m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Łazienki Królewskie w Warszawie.
.Stara Kordegarda, Kordegarda Wschodnia - budynek kordegardy powstały w latach 1791-1792 jako część kompleksu pałacowego Łazienek. Dawniej mieszkali w niej wartownicy, strzegący drogi do Pałacu na Wodzie.
Zaprojektowana została przez Jana Christiana Kamsetzera. Niegdyś stała przy wschodniej drodze prowadzącej do Pałacu na Wodzie. Obecnie użytkuje ją Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, które urządza tam czasowe wystawy artystyczne. Łazienki Królewskie w Warszawie Łazienki Królewskie w Warszawie Łazienki Królewskie w Warszawie. Fragment Pałacu na wodzie Łazienki Królewskie w Warszawie Łazienki Królewskie w Warszawie
Łazienki Królewskie w Warszawie. Stara Kordegarda. Łazienki Królewskie w Warszawie. Wiosenny spacer. Łazienki Królewskie w Warszawie. Fragment Pałacu na wodzie Pawie w Łazienkach królewskich Łazienki Królewskie w Warszawie Most Świętokrzyski - to pierwszy most wantowy w Warszawie na Wiśle otwarty 6 października 2000 roku, łączący Powiśle z Pragą Północ w okolicach Portu Praskiego. Budowa mostu trwała 2 lata, a całkowity koszt zamknął się w kwocie ok. 160 mln. zł. Kamień węgielny wmurowano 28 września 1998 r.
Panorama z PKiN
Warszawa zakorkowana Krzyż przy Kaplicy Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Warszawie - kaplica domowa kustodii i parafii warszawskiej Kościoła Katolickiego Mariawitów w RP.Siedziba kustodii oraz kaplica parafialna znajduje się w Warszawie, na Bielanach na osiedlu Marymont-Kaskada, przy ulicy Brunona Schulza. Wnętrze Kościoła Świętej Anny.
Kościół św. Anny w Warszawie (pobernardyński, akademicki) - świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się przy Krakowskim Przedmieściu 68 w dzielnicy Śródmieście. Wnętrze kościoła Świętej Anny przy Krakowskim Przedmieściu Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Barokowa kaplica Literacka z relikwiami błogosławionego metropolity warszawskiego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Archikatedra św. Jana Chrzciciela - katedra archidiecezji warszawskiej znajdująca się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 8. Jedna z najstarszych świątyń Warszawy.
Stanowi jedno z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski. W jej murach wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga, Władysław IV Waza zaprzysiągł swoje pacta conventa, tu miały miejsce śluby, koronacje 2 władców Polski, pogrzeby wielu osobistości oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja. Do dziś odbywają się w niej ważne uroczystości narodowe. Od 1994 jest także miejscem odbywania się Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Organy Archikatedry.
Mauzoleum prymasa Stefana Wyszyńskiego z 1990 w Bazylice archikatedralne św. Jana Chrzciciela w Warszawie Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Barokowa kaplica Literacka z relikwiami błogosławionego metropolity warszawskiego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Ołtarz główny Bazyliki warszawskiej. Fragment Barbakanu - Starówka Starówka Warszawska Pomnik powstańca warszawskiego na Barbakanie
Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 - wybudowany w 1989 r. monumentalny pomnik ku czci bohaterów powstania warszawskiego zlokalizowany na wschodniej stronie Placu Krasińskich. [Fragment] Barbakan - fragment
Barbakan wzniesiony około 1548 w pasie warszawskich murów obronnych na przejściu ze Starego do Nowego Miasta. Projektantem budowli był architekt Jan Baptysta Wenecjanin. Wraz z pobliską Bramą Łazienną i Basztą Prochową tworzył tzw. Bramę Zakroczymską.
Już w chwili jego wybudowania barbakan był anachroniczny i nie spełniał ważniejszych funkcji obronnych, głównie wskutek rozwoju artylerii. Tylko raz w swej historii uczestniczył w obronie Warszawy - podczas potopu szwedzkiego, kiedy to wojska króla Jana Kazimierza odbijały go 30 czerwca 1656 z rąk szwedzkich. Starówka Warszawska - Hostel Kanonia jest położony na Starym Mieście, obok rynku. Hostel został niedawno gruntownie odnowiony, a gości powita uśmiechnięty i profesjonalny personel. Warszawska Starówka
Po drugiej stronie ulicy Piekarskiej, znajduje się kamienica Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych, z ciekawym zegarem ściennym.
Warszawska Starówka - Ulica Kanonia w Warszawie - trójboczny placyk położony na tyłach katedry św. Jana w Warszawie, u zbiegu ulic Dziekanii, Jezuickiej i uliczki wiodącej z dziedzińca kuchennego Zamku Królewskiego. Gołębie na Starówce
Fontanna w Ogrodzie Saskim.
Fontanna Wielka mieści się w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Została zaprojektowana przez Henryka Marconiego. Opiekunem tego zabytku jest Zarząd Oczyszczania Miasta Stołecznego Warszawa. Ogród Saski w Warszawie - publiczny park miejski w Warszawie, położony w Śródmieściu; pierwotnie królewski ogród pałacowy przy Pałacu Saskim, udostępniony publiczności w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; współcześnie o powierzchni 15,5 ha. Kościół św. Augustyna w Warszawie przy ul. Nowolipki 18 został wzniesiony w stylu neoromańskim i znajduje się w dzielnicy Wola przy ul. Nowolipki. Fontanny przy Centrum Handlowym w Warszawie. Letnia frajda dla dzieci. Kościół św. Antoniego Padewskiego i klasztor oo. reformatów z 2 poł. XVII wieku - ul. Senatorska 31/33
We wnętrzu krużganków znajdują się epitafia zasłużonych osób (m.in. pisarki Klementyny Hoffmanowej, malarza Rafała Hadziewicza, poety Stanisława Jachowicza, prezydenta Wilna Wiktora Malaszewskiego, Stanisława Englerta), a także poległych podczas II wojny światowej, zmarłych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i polskich żołnierzy walczących w obronie kraju. Kościół św. Antoniego Padewskiego i klasztor oo. reformatów z 2 poł. XVII wieku - ul. Senatorska 31/33
We wnętrzu krużganków znajdują się epitafia zasłużonych osób (m.in. pisarki Klementyny Hoffmanowej, malarza Rafała Hadziewicza, poety Stanisława Jachowicza, prezydenta Wilna Wiktora Malaszewskiego, Stanisława Englerta), a także poległych podczas II wojny światowej, zmarłych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i polskich żołnierzy walczących w obronie kraju.
Brama - wejcie na dziedziniec Zamku Królewskiego Złote Tarasy - kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok Dworca Centralnego i Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy aleją Jana Pawła II, ulicami Złotą i Emilii Plater. Część handlowa obiektu otwarta została z opóźnieniem 7 lutego 2007 roku. Żłote Tarasy - fragment szklanej kopuły. Złote tarasy - fragment szklanej kopuły.
Centralna część Złotych Tarasów przykryta jest wielkim szklanym dachem, pod którym znajdą się galerie handlowe i restauracje rozłożone na różnych wysokościach.
Na terenie kompleksu znajduje się pierwszy w Polsce lokal sieci Hard Rock Cafe oraz reaktywowany po kilku latach przerwy (wyburzony pod budowę hotelu InterContinental) Jazz Club Akwarium. Sieć restauracji Burger King po kilku latach od wycofania się z interesów w Polsce uruchomiła w Złotych Tarasach swój lokal. PKiN z fragmentem gmachu złotych tarasów Kompozycja ...
Hard Rock Cafe - sieć restauracji. Pierwsza z nich została założona przez Isaaca Tigretta i Petera Mortona w 1971 w londyńskim Hyde Park Corner w byłym sklepie samochodów Rolls-Royce.
Obecnie istnieją ponad 132 restauracje Hard Rock Cafe w ponad 36 krajach, w tym w Polsce.
Pałac Kultury odbity w szklanych wieżowcach. Pałac Kultury w szklanych odbiciach. Oby się nie powtórzyło!!! Powódź ubiegłego lata [2010 rok] Zdjęcie już prawie historyczne, z otwarcia I Linii Metra ciekawostki...pojemność samochodu osobowego:))

