m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Ogród Botaniczny, położony w samym centrum miasta na Ostrowiu Tumskim.Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela  Widać wieże Katedry. Dla zwiedzającego ogród jest siecią malowniczo położonych ścieżek wśród drzew, krzewów z różnych kontynentów. na terenie ogrodu znajduje się duży staw, restauracja i plac zabaw dla najmłodszych. Bardzo stary bo założony już w 1811 roku ogród oferuje dużą kolekcję roślin na wolnym powietrzu jak i w szklarniach. Wrocławski Ogród Botaniczny to miejsce magiczne. Kiedy przekracza się jego kamienne mury, można poczuć się jak w bajce. Malowniczy krajobraz stwarza atmosferę baśni, zwłaszcza wiosną kiedy wszystko kwitnie i rozwija się w pełni, promienie słońca odbijają się od tafli wody.
Urocze alejki spacerowe. Lokalizacja Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu częściowo pokrywa się w pewnej części z terenami dawnych fortyfikacji miejskich, pochodzących jeszcze z czasów napoleońskich. Jego położenie w innej części na terenach zasypanej północnej odnogi Odry pozwoliło wykorzystać pozostałości po korycie rzeki gdzie znajduje się niewielki staw, wokół którego rosną rośliny  wodne. Zapraszam na piękny pokaz azalii, różaneczników, magnolii,konwalii i bzów wśród malowniczych alejek. Dla Konwalii konwalie.
Moja ulubiona magnolia, kwitnie bardzo wcześnie. A kaktusy nie lubię. Cyprysik z Ameryki pd, USA czy Meksyku. Bez uroczy.
Azalia japońska mam w moim ogrodzie. Kaczuszka wtopiła się w otoczenie. Strumyki,wodospady też są. Rododendron choruje tak jak ten w moim ogrodzie, Ta odmiana widocznie odporna na wirusy, Jest otwarty do zwiedzania mniej więcej od 1 kwietnia do 30 listopada w godzinach od 8.00 do 18.00. Normalny bilet wstępu kosztuje 10 zł, ulgowy 5zł. Dzieci do lat 4 mają wstęp wolny.

najbliższe galerie:

 
Wrocław Muzeum Przyrodnicze
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Wrocław - Nocny spacer.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Wrocław 2011
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix
Wrocław 3 - Ostrów Tumski
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Wrocław miasto świątyń różnych wyznań.
1pix użytkownik elise odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 16.05.2011 08:42

Nie byłam w tym ogrodzie ale będę musiała pamiętać ,że warto .
elise dobra robota ;)Pozdrawam :))

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1373) dodano 15.05.2011 15:13

Jeden z ładniejszych Ogrodów botanicznych-jeszcze to że znajduje się w takim miejscu .Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 15.05.2011 12:47

Ww wrocławskim ogrodzie botanicznym byłam bardzo, bardzo dawno temu. Zrobił na mnie duże wrażenie. Jest pięknie położony. Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!