m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Kto lubi uzdrowiska z tzw. wypasem powinien koniecznie tu przyjechać. Nawet Baden-Baden nie ma takiego blichtru. Trudno chyba w ogóle znaleźć podobne miasto i uzdrowisko. Niby to Czechy, tuż przy granicy niemieckiej a łatwiej dogadać się po rosyjsku. W kioskach 60% prasy jest rosyjskojęzycznej a w sklepach jubilerskich Rosjanie stanowią 80% klientów . A sklepów tych co niemiara. Na szczęście coraz mniej gości w dresach, uginających się pod ciężarem złotych łańcuchów można spotkać na ulicach. Zamienili dresy na marynarki. Znajduje się tu 79 gorących źródeł, z których bije woda mineralna o właściwościach leczniczych powstająca w granitowych skałach macierzystych na głębokości ok. 2 km pod ziemią. Temperatura karlowarskich wód waha się między 41 a 73˚C. Sprawdzałem, to jest przód rzeźby. 12 źródeł, bijących w centrum miasta, jest ujęte w specjalnie wybudowanych kolumnadach, czyli odpowiednikach polskich pijalni wód. Tutaj Kolumnada Młyńska- największa z pięciu w mieście.
W 1807 roku Jan Becher rozpoczął produkcję słynnego likieru swojego imienia.
Chyba tylko ten fakt powoduje cieplejsze myśli, kiedy słyszę o Karlowych Warach. Na fotkach zobaczycie całkiem sympatyczne miasto. Wszystko wygląda tak jak wygląda.
Nie jest to jednak cała prawda. Okazałem się gamoniem i nie udało mi się oddać ducha tego miasta. Przynajmniej takiego jakim ja go widziałem. Rozpasany konsumpcjonizm, obnoszenie się z bogactwem i postrzeganie świata przez pryzmat portfela były tu nieznośne. Przynajmniej dla mnie. Miasto wygląda kolorowo i przyjaźnie. Nawet czasem można odetchnąć zielonością i spokojem.
Jak to w uzdrowisku. Albo posłuchać pięknej muzyki. Tutaj odbywają się przecież od 1946 roku słynne festiwale filmowe. Poza tym festiwal muzyczny Mozart i Karlowe Wary, międzynarodowy festiwal filmów o ruchu turystycznym Tourfilm (coś dla nas), Karlowarska Jesień Dworzaka, Międzynarodowy festiwal jazzowy, Konkurs wokalny Antonína Dvorzaka. Pograć można na najstarszym polu golfowym w Czechach z osiemnastoma dołkami. Do dyspozycji gości są też: hala do gry w golfa z symulatorem golfowym, korty tenisowe, baseny, pływalnia, bilard, jazda konna, strzelnica, skateboard, karate, siatkówka, squash, loty widokowe nad miastem. No i mnóstwo sklepów z cenami jak u Konwalii w Zurychu.
Oblicza miasta dopełnia bogate życie towarzyskie. Pewnie dlatego, że nie stać mnie było na te bogate życie teraz marudzę. Miasto leży nad rzeką Ciepłą i taka jest faktycznie. Gorące źródła muszą przecież gdzieś uchodzić. W XIX stuleciu miasto zaczęło rozwijać się poza wąską doliną rzeki Ciepłej i wraz z zabudową wkroczyło na zbocza Rudaw. Większość obecnej zabudowy pochodzi właśnie z tego okresu. Hotel Pupp. Poza Pragą to najdroższy hotel w Czechach.
Za nim znajdziemy kolejkę wywożącą na punkt widokowy. Miasto jest także znane dzięki kryształom marki Moser i porcelanie, popularnej wodzie mineralnej Mattoni i oryginalnym karlowarskim waflom. Wodę i wafle spróbowałem... dobre.
Do Karlowych Warów oprócz naszego Wieszcza przyjeżdżali król Saksonii i Polski August Mocny, Chopin, Dumas, Beethoven (jego pomnik upamiętniający wizytę znajdziemy przy ulicy Slovenskiej), Bach, Brahms, Liszt, Paganini, Smetana, Dworzak, Goethe i car Rosji Piotr Wielki, Otto von Bismarck i Mustafa Kemala Atatürk. Trzykrotnie pojawił się tu Karol Marks, a w ostatnich latach m.in. Mia Farrow, Gregory Peck i Whoopie Goldberg.
I pewnie jeszcze setki sławnych ludzi.
Pewnie kiedyś było tu inaczej.
A może przyjeżdżali aby się leczyć? Rosjanie przyjeżdżali już w XIX wieku. Wśród arystokracji było to bardzo modne miejsce.
Nowa arystokracja podtrzymuje tradycje z carskich czasów. Każdy może tu przyjeżdżać, byle miał wolne środki płatnicze, ale skala odwiedzin tego uzdrowiska przez braci ze wschodu była dla mnie dużym zaskoczeniem. Dla Czechów to hotel Romance, dla Rosjan Puszkin.
Powrócę jeszcze do produkcji Becherowki. Przechowywaną w sejfie recepturę (niezmienna od dwustu lat) znają dwaj zaufani pracownicy. Spotykają się raz w tygodniu. Wtedy odbywa się ważenie i mieszanie ziół i korzeni. Mieszankę wsypuje się do worków i na tydzień zanurza w kadziach z alkoholem. Powstałą esencję rozlewa się do dębowych beczek, dzięki którym zyskuje charakterystyczny smak i złocisty kolor. Po dodaniu do ekstraktu wody i cukru przez dwa miesiące alkohol leżakuje i dojrzewa. A zanim trafi do butelek, jest jeszcze raz mieszany.

