdjęć obfitowało bowiem w krew, emocje - strach, ból, gniew. Czytałam niedawno w lokalnej gazecie, że po wizycie na WPF jeden z opolskich nauczycieli wystosował pismo do...prokuratury. Wystawa skierowana jest ponoć do każdego odbiorcy. Brak jakichkolwiek ostrzeżeń o drastycznych obrazach. Mało tego - Galeria ogłosiła konkurs  , zachęcając szkoły do udziału, nęcąc nagrodami .
No i przychodzą.Podpatrując niektórych odwiedzających odniosłam  wrażenie, ze pomylili galerie-tuż obok stoi spora opolska galeria handlowa-może jednak warto było zabrać dzieciaki na ruchome schody i lody.... Tegoroczna edycja WPF różni się od poprzednich między innymi tym, że dopuszczono prace amatorskie, a także kadry z filmów wideo, które ukazywały się w prasie. Na pewno pamiętacie np film o umierającej Nedzie.kadr z filmiku także zaistniał na wystawie. Ale przecież WPF to nie tylko przemoc, krew i śmierć. Bardzo ciekawe kadry o tematyce społecznej, sportowej, przyrodniczej kusiły kolorami, kompozycją, dynamiką. W tym roku w konkursie startowało także  150 Polaków.
Niestety, na liście laureatów żadne z polskich nazwisk  nie pojawiło się. Hmmm...może w przyszłym usłyszymy o kimś ze stałych bywalców OŚ? Oglądając wasze zdjęcia, bez wazelinki, muszę stwierdzić, ze niejeden obieżyświacki kadr miałby niemałe szanse. No, a teraz na chwilę zamilknę, bo na wystawie ogląda się a nie tylko komentuje:)
I co? Zachęciłam was? Jeśli tak-miło mi. Wiecie, nawet jak nie lubicie oglądać obrazków, hi hi -  zawsze to w galerii cieplej i przyjemniej niż na mrozie:))))

najbliższe galerie:

 
Franciszkanie w Opolu
1pix użytkownik dreptak odległość 0 km 1pix
skansen opolski - edycja jesienna
1pix użytkownik dreptak odległość 0 km 1pix
Opole - nocne zauroczenie
1pix użytkownik mieczysaw odległość 0 km 1pix
Opole
1pix użytkownik mieczysaw odległość 0 km 1pix
Opole
1pix użytkownik irkas odległość 0 km 1pix
opolskie foto migawki
1pix użytkownik dreptak odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 23.12.2010 20:22

... miejsce dla mnie miłe, znane i pełne wspomnień. A na zapleczu Kośnego... pozdrawiam serdecznie.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 23.12.2010 12:18

Bardzo mnie zachęciłaś :-) Dobry komentarz. Szkioda, że nie jestem z Opola i już po wystawie. Jak tylko będzie u mnie to na pewno się wybiorę. Pozdrawiam, andred

justyska88 użytkownik justyska88(wpisów:4) dodano 22.12.2010 23:52

Bardzo podoba mi sie Twoje 4 zdjecie. Czuc w nim kontemplacje zwiedzajacych, klimat wystawy. Do tego jeszcze te drzewa odbijajace sie w szybie..mm. Cud-miod-orzeszki jak dla mnie:) pozdrawiam!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!