m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
Süd Park- Park Południowy. Z punktu widzenia turysty kojaży się raczej ze wschodem. 
Tutaj widoczny ogród Japoński. Charakterystyczne, formowane dzrewa i krzewy, szum potoku, wodospadu... odbicie w odzie ukrytego w zieleni pawilonu - przywodzi na myśl sztukę ogrodów, Drogę herbaty... kilkanaście metrów dalej ogród Chiński. Złocony motyw roślinny to byc może kwitnąca wiśnia i ptaki... Detal szyby
W innym miejscu mała Świątynia, Pochodzi z Tajlandii i podobnie jak i pailony japońskie czy chińskie jest darem dla Monachium z okazji organizacji Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku Piękna, egzotyczna, oryginalna. Postawiona na platformie pośrodku stawu - klasyka ogrodów wschodu. Niedaleko od Süd Park znajduje się Olympiapark. Maisteczko olimpijskie wybudowane z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. Potężna i delikatna wieża widokowa góruje nad charakterystyczną, jedyną w swym rodzaju architekturą Stal i szkło nadaje lekkości potężnym słupom, siatkom, wręgom...
Naprawdę robi to wielki wrażenie Pływalnia olimpijska. Mimo że od igrzysk upłyneło wiele lat pływalnia żyje. Codziennie zjawia sie tu wielu pływaków i nie są to tylko zawodnicy. Stadion Olmpijski. Olympiapark jest rozległym terenem. Wiele tu scieżek, także rowerowych, monachijczycy chętnie spędzają tu czas. Moża pobiegać, zażyć kąpieli, pojedzić na rowerze, rolkach czy po prostu posiedzieć na ławce czy wprost na trawie Monachijski Sea life. Akwarium.
Działające od niedawna jest wielką atrkacją Olympiapark. Można tu podziwiać stworzenia morskie ze wszystkich stron świata w przepieknej scenografii poszczególnych akwariów.
Jesiotr. Piękna ryba kojażona głownie z kawiorem Kolorowe krewetki, koniki morskie... Bajeczne ryby raf koralowych W jednym z największych akwariów zatopiony jest koń trojański. Inscenizacja dna morza egejskiego przyprawia o dresczyk emocji gdy przed oczyma przepływa rekin. Koń trojański na długo pozostaje w pamięci, Dobrze się to kojarzy z Morzem Śródziemnym i Monachium. Dlatego tak lubię wakacyjne wypady. Czy są to wojaże po Europie czy po naszym kraju zawsze staram się złapać coś ciekawego, coś pięknego.
Zapraszam do galerii z polskich Pałuk - już wkrótce.

najbliższe galerie:

 
Monachium-Rimini 2009
1pix użytkownik hermes odległość 4 km 1pix
Monachium
1pix użytkownik szarykot odległość 6 km 1pix
Monachium - Stare Miasto 2
1pix użytkownik robson odległość 6 km 1pix
Monachium - Rezydencja
1pix użytkownik robson odległość 6 km 1pix
Monachium - Hofbrauhaus i okolice
1pix użytkownik robson odległość 6 km 1pix
Niemcy - Monachium
1pix użytkownik marioli odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
darekpawlowski użytkownik darekpawlowski(wpisów:4) dodano 16.04.2011 21:50

ad: marek50; Dzięki za uwagi. Co do 1-3 to zdjęcia te - po pierwsze robiłem w 1999 roku i wtedy umiełem troche mniej niz teraz. To jesli chodzi o głebię ostrości to najwyraźniej przy zmniejszaniu obrazka cos padło. Jestem z zamiłowania krajobrazowcem a krajobraz musi być f:16, 22, itd. (choć czasem zdarza sie oczywiście zapomnieć przełączyć z progamu na AV) Odbiecie w wodzie to moja pomyłka umieściłem inne zdjecie niż opisałem - wpis już poprawiony.
ad: anikm; Przyznaję rację ten smok, o którym myślę to nie tu, ale wśród kwiatów i gałązek znlaźć można ptaki. Dziękuję za info
Ppozdrawiam wiosennie :o)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 31.03.2011 18:48

Przyjemne miejsca do odpoczynku w wielkim mieście.
Wpatruję się w 5 i usiłuję odkryć ten ,,motyw smoka",ale jedyne co idzę to ,,motywy drzew kwitnącej wiśni" ;)
Pozdrawiam:)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 31.03.2011 08:28

Darku - z pewnoscia piekny zakatek, ale cos jest tutaj niedobrego z "przejrzystoscia" zdjec. Do tego jeszcze nie kontrolujesz glebii ostrosci, co szczegolnie na pierwszych 3 zdjeciach powoduje lekki zawrot glowy, gdyz obraz jest zbyt przepelniony. Zdjecie 4 dla mnie bez watpienia najlepsze w galerii. Maly zgrzyt natomiast gdy piszesz o odbiciu we wodzie tej tajskiej swiatyni, a tam odbicia praktycznie nie ma.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!