m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
Tak długiej plaży i pustej to ja nie widziałem. Kilka kilometrów. Podobno kilkanaście i gdzieniegdzie trochę ludzi. Było kilka dni, gdzie po południu, przed zachodem słońca wszyscy mieszkańcy wioski wyszli na brzeg, by wyjmować spod piasku muszle. Było tych małży setki, tysiące. Pyszne. Jadłem z przyjemnością, choć piasek chrzęścił między zębami. Ale oprócz plaży, równolegle do linii brzegowej są lasy palmowe i magiczne ogrody między domostwami z mchu i paproci. Ja musiałem pokonać około kilometra plażą, by dojść do głównej ulicy miasteczka lub wioski. Jak kto woli. Po prawej stronie zabudowania, a za nimi palmy, piasek i woda. Z lewej, jak to przy ulicówce bywa, zabudowania, w tym usługi wszelkiej maści. A za nimi w głąb już las palmowy i wąskie pola ryżowe. Poranny ruch. Świt jest tutaj fascynujący, bo w scenografii błąka się sztuczna mgła. Czyli dymy z ognisk. Mieszkańcy palą co jest pod ręką, by się trochę ogrzać. Kobiety zaś rozpalają ogniska pod garnkami, w których gotują pierwszą strawę. Mimo, że za około godzinę, dwie będzie gorąco, teraz jest zimno. Może nie tyle zimno, co wilgotno i dlatego uczucie zimna jest większe niż termometr pokazuje. Oprócz dymów, które tworzą wspaniałą tajemniczą aurę, jest jeszcze wszechobecny kurz. Po raz pierwszy taki wszechobecny kurz poznałem w Kambodży. Dlatego właśnie tam wszyscy noszą chusty, szaliki zwane krama. Życie w godzinach porannych toczy się powoli. Tutaj nikt się nie spieszy. Nie ma do czego. Nie widziałem, żeby ktoś biegł. Praca jest wokół domu. Przy restauracji. Przy ulicznym barze. W sklepie z warzywami, mięsem, które leży na skrzynkach. Obok chodzą sobie psy. Od czasu do czasu coś sobie wyrwą ze stratą dla przyszłego klienta. Nuda. Idę w kierunku północnym. Tam kończy się las palmowy i zaczynają pola ryżowe. Ta droga jest w budowie. Dzieli wioskę na kolejny kwartał. Na jej końcu jest droga asfaltowa, która równolegle do tej, na której jestem tworzy cywilizacyjną opaskę. W środku jest magiczny ogród.
W wąskich uliczkach między domami biegnie spokojne, niczym nie skrępowane życie. Nikt na mnie nie krzyczy. Aczkolwiek czuję, że jestem obcy w środku rodzinnej atmosfery. Babcia z wnuczką. Tutaj nie ma ZUS - u. Nie ma drugiego filara. Nie ma dziury budżetowej. Jest jedna zasada od lat. Z pokolenia na pokolenie. RODZINA to najbardziej stabilny zakład ubezpieczeń społecznych. Dzieci nie mają zabawek. Żadnych zabawek. Dorastają w otaczającej rzeczywistości, która nas przyjezdnych zachwyca chwilą. Przepiękna chwila obcowania ze wspaniałą przyrodą. Światłem i kolorami, jakich w innych okolicznościach przyrody trudno zobaczyć. A dla nich to zwykły, kolejny dzień. Trzeba wstać, umyć się i udać do wcześniej zaplanowanych zajęć. A my fascynujemy się takim sposobem życia. Że tak, dzisiaj w XXI wieku można żyć. I czuć się szczęśliwym, zadowolonym, spełnionym. Jacy jesteśmy zepsuci. Jak wiele nam przeszkadza. Odrobina innego widzenia świata zamyka nam drzwi do uprzejmości. Zamyka nam drogę do spokoju. Do nie widzenia kolorów, których być może nawet już nie pamiętamy. Bo nie pamiętamy, że byliśmy zrodzeni wśród świeżych barw i czystych dźwięków. Że byliśmy bezbronni. Ufni. Że nie wiedząc co dobro i zło, wszystko co wokół mamy, taty, babci, dziadka było dla nas bezpieczne i piękne. Dzieci Birmy nie płaczą. Nie wydzierają się w proteście, że zupa była za słona. Są delikatne. Spokojne.
Chodzą drogami, które prowadzą do poznania magicznych zaklęć. Może same są zaklęciami.... ... chciałem tam wejść. Byłem pewny, że gdy przekroczę próg ogrodu, będę szczęśliwy. Że zobaczę dziwy o jakich śniłem, czytałem. Stałem jednak jak wmurowany, bo to co widziałem teraz, nie pozwalało ruszyć się z miejsca. Z ogrodu wychodzili ludzie, cienie, dymy, kadzidła. Stałem i patrzyłem w tę grę słońca, wschodzącego, budzącego wyobraźnię... Magiczna droga. Co jest na jej końcu. Dokąd idą kobiety. Skąd przychodzą. Zaczarowane snują się jak zjawy. Wokół cisza. Stoję i drżę. Wreszcie widzę pustkę i zaproszenie. Ruszam a tu z zarośli, ot tak sobie wychodzi postać z kijem, magiczną laską?., i dymi. Kadzidłem, rozpalonym łuczywem. Nic wielkiego się nie dzieje, tylko takie dziwy mnie dopadły. I idę za tą postacią. Ona rozpływa się, a ja przekraczam horyzont i jestem w innym miejscu. Teatr. Obrotowa scena. Ściana światła i rżysko.
Idę dalej. Słońce świeci prosto w oczy. Jak na przesłuchaniu. Imię, nazwisko, data urodzenia, imię matki, imię ojca... a wokół pustka. Przede mną, na wprost mnie, zbliża się zaprzęg. Średniowieczny zaprzęg na usługach XXI wieku. I to nie jest film. Człowiek odpoczywa po pracy. Zdejmuje kapelusz chroniący od słońca. W kapeluszu ma plastikową torebkę, a w niej kilka liści betelu. Jeszcze jakieś dodatki smakowe. Smakuje swoje drugie śniadanie. I znów rusza do rozpoczętej bardzo wczesnym ranem pracy. Musi skończyć co wcześniej sobie założył. Jeszcze trochę i pole zaleje gorące słońce. Żaru nie wytrzyma człowiek i zwierzęta. Jak zobaczyłem to rżysko, przypomniałem sobie... SAN FRANCISCO, którego tu nigdy nie będzie. Zacofanie w każdym aspekcie życia jest tak duże, że jest to wykluczone. Obym się mylił. Z radością dla tych ludzi. Aczkolwiek kto wie czy ONI chcą, marzą o wielkich zmianach. Przecież to nie jest taki sobie pstryk i z dnia na dzień mamy ze złego milicjanta przyjaznego ludziom policjanta. Nawet David Copperfield nie ma takiej siły czarodziejskiej by te woły zamienić nagle i niespodziewanie w dzielnego Ursusa... ... klucznik od MAGICZNEGO OGRODU jest czujny. Zapisuje co ma zapisać. Widzi co ma widzieć. WIE. On najlepiej wie, co Birmie jest potrzebne, a co nie...

