m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Kraków czekał na to już długo i wreszcie się doczekał! Pod Wawelem powstała  Aleja Gwiazd. Patronem przedsięwzięcia jest Miasto Kraków i RMF FM. Aleja Gwiazd w Krakowie - aleja gwiazd umiejscowiona na Bulwarach Wiślanych w Krakowie pod Wzgórzem Wawelskim. Aleja jest wspólnym projektem władz Krakowa i RMF FM. Aleja, która ma uhonorować wybitnych muzyków i zespoły z Polski i świata, powstaje od roku. Pierwszą gwiazdę, 28 czerwca  2008 roku odsłoniła  Celine Dion. 9 lipca 2008 r- Budka Suflera, 31 lipca 2008 - Krzysztof Krawczyk, 26 września 2008- Wilki, 9 października 2008 - Marek Grechuta, a 29 sierpnia 2009 - Michael Jackson.[ Pośmiertnie - gwiazda została odsłonięta w 2 rocznicę śmierci] Aleja Gwiazd w Krakowie - aleja gwiazd umiejscowiona na Bulwarach Wiślanych w Krakowie pod Wzgórzem Wawelskim. Aleja jest wspólnym projektem władz Krakowa i RMF FM. Aleja, która ma uhonorować wybitnych muzyków i zespoły z Polski i świata, powstaje od roku. Pierwszą gwiazdę, 28 czerwca  2008 roku odsłoniła  Celine Dion. 9 lipca 2008 r- Budka Suflera, 31 lipca 2008 - Krzysztof Krawczyk, 26 września 2008- Wilki, 9 października 2008 - Marek Grechuta, a 29 sierpnia 2009 - Michael Jackson.[ Pośmiertnie - gwiazda została odsłonięta w 2 rocznicę śmierci] Bulwar Czerwieński - 
Bulwar ten rozlega się wzdłuż lewego brzegu Wisły, w dzielnicy Stare Miasto, pomiędzy mostami Dębnickim a Grunwaldzkim. W tym miejscu nad brzegiem Wisły znajduje się m.in. Wawel, a także 3 pomniki Bronisława Chromego, w tym Smoka Wawelskiego i psa Dżoka. Jest to najpopularniejszy bulwar wśród turystów i Krakowiaków, którzy w piękną pogodę tłumnie tu biwakują nad tzw. zakolem Wisły. Wraz z Bulwarem Poleskim (znajdującym się po przeciwnej stronie Wisły), bulwar ten stanowi scenę lub (w zależności od roku) widownię corocznego widowiska Wianki. Odbywają się tu także inne liczne imprezy cykliczne i okolicznościowe.
Bulwar ten, poprzecinany licznymi alejkami spacerowymi, w większości stanowi obszar trawiasty, łagodnie schodzący ku brzegowi Wisły. Cumują tu liczne barki-restauracje, odpływają rejsowe statki do Tyńca, a także znajduje się tu główny przystanek tramwaju wodnego.
Bulwar ten, poprzecinany licznymi alejkami spacerowymi, w większości stanowi obszar trawiasty, łagodnie schodzący ku brzegowi Wisły. Cumują tu liczne barki-restauracje, odpływają rejsowe statki do Tyńca, a także znajduje się tu główny przystanek tramwaju wodnego. Widok ze statku na Wawel. Płyniemy w strone Zwierzyńca.
Hotel Jubilat Most Grunwaldzki na Wiśle łączący Stare Miasto (ul. Józefa Dietla) z Dębnikami (Rondo Grunwaldzkie).
Z mostu rozlega się widok na Wzgórze Wawelskie i Kościół na Skałce. Most leży na trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Tyńca. Most ma 153 metry długości i 31,40 metra szerokości. Podparty jest na 2 filarach. Na moście w każdym kierunku prowadzą po 2 pasy ruchu samochodowego rozdzielone torowiskiem tramwajowym, a po bokach znajdują się chodniki dla pieszych oraz ścieżki rowerowe.
Jest drugim mostem w Krakowie (po Moście Dębnickim) pod względem zagrożenia falą powodziową lub zatorami lodowymi. Związane jest to z niskim prześwitem między lustrem wody a spodem konstrukcji mostu. Kompleks klasztorny sióstr norbertanek na Salwatorze Kompleks klasztorny sióstr norbertanek na Salwatorze Kompleks klasztorny sióstr norbertanek na Salwatorze
Dom Papieża Jana Pawła II. Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela - zabytkowy, w stylu barokowym, kościół rzymskokatolicki na Zwierzyńcu, przy ulicy Kościuszki 88 w Krakowie. Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela - zabytkowy, w stylu barokowym, kościół rzymskokatolicki na Zwierzyńcu, przy ulicy Kościuszki 88 w Krakowie.
