m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
ZDJĘCIE SKANOWANE - Katedra Westminsterska, Archikatedra Najświętszej Krwi Chrystusa w Londynie. The Cathedral Church of Westminster, The Metropolitan Cathedral of the Precious Blood of Our Lord Jesus Christ, często określana po prostu jako Westminster Cathedral - rzymskokatolicka bazylika wzniesiona na przełomie XIX i XX wieku w Londynie w stylu neobizantyjskim. ZDJĘCIE SKANOWANE -  Główna świątynia katolicka Anglii i Walii, katedra arcybiskupów Westminster. Częstokroć mylona z opactwem Westminsterskim, znajdującym się w tej samej dzielnicy Londynu, będącym jednakże kościołem anglikańskim i z tego powodu ważniejszym dla Kościoła Anglii niż katolicka Katedra Westminsterska. ZDJĘCIE SKANOWANE - Wnętrza Katedry ZDJĘCIE SKANOWANE - Wnętrza Katedry ZDJĘCIE SKANOWANE - Wnętrza Katedry ZDJĘCIE SKANOWANE -Westminster Cathedral, 42 Francis Street, London SW1P 1QW Wielka Brytania
Royal Hospital Chelsea Royal Hospital Chelsea jest domem starców i domem opieki dla brytyjskich żołnierzy , którzy są niezdolni do dalszej pracy z powodu urazów lub starości. Położony w Chelsea w centralnym Londynie , obecnie dzielnicy Kensington i Chelsea . Jest to prawdziwy szpital w pierwotnym znaczeniu tego słowa. Zamieszkuje tam około  300 żołnierzy. Royal Hospital został założony przez króla Karola II, który wydał zezwolenie na budowę  22 grudnia 1681 r., w celu świadczenia dla żołnierzy starych lub rannych. To był ekscytujący dzień dla Royal Hospital Chelsea, kiedy książę Karol i była premier Margaret Thatcher dokonali otwarcia nowego budynku - Thatcher Infirmary. Książę i baronowa Thatcher powitali w Royal Hospital słynnych mieszkańców - Chelsea emerytów. Royal Hospital Chelsea
 National Army Museum na Royal Hospital Road Chelsea  National Army Museum na Royal Hospital Road Chelsea  Royal Hospital Road Chelsea. Tu również oprócz Muzeum i szpitala znajduje się restauracja słynnego w całym świecie Gordona Ramsay'a 68 Royal Hospital Road, London SW3 4KM Restaurant Gordon Ramsay Gordon James Ramsay -  szkocki kucharz , osobowość telewizyjna i restaurator . Został uhonorowany 12 gwiazdkami Michelin . Ramsay znany jest z prezentowania programów telewizyjnych na temat konkurencji gotowania i żywności, takich jak brytyjski serial Kuchni Piekła , F Word i Ramsaya Nightmares Kuchnia wraz z wersji USA Kuchni Piekła , Nightmares Kuchnia i Masterchef .
Wejście do restauracji Wnętrze  restauracji Restauracja z  zewnątrz wygląda skromnie :) dworzec autobusowy Victoria Coach Station, będący docelowym punktem podróży wielu Polaków przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii Victoria Palace Theatre w Londynie Battersea został założony jako park w 1850 roku.Wcześniej znany jako Battersea Pola. Ten park był miejscem słynnego pojedynku księcia Wellingtona i Pana Winchelsea w 1829 roku.
Battersea Park usytuowany jest na południe od Tamizy i rozciąga się od Albert Bridge z Chelsea Bridge. W głębi widoczna Pagoda Pokoju. Jest uważany przez wielu za najbardziej interesujący ze wszystkich parków w Londynie.
 Architektura Londynu. Big Ben widziany z St. James park. Trafalgar Square - plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku. Hammersmith Camden Town - Sercem dzielnicy jest Camden Market - wielki bazar ze starociami, ubraniami i tkaninami z całego świata.
Camden Town to dzielnica marketów, kanałów i kultur z całego świata. Położona jest około 4 kilometry na północny-zachód od Westminster City. Camden kojarzy się także z siecią śluz i kanałów, nad którymi można spacerować, lub przepłynąć je specjalną barką. Wieczorem warto wybrać się na dyskotekę lub do pubu, których w Camden Town nie brakuje. Będąc w tym rejonie można zwiedzić także najstarsze na świecie zoo - London zoo. Cyber markety w Camden Millennium Dome - budynek w Londynie, w dzielnicy Greenwich, zbudowany w 1999 by uczcić nowe tysiąclecie na podstawie projektu biur Richard Rogers Partnership (architektura) i Buro Happold (konstrukcja).Budynek został otwarty 31 stycznia 2000. Od 31 maja 2005, po wykupieniu praw do nazwy przez brytyjskiego operatora o2 (za 6 milionów funtów rocznie), nosi nazwę The O2. Stacje londyńskiego metra. Stacje londyńskiego metra.
Hyde Park - To właśnie przed parkiem, na rogu północno-wschodnim, znajduje się Marble Arch. Była to oryginalna brama Pałacu Buckingham zbudowana w 1827 roku. Okazała się jednak za wąska dla królewskiej karety i przeniesiono ją w obecne miejsce w roku 1851. Knightsbridge Knightsbridge Canary Wharf Canary Wharf
Royal Court  Teatr na Sloane Square Futurystyczna architektura nad brzegami Tamizy. Wielki srebrnoniebieski ogórek Fostera w Londynie.
Budynek zaprojektowany przez angielskiego architekta Normana Fostera (ur. w r.1935) znajduje się w dzielnicy finansowej Londynu - City of London. Zbudowano go w miejscu biurowca zniszczonego w 1992 roku w wyniku zamachu terrorystycznego przez Irlandzką Armię Republikańską. Ten wyjątkowo oryginalny wieżowiec budowano od 2001 do 2004. Ma on 40 pięter i 180 m wysokości. Latarnie na moście Westminsterskim. London Eye. Parlament
London Eye Rzuć palenie :)))

najbliższe galerie:

 
Londyn z komórki
1pix użytkownik knfred odległość 1 km 1pix
Londyn
1pix użytkownik malenkak odległość 1 km 1pix
Londyn z komórki
1pix użytkownik knfred odległość 1 km 1pix
Londyn
1pix użytkownik warika odległość 2 km 1pix
OPACTWO WESTMINSTERSKIE - LONDYN
1pix użytkownik afrodyta odległość 2 km 1pix
Londyn-spacerkiem
1pix użytkownik andy odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 16.07.2011 13:30

Bardzo mi się podobało. Do Ramseya chętnie bym wpadła...oj zjadła bym cokolwiek ...dla mnie to barwna osobowość , której w naszym kulinarnym świecie brak :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!