m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
Klasztor został ufundowany przez Izabelę Kastylijską i Ferdynanda Aragońskiego do uczczenia zwycięzkiej bitwy pod Toro (1476) nad armią portugalską Alfonsa V. Nawa główna. Klasztor powstał według planów architekta Juana Guasa. 
Galeria Królewska Królów Katolickich (Los Reyes Católicos - oficjalny tytuł nadany Izabeli i Ferdynandowi przez papieża Aleksandra VI). Małżeństwo Izabeli i Ferdynanda było unią personalną łączącą dwa królestwa, co w dłuższej perspektywie doprowadziło do powstania Królestwa Hiszpanii. Ambona. Ołtarz z połowy XV w. autorstwa rzeźbiarza Felipe Bigarny i malarza Francisco de Comontes przedstawiający sceny z Ukrzyżowania i Zmartwychwstania. Klasztor powstał jako miejsce pochówku Izabeli i Ferdynanda dlatego wsród zdobień częste są odniesienia do godności królewskiej i herbów obydwu rodów. Niestety po zdobyciu Granady władcy zmienili zdanie co do miejsca swojego pochówku.
Portal prowadzący na krużganki. Wspaniałe sklepienie w głównej wieży. Sklepienie nad głównych ołtarzem. We wszystkich zdobieniach widać wpływ sztuki mauretańskiej. Obecnie jest to siedziba Zakonu Franciszkanów. Zdobienie nad portalem prowadzącym do kościoła.
Widok na krużganki. Każdy detal jest bogato zdobiony. Izabela i Ferdynand przeszli na karty historii z trzech wydarzeń które miały miejsce w 1492 roku: odkrycia Ameryki przez Kolumba którego 'sponsorowali', ostatecznego pokonania Maurów i zdobycia Granady kończącego Rekonkwistę i dekretu wyganiającego Żydów z Hiszpanii (pod naciskiem Wielkiego Inkwizytora Tomása de Torquemady) Pochodzący z 1526 roku sufit górnego piętra krużganków wykonany w stulu mudejar (mauretański) z drzewa modrzewiowego z herbem królewskim i ich mottem  'Tanto monta, monta tanto'. 10 luty (przy okazji dzień moich urodzin) a tutaj...
... pomarańcze na dziedzińcu. Dlaczego tak nie u nas? A teraz kilka z moich ulubionych gargulców.
Zachodnia ściana kościoła. Po lewej stronie widać kajdany więźniów chrześcijańskich uwolnionych z rąk Maurów podczas Rekonkwisty. Krzyż na froncie od strony ulicy.
Dziękuję za odwiedziny w mojej galerii.

najbliższe galerie:

 
Miejsca z Toledo - KATEDRA
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Ze sztampowych miejsc - Toledo
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Miejsca z Toledo - suweniry i ludzie
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Hiszpania.  Toledo.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
 EL GRECO W TOLEDO
1pix użytkownik patrzenaplac odległość 1 km 1pix
Ślady Imperium - Toletum
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 20.02.2011 21:58

Ciężka robota fotografować takie wnętrza, a jest co fotografować. Genialnie nie wyszło, ale tragedii też nie ma, podobało się :)
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 20.02.2011 21:15

Piękny klasztor, misterna robota :-) pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 20.02.2011 16:45

Piękna galeria! a Klasztor to prawdziwa perełka ! wspaniała architektura a detale to powalają swoim pięknem i oryginalnością! Pozdrawiam serdecznie:))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 20.02.2011 15:22

Okazuje się, że koronki można wyczarować nawet z kamienia. Krzycząca małpa na 22 - przejmująca. Bardzo ciekawe miejsce. Pozdrawiam :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 20.02.2011 11:23

Piękne detale,szczególnie dziedziniec z króżgankami bardzo mi się podoba.
Wszystkiego najlepszego z okazji niedawnych urodzin:)
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!