najbliższe galerie:

 
Ngwe Saung Birmańsk raj
1pix użytkownik bartek1979 odległość 1 km 1pix
BIRMA...ŚWIT - NGWE SAUNG - RYBACY PRZYBRZEGOWI
1pix użytkownik deszcz odległość 2 km 1pix
Ngwe Saung-zagrożony raj
1pix użytkownik baracuda77 odległość 2 km 1pix
BIRMA - RYBACY PRZYBRZEGOWI. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 3 km 1pix
BIRMA...CEGIELNIA
1pix użytkownik deszcz odległość 3 km 1pix
Ngwe Saung - birmańska plażunia o zachodzie
1pix użytkownik nola76 odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (86):

 
wojzsl użytkownik wojzsl(wpisów:277) dodano 29.12.2013 13:04

Twoja opowieść bardzo mnie wciągnęła. Przeniosłem się dzięki niej na inny kontynent za co dziękuję. Magiczna 18 szczególnie mnie zauroczyła.
Pozdrawiam

wojzsl użytkownik wojzsl(wpisów:277) dodano 29.12.2013 11:31

Twoja opowieść bardzo mnie wciągnęła. Przeniosłem się dzięki niej na inny kontynent za co dziękuję. Magiczna 18 szczególnie mnie zauroczyła.
Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 07.12.2013 00:28