W tym mieszczańskim, uporządkowanym świecie, te odbicie w oknie, gdzie wszystko się wali i wykrzywia nadało temu miastu bardziej ludzkie oblicze. 
Nie wiem czy ze mną wszystko jest w porządku, skoro taki świat bardziej mi się podoba. Na szczęście na obrzeżach uzdrowiska, znajdujemy trochę inną architekturę.
O dziwo, w uzdrowisku nie znajdziemy tak popularnej wśród innych zabytków, sztuki nowoczesnej. Tu nie ma miejsca na takie dysonanse. Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości głównie w tym języku. W Karlowych Warach mówią, że jeśli woda z żadnego z dwunastu źródełek nie pomoże wyleczyć schorzenia, trzeba spróbować tej z trzynastego, czyli becherovki.
Nie marnując czasu na picie tego ciepłego paskudztwa skupiłem się na tym trzynastym źródle. Polecam wszystkim.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
KARLOVY VARY - miasto 79 gorących źródeł
1pix użytkownik seferino odległość 1 km 1pix
Karlove Vary
1pix użytkownik szarykot odległość 1 km 1pix
Loket (Elbogen)
1pix użytkownik claude odległość 10 km 1pix
Mariańskie Łaźnie
1pix użytkownik dispar odległość 31 km 1pix
Mariańskie Łaźnie (Mariánské Lázně/Marienbad)
1pix użytkownik claude odległość 33 km 1pix
Cheb (Eger)
1pix użytkownik claude odległość 39 km 1pix

komentarze do galerii (143):

 
deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 09.02.2011 15:40

... wesoło. Dzięki Karlovym Varom dowiedziałem się, że nieuchronnie zbliża się data wygaśnięcia mojego ulubionego wulkanu. Nie jest dobrze..., pozdrawiam serdecznie.

karola użytkownik karola(wpisów:42) dodano 05.02.2011 08:41

Ciekawe i piękne miejsce.Szczególnie polecam muzeum Jana Bechera,po degustacji 3 trunków każdy wychodzi zadowolony:)!

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 04.02.2011 15:12

Pipol pod wplywej tej reklamy jaka ponizej zamiesciles skrzynka Ci pewnie peka od niemoralnych propozycji :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.02.2011 08:23

na sucho

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 04.02.2011 08:22

Agra60 - jak Ty nie widzisz związku , to cóż... trudno będzie to sucho wytłumaczyć i tak wirtualnie....

