m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (41):

 
Palenica Białczańska - przed wejściem  do Morskiego Oka.  Przed wejściem na Nosal ZDJĘCIE SKANOWANE - Wielka Siklawa [do doliny 5 Stawów-Dolina Roztoki] Kościelec (2155 m n.p.m.) - szczyt w Tatrach Wysokich, w Dolinie Gąsienicowej. Znajduje się w bocznej Grani Kościelców, która od Zawratowej Turni odbiega w północnym kierunku, dzieląc Dolinę Gąsienicową na Czarną i Zieloną. W grani tej od Zadniego Kościelca (2162 m) oddziela go Kościelcowa Przełęcz (2110 m), a od Małego Kościelca (1866 m) przełęcz Karb (1853 m). Wierzchołek Kościelca wznosi się 533 m ponad powierzchnię Czarnego Stawu Gąsienicowego. ZDJĘCIE SKANOWANE - Czarny Staw pod Rysami
ZDJĘCIE SKANOWANE - Czarny Staw pod Rysami, z widokiem na Morskie Oko. Kuźnice. ZDJĘCIE SKANOWANE - Dolina Chochołowska. Kaplica na Chochołowskiej Polanie ZDJĘCIE SKANOWANE -  Dolina Chochołowska ZDJĘCIE SKANOWANE - Wagon zjeżdżający z Kasprowego Wierchu (przed przebudową)  Z Gubałówki prowadzi spacerowy Szlak Papieski na Butorowski Wierch 1160 m n.p.m., z którego można zjechać kolejką krzesełkową do Kościeliska. Na skutek sporów pomiędzy właścicielami gruntów na zboczu Gubałówki, a Polskimi Kolejami Linowymi, zjazd narciarski do dolnej stacji kolejki jest aktualnie niemożliwy.
Panorama Zakopanego z Kasprowego Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Kasprowy Wierch - komórka organizacyjna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podległa Działowi Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej Oddziału IMGW w Krakowie. Obserwatorium mieści się w najwyżej położonym budynku w Polsce, znajdującym się na wysokości 1987 m n.p.m., na szczycie Kasprowego Wierchu. Polskie Tatry Polskie Tatry Czerwone Wierchy Gubałówka.  Góra jest popularna wśród turystów odwiedzających Zakopane. Panorama całych polskich Tatr, Zakopanego oraz Podhala, Pienin, Gorców, Beskidu Żywieckiego jak i ich słowackiej części. Liczne sklepy z pamiątkami.
Podhale Polskie Tatry Podhale  Gubałówka (dawna nazwa: Antgua) - szczyt o wysokości 1126 m na Pogórzu Gubałowskim (Paśmie Gubałowskim). Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Po wschodniej stronie Gubałówki znajduje się najwyżej położona miejscowość w Polsce - Ząb, a po zachodniej sąsiaduje z Butorowskim Wierchem. U podnóża północnych stoków Gubałówki w kotlinie potoku Bystrego położone jest Nowe Bystre. Kolej na Gubałówkę. Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego, wybudowana w 1938 roku, długości 1338 m, przy różnicy wysokości ok. 300 m., kilka lat temu została zmodernizowana. Staw Smreczyński. W Oddali Ornak. Smreczyński Staw - polodowcowe jezioro morenowe w polskich Tatrach Zachodnich. Znajduje się ono u wylotu Doliny Pyszniańskiej i Hali Smreczyny, powyżej Doliny Kościeliskiej, na wysokości 1226 m n.p.m. Powstało w zagłębieniu między morenami dwóch lodowców. Średnia jego głębokość wynosi 1,8 m, głębokość maksymalna 5,3 m, powierzchnia 0,75 ha, pojemność 13 540 m³. Od innych tatrzańskich jezior różni się wysokim rozwojem życia organicznego i występowaniem płazów; stwierdzono występowanie traszki górskiej i karpackiej, żaby trawnej. Jest to też jedno z nielicznych tatrzańskich jezior, które nie jest położone na dnie dzikiego kotła polodowcowego otoczonego stromymi ścianami, lecz na równinie w lesie. Jego brzegi są bagniste, porośnięte roślinami bagiennymi. W wodzie obfity fitoplankton, a w nim głównie bruzdnice. Wokół stawu znajduje się ścisły rezerwat przyrody. Cały staw otoczony jest lasem, a ponad nim widoczne są szczyty: Smreczyński Wierch (2086 m n.p.m.), Kamienista (2126 m n.p.m.), Błyszcz (2158 m n.p.m.), zbocza Starorobociańskiego Wierchu (2178 m n.p.m.). Biegnie po nich granica polsko-słowacka.
