m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (40):

 
Zwiedzanie Bruggi nie jest łatwe ze względu na tłumy turystów dlatego warto rozpocząć je wczesnym rankiem. Uliczki Brugii są zatłoczone i wąskie lepiej więc zostawić samochód na parkingu przy dworcu głównym skąd można dojechać do centrum miasta. Płacąc za parking (2,5 Eur za dobę!!) możemy dojechać do centrum miasta za darmo.Wystarczy pokazać kierowcy bilet parkingowy. Większość autobusów zatrzymuje się w okolicy głównego placu miasta czyli Grotte Markt otoczonym wspaniałymi kamienicami. Grotte Markt warto odwiedzić również po zmierzchu W pięknie podświetlonych kamieniczkach znajdują się kawiarnie i restauracje Po zmierzchu pięknie prezentuje się również dzwonnica. Z jej szczytu podziwiać można widok Brugii wystarczy wspiąć się po 366 schodkach i zapłacić 6 Euro.
Pienie oświetlony jest również Prowincial Hof- neogotycki gmach administracyjny Flandrii zachodniej Te wspinała budowle warto zobaczyć również w świetle dnia Z rynku warto pójść ulicą Wollestraat w kierunku kanałów Przy ulicy Diver znajduje się przystań z której można wypłynąć łodzią na wycieczkę po kanałach. Na moście powyżej figura Jana Nepomucena pomimo że w mieście jest kilka przystani na których można się wybrać na zwiedzanie lodzią, zainteresowanie turystów jest olbrzymie
Miasto z wody prezentuje się doskonale i naprawdę polecam taki sposób jego zwiedzania. koszt to około 7 Euro Nad kanałem góruje 122 metrowa wieża katedry NMP, kościoła w którym znajduje się słynna rzeźba Michała Anioła Madonna z dzieciątkiem I Kolejna przystań trasa wycieczki prowadzi przez urokliwe stare kanały I pozwala na spojrzenie na miasto z zupełnie innej strony a zarazem pozwala uniknąć panującego na ulicach tłoku.
Na trasie wycieczki znajduje się również najsłynniejszy zakątek Brugii położony przy Rozenhodekaii, z którego można podziwiać widok na dzwonnicę Niezależnie od pory dnia jest to miejsce w którym zbierają się turyści z aparatami żeby uwiecznić fantastyczny widok Dla mnie ten późno wieczorny jest najpiękniejszy ale o zachodnie słońca również całkiem niezły Miasto można również zwiedzać w taki sposób. bryczki parkują na Grotte Markt
Można również wypożyczyć rower lub pospacerować pieszo. Spacer po mieście jest przyjemny szczególnie wczesnym rankiem . Spacerując ulicami Brugii warto zajrzeć do sklepu ze słynną belgijską czekoladą Niektóre z wystaw takich sklepów wzbudzają spore zainteresowanie.

W Brugii sporo jest również sklepów z piwem , koronkami i dywanami. Dla mnie Brugia najpiękniejsza jest wieczorem. Fantastycznie oświetlone budynki odbijające się w wodzie kanałów sprawiają że miasta ma niepowtarzalny klimat. Warto wtedy pospacerować wzdłuż kanałów
Zobaczyć przeglądające się w wodzie zabytki I poczuć niepowtarzalny klimat tego miasta Nie tylko kanały wyglądają pięknie wieczorem. Warto zerkać wtedy na Grotte Markt
czy tez na drugi z ważnych placów miasta Burg Tutaj szczególnie pięknie prezentuje się bazylika Świętej Krwi z XII wieku, w której przechowywana jest fiolka z krwią Chrystusa Mam nadzieję że nie była to moja ostatnia wizyta w tym pięknym mieście.

najbliższe galerie:

 
Belgia - Brugia [I]`07.
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Belgia - Brugge
1pix użytkownik herika odległość 0 km 1pix
Belgia - Brugia`07. [I]
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Belgia - Brugia Two `07.
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Brugge/Brugia- zachwycająca Dama Flandrii
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
BRUGGE . . .  Wenecja Północy na kolorowo
1pix użytkownik jasko227 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 10.06.2012 13:57

zdjęcia nocne wspaniałe. cudownie by było móc zobaczyć Bruggie po zachodzie słońca;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 07.05.2011 15:51

bardzo ładna ta Bruggia, zarówno w dzień jak i w nocy:) warto pojechać, ale belgijskie czekoladki...hmmmm... mniam, mniam, jadłam w Brukseli;) a mi się bardzo podoba zdjęcie 23 razem z tym wielkim rozłożystym drzewem:)
podrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6123) dodano 06.05.2011 00:40

Piękne miejsce. Bardzo mi się podoba 22. Pozdrawiam :)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 05.05.2011 21:36

Bardzo ladne miasto.
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7085) dodano 05.05.2011 21:08

Piękne miasto, zwłaszcza po zmroku :-) pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 05.05.2011 20:27

Miasto piękne i pokazałaś je bardzo ładnie. Szczególnie nocne fotki mi się podobają .
Pozdrawiam :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 05.05.2011 20:25

Właśnie bardzo liczę na tę dzwonnicę.Podobno widok miasta z góry jest wspaniały.Mam nadzieję że będzie otwarta podczas mojej wizyty:)

lala użytkownik lala(wpisów:172) dodano 05.05.2011 20:09

Nie na dzwonnicę nie wychodziłam. Ale zwiedzanie miasta polecam gorąco. Ja byłam tam już 3 raz i za każdym razem odkrywam coś nowego:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 05.05.2011 20:03

Lala dziękuję za tę galerię. Wybieram się tam już od roku i wybrać nie mogę, ale mam ją już w planie na początek czerwca:)
Wchodziłaś na dzwonnicę Belfort en Hallen?
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!