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 04.02.2011 08:10

Hmm -te Karlove Vary coś mają - jak czytałem dziewczyny jak pisały o wulkanach i erupcji zaraz wziąłem atlas i szukałem ich wokół Karlowych-zaraz google poszły w ruch

Dziewczyny mam dużą prośbę -wytłumaczcie mi z polskiego na nasze ( wiecie jestem prosty chłopek roztropek -ja tych wszystkich aluzji nie rozumiem , do mnie trzeba dużymi literami ,dosadnie) Piszecie o erupcji wulkanu jak o męskiej erekcji - zaraz po tych dialogach u dispara znalazłem w necie eksplozję wulkanu -męskiej erekcji w necie nie musiałem długo szukać porównywałem - porównywałem ale choroba nie umiałem doszukać się związku- może ktoś mniej pruderyjny mi to wyjaśni ?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 04.02.2011 07:39

Dużo słyszałem o uzdrowiskach i sanatoriach w kontekście tego co poniżej. Musi to być prawda, skoro same fotki już tak oddziaływują. Wszystkich pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 22:26

najlepsze są eksplozywne!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:25

Nie Pipol bo:należą do najbardziej eksplozywnych i posiadają wysokie, strome stożki!!!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:24

Pipol jak stratowulkan to warto się poświęcić i nawet maseczkę z ptasiej kupy zastosować,a jak błotne to nie ma co się poświęcać;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 22:24

aaa... musiałam pójść siku, tak się ubawiłam :-)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:23

bo wywalają lapille ?

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:22

Było kupić krem do łożysk , znaczy z łożyska

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:21

Najlepszy jest chyba stratowulkany!!!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:20

Taaaaaaaaaaaaa...początkowo to był i Wezuwiusz,nawet bomby i gazy!!!!
Skończyło się rozwodem,nawet lawiny błotne nie pomogły.....

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:20

Uuuuu....Pipol czyli już wygasający...kondolencje ;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:18

Surykatka. Błotny !!!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:16

Surykatka....bo umrę ze smiechu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:16

Najbardziej zainteresowała mnie kaldera,to też takie ryzyko istnieja? (biedne Chłopy) ;)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:14

Anikm...no jak się Dispar doczyta,co tu sie dzieje pod jego galerią,to się dopiero popłacze;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 22:12

Wulkany różnią się dominującym rodzajem materiału, jaki się z nich wydobywa:

* lawowe (efuzywne) – wypływa tylko lawa, ich erupcja ma łagodny przebieg. Dzielą się na:
o tarczowe (hawajskie) – niskie i rozległe (lawa z nich wypływająca jest zasadowa, bazaltowa, o małej lepkości), osiągają szerokość nawet do 40 kilometrów;
o kopuły lawowe (bardzo gęsta, kwaśna, krzemionkowa lawa), które wyglądają jak pół sfery (kuli);
* stratowulkany (mieszane) – wyrzucają gęstą, lepką lawę andezytową; ponadto wyrzucane są też materiały piroklastyczne (bomby wulkaniczne, lapille i gazy wulkaniczne. należą do najbardziej eksplozywnych. Stratowulkany posiadają wysokie, strome stożki (kąt nachylenia ok. 30 stopni, np. Wezuwiusz, Cotopaxi, Popocatépetl);
* eksplozywne – wyrzucają tzw. materiał piroklastyczny, a także najgęstsze i najbardziej kwaśne lawy ryolitowe;
* maary;
* wulkany błotne – z których wydobywa się na powierzchnię błotnista mieszanina wody, Iłu, piasku itp. Proces ten związany jest z przejawami wygasającego już wulkanizmu – wydobywaniem się gorącej wody lub pary wodnej lub z zupełnie innymi zjawiskami geologicznymi niż wulkanizm.
* kaldera – krater powstały podczas zbyt gwałtownej erupcji wulkanu
To Pipol który rodzaj?

