m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Gran Canaria jest niczym mały kontynent w miniaturze. Bliska Europie wyspa posiadająca tak różnorodne plaże, jak sam jej krajobraz, bogaty w niespodzianki. Prawie 60 kilometrów plaż przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, skąpane w promieniach łagodnego słońca, które mieszka tu niemal na stałe. Na Gran Canarii istnieją różnego rodzaju plaże. Stanowią magnes przyciągający od wielu pokoleń odwiedzających z tysięcy miejsc na ziemi. Są plaże bardzo uczęszczane i popularne, tak jak długie pasmo piasku Maspalomas. Rozległy pas jasnego piasku pomiędzy Playa del Inglés a podnóżem wyniosłej latarni morskiej Maspalomas, ...wypełniony jest pustynnym krajobrazem wydm schodzących do południowego wybrzeża wyspy.
Na samym południu istnieje kolejne długie pasmo plaż. Są wśród nich plaże rodzinne o spokojnych wodach, jak San Agustín, ...plaża Amadores, czy też maleńka plaża w Puerto de Mogán. Jeśli ktoś preferuje plażowy zgiełk i ożywienie, znajdzie w kurorcie turystycznym Puerto Rico, jednym z miejsc o najlepszym klimacie. Południe Gran Canarii posiada mnóstwo maleńkich plaż. Wszystkie z nich cieszą się piękną pogodą praktycznie przez okrągły rok. Niektóre są bardziej turystyczne, z siecią infrastruktury dla plażowiczów. Inne stanowią zaciszne miejsce ucieczki dla tych, którzy chcą odpocząć w odosobnieniu. Plaże w północnej części wyspy posiadają właśnie taki charakter. Można tu znaleźć małe osady rybackie jak Agaete, doskonałe miejsce na krótką ucieczkę przed zgiełkiem życia codziennego.
Mogán - położona w środkowo-zachodniej części wyspy typowa kanaryjska wioska z kościołem i ratuszem miejskim w jej centralnej części. Mogán i jego najbliższe okolice stanowią doskonały punkt do podziwiania piękna przyrody - otaczających miasteczko wysokich gór, zielonych lasów piniowych oraz zachwycającego Barranco de Mogán.  Z początkiem lat 90, zapoczątkowano na wyspie tworzenie infrastruktury umożliwiającej zapoczątkowanie turystyki wiejskiej, poprzez odnowę starych domów z przeznaczeniem na zakwaterowanie, oraz poprzez tworzenie eko-turystycznych tras krajobrazowych. Bez wątpienia, są to kwatery niezwykle urokliwe, przeznaczone dla tych, którzy pragną skorzystać z ciepłego klimatu na łonie natury i w oddali od tradycyjnej turystyki masowej. W obiektach zakwaterowania wiejskiego zwraca się szczególną uwagę na obsługę gości, gdyż jedną z ich głównych cech charakterystycznych jest miejscowa gościnność.
Puerto de Mogán otoczone wysokimi górami, pozbawione wysokiej zabudowy hotelowej i natłoku głośnych dyskotek jest zdecydowanie odmienne od sąsiednich kurortów Puerto Rico czy Playa del Inglés. Rozkoszując się panującą dokoła ciszą możemy przespacerować się przepięknymi uliczkami Małej Wenecji, poopalać się na kameralnej plaży, czy też zjeść w nadbrzeżnej restauracji wpatrując się w kołyszące się na falach jachty. Puerto de Mogán - port i przepiękna przystań jachtowa zapewniające doskonałe warunki dla cumujących jachtów, pozostających tu zarówno na krótszy, jak i dłuższy okres czasu. Przez okrągłe dwanaście miesięcy w roku, można się tu cieszyć wyjątkowo przyjemną temperaturą powietrza we wszystkich miejscowościach na wyspie. Jest również możliwe, aby odwiedzający w ciągu jednego dnia mógł podziwiać ciepło wybrzeży,