Magiczne miejsce....mam nadzieję,że odnajdziemy je....Pozdrawiam:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 29.04.2013 23:21

TESA31 - witam i pozdrawiam serdecznie...

tesa31 użytkownik tesa31(wpisów:123) dodano 29.04.2013 16:01

Wspaniały zaczarowany ogród w kadrach namalowanych obiektywem niczym najpiękniejsze obrazy.Opis dopełnia całości.Trafiłam tu przypadkiem i nie mogę wyjść...jakaś siła mnie tu zatrzymała.Gratki za przekaz:))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 12.09.2012 00:23

NOWACKI - człowiek uczy się przez całe życie, jeśli chce...pozdrawiam i dziękuję.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 12.09.2012 00:21

MARZANNA - " Niosą na rękach dzieci w tę przyszłość bez przyszłości, w tę dal niewiadomą, opóźnioną w czasie. W ich twarzach zdobionych tanaką odbija się słońce."...ładny, prosty tekst. Dziękuję, że pod tą galerią napisałaś tak!, a nie inaczej...gratuluję i jeszcze raz dziękuję...miło jest i przyjemnie jak można o tym pięknym kraju, ludziach mówić jednym głosem....

nowacki użytkownik nowacki(wpisów:23) dodano 06.08.2012 22:56

You blow my mind !! Patrząc na Twoje zdjęcia widzę, jak dużo muszę się jeszcze nauczyć :)

marzanna użytkownik marzanna(wpisów:41) dodano 29.06.2012 22:17

Tak, kobiety w Birmie są zjawiskowo piękne...na ich temat też mam wspomnienia....:)


Wynajętą w Rangunie taksówką ruszyliśmy w drogę przez środkową Birmę. Toyota Carina rocznik 93 wzbijała na drogach tumany kurzu, a mijane osady, wioski z całym ich ludzkim potencjałem budziły uczucia silne i mieszane. Rachityczne domostwa i zagrody kontrastowały ze świeżością i bujnym przepychem krajobrazu. Ludzie wsi, pełni spokoju i wewnętrznej zgody zdawali się nie przejmować wszechobecną nędzą. Można zakładać, że przyjmowali swój los w przeświadczeniu, że taka jest kolej rzeczy. W tej części Azji od zawsze uważano, że władza króla jest uzasadniona, albo odpowiednim pochodzeniem, albo tym, że reinkarnował w rodzinie królewskiej z tytułu nagromadzonych w poprzednim życiu zasług.

Może się zatem jawić birmańska wieś jako kraina idylliczna, w której czas zatrzymał się, by oszczędzić ludziom problemów związanych z postępem. Zastanawiam się czy wieśniacy czerpią spokój z ciężkiej pracy, z kontaktu z oszałamiającą naturą, z niebem gwieździstym? Czy to kolor pola ryżowego, tak intensywnie zielony, tchnie w nich wewnętrzną zgodę? Czy rozważane jest tam pojęcie szczęścia i nieszczęścia?

O pięknie Birmy stanowią ludzie, przyroda i świątynie. Birmanki oczarowują urodą fascynującą i niepokojącą. Cudowne oczy, długie, gęste, zadbane włosy, wydatne kości policzkowe, smukłe sylwetki prostujące się pod ciężarem noszonych na głowie koszy czy dzbanów. Poruszają się z gracją wymuszoną przez owinięte wokół bioder i nóg longyi. Czarownie uformowane wargi, pełne, zmysłowe odsłaniają w uśmiechu szczerym i radosnym lśniące, białe zęby. Emanują nieuchwytną elegancją, noszą się dumnie, z pewną nonszalancją. Świadome swojej urody dziewczynki pozują do fotografii z wdziękiem, niekiedy z powagą i zrozumieniem, że otrzymane od turystów pieniądze są jedynym źródłem dochodu rodziny. Na wsiach nie ma żebraków, kwitnie natomiast drobny turystyczny biznes.