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:10

Pipol...dzieki za kondolencje;-)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:10

Raczej hydrant ;)))

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:09

Surykatka...poza PIPOLEM!!!!
UNIKALNY WULKAN!!!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:08

Konwalia !! Wyrazy najgłębszego współczucia !!!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:07

,,Czy stożek został,nie sprawdzałam !!!" - Konwalia popłakałam się ze śmiechu!!!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:07

Pipol...gratuluję czynności i wilgotności!!!
I pewnie systematycznej erupcji!!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 22:06

zauważcie,że w Polsce są same wygasłe

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:06

Surykatka!!!!
Skad Ty te madrości wynalazłaś?
Mój był czynny może z dwa lata,potem drzemał i wygasł.
Czy stożek został,nie sprawdzałam !!!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:05

Drzemiące - 18 lat !!!!!!!!!!! ? Jak najbardziej czynne !!!!!!!!!!!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 22:04

konwalia
No tak...erupcja,jak są sprzyjające warunki;)

Duża wilgotnośc... powietrza !!! na przykład ;))))

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 22:03

Czyli mężczyzna:
* czynne – 18-65 lat
* drzemiące – 0-18 lat
* wygasłe - powyżej 65 lat

;)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 22:03

Szacuje się, że w ciągu ostatnich 10 tys. lat na kuli ziemskiej czynnych było 1500 wulkanów. W tym okresie miało miejsce około 7900 erupcji. Obecnie liczbę czynnych wulkanów szacuje się na około 800

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 22:01

Aktywność wulkaniczna zmienia się wraz z czasem. Obserwowana aktywność wulkanów umożliwiła wprowadzenie ich podziału na wulkany:

* czynne – stale lub sporadycznie objawiające swoją działalność (np. Wezuwiusz, Etna, Stromboli),
* drzemiące – ich działalność zaobserwowano w czasach historycznych (np. Fudżi, Tambora),
* wygasłe – ich działalność nie została zaobserwowana w czasach historycznych (np. stożki wulkaniczne w Niemczech i Polsc

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 22:01

Dispar za karę wysle nas do Karlowych Varów!!!!!!!!!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:58

No tak...erupcja,jak są sprzyjające warunki;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:57

Coś muszą mieć wspólnego z tym wulkanem.I tu erupcja i tu ;)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:55

Czy facet to wulkan,żeby emitował gazy?
No jakoś wulkanu nie spotkałam....gazy tak!!!
Chyba jest jakieś powiązanie.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:55

Oby KOBiZE po tym raporcie nie doszedł do wniosku że trzeba wyeliminować przyczynę powstawania tych toksycznych gazów ;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:52

Konwalia zapodawaj przepis na tę nalewkę:)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:52

..az sie boje co by to moglo byc :-)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:52

Surykatka...czekam na raport!!!
Wyniki mogą być intersujace!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:52

notuję, po pierwsze muszę uwzględnić w pracy toksyczne gazy emitowane przez niektórych męskich osobników :-)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:50

Watcher...zebym ja Cię nie poczęstowała swoją nalewką;)!!!!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:49

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarzadzania Emisjami - czy jakoś tak...

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:49

Surykatka to notuj co tu wypisujemy i zabłyśniesz z tym raportem :)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:47

..a to jakas koza jest ?

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:47

Konwalia temu nie wiesz bo Ci sie zmieszala ze smakami tych innych specyfikow ktore testowalas.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:46

Ja nie śpię , Watcher! Ale przyznaję ,że piłam Krupniczek, muszę wymyślić jak zrobić raport KOBiZE

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:45

Chwila...ja trzeźwa i nie znam smaku tej becherowki!!
Już nie wiem jak smakuje po tej dyskusji;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:44

Surykatka juz na stojaco zasypia :-)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:43

Dziewczyny chłop emituje gazy,ale cóż idealny nie jest to możemy wybaczyć,a jak już takowy jest to trzeba jakoś to wykorzystać;)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 21:43

No właśnie... wieczór tak fajnie się rozpoczął.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:41

Ale Ci sie Dispar towarzystwo rozbrykalo , butelczyna Becherovki i wszystkie baby pijane.. co teraz poczac ??

