m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (35):

 
Przybyłych do miasta gości wita napis na wzgórzu rodem z miasta aniołów. Brasov to miasto założone jeszcze w XIII wieku, ważny punkt na szlaku między Bałkanami, a resztą Europy. A dla turystów-spacerowiczów Brasov to rozległa starówka z wielomo ciekawymi zakątkami. Ratusz miejski. Wiele z budynków jest nieodrestaurowanych, ale może dlatego zachowały swój urok.
Nazw tej uliczki wyleciała mi z pamięci, ale to jedna z węższych uliczek w Europie. A w parku.... kolorowa i... ...szachowo (choć chyba tylko o stolik tu chodzi). Miasto otoczone jest górami i jest to dobra baza wypadowa jeśli idzie o górskie wędrówki. Jest też kolejka, którą można wjechać na jedno ze wzgórz. Po wjeździe można się lekko rozczarować, bo w zasadzie nie ma żadnego tarasu widokowego, jedyna możliwość to restauracja (rodem z socjalizmu), a i żeby miasto z góry obejrzeć, trzeba przejść przez restauracyjną kuchnię. Ja bardzo lubię stare domy, niekoniecznie odnowione. Trzeba przyznać, że w Brasovie jest ich dość sporo i często pięknie położone.
Choć trzeba przyznać, że panorama miejska nie zawsze powala na kolana :) Popołudniowy odpoczynek.
Na jednym ze wzgórz nad miastem wznosi się zamek wniesiony w XIX wieku.    Co ciekawe, brama była otwarta, a w środku ani jednego żywego ducha. Na zamku jest coś w rodzaju tarasów, a dokładnie cztery, dokładnie po jednym na każdym rogu. Spokój i cisza tu panujące doskonale koją nerwy zmęczonych turystów. Widok na miasto.
Wieczorem wracając do centrum można wybrać się do jednej z licznych restauracji, trzeba przyznać, że jest wiele miejsc, gdzie można tanio i dobrze zjeść, a i poziom i l;kali i obsługi może zaskoczyć niejednego. Uliczni grajkowie też zaskoczyli swoim poziomem gry, co prawda były to hity z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, ale za to podane słuchaczowi na srebrnej tacy. Stara część miasta otoczona jest murami, miłe miejsce dla spacerowiczów.
Gdzieś pomiędzy jednym fragmentem muru, a drugim można odrobinę zejść z kursy i wdrapując się na górę można odkryć i takie budowle. Czarny Kościół, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w XIV wieku początkowo katolicki, z czasem przeszedł w ręce ewangelików. I jeszcze raz Czarny Kościół, tym razem w pełnej okazałości. Czas kończyć, bo noc już w pełni...

najbliższe galerie:

 
Rumunia - BRASOV
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 1 km 1pix
Transylwania 2016 - Braszów (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Transylwania
1pix użytkownik therek odległość 1 km 1pix
Z wizytą w Braszowie
1pix użytkownik imod odległość 1 km 1pix
Transylwania 2016 - Braszów (3)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Transylwania 2016 - Braszów (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
muzelea użytkownik muzelea(wpisów:167) dodano 14.07.2011 10:13

Więc będę musiała do Brasova pojechać jeszcze raz skoro przegapiłam ten taras widokowy. A co do restauracji, to naprawde wydawało mi się, że za chwilkę wejdzie porucznik Borewicz - czas zatrzymał się wmiejscu (z obsługą włącznie).

spaww użytkownik spaww(wpisów:288) dodano 14.07.2011 08:48

A podczas mojej wizyty w Braszowie muzycy nie grali :((( co więcej nigdzie ich nie było :((( a miasteczko rzeczywiście piękne z masa uroczych zakamarków. mnie akurat odpowiada że nie wszystko jest tam sterylne, robi to swój niepowtarzalny klimat. ludzie rzeczywiście mili zwłaszcza sympatyczny pan w tej "socjalistycznej" restauracji nad miastem. a platforma widokowa jest tylko trzeba przejść jakieś pół kilometra pod wielki napis BRASOV.

muzelea użytkownik muzelea(wpisów:167) dodano 11.07.2011 21:31

Podczas mojego pobytu muzycy stali ulice dalej od placu na zdjęciu nr 4, a i tzrbe stwierdzić, że mimo wszystko patrząc na bajzel czasem tam panujący to nie zawsze tak jest i w najmniejoczekiwanym momencie - kraj zaskakuje w pozytywny sposób. Zresztą ludzię są tam bardzo mili i pomocni (no może poza panem kombinatorem na dworcu kolejowym w Brasovie, który bardzo się postarał, abyśmy nie za szybko wyjechali z miasta).

annaoj użytkownik annaoj(wpisów:42) dodano 11.07.2011 08:59

Zdjęcia obudziły we mnie wspomnienia sprzed 3 lat. Szczególnie dobrze pamiętam widoczek ze zdjęcia nr 4 gdzie grali muzykanci podczas mojej wizyty. Szkoda, że nie udało mi się dobrze zwiedzić tego miasta. Miałam wtedy mały wypadek. Zleciałam ze schodów zamkowych w pobliskim Rasnov i trafiłam do szpitala w Brasov gdzie zapakowano mi nogę w gips. Swoją drogą przeżyłam spore zdziwienie. W przeciwieństwie do polskiego - tutejszy ostry dyżur działa fantastycznie. Z lekarzami można było bez problemu dogadać się po angielsku i przede wszystkim nic nie zapłaciłam choć nie okazałam ubezpieczenia.
Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6134) dodano 10.07.2011 22:55

Fajne miejsce! Pozdrawiam :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 10.07.2011 21:35

Interesujące miasto. Po stanie większości budynków widać że jeszcze dużo jest do zrobienia, ale dla turysty miasto może mieć swój urok.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!