m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (33):

 
Radstadt to historyczne miasto leżące niespełna 900  m n.p.m. Jest uważane za miejsce z dużą ilością śniegu, a także słońca, chociaż w tej galerii nie będzie tego widać - odnosi się to raczej do okolicznych stoków narciarskich. Ciekawy element z „sygnaturką” - występuje prawie na każdym dachu w tej miejscowości. Prawie z każdego miejsca w mieście można oglądać ośnieżone alpejskie szczyty.
Typowa „pensjonatowa” zabudowa - czekają na turystów. Przed tym pensjonatem spotkaliśmy klika małych, przyjaznych kucyków. Ten chciał się nawet z nami zaprzyjaźnić. Bardzo dużo budynków wyposażonych jest w kolektory słoneczne Dzięki temu, w takich pensjonatach, bez problemy można korzystać np. z basenu. Na pewno spogląda na góry i sprawdza warunki na stokach.
Próbuję spoglądać przez jego domek - będzie w górach ciekawie, to tu, w 1949 roku zaczął działać jeden z pierwszych wyciągów -  ale to już temat na następną galerię. W mieście możemy spotkać tylko kilka zabytkowych, średniowiecznych budynków. Kilka niszczycielskich pożarów, jakie przez wieki trapiły Radstadt spowodowały zniszczenie większości z nich. Jeden z hoteli I jak wszędzie, zawsze aktualny wystrój.
Chciałem nabyć „coś” regionalnego - ale te rozmiary … ;-) Przed jedną z placówek oświatowych. Kościół ewangelicki. Wieża kościoła rzymskokatolickiego.
Powstanie kościoła datuje się na XIII w. Z powodu, już wspominanych pożarów, obecny wygląd jest wynikiem przebudowy bryły kościoła z 1865 roku. Obecnie trójnawowa bazylika.
„Pozostałości” jesieni. Widok na centralną część miejscowości z dolnej stacji kolejki gondolowej na Kemahdhöhe (1577 m n.p.m.). Na przełomie XIII i XIV miasto było otoczone murami obronnymi, warowniami i fosą. Cdn.

najbliższe galerie:

 
Flachau
1pix użytkownik pedro1912 odległość 6 km 1pix
Zawrót głowy
1pix użytkownik pedro1912 odległość 13 km 1pix
Austria na biegówki - Ramsau am Dachstein
1pix użytkownik szy odległość 15 km 1pix
HALLSTATT - skok na Hoher Dachstein
1pix użytkownik gregy odległość 15 km 1pix
2009-01
1pix użytkownik grendler odległość 17 km 1pix
Gosau.  Wokół jeziora.
1pix użytkownik szarykot odległość 17 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 16.04.2011 22:19

Nie byłam i zapewne nie będę jako że nie jeżdżę na nartach,a miasteczko jak widzę głównie na takich turystów nastawione.Mało zabytków,to raczej nie dla mnie.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!