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:41

Dispar...lepiej się przyznaj!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 21:39

Powiadacie, że to ja coś spożywałem?

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:38

Surykatka...no daj spokój,faceci z gazami czy bez...no są fajni.Jak ich tak przyskrzynić;-)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:36

Anikm...ale będzie ochoczo wywijać ogonkiem;-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:36

Anikm, nie bądź naiwna, chłop tez emituje gazy , i to cieplarniane!

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:35

Czyli ja tez pod uwage brany jestem ?? Tak wszyscy po kolei do udoju ???

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:31

Watcher tylko nie za dużo tej Becherovki bo nasienie straci wartości odżywcze ;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:31

Toz to juz prawie orgia wirtualna jest.. a efekt koncowy bedzie na FACEbook-u :-D

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:30

Ta....ciekawe,jak ekologicznie do chłopa podejść;)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:29

Watcher...na zdrowie!!!!!!!!!!!!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:28

Konwalia lakiery i odżywki niszczą strefę ozonową,a chłop swojski,naturalny twór.Teraz trzeba ekologicznie;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 21:28

:-O ..chyba sie napije..
Becherovki.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:26

Dispar jak jest nadwyżka to nie może się zmarnować przecież;)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:26

Anikm...Ty mi tu nie rób wody z jajnikow;-)
To Twój przepis.
To co?
Facet działa na wszystko???
Na włosy i paznokcie?
To po co lakiery i odzywki....

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:26

..naga prawda

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:26

A co , coś źle powiedziałam? sama prawda

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 21:24

Anikim- o czym my wczoraj dyskutowaliśmy? Mobilizowaliśmy do zwiększenia prokreacji nas "białych ludzi", co by Europa nie zginęła.
Myślisz, że to jest właściwa metoda?

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:24

Dispar masz jaja chłopie!!! ;)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 21:21

Teraz już wiadomo co dzieje się z kurzymi i kaczymi kupami w Holasovicach.

"Chciałam nieskromnie zauważyć, ze dzięki jądrom, Dispar znowu jest na pierwszej stronie!"

Myślę, że komentarz zbyteczny.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:20

Ok.Nie chciałam zgorszenia siać.Jakby co będzie na Konwalię;)
,,Stosowanie męskiego nasienia jako naturalnego kremu na twarz polecała m.in. redaktor naczelna „Cosmopolitan”, Helen Gurley Brown. Podobno sperma ma silne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. Co więcej, poprawia koloryt skóry i powoduje lepsze ukrwienie, zwalcza problem popękanych naczynek. To jeszcze nie koniec – niektórzy przekonują, że można ją wykorzystać także jako odżywkę... na zniszczone rzęsy."

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:16

Anikm ...przepis opublikuj....wszystko jest dla ludzi!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:13

Z tego wszytkiego zdechl mi laptop.....

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:11

N

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:11

To ptasie kupy tyle kosztuja?
N

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:10

Znalazłam jeszcze jeden kosmetyk,ale nie wiem czy publikacja nadaje się na forum;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:08

Wiesz taki domowy zabieg jak by nie patrzeć to zaoszczędzone te 150-250 dolarów;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:06

Hahaha...Surykatko jeszcze nie próbowałam,ale że mam w domu dwie papużki faliste zastanawiam się czy kuracji nie wypróbować;)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:05

To jądra,czy ptasie kupy...zdecydujcie się!!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:04

Pipol...zauważyłam!!!;-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 21:03

Anikm, polecasz? i jak się znajdujesz pod ptasią kupą?

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 21:00

Konwalia. Jest różowo ;)))

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 21:00

Ha....i tak sie nie dowiemy Surykatko!!!
Faceci to mają i pewnie różne mikstury robią.....