Kolej linowa na Kasprowy Wierch. Stary i Nowy wagonik. Przebudowa - 2006 i 2007 r. Kolej kursuje co 10 minut, wagon zabiera 60 osób, czas jazdy koleją 12 minut (prędkość 8 m/s, przed modernizacją 5 m/s). Polskie Tatry Dolina Roztoki Podhale Dolina pięciu stawów. ZDJĘCIE SKANOWANE - Hotel na Kalatówkach. Hotel Górski Kalatówki został zbudowany w okresie międzywojennym w 1938 roku w rekordowo krótkim czasie 150 dni. Od początku swego istnienia stanowił ważny punkt dla narciarzy i turystów. Do chwili obecnej zachował swój niepowtarzalny charakter mimo wielokrotnych modernizacji. Poniższa galeria zdjęć ukazuje historię hotelu i okolicy.
ZDJĘCIE SKANOWANE ZDJĘCIE SKANOWANE - Łysa Polana ZDJĘCIE SKANOWANE - Pomnik Sabały, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ na Krzeptówkach. ZDJĘCIE SKANOWANE - Wielka Siklawa-wodospad w Tatrach Wysokich na potoku Roztoka. Największy wodospad w Polsce. Wodospad spada z progu ściany stawiarskiej oddzielającej doliny: Pięciu Stawów Polskich i Roztoki dwiema lub trzema strugami (w zależności od wysokości poziomu wody w Wielkim Stawie). Nachylenie ściany wynosi ok. 35°, wysokość progu ok. 64-70 m. Jest to największy (chociaż nie najwyższy) wodospad w Tatrach. ZDJĘCIE SKANOWANE - Butorowski Wierch (1160 m), czasami nazywany również Butorowym Wierchem - wzniesienie na Pogórzu Gubałowskim (w Paśmie Gubałowskim), pomiędzy Gubałówką (1126 m) i Palenicą Kościeliską (1183 m). ZDJĘCIE SKANOWANE - Jest mniej popularny niż Gubałówka, ponieważ znajduje się nad Kościeliskiem koło Zakopanego, a stok północny jest zalesiony. Z Gubałówką łączy go widokowy odcinek Szlaku Papieskiego.
Z Kościeliska na sam szczyt góry prowadzi wybudowana w 1977 r. kolej krzesełkowa. W trakcie jazdy przez ponad piętnaście minut, można podziwiać wspaniałą panoramę całych Tatr polskich i słowackich oraz Zakopanego i Kościeliska.
ZDJĘCIE SKANOWANE - Dolina Kościeliska - dolina walna, tj. sięgająca od podnóża Tatr do ich głównego grzbietu - grani głównej Tatr. Ma wylot w Kirach. ZDJĘCIE SKANOWANE -  Dolina Kościeliska. Znajduje się w Tatrach Zachodnich. Ma ok. 9 km długości, obwód ok. 27 km, a powierzchnię ok. 35 km². Od zachodu jej obramowanie tworzy północna grań Siwego Zwornika po Przednią Kopkę, od południa grań główna na odcinku od Siwego Zwornika po Małołączniak, od wschodu północno-zachodnia grań Małołączniaka po Mały Regiel. Gubałówka (dawna nazwa: Antgua) - szczyt o wysokości 1126 m na Pogórzu Gubałowskim (Paśmie Gubałowskim). Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Po wschodniej stronie Gubałówki znajduje się najwyżej położona miejscowość w Polsce - Ząb, a po zachodniej sąsiaduje z Butorowskim Wierchem. U podnóża północnych stoków Gubałówki w kotlinie potoku Bystrego położone jest Nowe Bystre.  Kasprowy Wierch - obserwatorium meteorologiczne

najbliższe galerie:

 
Tatry we mgle
1pix użytkownik naffarin odległość 0 km 1pix
Trochę Tatr
1pix użytkownik osiol odległość 0 km 1pix
Tatry - Kasprowy Wierch
1pix użytkownik marcin1980 odległość 0 km 1pix
Tatry zz komórki
1pix użytkownik knfred odległość 1 km 1pix
Tatry - droga na Giewont
1pix użytkownik robson odległość 1 km 1pix
TATRY - ZAKOPANE [WSPOMNIENIA Z OSTATNICH LAT]
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 10.06.2011 23:04

Pokazałaś miejsca warte odwiedzenia. 17 piękne miejsce. Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 10.06.2011 21:33

Wspaniale pooglądać sobie i powspominać nasz górki:)
Bardzo ładne 2 i 17. Jesienne barwy na 21 cudowne.
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!