najbliższe galerie:

 
Żydowska nekropolia w Warszawie (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Warszawa 8 - 3 Cmentarze
1pix użytkownik popekpawel odległość 1 km 1pix
ZWIEDZAMY WARSZAWĘ 2
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
ZWIEDZAMY WARSZAWĘ 11
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
ZWIEDZAMY WARSZAWĘ - OGRÓD SASKI,PLAC GRZYBOWSKI I OKOLICE
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
POMNIKI WARSZAWY CZ 2.
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4243) dodano 29.11.2012 22:07

malgo01 - Dziękuję za odwiedziny w mojej starej galerii.
Pozdrawiam.

malgo01 użytkownik malgo01(wpisów:45) dodano 28.11.2012 18:35

Spojrzenie na najwyższym poziomie ..... bardzo dobre zdjęcia . Pozdrawiam :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 21.04.2011 12:24

Zawsze z zainteresowaniem oglądam galerię z Warszawy, sama dużo fotografują to miasto, lubię więc spojrzeć na Warszawę "innym okiem".
Według mnie Warszawa jest fotogeniczna, ta galeria to potwierdza, bowiem zawiera dużo fajnych zdjęć.
Podobają mi się szczególnie zdjęcia z odbiciami w szkle, chociaż bym je trochę przycieła np. zdjęcie ostatnie, aby nie bylo widać tego czarnego rogu.
Karp jest super, wygląda jak monstrualna ryba - ale rzeczywiście karpie w Łazienkach są słusznych rozmiarów.
Pozdrawiam.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 26.02.2011 15:10

Ciekawie pokazane - odbicia w szkle są super. Uporządkowanie pod względem miejsc by się przydało.
Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2011 00:00

Jak dla mnie cykliczne powroty do tych samych miejsc i podobnych fotek tworzą straszny bałagan. Pozdrawiam :)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 25.02.2011 20:24

Ciekawe zdjecia. Podobalo sie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!