Spotykaliśmy je pracujące w polu, przy brzegu morza, idące drogą, przygotowujące posiłek przed chatami. Zawsze wyciszone, nawet w grupie, bez nawoływań, bez gromkiego śmiechu. Niosą na rękach dzieci w tę przyszłość bez przyszłości, w tę dal niewiadomą, opóźnioną w czasie. W ich twarzach zdobionych tanaką odbija się słońce.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 30.05.2012 14:16

PO PROSTU KOBIETA...TOMEK GDYNIA...SAWICZ ...minął już rok od tej prezentacji...co chwilę ktoś do niej wraca lub trafia...mam przekonanie, że w tym roku przywiozłem więcej magicznych miejsc...ale o tym później...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

sawicz użytkownik sawicz(wpisów:124) dodano 30.05.2012 13:27

Wspaniałe fotografie, magiczne światło i mądre opisy ! Brawo !

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 29.05.2012 18:03

Ta galeria jest NIESAMOWITA. Oglądam n-ty raz.
Magia. Magia i czary....

po_prostu_kobieta użytkownik po_prostu_kobieta(wpisów:1) dodano 29.11.2011 22:53

trafiłam przypadkiem, ale nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny..
już dziś zaczytałam się bez pamięci

dziękuję za przepiękną odskocznię od codzienności..

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.11.2011 15:34

WMP57, MARIOLI , MADELEINE, ANIKM, DISPAR - dziękuje za bezcenne punkty na 13. Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.11.2011 15:27

MARAFI - miło Cię i tutaj czasami zobaczyć. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 31.10.2011 21:02

No to jesteśmy zgodni.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 31.10.2011 21:00

Resztę moich punkcików stawiam na 13. W kalendarzu nie może zabraknąć tego niesamowitego zdjęcia:)
Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 30.10.2011 15:57

Pierwsze miejsce dla 13 w moim subiektywnym konkursie do kalendarza i 20 punktów.
Pozdrawiam.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 26.10.2011 17:41

Ja, z moim skromnym dorobkiem, to muszę co najmniej 50% dorzucić ;) jedno z najlepszych zdjęć, zamieszczonych na portalu w ciągu ostatniego roku, gratuluję i pozdrawiam serdecznie :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 26.10.2011 16:35

To ja dołożę swoje 20% i może zdjęcie 13 znajdzie się w Naszym Kalendarzu.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 26.10.2011 16:09

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić kalenadarz bez Deszcza, więc 20% swego "majątku" kieruję w stronę zdjęcia nr 13.
Łączę pozdrowienia dla autora i osób. które mnie wspiorą w tej inicjatywie.

marafi użytkownik marafi(wpisów:61) dodano 20.10.2011 14:14

Chyba wszystko powiedziane już zostało... Po prostu magia... :-)))))))))))))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 10.10.2011 23:22

MARCOWADZIEWCZYNA... dziękuję. 13. może, bo jest szczęśliwą liczbą. Nie tylko w tym wypadku. Pozdrawiam serdecznie.

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 06.10.2011 12:44

Cała ta galeria mogłaby być w moim kalendarzu na kilka następnych lat :)wszystkie są cudne mam wybrać więc wybieram 13

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 16.09.2011 05:52

ciagle odrywam Twoje galerie i ciagle jestem nimi na nowo oczarowana, Twoj obiektyw jest magiczny, pozdrawiam serdecznie:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 03.08.2011 00:51

MADELAINE, KABACZEK - dziękuję za gratulacje. Miło mi. Pozdrawiam serdecznie.