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 21:00

Niestety Surykatko jeszcze się nie zdecydowałam,ale mam również recepturę na piękną cerę:
,,Ta terapia nazywa się „twarz gejszy”. Prawda, że brzmi to nieźle? Niestety, nie ma to nic wspólnego z wizerunkiem zmysłowej gejszy. Wręcz przeciwnie – zabieg polega na nakładaniu na twarz proszku zrobionego z wysuszonych.... ptasich odchodów.

Okazuje się, że to temu „kosmetykowi” japońskie aktorki i gejsze od wieków zawdzięczają swoją urodę. Teraz na punkcie ptasich kup oszalały Amerykanki, a zabieg jest dostępny w luksusowych spa w Nowym Jorku, czy na Hawajach. Ceny wahają się w przedziale od 150 do 250 dolarów za jedną wizytę! Jak donosi prasa, pastę z odchodów słowika wcierają w twarz Victoria i David Beckhamowie."

Szególnie polecam Surykatko:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 20:57

Chciałam nieskromnie zauważyć, ze dzięki jądrom, Dispar znowu jest na pierwszej stronie!
Anikm, skąd Ty bierzesz takie recepty? stosowałaś? pomaga?

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 20:53

Dla prawdziwych elegantek znalazłam taki super zabieg na włosy,co prawda narazie polecają w Londynie,ale może jak zrobi furorę na Wyspach to i do naszych rodzimych salonów również trafi:
,,Pewien salon w Londynie ma w swojej ofercie odżywiającą kurację na zniszczone włosy ze... spermy byka. Nasienie miesza się z korzeniem katery – irańskiej rośliny o specjalnych właściwościach. Owa mieszanka jest bardzo bogata w białko i – zdaniem ekspertów – wspaniale przywraca witalność farbowanym i zniszczonym zabiegami włosom . Porcja takiej... mikstury kosztuje zaledwie 55 funtów."

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:53

Ha....Pipol stosuje!!!
Jakie efekty?

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 20:52

łożyskiem !!!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:52

Watcher...biedactwo,ciesz się ,ze ziołami Ci się odbijało;)
A nie jakimiś jądrami!!
Pipol...ostatnio herbapol smierdzi tak samo.Co by się nie piło.
Anikm....podobno te kremy wykupują faceci!

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 20:51

..zeby jaja jajami smarowac... tfu!!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 20:48

sam stosuje taki krem ;)) na te... no, na j... ;))))))))))))))

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 20:43

Nie wiem czy robią kremy z jądrami ale krem z łożyskiem już wymyślili:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 20:42

odbija się herbapolem

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:41

To są Karlove Vary....
A my rozważamy skład kremu....eeeeeeeeee....
Beherovki nie piłam w zyciu,ale pewnie odbija się baranem...............

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 20:40

Dispar - ta zniewaga krwi wymaga! masz szczęście,że jesteś poza zasięgiem mojego wymachu nogą ... a sa m sie prosiłeś, to dokończę - z tymi jadrami to chodziło o jądra osła!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:38

Anikm...masz rację!!!!
Ale tu jakieś baranie jaja są brane pod uwagę....

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 20:35

Dziewczyny a nie przeciwzmarszczkowy przypadkiem;)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:35

To w końcu ustalcie...z czego jest najlepszy krem na zmarszczki-)!!!!!!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 03.02.2011 20:32

z baranich

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 20:30

Surykatka- ja mogę się poświęcić, ale po co Ci więcej zmarszczek?

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 20:28

Beherovka... 3 dni mi sie ziolami odbijalo..

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 20:26

Konwalio, jajników on pewnie nie ma, ale w jakimś filmie było ,że z jąder.... się dobre kremy na zmarszczki robi :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 20:24

A tz ym brakiem wdzięczności to przesadziłeś! Czyż nie było galerii w podzięce? Ale Ty kręciłeś nosem, że się za mało postarałam...i kto tu jest niewdzięczny???

