m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Miasteczko położone jest na wzgórzu w centralnej części wyspy. Nad miastem góruje sylwetka barokowej katedry św. Piotra i Pawła. Reprezentacyjna brama wejściowa do miasta. Most przewieszony nad szeroka fosą prowadzi do Bramy Głównej odbudowanej w 1724r. Dwa lwy ustawione przed bramą strzegą wejścia do miasta. Kolejna z bram miasta. Jeden z typowych zaułków miasta.
Wśród starych, pozakręcanych uliczek wydaje się jakby czas stanął w miejscu. Czekając na moment aż wszyscy przechodzący ludzie zejdą z kadru spokojnie przymierzałem się do zrobienia zdjęcia. Aż nagle pojawiła się ta sympatyczna pani która najwyraźniej myślała, że chcę jej zrobić zdjęcie więc przez pewien czas mi pozował. Typowa uliczka z charakterystycznymi wykuszami. Zazwyczaj do retuszowania tego typu zdjęć pocztówkowych używa się programów graficznych, na Malcie niczego nie trzeba poprawiać. Bardzo często ostra kolorystyka okien i drzwi kontrastuje z jasnym kamieniem. Główna ulica miasta Villegaignon Street długa na około 250 metrów, z kościołami i pałacami na całej jej długości. Charakterystyczne dla całej Malty zadaszone balkony.
Plac przed katedrą. Pięknie zdobione wejście do muzeum katedralnego. Dziedziniec muzeum katedralnego. Katedra św. Piotra i Pawła. Zaprojektowana przez maltańskiego architekta Lorenzo Gafa, została wybudowana zaledwie w 5 lat. Wiele kościołów na Malcie, zamiast malowideł na ścianach, ma porozwieszane płótna, które imitują … malowidła na ścinach.
Kolejny klimatyczny zaułek. Z miasta roztacza się widok na cała wyspę. W oddali widoczna Valletta.
Katedra św Piotra i Pawła. Autor zdjęć zadowolony po zwiedzeniu miasteczka:)

najbliższe galerie:

 
Malta - Mdina
1pix użytkownik andy odległość 0 km 1pix
Malta.  Spacerkiem po Mdinie.
1pix użytkownik ru_da odległość 0 km 1pix
Malta - Mdina i Dingli
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
Mdina z Rabatem
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
malta
1pix użytkownik piipin odległość 2 km 1pix
Malta i Gozo
1pix użytkownik misiog odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
omektron użytkownik omektron(wpisów:144) dodano 26.06.2011 16:30

ja w tym roku niemoge na wakacje poswiecic wiecej niz tydzien dlatego szukam czegos szybkiego :( wyspa taka mi sie wydaje plus gozo i ta trzecia intensywne zwiedzanie plus dzien nic robienia :) wiec jak cenowo bedzie atrakcyjna oferta sie odezwe bo w tym roku i z tym bardzo blado :(

spaww użytkownik spaww(wpisów:288) dodano 26.06.2011 15:20

zgadzam się w 100% ze skuza. sieć autobusów naprawdę świetnie tam funkcjonuje, a do tego są one dodatkowa atrakcją, bo większość z nich to zabytki. przynajmniej były 3 lata temu, bo słyszałem ze mieli je wymienić na nowe :( wybierając się na maltę warto tez wygospodarować sobie jeden dzień żeby zwiedzić sąsiednią wysepkę Gozo. pozdrawiam

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 26.06.2011 12:06

omektron...na Malcie nie potrzebny jest samochód,są tak świetne połączenia autobusowe miedzy miastami,trzeba tylko opanować rozkład jazdy i zapamiętać numer autobusu.Masz pytania napisz na priv....spędziłam na Malcie 2 miesiące uczyłam się tam angielskiego:)Pozdrawiam:)

omektron użytkownik omektron(wpisów:144) dodano 26.06.2011 11:13

mam pytanie malta wydaje na tydzien na ile dni musialbym auto wypozyczyc aby ja sobie zwiedzic? - pozdrawiam

spaww użytkownik spaww(wpisów:288) dodano 15.04.2011 13:31

Dziękuję za komentarze :)) Pozdrawiam serdecznie

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 13.04.2011 23:44

Fajne klimaty, np. ten na 24 :) Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 13.04.2011 19:42

Cudowne miasteczko.Prawdziwa perełka.Przepiękna architektura i te klimatyczne wąskie uliczki.Chciałoby się w nie zaszyć i odkrywać uroki miasta.
Bardzo mi się podoba:)
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!