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1184) dodano 31.07.2011 09:29

Gratuluję publikacji zdjęcia w NG. Pozdrawiam i życzę wielu okazji do robienia kolejnych takich fotek.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 29.07.2011 17:14

Deszczu, gratuluję sierpniowego NG ;) Gdybym musiała wybierać z powyższego zestawu, też wybrałabym 13 !!! Życzę dalszych - równie udanych - poszukiwań światła ;) pozdrawiam serdecznie

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 27.06.2011 21:49

MARIANNA - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

marianna_p użytkownik marianna_p(wpisów:306) dodano 21.06.2011 14:12

co za efekty świetlne! świetne!:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.05.2011 12:14

TRIK - Witam i dziękuję za wizytę. Szacunek - lubie to określenie. Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.05.2011 12:12

MASKONUR - dziekuję. Mam osobiście do tej galerii wiele ciepła. Lubię JA.., pozdrawiem serdecznie.

trik użytkownik trik(wpisów:9) dodano 13.05.2011 14:35

mmmmMyanmar... wciąż niezrealizowane marzenie, piękne fotografie..no i ta złota konwencja, wyrazy szacunku

maskonur użytkownik maskonur(wpisów:71) dodano 01.05.2011 23:27

Oglądając tak wspaniałą galerię, uświadamiam sobie jakim mistrzem jesteś. Duży szacunek. Pozdrawiam.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 29.04.2011 12:52

DROPLET - dziękuję bardzo za miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie.

droplet użytkownik droplet(wpisów:276) dodano 26.04.2011 16:37

bajeczne światło, urzekająca złota tonacja, magiczne miejsce.
Zapatrzyłem się :-)

agnieshka użytkownik agnieshka(wpisów:405) dodano 24.04.2011 23:00

ok, wybieram nr jeden do skopiowania i powielenia pastelami, dziekuje:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.04.2011 22:13

ŚWIĘTOJANKA - jesteś jak Często Chowa. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.04.2011 22:12

AGNIESHKA - namaluj. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.04.2011 21:57

MAPA - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.04.2011 21:56

WATCHER - fakt, czasami milczenie bywa stosowne. Bywa cenniejsze od słowa. W takich razach słowo jest świadectwem obecności. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 23.04.2011 23:23

Magia jest w Nas. I Światło jest w Nas.
Niezależnie od tego, że zawsze znajdzie się jakiś klucznik, który WIE - wie najlepiej,
a jego prawda jest najprawdziwsza z prawdziwych... I niezależnie od tego jak mało
albo jak wiele potrzebujemy by czuć spełnienie i szczęście... Ochronić w sobie
umiejętność podążania za nimi - Magią i Światłem... Szukać drogi do Zaczarowanego Ogrodu...
I wciąż na nowo ją odkrywać... I dzielić się nią...
Dziękuję... I POZDRAWIAM SERDECZNIE :-))

agnieshka użytkownik agnieshka(wpisów:405) dodano 23.04.2011 21:35

deszczu, jak zwykle z wielka przyjemnością obejrzałam Twoją galerię. Widzę tu wiele obrazów, czy pozwolisz że skorzystam i namaluje sobie jeden?

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 23.04.2011 17:03

Slow brak.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.04.2011 21:10

NOLA 76 - Kambodża to moja pierwsza miłość na tym Indochińskim terenie. Teraz Birma i nie mam dosyć. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.04.2011 21:07

MADELEINE - ogromnie miło, że moja miłość do Birmy jest czytelna. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.04.2011 21:05

MARIOLI - cieszę się, że do mnie zawitałaś. Mam jedno Twoje zdjęcie ciągle przed oczami. Galeria warszawska, kolorystyka coś z gatunku sepia. Kobieta, idzie po schodach, mini spódniczka, wysokie buty...bardzo zmysłowa fotografia. Pozdrawiam serdecznie. Deszcz.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.04.2011 20:58

