m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Spiazzi to właściwie kilka domów na wysokości 774 m npm. Pnąc się tu w górę autokarem późnym wieczorem,po ciemku, niektórzy z nas mieli mieszane uczucia. W dzień nie wyglądało to już tak groźnie. Po noclegu w tym oto hoteliku na górze Baldo wyruszamy w stronę sanktuarium. Podczas spaceru podziwiamy malownicze krajobrazy górskie. Wzdłuż drogi usytuowane są pomniki przedstawiające sceny z Męki Pańskiej.
Dotarliśmy do celu.Widok niezwykły-przyklejone do skał sanktuarium a pod nim 400 metrowa przepaść. Po przejściu tunelem ukazuje się kościół na tle zbocza ze skały. Pomiędzy zboczami otwiera się widok na dolinę Adygi.
Postanowiłem przyjrzeć się bliżej tym kreskom na drodze. Niektóre z nich okazały się dużymi ciężarówkami. Otoczenie sanktuarium koroną szczytów sprawiło że w jego nazwie pojawiła się korona. Źródła podają że już w 1200 roku istniała tu kaplica poświęcona Matce Boskiej z góry Baldo. Do 1922 roku materiały budowlane opuszczano z wierzchołka skały za pomocą lin. Obecny kościół otwarto w 1530 roku podczas wizyty biskupa Werony. Pod koniec XIX wieku dokonano rozbudowy kościoła. Z tego okresu pochodzi również neogotycka fasada z różowego marmuru. Jedna z wielu tablic pamiątkowych ze zdjęciami odwiedzających to miejsce.
W katakombach znajdują się trzy szklane urny z ciałami mnichów. Popatrzmy jeszcze na piękne otoczenie tego niezwykle położonego sanktuarium. W 1982 roku sanktuarium otrzymuje tytuł bazyliki mniejszej, a w 1988 miejsce to odwiedził papież Jan Paweł II.

najbliższe galerie:

 
Riva del Garda
1pix użytkownik akwilop odległość 7 km 1pix
Włochy - Jezioro Garda,  część północna
1pix użytkownik woja odległość 9 km 1pix
Jezioro Garda (1)
1pix użytkownik mlochowskijacek odległość 10 km 1pix
Cassone Malcesine nad jeziorem Garda.
1pix użytkownik szarykot odległość 11 km 1pix
Włochy - Jezioro Garda
1pix użytkownik zibid odległość 12 km 1pix
Jezioro Garda
1pix użytkownik akwilop odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1948) dodano 15.02.2011 08:22

Pięknie pokazane Santkuarium zarówno położenie jak i sam obiekt. Miałam okazję zobaczyć to miejsce. Jest naprawdę imponujące. Pozdrawiam

mocar użytkownik mocar(wpisów:2805) dodano 11.02.2011 16:57

Ciekawie położone to Sanktuarium i na trasie z PL do Włoch, warto nieco zboczyć, zwiedzić i odpocząć przed dalsza podróżą.

Pozdrawiam

mapa użytkownik mapa(wpisów:59) - Użytkownik usunięty. dodano 10.02.2011 22:24

Położenie tego sanktuarium niesamowite.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 10.02.2011 21:11

Niesamowite to sanktuarium i jego usytułowanie.Czego to człowiek nie wymyśli aby utrudnić sobie życie;)
Przy 8 zastanawiałam się jak się tam można dostać,kolejne zdjęcie to wyjaśniło.Jednak jak piszesz materiały budowlane były opuszczane na linach,czyli najpierw powstało sanktuarium,a tunel został wykuty w póżniejszym czasie.Więc zapewne dostęp do tego miejsca także był możliwy jedynie przy pomocy lin jak mniemam.
Pozdrawiam:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 10.02.2011 20:49

Położenie - rewelacja.
Chyba dużo ciekawsze niż samo sanktuarium, ale nawet dla samych widoków też bym się tam wdrapała.
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!