m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Neogotycki kościół z lat 1906-09 w Malowej Górze Plebania z 1912-13 roku w Malowej Górze Malowa Góra Wieża widokowa w Neplach (niestety nie mogłam wejść na nią z powodu braku drabiny w dolnej części). Tzw. kamienna baba w Neplach. Wg legendy jest to dziewczyna zaklęta w kamień przez własną matkę za to, że ta zdecydowała się wyjść za mąż bez zgody rodziców. A tak naprawdę jest to zwykły krzyż wyciosany w polnym kamieniu o zwyczajowych w tych stronach kształtach. Czołg T-34 pomiędzy Neplami a Krzyczewem ustawiony w miejscu gdzie Armia Czerwona forsowała Bug.
Wysoki brzeg Bugu na odcinku między Neplami a Krzyczewem. Wiata z paleniskiem nad Bugiem pomiędzy Neplami a Krzyczewem. XIX-wieczny dwór w Krzyczewie XVII-wieczna cerkiew w Krzyczewie. Pierwotnie była to cerkiew unicka, potem prawosławna, obecnie służy katolikom. Rzeka Bug na wysokości wsi Łęgi. Sanktuarium w Pratulinie. Jest to klasycystyczna budowla z 1838 roku.
Św. Florian w Pratulinie. Jedna ze stacji drogi krzyżowej w Pratulinie. Golgota w Pratulinie Stadnina koni w Janowie Podlaskim Stadnina koni w Janowie Podlaskim Groby zasłużonych koni w Janowie Podlaskim
Stadnina koni w Janowie Podlaskim Stadnina koni w Janowie Podlaskim Grota Naruszewicza w Janowie Podlaskim wybudowana w 1790 roku. Ruska bania w Bublach Łukowiskach w miejscu mojego noclegu. Udomowiony choć i tak płochliwy dzik w zagrodzie moich gospodarzy w Bublach Łukowiskach. Ten był bezpieczny w przeciwieństwie do tego, przed którym zmykałam w lesie koło Tokar. Dworek w Bublach Łukowiskach.
Dawna cerkiew prawosławna w Gnojnie - obecnie kościół katolicki. 
Ciekawostka: w okolicach Gnojna kręcono plenery Nad Niemnem. Kapliczka w Serpelicach. Stary kościółek w Serpelicach. Teren kościoła i klasztoru Kapucynów w Serpelicach. Kalwaria Podlaska w Serpelicach. Plaża nad Bugiem w Serpelicach.
Uroczysko Trojan położone między Zabużem a Mierzwicami. Dwór z XIX/XX wieku w Mężeninie. Pałac z XIX wieku w Korczewie - elewacja frontowa. Brama wjazdowa na teren pałacowy w Korczewie. Resztki zniszczonych malowideł we wnętrzu pałacu w Korczewie. Elewacja ogrodowa pałacu w Korczewie odsłania prawdę o stanie tutejszej zabudowy.
Rekonstruowany dom w Mężeninie. Dom mieszkalny w Turnej Małej. Kościół Franciszkanów w Drohiczynie. Widok na rzekę Bug z Góry Zamkowej w Drohiczynie. Drohiczyn Kościół Franciszkanów w Drohiczynie.
Stara chałupa przy drodze z Szerszeni do Grabarki. Brama klasztoru prawosławnego na Grabarce. Krzyże na Grabarce. Cerkiew na Grabarce. Krzyże na Grabarce. Studnia ze źródlaną wodą uznaną za uzdrawiającą. Osobiście ją próbowałam i uznałam za jedną z najsmaczniejszych wód źródlanych jaką piłam w swoim życiu. Genialnie gasi pragnienie.
Dworzec kolejowy w Siemiatyczach. Tu zakończyłam ten etap podróży rowerowej.

najbliższe galerie:

 
Janów Podlaski-stadnina koni
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
PL-Stadnina w Janowie Podl. - film
1pix użytkownik filmdil odległość 2 km 1pix
PL-Stadnina w Janowie Podlaskim
1pix użytkownik filmdil odległość 2 km 1pix
PL-Wielkanoc  w Łukowiskach
1pix użytkownik filmdil odległość 6 km 1pix
PL-Wielkanocne tradycje w Łukowiskach
1pix użytkownik filmdil odległość 7 km 1pix
PL-Wielkanocna przejażdżka bryczką
1pix użytkownik filmdil odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 30.10.2011 20:17

Dopiero teraz trafiłem na Twoje galerie i nie mogę się od nich oderwać. Piękną podróż odbyłaś, gratuluje.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6126) dodano 24.02.2011 20:58

Widzę, że stadnina zmieniła galerię :) Kościół na 25 znajduje się we wsi, w której po wojnie osiedliła się rodzina mojego Taty. Dawno temu, co roku spędzałam tam część wakacji. Piękne rejony pokazujesz. Pozdrawiam :)

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1407) dodano 24.02.2011 19:41

Oj jak miło. Co tu komentować - chyba sie pięknie uzupełniamy.
Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 24.02.2011 17:00

Bardzo ciekawą trasę sobie obrałaś.Prezentujesz wiele pięknych miejsc.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!