Wraz z przylegającym do niego klasztorem Sióstr Norbertanek, w zakolu Wisły, tworzy największy, po Wawelu, kompleks zabytkowy miasta. Zwierzyniec był w średniowieczu wsią należącą do zgromadzenia ss. Norbertanek, wzmiankowaną po raz pierwszy w dokumentach już w XII wieku. Na przestrzeni kolejnych stuleci zamieszkiwali go przede wszystkim murarze, wozacy i dorożkarze. Od Krakowa oddzielało go tzw. Półwsie - przedmieście zamieszkałe z kolei przez flisaków (z nimi wiąże się legenda o Lajkoniku), piaskarzy, drobnych kupców oraz urzędników niższej rangi. W roku 1910 Półwsie wraz ze Zwierzyńcem zostało włączone do Krakowa. Niebawem na wzgórzu salwatorskim ukończono budowę efektownie rozplanowanego Osiedla Urzędniczego, wzorcowego miasta-ogrodu (1909-1913). Mnóstwo zieleni, tajemnicze zakątki i ciekawa, zróżnicowana architektura, z niepowtarzalnym, wtopionym w krajobraz wzgórza osiedlem, zwanym niekiedy Urzędniczym, czynią ze Zwierzyńca jedno z najbardziej urokliwych miejsc. Z otoczonego w połowie XIX wieku austriackimi fortyfikacjami Kopca Kościuszki (1820-1823 r.), a także z Kopca Józefa Piłsudskiego (1934-1936 r.) rozciągają się wspaniałe panoramy. Widać stąd nie tylko cały Kraków, ale i Pogórze Karpackie, a niekiedy - nawet Tatry.
Most Zwierzyniecki w Krakowie - most na Wiśle otwarty w 2001 roku.
Most ma 157,92 metra długości i 23,70 metra szerokości. Jest mostem jednoprzęsłowymi składa się z trzech elementów: dwóch wiaduktów oraz mostu rzecznego o łącznej długości 213 metrów .Na moście w każdym kierunku prowadzą po 2 pasy ruchu samochodowego, a po bokach znajdują się chodniki dla pieszych oraz drogi rowerowe.
Z otoczonego w połowie XIX wieku austriackimi fortyfikacjami Kopca Kościuszki (1820-1823 r.), a także z Kopca Józefa Piłsudskiego (1934-1936 r.) rozciągają się wspaniałe panoramy. Widać stąd nie tylko cały Kraków, ale i Pogórze Karpackie, a niekiedy - nawet Tatry. Głównym zadaniem mostu jest odciążenie ruchu na Moście Dębnickim znajdującym się na tzw. drugiej obwodnicy Krakowa. Hotel Poleski Sheraton Krakow Hotel jest 5-gwiazdkowym hotelem. Hotel położony jest nad brzegiem Wisły i posiada pokoje z przepięknym widokiem na królewski Wawel. Od Rynku Głównego, Kazimierza i głównych atrakcji miasta dzieli go jedynie 10-minutowy spacer. Wyburzenie hotelu Forum ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli spór się przeciągnie, budynek stanie się zabytkiem.
Wawel widziany w Wisły. Wawel widziany w Wisły. Balon- platforma widokowa Krakowa. W kwietniu 2009 r. uruchomiona została zakotwiczona na Bulwarze Inflanckim platforma widokowa unoszona przez balon 150 m nad ziemią. Była to pierwsza taka platforma w Polsce. Rozciągał się z niej widok zarówno naKazimierz jak i na Stare Miasto z Wawelem, a przy dobrej widoczności dostrzec można było nawet Tatry. Loty odbywały się do stycznia 2010 r.  Obecnie trwa przenoszenie platformy na drugą stronę rzeki (na Bulwar Wołyński). Bulwar Inflancki
Bulwar ten rozlega się wzdłuż lewego brzegu Wisły, w dzielnicy Stare Miasto, pomiędzy mostami Grunwaldzkim a Józefa Piłsudskiego. W tym miejscu nad brzegiem Wisły znajduje się m.in. kościół na Skałce.
Kościół i klasztor Paulinów na Skałce Kościół i klasztor Paulinów na Skałce Kościół i klasztor Paulinów na Skałce Kościół i klasztor Paulinów na Skałce Bulwar Inflancki. W głębi widoczny Kościół św. Józefa w Krakowie. Usytuowany w Rynku Podgórskim na północnych stokach Krzemionek Podgórskich w południowo-środkowej części Krakowa Bulwar Inflancki. Most im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (tzw. Drugi Most, początkowo także Czwarty Most. Potocznie zwany Żółwiem lub Żółwim mostem) - most w Krakowie na Wiśle łączący Śródmieście (ul. Krakowska) z Podgórzem (ul. Legionów Piłsudskiego).
Bulwar Inflancki. Most Piłsudskiego. Jest to najstarszy w Krakowie kompletny most drogowy nad Wisłą, który stoi do dzisiaj. Choć Most Powstańców Śląskich (zwany dawniej Mostem Krakusa) powstał 20 lat wcześniej, to do dzisiaj z jego pierwotnej konstrukcji pozostały jedynie filary. Bulwar Inflancki. W oddali widać wieżyczki kościoła na Skałce i balon fruwający nad miastem. balon fruwający nad miastem, przy dobrej widoczności widać Tatry.