BEATA I ZBYCHU ... dziękuję bardzo. Dobre określenie - bajka - Birma jest bajkowa. Pozdrawiam serdecznie.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 20.04.2011 21:14

ale cudne miejsce i cudna galeria:))) widziałam trochę jak ludzie żyją w Kambodży na wiosce, też zupełnie inny świat niż u nas, ale tam nie było tak pięknie, nie wiem tutaj jakoś tak spokojnie, leniwie, magicznie... rewelka:) a zdjęcie 12 i 13 super:)
pozdrawiam:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 20.04.2011 21:08

Deszczu, odnaleźć światło to wielka sztuka, udaje się tylko nielicznym... Twój talent, w połączeniu z miłością do Birmy, daje nieziemskie efekty !!! Dziękuję i pozdrawiam :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 20.04.2011 12:38

Ach Deszczu - mistrzu impresji. Oglądam galerię i się zachwycam, dla mnie te zdjęcia to jak obrazy mistrza. Powinieneś nazwać się "Mistrzem", a nie "Deszczem". Pozdrawiam serdecznie.

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 20.04.2011 12:16

Witamy Mistrza magii i iluzji - to jakaś bajka ? co oglądamy i czytamy - przy Tobie Copperfield to małe miki. Pozdrawiamy

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 20.04.2011 11:13

Deszczu - futro ostatecznie wylądowało w szafie :-) Tylko co ludzie powiedzą?;-) pozdrawiam i wesołych Świąt życzę

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:59

CARMEL - cieszę się, że na OŚ zawitałaś. Na NG Twój talent pisarski nie mógł się tak rozwinąć jak tutaj. Twoje komentarze czytam jak dalszą część swoich myśli... dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:59

D-B ... ja też. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:58

GLOCKERKA - miło Cię widzieć, dawno nie widzianą. Dziękuję i pozdrawiam sewrdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.04.2011 22:56

Miło mi :) W jednym ogrodzie tylko kwiatki w innym magia światła i tajemnice... Jest zdecydowanie HALO!!!

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:56

SURYKATKA - dziekuję. A jak tam " futro "?...pozdrawiam serdecznie i czekam na nowy fryz. Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:51

VIVI - bardzo dziekuję za "przeczytanie" i rozwinięcie w komentarzu to, o CO mi szło....pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:49

MGFOTO - myślałem trochę o Tobie jak ten ogród układałem. Pokazałaś na OŚ tyle pięknych ogrodów, że ten mój bez jednego kwiatka to będzie nie halo. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:45

D-B ... ja też. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:44

KABACZEK - trochę jest impresjonizmu w tych obrazkach i dziekuję, że tak to widzisz. Miło. Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:42

DISPAR - dziękuje za " bardzo mocno podobające ". Fakt, 13 ma trochę " nagród "... pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:32

CARMEL - cieszę się, że na OŚ zawitałaś. Na NG Twój talent pisarski nie mógł się tak rozwinąć jak tutaj. Twoje komentarze czytam jak dalszą część swoich myśli... dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:30

MARGO - dziękuję serdecznie. Cóż. Miło mi, ale z tym Copperfieldem to przesadziłaś. Pozdrawiam serdecznie.

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:742) dodano 19.04.2011 22:29

Obrazy do podziwiania i kontemplowania. Zachwycające.
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 19.04.2011 22:21

Deszczu - to jest Sztuka , przez duże S... wywołuje niepohamowany opad szczęki :-) Jesteś mistrzem. pozdrawiam :-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:21

MARCOWA - dziękuję. To " jak zwykle u Ciebie ", coraz bardziej mnie przytłacza. Zobowiązuje. Ciekawe kiedy wypuszczę gniota!. Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:15

TEREZA - dziękuję, że zawitałaś, za komentarz. Pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:13

KORDULA157 - byłaś w Birmie to wiesz, bo widziałaś jakie tam światło i scenografia. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.04.2011 22:11

Deszczu dziękuję i bardzo się cieszę.To uczucie również jest odwzajemnione;)
Pozdrawiam ponownie-pozdrowień nigdy za wiele:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:11

TREKKER - miło Cię widzieć wśród zwiedzających Ogród . Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:08

