m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (44):

 
Wybudowana na wzgórzu Montmartre katedra, została skonstruowana po nieszczęściach nękających Francję w 1870 roku, czyli zdobyciu Paryża przez Prusaków oraz wojnie domowej. W 1872 r. arcybiskup paryża spełnił prośbę mieszkańca miasta - Mr. Legentil'a, by wybudować sanktuarium poświęcone Sercu Jezusowemu. Zgromadzenie Narodowe ogłosiło konkurs na projekt budynku, spośród 78 prac zwyciężył projekt Paul'a Abadie, który już wcześniej wybudował dwie katedry we Francji. Zaprojektował ją Paul Abadie w stylu romańsko-bizantyńskim, z zastosowaniem na elewacjach nazywanego białym granitem trawertynu, stąd potoczna nazwa - biała bazylika. Jej kopuły mają wysokość 79 metrów, a wieża północna 83 metry. W owej wieży znajduje się najcięższy dzwon w Paryżu (19 ton), nazywany Savoyarde, jego serce waży 500 kg. Ze szczytu kopuły można podziwiać panoramę Paryża i widok na tereny oddalone o 30 km. Projekt bazyliki wzorowany był na katedrze St. Front w Périgueux. Sacre-Coeur stanowi jakby symbol powrotu Francji do sił po klęsce w wojnie francusko-pruskiej w latach 1870-1871. Przed świątynią stoją dwa posągi chyba najbardziej lubianych przez francuzów postaci: Joanny d'Arc oraz króla Ludwika Świętego.
Bazylika Sacré-Cœur - Wybudowana na wzgórzu Montmartre katedra, została skonstruowana po nieszczęściach nękających Francję w 1870 roku, czyli zdobyciu Paryża przez Prusaków oraz wojnie domowej. W 1872 r. arcybiskup paryża spełnił prośbę mieszkańca miasta - Mr. Legentil'a, by wybudować sanktuarium poświęcone Sercu Jezusowemu Zdjęcie zrobione z zewnątrz, ponieważ w środku Bazyliki jest zakaz fotografowania. We wnętrzu bazyliki znajdują się pięknie zdobione mozaiki, zaprojektowane przez Luc-Olivier Merson'a, w tym jedna z największych mozaik na świecie przedstawiająca Chrystusa z rozpostartymi rękoma. Zdjęcie zrobione z zewnątrz, ponieważ w środku Bazyliki jest zakaz fotografowania. Zdjęcie zrobione z zewnątrz, ponieważ w środku Bazyliki jest zakaz fotografowania. We wnętrzu bazyliki znajdują się pięknie zdobione mozaiki, zaprojektowane przez Luc-Olivier Merson'a, w tym jedna z największych mozaik na świecie przedstawiająca Chrystusa z rozpostartymi rękoma. Zdjęcie zrobione z zewnątrz, ponieważ w środku Bazyliki jest zakaz fotografowania.
We wnętrzu bazyliki znajdują się pięknie zdobione mozaiki, zaprojektowane przez Luc-Olivier Merson'a, w tym jedna z największych mozaik na świecie przedstawiająca Chrystusa z rozpostartymi rękoma. Zdjęcie zrobione z zewnątrz, ponieważ w środku Bazyliki jest zakaz fotografowania. W kontraście do zewnątrz, we wnętrzu bazyliki znajdują się pięknie zdobione mozaiki, zaprojektowane przez Luc-Olivier Merson'a, w tym jedna z największych mozaik na świecie przedstawiająca Chrystusa z rozpostartymi rękoma. Pobliski dzwon nazywany Savoyarde jest jednym z najcięższych dzwonów, waży 19 ton.

We wnętrzu bazyliki znajdują się pięknie zdobione mozaiki, zaprojektowane przez Luc-Olivier Merson'a, w tym jedna z największych mozaik na świecie przedstawiająca Chrystusa z rozpostartymi rękoma. Zdjęcie zrobione z zewnątrz, ponieważ w środku Bazyliki jest zakaz fotografowania.  Przed świątynią stoją dwa posągi chyba najbardziej lubianych przez francuzów postaci: Joanny d'Arc oraz króla Ludwika Świętego.  Przed świątynią stoją dwa posągi chyba najbardziej lubianych przez francuzów postaci: Joanny d'Arc oraz króla Ludwika Świętego.
 Przed świątynią stoją dwa posągi chyba najbardziej lubianych przez francuzów postaci: Joanny d'Arc oraz króla Ludwika Świętego.  Przed świątynią stoją dwa posągi chyba najbardziej lubianych przez francuzów postaci: Joanny d'Arc oraz króla Ludwika Świętego.
Budynek spoczywa na filarach wysokich na 33 metry. Kościół Sacre-Coeur stoi na wzgórzu Montmartre, na północ od centrum Paryża. Białe kopuły budowli sięgające 79 metra widać niemal, że z całego Paryża. Jest to zaraz po Wieży Eiffli najwyższy punkt w mieście. Kościół Sacre-Coeur stoi na wzgórzu Montmartre, na północ od centrum Paryża. Białe kopuły budowli sięgające 79 metra widać niemal, że z całego Paryża. Jest to zaraz po Wieży Eiffli najwyższy punkt w mieście. Kościół Sacre-Coeur stoi na wzgórzu Montmartre, na północ od centrum Paryża. Białe kopuły budowli sięgające 79 metra widać niemal, że z całego Paryża. Jest to zaraz po Wieży Eiffli najwyższy punkt w mieście.
Ze szczytu kopuły możliwy jest panoramiczny widok na tereny oddalone o 30 km we wszystkich kierunkach.
Ze szczytu kopuły możliwy jest panoramiczny widok na tereny oddalone o 30 km we wszystkich kierunkach.
Ze szczytu kopuły możliwy jest panoramiczny widok na tereny oddalone o 30 km we wszystkich kierunkach.
Ze szczytu kopuły możliwy jest panoramiczny widok na tereny oddalone o 30 km we wszystkich kierunkach.
Ze szczytu kopuły możliwy jest panoramiczny widok na tereny oddalone o 30 km we wszystkich kierunkach.
Panorama Paryża z Sacré-Cœur
Fontanny u podnóża Bazyliki Sacré-Cœur Fontanny u podnóża Bazyliki Sacré-Cœur Fontanny u podnóża Bazyliki Sacré-Cœur Fontanny u podnóża Bazyliki Sacré-Cœur Panorama Paryża z Sacré-Cœur Panorama Paryża z Sacré-Cœur
Bazylika jest miejscem pielgrzymek. Przyległy do Bazyliki hotel Ephrem jest otwarty dla pielgrzymów, którzy wcześniej zarezerwowali miejsca.

najbliższe galerie:

 
Paryż - Montmartre
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
Paryż - Uroki stolicy świata III
1pix użytkownik mgfoto odległość 0 km 1pix
Paryz - Montmartre w dzien i w nocy
1pix użytkownik kustonnka odległość 0 km 1pix
Paryż (cz.  VI)  - Montmartre
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
Polski rock w Paryzu
1pix użytkownik kustonnka odległość 1 km 1pix
PARYŻ  Upiór w Operze. . .
1pix użytkownik heidi odległość 1 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!