m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (12):

 
Interlaken leży między dwoma jeziorami Thun i Brienz na wąskim przesmyku lądowym. oto widok na jezioro Brienz z drewnianego mostka,przy campingu a cisza dźwięczy w uszach jak szalona... Brienz, które widzimy jak i Thun to jeziora szwajcarskie (kanton berneński). Thun położone jest u północnych podnóży Alp Berneńskich, w tzw. Oberlandzie Berneńskim. Jest jeziorem przepływowym - przepływa przez nie rzeka Aare. a oto rzeczona wcześniej rzeka Aare o której Juliusz Słowacki napisał:
W szwajcarskich górach jest jedna kaskada,
gdzie Aar wody błękitnymi spada. Aare wypływa z lodowca o tej samej nazwie w grupie górskiej Finsteraarhorn w Alpach Berneńskich. Lauterbrunnental - U-kształtna dolina w Oberlandzie Berneńskim, w miejscu gdzie Prealpy Szwajcarskie stykają się z Alpami Berneńskimi, ten sam berneński kanton.
Dolina ta jest jedną z najgłębszych w Alpach po drodze można spotkać emerytów i rencistów z całego świata, młodsza brać w mniejszym stopniu interesuje się takimi dolinami, z nielicznymi wyjątkami:) a widoki zapierają dech w piersiach, prawdopodobnie dolina ta była inspiracją dla doliny Rivendell z powieści Władca Pierścieni autorstwa J.R.R. Tolkiena przez dolinę przepływa rzeka Lütschine biorąca swój początek wśród lodowców u podnóży Jungfrau jadąc kolejką przeżyć można chwile grozy, co oznacza, że oprócz znajomego zalegania w uszach ma się wrażenie ze przy stacji docelowej owa kolejka próbuje wracać bądź nie do końca może dobić do celu, motorniczy w liczbie 2 wykonują nerwowe telefony a Ty myślisz, że to Twoje ostatnie chwile, polecam....serio Lauterbrunnental jest także znanym celem amatorów BASE jumpingu

najbliższe galerie:

 
Szwajcaria - dookoła jezior Thun i Brienz
1pix użytkownik woja odległość 3 km 1pix
Alpy Berneńskie :  INTERLAKEN - JUNGFRAUJOCH
1pix użytkownik agata odległość 4 km 1pix
Szwajcaria
1pix użytkownik kasai87 odległość 5 km 1pix
Szwajcaria - z okna samochodu
1pix użytkownik admian odległość 5 km 1pix
Szwajcaria - jadąc do Wilderswil
1pix użytkownik mlochowskijacek odległość 6 km 1pix
Marzenia stają się rzeczywistością-Schynige Platte
1pix użytkownik arla odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
olazim użytkownik olazim(wpisów:2239) dodano 28.03.2011 14:23

Ładna galeria/szkoda że nie ma komentarza/-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!