m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Jednym z niewielu ineresujacych miejsc ktore warto odwiedzic w miescie jest Palac Sultana. Odbudowany w drugiej polowie XIXw... ...na ruinach palacu z 1758 zniszczonego przez trzesienie ziemi. Budynek nie jest moze zbyt imponujacy... ...ale dzieki anglojezycznemu przewodnikowi mozna wiele dowiedziec sie o  historii palacu... ...i zwyczajach jakie panuja w domu sultana.
Palac zamieszkuje liczna rodzina sultana... ...ktory pelni w okregu role reprezentatywna. Mimo to jest bardzo szanowany przez mieszkancow miasta... ...ktorzy sa bardzo dumni ze ich wladca jest sultan straznicy palacu-emerytowani zolnierze,ktorzy dostaja gaze za siedzenie i nic nierobienie :))) Obok siedziby sultana,znajduje sie palac wodny.,ktory w przeszlosci sluzyl wladcy jako miejsce odpoczynku i...
...dom rozpusty.W basen wypoczywaly zony i kochanki sultana(rekordzista mial ich ponad 600). Z tego okna sultan wybieral sobie wybranke(wybranki),na ktore w danej chwili mial ochote(ciezkie jest zycie sultana ;))) ) Ulica miasta to mieszanka biedy i bogactwa. Z jednej strony zebracy... ...a z drugiej ludzie dobrze,lub bardzo dobrze sytulowani. Jedno co ich laczy to,to ze w 99,999 % sa to ludzie niesamowicie mili,pomocni i bezinteresowni...
...i to nie tylko dla obcokrajowcow ale takze w stosunku do siebie. Spacer tloczna i raczej biedna (niz bogata) ulica miasta jet czysta przyjemnoscia. j.w Jeden z licznych meczetow w miescie(wiekszosc mieszkancow Jawy to muzulmanie,chociaz widzielismy koscioly katolickie stojace w bliskiej odleglosci od meczetow). Do meczetu jako niewierni nie mamy wstepu ,ale straznicy swiatyni to rodowici jawajczycy-dlatego nie mielismy problemu z odzwiedzeniem miejsca dla nich swietego. Przed wejsciem na glowna sale modlitw muzulmanin korzysta z kapieli...
Najslynniejszym zabytkiem miasta jest zespol swiatynny -Prambanan Fontanna przed kompleksem. Lezacy na obrzezach Yogjakarty zespol swiatyn hinduskich powstal w IX-X w. ...w dawnej stolicy królestwa Seriwidjaja. Ok. 1600 zespół uległ zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi. W latach 50. XX w. rozpoczęto rekonstrukcje głównych świątyń.

Cały zespół świątynny liczył pierwotnie 232 obiekty architektoniczne, mieszczące się na trzech dziedzińcach, otoczonych murami.
Najlepiej znany jest kompleks Lara Djonggranag, zwany również Tjandi Prambanan (Świątynia Prambanan), wzniesiony przez Dhaksę, króla Mendang-Mataram, na początku X w. ku czci boga Śiwy.
Wzniesiona na planie czterech czworokątów, otoczonych czterema murami z czterema obszernymi bramami, jest największą w Indonezji świątynią Śiwy Lara Jongrang - Smukła Dziewica, to nazwa nadana przez okolicznych mieszkańców ogromnemu, znajdującemu się w świątyni posągowi żony Śiwy - bogini Durdze.

j.w j.w W pobliżu świątyni Śiwy wznoszą się mniejsze świątynie poświęcone Wisznu i Brahmie
wszystkie dekorowane są reliefami przedstawiającymi sceny z Ramajany, jednego z największych eposów hinduizmu. j.w j.w j.w j.w j.w
j.w j.w j.w j.w

najbliższe galerie:

 
PZ-INDONEZJA.Borobudur
1pix użytkownik irolek odległość 5 km 1pix
Indonezja cz.  X - Jawa.  Yogyakarta.
1pix użytkownik wmp57 odległość 6 km 1pix
PZ-INDONEZJA-Merapi
1pix użytkownik irolek odległość 17 km 1pix
Indonezja cz.  XI - Jawa.  Prambanan.
1pix użytkownik wmp57 odległość 18 km 1pix
Indonezja cz.  IX - Jawa.  Borobudur.
1pix użytkownik wmp57 odległość 31 km 1pix
PZ-INDONEZJA.Yogjakarta 2
1pix użytkownik irolek odległość 39 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6767) dodano 02.01.2012 22:44

Ciekawe miejsce, a świątynia niesamowita:) mam nadzieję też niedługo zobaczę:)
pozdrawiam:)

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 31.03.2011 17:47

Dzieki wszystkim za odwiedziny.
POZDRAWIAM

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 31.03.2011 06:23

Ciekawe miejsce.
Świątynia robi wrażenie.
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7255) dodano 29.03.2011 22:55

Sen to czy jawa? :-) pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 29.03.2011 22:18

Że świątynia mi się podoba,to już nie nowość;)Ogólnie jak patrzę na te indonezyjskie budowle świątynne jestem w pełnym zachwycie.
Pewnie ten Sułtan miał ciężkie życie.600 żon i kochanek-tak naprawdę zapewne był bardzo samotnym człowiekiem.Chyba nie ma czego zazdrościć.
Pozdrawiam:)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 29.03.2011 20:23

Zespół świątynny Prambanan robi wrażenie. Pozdrawiam:-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!