m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Ten widok nas powala. 
-Skąd tu tyleeeeeeeeeeee wody ! ? Jeszcze tylko 4 km i - jak mawiają niektórzy - będziemy w samym środku strachu - hahaha Jedziemy ku Drodze Trolli i się trzęsiemy - hahaha, bo wiemy co nas tam czeka. Pogoda nie sprzyja... Nagle spotykamy jedyny taki w Norwegii i w świecie znak drogowy, niezwykle osobliwy, który ostrzega przed grasującymi tu w tej okolicy bandami Trolli. Prawie wszyscy, którzy przejeżdżają obok tego znaku - zatrzymują się i pstrykają sobie zdjęcie, nie zważając na niebezpieczeństwo. Oto woda, która tworzy wodospad Stigfossen, ku któremu zmierzamy. Uroczo tu , chciałby się tutaj pobyć dłużej, ale harmonogram goni ...
Można tu zakosztować trochę adrenaliny, bo mostek mimo że wygląda na solidny to huśta się góra - dół i prawo lewo Mimo potężnego hałasu jaki tu jest i wilgoci - fajnie jest tu być. Bardzo to częsty widok na norweskich szosach. 
- To jest nasza szosa, my tu rządzimy - zdaje się mówić ta pierwsza owieczka, która prowadzi orszak. Cały czas musimy być czujni, bo zza zakrętu za chwilę może wynurzyć się autobus albo TIR , że nie wspomnę o Trollach ! Robi się coraz ciekawiej... Im wyżej się pnimy, tym ...ciekawiej. Zastanawiam się co to teraz będzie, czy się zmieścimy na drodze z TIR-em, który jedzie ku nam ? A tak wogóle, to sobie myślę czy te TIR -y i autobusy nie przeginają pały pchając się w tą niezwykle niebezpieczną drogę ?
 Świadomość podpowiada, że wjeżdżamy w niezwykle atrakcyje otoczenie ! W głębi widać most do którego za chwilę podjedziemy. Jeszcze tylko trzy 180 stopniowe zakręty i klika mijanek, m. inn z TIR-em ! Jest fest. Warto było tu przyjechać. Mamy wrażenie, że woda spływa z nieba, bo nie widać jej początku... Tu kolejne spotkanie z jakimś ciężkim sprzętem. To dźwig ! Po trochu czuje się strach i drżenie skał. Człowiek wobec potęgi wody jest przysłowiową mróweczką Poniżej wodospadu Stigfossen jego wody wraz z wodami innymych mniejszymi wodospadów tworzą nowy potok o nazwie Istra.
...wielka rzeka pełna mleka... Tu widać fragment Trollvegen. Widok z mostu. -Uważaj ! - krzyczy pilot do kierowcy, bo zza zakrętu może coś wyskoczyć... Tu się zaczyna Stigfossen Warto było tu wjechać. Niesamowite wrażenia nam się udzieliłyNiebezpieczna . Atrakcyjna, jednocześnie niebezpieczna Droga Trolli , w połączeni z potęga żywiołu daję pełnię wrażeń jaka może obudzić się w człowieku. Zapamiętajcie ! - Tu trzeba być !
Tam daleko widać wodospad , który jest kumplem Stigfossen-a Tutaj ma swój początek Stigfossen Jesteśmy w punkcie 0.Stąd juz tylko z górki ku Geinagerfjord.

najbliższe galerie:

 
NORWEGIA-TROLLSTIGEN
1pix użytkownik olaf43 odległość 0 km 1pix
Norwegia - Droga Trolli
1pix użytkownik omektron odległość 0 km 1pix
Norwegia - Oslo i Droga Troli
1pix użytkownik stewal odległość 0 km 1pix
Droga Troli
1pix użytkownik admingto odległość 0 km 1pix
Norge, sierpień 2013r - cz. IV
1pix użytkownik satan odległość 6 km 1pix
Romsdalsfjord przed wieczorem
1pix użytkownik doracz odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 13.02.2011 21:39

Niech trwa to uzależnienie jak najdłużej,bo chętnie oglądam to co pokazujesz.A jak już Tobie się znudzi to miejsce,to pewnie znajdziesz inne atrkcyjne,czego Ci życzę.

jurasek użytkownik jurasek(wpisów:360) dodano 13.02.2011 21:36

Mieczysław - dziękuję za odwiedziny i za sympatyczny komentarz. Jak widzisz nadal jestem "pod wpływem" Norwegii, uzależnienie trwa. Oby tylko takie uzależnienie we mnie pozostało. Pozdrawiam.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 13.02.2011 21:29

Z przyjemnością obejrzałem kolejną część Twojej wyprawy.Policzyłeś ile widziałeś wodospadów podczas tej wyprawy?Bo ja juz straciłem rachubę.Pozdrawiam

jurasek użytkownik jurasek(wpisów:360) dodano 12.02.2011 23:28

Anikm i Surykatka - Udało mi się uchwycić Trolle na zdjęciach. Skoro chcecie je zobaczyć - pokaże je w jednej z kolejnych galerii. Pozdrawiam Was z uśmiechem

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 12.02.2011 22:24

No tych trolli to mi brakuje w tej galerii, ale skoro są zarośnięci, to może i lepiej ...;-) ogólnie to mokra i b. sympatyczna galeryjka, pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 12.02.2011 19:43

Niesamowicie tam.Wspaniałe widoki.Szkoda tylko że żadnego trolla w obiektyw nie uchwyciłeś;)
Pozdrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 12.02.2011 19:09

Ufff... dobrze, że tylko do uśmiechu :) Pozdrawiam

jurasek użytkownik jurasek(wpisów:360) dodano 12.02.2011 19:06

Mgfoto - Twoimi komentarzami zawsze prowokujesz do uśmiechu. Dziękuję i pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 12.02.2011 18:43

Znowu mnie zakręciłeś!!! Co ja poradzę na to, że kocham wodospady... nawet przy deszczowej pogodzie ;)))

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!