m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Corocznie od czerwca do listopada w zamku Hoensbroek odbywa się Zandsculptuur Festival, czyli festiwal rzeżby z piasku. Na oficjalnej stronie internetowej zamku jest napisane, że jest to największa taka impreza w Europie. Nie wiem czy największa w Europie, ale w Holandii na pewno. W obecnym roku 2011 na teren zamku zwieziono 8 000 ton piasku, z których powstały 24 niesamowite rzeżby, stworzone przez 34 artystów, nie tylko z Holandii, ale i z zagranicy. Na miejscu możemy zobaczyć etapy przygotowania rzeżb.
Najpierw szykuje się szkic rzeżby na papierze, następnie określa jej wymiary. Kolejny etap, to przygotowanie szalunku, czyli takich skrzyń bez dna i wieka, jakie widać na zdjęciu. Na miejsce gdzie będą tworzone rzeżby zwozi się specjalny piach. Dobrze przesiany, bez zanieczyszczeń, drobnoziarnisty i z dużą zawartością spoiwa, np. gliny. Na tym etapie prac miejsce tworzenia tej ulotnej sztuki wygląda jak wielki plac budowy.
Najpierw stawia się szalunek i wypełnia go piachem. Póżniej piach polewa się wodą i ubija (najlepiej maszyną).
Na taki szalunek stawia się kolejny i znowu wypełnia się go piaskiem, polewa wodą i ubija. Szalunki ustawia się jeden na drugim tak długo, aż osiągnie się pożądaną wysokość mającej powstać rzeżby. Gdy przygotowana jest już taka forma rzeżbiarz przystępuje do pracy nad dziełem zaczynając od góry. Zdejmuje najwyższy szalunek i tworzy dzieło. Gdy górna część zostaje ukończona zdejmuje kolejny szalunek i tworzy niższą część rzeżby. Sztuką jest dobre rozplanowanie, tak aby po zdjęciu najniższego szalunku nie okazało się że zabrakło miejsca na najniższą partię dzieła. Trzeba pamiętać także o właściwych proporcjach i trzymaniu pionu- więc łatwo nie jest. Kiedyś podczas pokazu w Niemczech rzeżba nie trzymała pionu i podczas pracy rzeżbiarza zawaliła się. Artysta udusił się przywalony zwałami piachu.
Gdy dzieło zostanie ukończone trzeba je zabezpieczyć przed zgubnym działaniem wiatru i deszczu. W tym celu opryskuje się je specjalnym ekologicznym klejem w aerozolu, tworząc na powierzchni rzeżby cieniutką warstewkę ochronną (grubości ok.1 mm). Tak zabezpieczone mogą przetrwać kilka miesięcy, zależenie od pogody. Najbardziej niszczycielski jest grad.
Często niszczą się drobne elementy, warto więc wybrać się oglądać rzeżby jak najwcześniej po ich stworzeniu. Czasami jednak rzeżby wysychają na kość i aby je póżniej zlikwidować trzeba posłużyć się kilofem, czy też młotem pneumatycznym. Rzeżby bardzo mi się podobały. Detale i dokładność odwzorowania wzbudzała podziw, a zapewne piach nie jest najłatwiejszym tworzywem. Ostatnie tygodnie w Holandii były deszczowe i działanie opadów było widoczne na niektórych dziełach. W ostatnich latach rzeżba z piachu stała się bardzo popularna na całym świecie. Są artyści, którzy utrzymują się z tworzenia takich dzieł.
Powstały nawet specjalne firmy specjalizujące się w tworzeniu tej formy sztuki na zamówienie. Można zamówić sobie takie dzieło i ustawić np.w holu hotelu, lub instytucji. Oczywiście chronione przed wpływem środowiska może przetrwać znacznie dłużej. Nawet kilka lat. Najwięcej artystów tworzących rzeżby z piasku działa ponoć w Kalifornii, choć i w Europie nie brakuje rzeżbiarzy tworzących w piasku. W Polsce także organizowane są tego typu imprezy. Może sami mieliście okazję oglądać takie dzieła sztuki? W zamku Hoensbroek zostały zaprezentowane rzeżby przedstawiające budowle, postacie autentyczne i bohaterów literackich. Może pokusicie się o odgadnięcie co przedstawiają poszczególne rzeżby?
Myślę że większość dzieł nie powinna sprawić Wam trudności w rozszyfrowaniu:) Bohaterowie literaccy, na trzech kolejnych ujęciach... ... ... Bardzo znane- prawda? Tego dzieła nie mogłam objąć jednym kadrem, bowiem można je było zobaczyć z wąskiego wejścia...
... Jeszcze ujęcie z zewnątrz. Poniższe zdjęcia przedstawiają jedno dzieło, z różnych stron. Dzieje naszej cywilizacji XX wieku... ...oczywiście bardzo zawężone,... ...ale interesujące.
Tę budowlę znacie na 100 %. Oryginał nie jest tak zrujnowany jak rzeżba ( proszę się nie sugerować stanem dzieła;))
Choć kilka miesięcy temu doszło w tej budowli do pożaru, to budynek nie ucierpiał tak jak dzieło, które jest bardziej kruche i delikatne. Jeszcze ostatnie spojrzenie na rzeżby i pora się ewakuować;)
Może wspomnę jeszcze że teren został starannie przygotowany do oglądania. Spaceruje się po alejkach wysypanych tłuczoną muszlą, stoją też ławeczki, na których można przysiąść, a obok jest rozstawiony duży namiot, pod którym stoją stoliczki i znajduje się bar. Jeszcze kilka obiecanych zdjęć zamku. Nie będę się rozpisywała o obiekcie, bowiem przedstawiałam go już w poprzedniej galerii. Zamek jest dość pokażny. Ma aż trzy dziedzińce. Na największym stoją drewniane zabawki dla najmłodszych, takie jak kręgle i kilka innych.
W zamku znajduje się muzeum, informacja ze sklepikiem, a także kilka restauracji. Budynek otoczony jest fosą. Przed budynkiem znajduje się pokażny darmowy parking dla odwiedzających. Miejsce to jest bardzo popularne w południowej Holandii i odbywa się tu wiele imprez. Za zamkiem rozciąga się zielony teren, na którym organizowane są różne imprezy, takie jak właśnie festiwal rzeżby z piasku, czy też turniej rycerski, który mogliście obejrzeć w mojej poprzedniej galerii z tego miejsca. Mam nadzieję że moje galerie zachęcą Was do odwiedzin tego pięknego zamku. Jeszcze ostatnie spojrzenie na zamek Hoensbroek i jego obecnych mieszkańców;)
Dziękuję za odwiedziny:)