MIECZYSŁAW - zdziwisz się, ale po godzinie to miejsce było tak zwyczajne, jak kiełbasa o tej nazwie. Fotografia to szukanie światła i w tej sprawie jestem niestety mocno zakręcony. Cierpi na tym mój wnuk, bo zrobiłem mu dotychczas bardzo mało zdjęć. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 19.04.2011 22:02

ANIKIM - dziękuję. Bardzo mi miło. Cenię sobie bardzo Twoją obecność na OŚ. Pozdrawiam serdecznie.

vivi użytkownik vivi(wpisów:488) dodano 19.04.2011 21:21

Spokój i brak pośpiechu o którym piszesz w komentarzu to coś o czym zapomniała " nasza" cywilizacja
dlatego gdy oglądamy takie obrazy w połączeniu z fantastyczną grą światła mamy wrażenie magii.
Magia dla nas ,codzienność dla tubylców a brawa dla autora za umiejętności i talent.
Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.04.2011 21:17

2, 13 i 17 jak z zapomnianej baśni... Gratuluję i dziękuję :)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 19.04.2011 21:10

Jesteśmy ZACHWYCENI !!!

Pozdrawiamy serdecznie :-)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1184) dodano 19.04.2011 20:53

Ta galeria bardziej kojarzy mi się z malarstwem niż fotografią.
Rozwinę to co napisał Dispar: to nie warunki świetlne lecz Twoje umiejętności wywołały magię.
Większość przeszłaby obok obojętnie albo zrobiła zdjęcia "pstryki" które nie potrafiłyby oddać tajemnicy...
Pozdrawiam.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 19.04.2011 20:39

Lepszym jak widać szczęście sprzyja. Takie okoliczności świetlne nie każdemu są dane. Pięknie. 13- do kalendarza.
Bardzo mocno podobające.
Jedynie 9 kadrowałbym do LG rogu.
Pozdrawiam nisko się kłaniając.

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 19.04.2011 20:15

Piękne świetlane impresje , które oprócz wrażeń estetycznych napawają mnie refleksją.W takich miejscach zaczynam zastanawiać się nad wartościami , które należy pielęgnować i nad życiowymi priorytetami …..patrząc na ludzi zadaję sobie pytanie…kto komu powinien zazdrościć sposobu na życie ?….czy Ci ludzie są szczęśliwi i co myślą , patrząc na człowieka z „innego świata” ?

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 19.04.2011 19:33

Jesteś lepszy niż Copperfield. On by nam takiej magii nie pokazał. Pekinie i tyle. Pozdrawiam

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 19.04.2011 18:58

Magiczny ogród - magiczna galeria
Pięknie , egzotycnie ,magicznie ....czyli jak zwykle u Ciebie .

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 19.04.2011 17:38

Niesamowita galeria,jestem pod wrażeniem.Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6139) dodano 19.04.2011 17:32

Dla takich scenerii , to i na piechotę. KOlorystyka tych zdjęć mnie powaliła, są po prostu boskie Deszczu , boskie:))))Wrócę do niej póżnym wieczorem , a właściwie do niej można wracać bez końca:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 19.04.2011 16:52

W ostatniej galerii piątka mnie zabiła,po długiej reanimacji powstałem.No i dzisiaj kolejne zdjęcia nr 13 i 18 mnie powaliły.Trzynastka jest jak z bajki.Gdzieś Ty znalazł takie miejsce.Na świecie tyle miejsc a Ty właśnie w to zawitałeś.Zazdroszczę Ci,że tam byłeś.Dla mnie jest to najpiękniejsze miejsce jakie pokazałeś.Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 19.04.2011 16:47

Deszczu jestem oczarowana galerią!
Przepiękna gra światła i cienia,magiczne obrazy,nierealne niczym ze snu.
Czarujesz obrazem i słowem,wciągasz człowieka w zadumę nad życiem roztaczając atmosferę ukojenia i spokoju.
Dziękuję za tę niesamowitą galerię tak pełną refleksji i piękna.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!