m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (18):

 
Jedno z pierwszych moich  wypadów na Cyklady  to była wyspa Cypru. Na zdj. Hotel w którym sie zatrzymałem  to Arsinoe Beach w Limassol. Obiekt znajduje się przy głównej ulicy prowadzącej do starego centrum Limassol. Arsinoe Beach polecam nawet najbardziej wymagającym turystom. Niecodzienne wrażenie robi oryginalnie rozplanowane atrium widoczne na za prezentowanym zdjęciu. Widok z  molo na część rekreacyjno hotelową Limassol. Będąc na Cyprze warto odwiedzić miasto Pafos,   ...które ze względu na bogactwo i dużą liczbę zabytków znajduje sie na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warte zobaczenia są tutaj podłogowe mozaiki rzymskie, które przetrwały przez 16 wieków pod ziemią w prawie nienaruszonym stanie.
Pafos - ruiny największej na Cyprze bizantyjskiej bazyliki Chrysopolitissa z IV wieku. Oraz miejsce pobytu św.Pawła z Tarsu. Na wyspie najcieplej jest od maja do pazdziernika, temperatury sięgają od 26 do 32 stopni C. Najzimniejsze miesiące przpadają od stycznia do marca, wtedy temperatura oscyluje wokół 17 stopni C . Nikozja - Zielona Linia która dziel Cypr na część Turecka i Grecką. Nikozja Południowa - Katedra św.Jana wzniesiona w 1662 roku Nikozja - Pałac Arcybiskupi.  
Petra tou Romiou miejsce narodzin Afrodyty.
 Skała Afrodyty. W tym miejscu według legendy narodziła się z piany morskiej Afrodyta - patronka Cypru - bogini piękna i miłości. Wybrzeże cypryjskie. Otoczenie plaży Afrodyty.  Wybrzeże okolice Pafos. W pobliżu wyspy Cypr, widok na szczyty Olympos 1952m. Miejsca mojego pobytu na Cyprze w 2001 roku. Zdjęcia tu zamieszczone to wybrana cząstka z zdjęć analogowych. Dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Cypr - Kourion,Limassol,Petra Tou Romiou
1pix użytkownik darecki odległość 3 km 1pix
Cypr - wyspa Afrodyty odsłona 5
1pix użytkownik patryk odległość 4 km 1pix
Rejon Limassol
1pix użytkownik pimo odległość 5 km 1pix
CYPR SPRZED 21 LAT - PODRÓŻ SENTYMENTALNA
1pix użytkownik afrodyta odległość 25 km 1pix
Wioski,  wioseczki
1pix użytkownik pimo odległość 27 km 1pix
Góry
1pix użytkownik pimo odległość 30 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 15.03.2011 13:04

Witaj. Podobają mi się te zdjęcia, ponieważ przypominają mi mój pobyt na Cyprze, w latach fotografii analogowej. Też mam sporo takich skanowanych zdjęć, jak w galerii greckiej. Pozdrawiam serdecznie.

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 15.03.2011 12:09

Witamy- fajne skany i pewnie wspomienia z tego okresu są super. Wyspę warto odwiedzić a Pafos w szczególności. Pozdrawiamy

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2011 17:07

Ciekawa galeria.
Piękne miejsca.Piękna wyspa.
Pozdrawiam.

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 13.03.2011 13:27

14 i 17 urocze. to zdaje sie skany?
8mka iscie artystyczna. ciekawa gra swiatla i cienia na tej fotografii.
podobalo mi sie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!