m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Wczesnym rankiem udaliśmy się nad rzekę Betwa aby zobaczyć wschód słońca. Rzeka Betwa jest dopływen Gangesu a więc jest świętą rzeką. Można było  więc oglądać codzienne rytuały nad rzeką. Tego dnia było duże zachmurzenie więć pięknego wschodu słońca nie było. Na zdjęciu parzenie herbaty w pobliżu rzeki. Idziemy ulicą Orchhy w kierunku Palacu. Scenki uliczne - jak przystało na Indie bardzo kolorowe.
Na ulicach jest spokojnie - turystow nie widać. Pałac Ram Raja Mandir wybudowany w XVII w. Pałac Raja mandir mimo, że nie był odnawiany jest w doskonalym stanie. Przepiękna architektura . Niesamowite delate architektoniczne.
Piękny widok z pałacu na miasteczko. Urzekła mnie architektura pałacu więc jeszcze kilka widoków.
Pałac Jehangir Mahal. Drzwi pałacu Jehangir Mahal. Wspaniałe detale pałacu.
Turysci w pałacu Jehanger  Mahal. A teraz idziemy przez miasteczko w kierunki Świątyni Lakshmi. Można naprawdę poczuć się jak w średniowieczu. Piękne kolory Indii. Mijamy targ uliczny.
Scenki uliczne zawsze są ciekawe! W  tym miasteczku urzekły mnie kobiety niosące ciężary na głowie a poruszające się jak prawdziwe gracje. Znowu fantastyczne kolory!
Ludzie w Indiach lubią być fotografowani i ogromną przyjemność sprawiało im się pokazjąc zdjęcie w cyfrówce. Świątynia Lakshmi jest poświęcona bogini Lakszmi. Została wybudowana w 1622 r. Świątynia Laksmi jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków Orchhy. Wspaniałe malowidła ścienne poświęcone Krisznie i Radhu.
Jak widać świątynia nie jest odnowiona i widać upływ czasu. Nasz hotel pełen wspaniałej zieleni. Holl w hotelu.
Miasteczko Orchha zrobiło ogromne wrażenie. Pomimo tego, że jest zaniedbane ale pozostawione w naturalnym stanie co dodaje dużo uroku. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

najbliższe galerie:

 
Orchha
1pix użytkownik marcowadziewczyna odległość 61 km 1pix
Indie (5) - Dzieci Indii
1pix użytkownik raul odległość 67 km 1pix
Orcha - ukryte miejsce
1pix użytkownik gosiekz11 odległość 85 km 1pix
Indie - Orćha
1pix użytkownik ignac74 odległość 96 km 1pix
INDIE-Orcha
1pix użytkownik irolek odległość 104 km 1pix
INDIE- Orcha II
1pix użytkownik irolek odległość 104 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1826) dodano 19.08.2011 17:38

carmel i alpina bardzo dziękuję za wizytę i miłe komentarze! jest mi miło! pozdrawiam serdecznie:)))))

alpina użytkownik alpina(wpisów:175) - Użytkownik usunięty. dodano 24.07.2011 09:58

Fajna galeria, zdjecia życia codziennego podbaja mi się, pozdrawiam

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 15.07.2011 08:49

Kolejna ciekawa Twoja galeria. Podoba mi się , że zwiedzając Indie pokazujesz nam też migawki zwyczajnego życia :) Pozdrawiam serdecznie

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1826) dodano 27.06.2011 14:42

Skuza - dziękuję bardzo za sympatyczny komentarz. Całkowicie z Tobą zgadzam się. Szczególnie w tych małych miasteczkach gdzie mało turystów byliśmy egzotyczni. W dużych miastach też a świdczy o tym to, że hinduscy turyści chcieli mieć z nami zdjęcia. Było to całkiem miłe. Pozdrawiam gorąco:))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 24.06.2011 23:12

Następne małe miasteczko,właśnie one pociągają mnie najbardziej,atmosfera kolorowych ulic,sympatyczni a zarazem ciekawi mieszkańcy...przysłaniali mi nawet ciekawe zabytki.Ciekawa jestem czy tez miałaś wrażenie,bo tak było w naszym przypadku,ze wszyscy patrzą w Twoja stronę,dla nich to my byliśmy egzotami z innego świata:)))Pozdrawiam cieplutko:))

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1826) dodano 23.06.2011 12:43

Dziękuję bardzo deszczu, mieczysławie i magdaleno za wizytę i komentarze. Pozdrawiam serdecznie:)))

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3646) dodano 22.06.2011 07:57

Zupełnie się nie dziwię, że urzekła Cię architektura pałacu Raja Mandir. Na zdjęciach robi imponujące wrażenie, a co dopiero w realu! Na 16 najlepiej udało Ci się uchwycić jego piękno. Szkoda, że zdjęciu brak przejrzystości:-( Pozdrawiam

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2098) dodano 21.06.2011 21:25

Indie to kraj mi znany tylko ze zdjęć i to głównie z miejsc atrakcyjnych.A ty pokazujesz nam miejsca mało znane.Dlatego oglądam z ciekawością .Ładny ostatni kadr.Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.06.2011 13:58

... wszystko niezmiernie ciekawe. Nie byłem w tym kraju i ciągnie mnie bardzo. Fotograficznie słabo. Cóż. Pasja jest w Tobie. To i może większe zrozumienie do tego co może soczewka w aparacie, też przyjdzie. Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!