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:23

Surykatka...w specyficznych przypadkach przeszczepią Ci fragment wątroby.
Tak też można.
Jeżeli chodzi o jajniki,obawiam się,że dispar nie posiada.
Ale myślę,że rozumie kobiety!
A to dużo.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 20:23

Surykatka- co ja Ci obiecałem???!!!
W życiu nie wezmę więcej kieliszka do ręki.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 20:21

Butelka Becherowki.... no może i tak było.
Dobra jutro zgłoszę się do poradni.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 20:08

Taa...organy chciał mi oddać, lepiej nie mów głośno jakie! to prawda - w pracy mam obecnie "urwanie jajników", ale jeszcze funkcjonują....:-)))))

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 03.02.2011 20:06

Obawiam się że Surykatka może mieć rację,bo pamiętam że w jednej galerii ze spływu widziałam na stole butelkę Beherovki:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 20:04

Co z tego, że jestem leśnikiem? Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie.
No tak z wątrobą wpadłem.
Ostrzegam przy tej sposobności wszystkich altruistów.
Kiedyś chciałem tej Staruszce oddać moje organy. I co?
Taka wdzięczność mnie spotyka.
Ach... Co z tym światem się porobiło.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 20:04

Surykatka,nie wiem jakie wary masz w porządku,ale myślę,że każde;)!!!
Teraz zaczynacie przeszczep wątroby....no to ja znikam!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:56

Starożytne podania? ihaha jak to nie wiesz jak to jest leśnikami? wydawało mi się,że sam jesteś leśnikiem... i ha (tu Cię mam) - pamiętam,że mówiłeś kiedyś, że Twoja wątroba nie nadaje się do przeszczepu z powodu...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 19:53

Nie wiem jak to jest z leśnikami. Nie mam szwagra leśnika. Myślę, że te starożytne podania o wyluzowaniu leśników są już od dawna przesadne.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:52

Konwalio, co jak co , ale wary to ja mam w porządku ;-))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:49

Aż tak chcesz się poświęcić? Nie wierzę! Chyba coś łyknąłeś sobie ;-0 wiem jak to jest z leśnikami, lubią sobie wypić, a potem głupio gadają....wiem, bo mój szwagier jest leśnikiem :-))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 19:46

Aparat słuchowy pewnie sama dasz radę obsłużyć, ale pampersy...

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:44

Dispar - świnka z Ciebie , wiesz? :-) a w czym chcesz mi pomóc? hę?

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 19:43

Surykatka,ja też nie...ale np. w Vary można wstrzyknąć botoks!
To miasto przyszłości-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:43

albo sztuczne wary , czyli vary :-)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 19:43

Surykatka- czy Ty jeszcze ze swoim alzheimerem pamiętasz, co to znaczy "czuć się młodo"?
Gdybyś jednak potrzebowała jakiejś pomocy, to chętnie służę.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:40

:-)ihaha, no tak, w sumie to nic śmiesznego...ale na razie nie mam takiego problemu

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 19:37

Surykatka...w każdym wieku czasami potrzebne są sztuczne zęby!!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 03.02.2011 19:29

ja protestuję ! mimo moich 101 lat nadal czuję się młodo! i nie potrzebuję pampersów ani aparatu słuchowego!

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 18:08

Dzięki Dispar,wolę nie dożyć.
Bo pewnie oferują darmowe pampersy i aparaty słuchowe....

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 18:06

Konwalia- taka piękna i młoda kobieta jak Ty, choćbyś żyła jeszcze 200 lat to i tak nie dożyje takiego wieku.
Po co więc pytasz?

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 18:01

To co tam oferują po 90-tce????