najbliższe galerie:

 
KRAKÓW (widziany z góry)
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
Królewska stolica (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Kraków-2017
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Kraków
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix
Polskie miasta wojewódzkie - Kraków 2
1pix użytkownik u-optymisty odległość 0 km 1pix
Wianki - Kraków
1pix użytkownik camel17 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
kapsell użytkownik kapsell(wpisów:884) dodano 09.10.2012 18:32

Byłem w Krakowie wiele razy i nie trafiłem na aleje gwiazd. Dobrze że tu zaglądnąłem. Następnym razem będę bardziej patrzył pod nogi. Pozdrawiam

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 04.05.2011 23:29

Sympatyczny spacer :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 04.05.2011 19:13

Bardzo przyjemny musi być taki rejsik i oglądanie Krakowa z tej strony. Niestety nie miałam tej przyjemności,także miło mi było zobaczyć jak wygląda taki Kraków:)
Pozdrawiam:)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1373) dodano 04.05.2011 18:45

Kiedyś Piwnica pod Baranami bardzo często w czerwcu na zakończenie sezonu organizowała taki specjalny program nad Wisłą.Ciekawe czy to kontynuuje ?.
Kraków z każdej strony dobrze się ogląda .Pozdrawiam

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 04.05.2011 18:25

Bylem tam !!!!! Piekne miasto...
Pozdrowienia.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 04.05.2011 17:25

Lubię Kraków,a Twoja galeria interesująca.Pozdrawiam:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 04.05.2011 16:27

Nie miałem jeszcze przyjemności oglądać Kraków z rzeki,a jest co podziwiać.Przesympatyczna galeria.Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!