....poznać wyższe regiony o klimacie umiarkowanym, przejść doliny wąwozów porośnięte roślinnością subtropikalną , ...czy też dotrzeć aż do najwyższych partii wyspy, gdzie górskie szczyty są w zimie jedynym świadkiem pierwszych płatków śniegu. Każdy zakątek Gran Canarii oferuje niezliczone możliwości turystyczne. Ukształtowanie terenu, chłodne wiatry alisios oraz prądy morskie, odciskają charakterystyczne i niepowtarzalne piętno w każdym miejscu na wyspie. Zachodnia część wyspy jest obszarem o najmniejszym zaludnieniu. Jest godnym polecenia wybranie trasy nad samym wybrzeżem, przejeżdżając przez Meloneras, Pasito Blanco i wkraczając na teren gminy Mogán,
posiadającej spektakularne skaliste wybrzeża, które można podziwiać jadąc samochodem. W meandrach tej linii brzegowej znajdują ujście wielkie kaniony wyspy, które nadają nazwę plażom tego regionu. Można się zatrzymać w Puerto de Arguineguín i przejść się po rybackiej wiosce oraz małych, przytulnych plażach. Jadąc dalej tym szlakiem, zobaczymy w niedalekiej odległości plaże Patalavaca o złotym piasku, La Verga, oraz kurort Anfi del Mar będący ośrodkiem sportów wodnych. Następnie odnajdziemy na tym szlaku plaże Puerto Rico, Amadores, Cura, Tauro i Taurito, które również położone są przy wspaniałych kurortach turystycznych, gdzie można uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne. Na końcowym odcinku tego szlaku dojeżdżamy do Puerto de Mogán, pięknej miejscowości nadmorskiej, bardzo zadbanej tak jeśli chodzi o detale architektoniczne, jak o wierność tutejszej tradycji.
Puerto de Mogán oferuje możliwość skosztowania wspaniałych potraw ze świeżo złowionych w tutejszych wodach ryb, w jednej z restauracji na świeżym powietrzu zwanych terrazas. Stolica wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, również położona na północy, nie kryje swojego wielkiego klejnotu: ....kosmopolitycznej plaży Las Canteras. To kilkukilometrowa plaża miejska, przyciągająca setki miłośników kąpieli morskiej i surfingu. Gran Canaria oferuje odwiedzającym wszelkie usługi, jak przystało na sprawdzony kurort z gwarancjami, z długą tradycją, do którego powraca co roku tysiące europejczyków. Wyspa Gran Canaria jest uważana za wielki park tematyczny, w którym przeplatają się dzieje historyczne, urokliwe zakątki nieskażonej przyrody, oraz różnorodne i atrakcyjne możliwości do rozrywki i zabawy podczas czasu wolnego. Wystarczy jedynie pojechać na wycieczkę o intensywnym programie, zawierającym wizytę w 21 wioskach i miastach wyspy, aby zdać sobie sprawę z ogromnej różnorodności istniejących tu krajobrazów, tradycji kulturowych, oraz mikroklimatów, które oferuje Gran Canaria na każdym kroku dla swoich odwiedzających. DZIĘKUJE.

najbliższe galerie:

 
Gran Canaria cz.I-Puerto de Mogan
1pix użytkownik renatas odległość 0 km 1pix
Amadores i Puerto Rico
1pix użytkownik amaranth odległość 5 km 1pix
Gran Canaria cz.IV-Wąwóz Veneguera
1pix użytkownik renatas odległość 6 km 1pix
Kanaryjska Wenecja - Mogan
1pix użytkownik amaranth odległość 7 km 1pix
Gran Canaria
1pix użytkownik jotwu odległość 11 km 1pix
Gran Canaria. Barwy nieba.
1pix użytkownik jotwu odległość 12 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 02.02.2011 20:26

Mimo że skany to miejsca zaprezentowane mają swój nieodparty urok.
Pozdrawiam:)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 02.02.2011 15:22

Wszystkie zdjęcia to są skany więc jakość pozostawia nieco do życzenia.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 02.02.2011 14:54

Czy część zdjęć to skany czy coś się podziało z jakością ? Barwna mozaika kompozycyjna, choć przez tą jakość pozostawia niedosyt.
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!