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 17:58

Watcher- nie śpiesz się za bardzo. Jadąc tam po dziewięćdziesiątce trafisz w sam raz.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 03.02.2011 17:33

Faaajnie tam . Pojade , jesli dozyje starosci.
Piekne foty. Podobalo sie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 03.02.2011 12:18

Agra- obok są sympatyczniejsze uzdrowiska, choćby Mariańskie Łaźnie. Może uda mi się dzisiaj poskładać galerię. Pozdrawiam.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 03.02.2011 10:13

Mimo wszystko zachęciłeś mnie żeby tam podskoczyć -zwłaszcza jak się Karlowe Vary oglądało okiem małego chłopaka - z Twojej relacji wynika że na leczenie mnie tam nie stać - czyżby" znowu Ruski winni -jak za wszystko" -ale w tamtym rogu nie tylko ten kurorcik jest-chyba trzeba tam skierować samochód?....Pozdrawiam

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2011 07:52

Nie byłam w tym mieście,więc nie będę w pełni obiektywna.
Ale oglądając Twoją galerię i czytając komentarz dochodzę do jednego wniosku.
Miasto zupełnie nie dla mnie.Nie miałam pojęcia,że jest opanowane przez Rosjan.
Z Zurichem łączy je tylko wysokość cen w sklepach i nic więcej.Chociaż powiem Ci,że w Zurichu spotkałam sporo Rosjan,tak jak i w całej Szwajcarii.
Byli klientami nabogatszych sklepów,ale mieszka ich tam niewielu.Raczej przyjeżdżają wydać kasę.
Karlove Vary nie przypominają mi też klimatycznego Baden-Baden,gdzie byłam.
Oczywiście miasto jest pięknie położone,ma ciekawą architekturę.Ale ja wolę odpoczywać w Szczawnie-Zdroju,czy Świeradowie.
Chociaż Świeradów uderzył mnie tym,że jest opanowany przez Niemców.
Twoja galeria interesująca.Dzięki.
Pozdrawiam.

ulkaw użytkownik ulkaw(wpisów:13) dodano 03.02.2011 02:43

Bardzo ciekawy reportaż.
Czesi twierdzą, ze Karlove Vary zostały juz wykupione przez Rosjan w 75% i stały się państwem w państwie :)
Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6849) dodano 02.02.2011 23:36

ładne te Karlove Vary, nawet bardzo, chyba aż za bardzo...;) byłam tam 8 lat temu i nic prawie się nie zmieniło, no może jest jeszcze ładniej niż było;) z punktu widokowego super panorama miasta się roztaczała:)
pozdrawiam:)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2364) dodano 02.02.2011 22:09

Kolorowo, landrynkowo, a po becherowce to i mdło może się zrobić.
Ale ogólnie sympatycznie, jak u tegoż autora.
Właśnie Krym zmieniłem na Karkonosze...
Pozdrawiam

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 02.02.2011 21:46

Położenie bardzo fajne, więc może jak będę bogatą emerytką to kto wie...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 02.02.2011 21:33

Wiesz Anikim, są gusta i guściki. Widocznie mnie dotknęło to drugie. Tyle wybitnych osobistości nie mogło się mylić. Ale co ja tam leśny człowiek mogę wiedzieć.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 02.02.2011 21:28

Piękna architektura i niezwykle malownicze położenie miasta.
Szkoda że jak piszesz atmosfera miasta taka ,,ciężka".
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 02.02.2011 21:27

Pan z 10 racej jest upasiony nie rozpasany :)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 02.02.2011 21:21

Po obejrzeniu galerii nasuwa mi się parę myśli:
1. Nie wiedziałam ,że Becherovka pochodzi z Karlovych Var, dawno nie piłam...
2. Jakie schorzenia tam się leczy? Jeśli nerwice też , to jadę czym prędzej...
3. Pan na zdj. 10 świetnie oddaje rozpasany konsumpcjonizm :-)
4. Bogate życie towarzyskie można mieć nie tylko za pieniądze,... np. na portalu Obieżyświat za darmo, czyż nie?
pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 02.02.2011 21:12

Ja może nie do końca jestem zdrowy (tak z troską mówią najbliżsi), ale uciekłem szybko.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 02.02.2011 21:06

fajny spacer, ale miejsce nie dla mnie. Za zdrowy jestem ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!