m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
W Parku Narodowym Etosha o powierzchni ponad 22.000 km² istnieje tylko kilka kempingów, my zatrzymaliśmy się w Namutoni Camp. Natomiast  wodopojów i oczek wodnych jest ponad 30 które dostarczają wodę dla zwierząt i są też doskonałym miejscem na obserwację . W Etoshy nigdy tak naprawdę nie jest tłoczno, z wyjątkiem kiedy pod koniec pory suchej będziemy chcieli obserwować zwierzęta przy wodopojach i wybierzemy się do wybranego oczka wodnego gdzie mamy możliwość  obserwowania dzikich zwierząt ale też musimy się liczyć z tym że będzie tam niestety więcej ludzi . Jeśli odwiedzimy Etoshę w czasie zielonego sezonu to możemy się czuć że cały park  jest dla nasz.

Turyści odwiedzający wodopoje powinni zachować ciszę, aby nie płoszyć zwierząt , ale wiadomo jak z tym jest , każdy niby to wie a co robi to już inna bajka . Wieczorem szybciutko uwijamy się z kolacją i zmywaniem garów i biegniemy do oczka zaobserwować jeszcze zachód słońca i spragnione zwierzęta.

Takie wieczorne spotkania ze zwierzętami  bardziej mi zapadły w pamięć niż te safarii w ciągu dnia , była tu cisza na początku każdy próbował zrobić jakieś zdjęcie a póżniej każdy wyłączył aparat i tylko obserwował..... można tak siedzieć godzinami.... Wiadomo że w Parku Etosha spotkania ze zwierzętami to rzecz naturalna  Na pierwsze napotkane zwierzęta każdy rzuca się z aparatem , po kolejnej już grupce np. zeber czy springbucków nie chcemy już się zatrzymywać , zatrzynamy być wybredni .
Niektóre zwierzęta  chodzą nie zwracając uwagi na kursujące tam od czasu do czasu auta. i nie ma problemy ze zrobieniem im zdjęć , natomiast żeby spotkać że tak powiem ,,mniej chodliwe ” jesteśmy zdani na wprawne oko naszych przewodników , a trzeba przyznać że mają oni wprawne oko.


 Ten słoń nas dłuższy czas obserwował a my jego , ciekawa jestem co sobie o nas myślał
A tu mamy gości na nasz obiad A temu bardzo smakowała nasza surówka Ta para przyjaciół wybrała się na spacer, ale słoń mógłby pomóc naszej koleżance Przerywanie sjesty poobiedniej niewskazane Tu mieliśmy okazję poobserwować niedzielną wyprawę całej rodzinki nad wodę
 Dzieciaki cudownie baraszkowaly w wodzie , jak mama krzyknęła - maluchy z wody to już grzeczniutko tup tup i na brzeg się gramoliły , aż milo popatrzeć No nie dają pospać ... no ile można robić nam zdjęć? 1, 2 to rozumiem ale aż tyle...? Powolutko dostojnie kroczy jak to przystało na panią żyrafę Tu znalazła jakieś smakołyki
 Jeśli ktoś chciał wybrać się na moje mini safarii to dziękuję i pozdrawiam wszystkich .

najbliższe galerie:

 
Namibia: Etosza cz. 1
1pix użytkownik magdalena odległość 1 km 1pix
Namibia, Etosha
1pix użytkownik martyna odległość 24 km 1pix
Park Narodowy Etosha
1pix użytkownik pulinka odległość 26 km 1pix
Namibia cz. 5 - PN Etosha.
1pix użytkownik wmp57 odległość 27 km 1pix
Etosha – dzień drugi, część centralna
1pix użytkownik doracz odległość 27 km 1pix
Małe i Większe. . . z Namibii
1pix użytkownik martafryka odległość 32 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 01.11.2011 12:32

Jestem pod wrażeniem,bardzo dużo "mieszkańców" spotkałaś,na safari to albo ma się szczęście...lub całkowitego pecha.Podobało się ,pozdrawiam:)))

ulka użytkownik ulka(wpisów:265) dodano 31.10.2011 16:54

Dziękuję bardzo wszystkim za odwiedziny . Pozdrawiam cieplutko :-)

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 31.10.2011 11:39

na zdjęcia z Afryki zawsze patrzę z przyjemnością , pozdrawiam :)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1317) dodano 31.10.2011 09:02

Safari musi się podobać - a jeszcze z takim wdziękiem zaprezentowane .Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6134) dodano 30.10.2011 19:22

Krzywa minka pani żyrafy totalnie mnie rozbroiła :) Pozazdrościć wrażeń. Pozdrawiam :)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 30.10.2011 18:49

To musiało być super uczucie ,brać udział w takim foto-safari .Słoń myśliciel kapitalny ;))Bardzo fajna galeria. Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!