najbliższe galerie:

 
Zamek Hoensbroek i wieki średnie.
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
Valkenburg i jego niezwykłości
1pix użytkownik anikm odległość 8 km 1pix
Mondo Verde Holandia
1pix użytkownik irkas odległość 8 km 1pix
Valkenburg
1pix użytkownik jovitaaa odległość 9 km 1pix
NIEMCY - WILDPARK GANGELT
1pix użytkownik mariaanna odległość 10 km 1pix
Maastricht
1pix użytkownik anpe odległość 18 km 1pix

komentarze do galerii (64):

 
olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 28.11.2013 19:24

robi wrażenie :) super...

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 25.09.2013 23:26

super impreza, rzeczywiście może i robi ogromne wrażenie :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.03.2013 22:42

Tak , taki festiwal niezależnie gdzie się odbywa zawsze robi wrażenie:)
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam :)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 22.03.2013 22:37

Bardzo podobny festiwal figur z pisaku, przyjemosc mialam widziec w Faro, robily wrazenia ;))

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 30.01.2013 10:23

fascynujące!

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 06.04.2012 23:45

Antala dziękuję że zajrzałaś do mojej galerii.
Cieszę się że piaskowe rzeźby Ci się spodobały.
Zdjęcia zamku zamieściłam ponieważ w poprzedniej galerii z tego miejsca były prośby o większą ilość samego obiektu.
Pozdrawiam serdecznie:)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 06.04.2012 23:29

Jestem pod wrażeniem. Niepotrzebne te zdjęcia zamku, psuja smak...Ale cieszę sie, że wiem wreszcie, jak to jest robione. Że od góry, to jasne, ale reszta technologii mnie zaskoczyła. rzeźby są bardziej przysadziste, przyziemne (w sensie konstrukcji tylko...), niż lodowe. Ale to zupełnie zrozumiałe...Mieszkam blisko mozra, widuje rzeżbiarzy w piasku, ale kudy im...:) No, i nie mają tego aerozolu...:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 15.09.2011 15:22

Skuza, to oczywiście zapraszam wcześniej:))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 14.09.2011 23:09

Anikam ,nie ma sprawy,a na kawe wpadne ...moze i wczesniej;)))Pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 14.09.2011 20:44

Skuza, skoro jeszcze nie byłaś na takiej imprezie w zamku Hoensbroek, to polecam, a jak się będziesz tam wybierała, to po drodze zapraszam na kawkę:)

Agnieshka nutki były wyrzeżbione w piasku, a są ciemniejsze, bo to zagłębienia. Za rok będzie kolejna impreza, przyjedź, to zrobimy małe spotkanie Obieżyświatów przy okazji:)

Pozdrawiam:)

agnieshka użytkownik agnieshka(wpisów:405) dodano 10.09.2011 20:28

co za majstersztyk, zawsze zastanawiałam się nad rzezbami z piasku kiedy widziałam takich nadmorskich artystów u nas, ile trzeba miec umiejetnosci do tworzenia takich dzieł. Mnie zaintrygowało 22, ciekawa jestem jak te nuty zrobili, są ciemniejsze od piasku?
Bardzo chętnie pojechałabym tam, zobaczyc te dzieła na własne oczy.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 10.09.2011 20:15

Jestem zaskoczona pomysłowością Holendrów,nie oczekiwałam ze nawet tak daleko od morza,można zobaczyć takie cudeńka.Miałam okazje już widzieć takie festiwale w Holandii nad morzem w Scheveningen i Zandvoort,w belgijskim Blankenberge ,w niemieckim Travemünde i duńskim Hvide Sande,a tu wybiorę się w następnym roku,bo mam najbliżej.Bardzo podobają mi się kadry,chociaż wiem ze to tylko namiastka tego co oglądałaś na żywo.Świetna galeria:)Pozdrawiam serdecznie:)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.08.2011 20:58

Masz rację. Jakby dobrze poszperał to można by wytypować niekończącą się listę panów z brodą ;) Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.08.2011 20:40

Mgfoto chyba w XIX wieku była moda na takie brody;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.08.2011 20:38

Widzisz Mieczysławie, ja wręcz odwrotnie. Słucham Mozarta, ale na nutach się nie znam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.08.2011 20:38

Gdyby to u nas było to bym powiedziała, że pan z 3 to J.I.Kraszewski albo Łukasiewicz - ten od lampy naftowej.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 26.08.2011 20:36

nie mam w swoich zbiorach zbyt wiele nut utworów Mozarta,ale przy okazji spojrzę na to co mam.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.08.2011 20:30

Mieczysławie, rzeżba stała obok dzieła przedstawiającego Mozarta. Może odnosi się właśnie do jego dzieła.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.08.2011 20:29

Mgfoto, bo to są właśnie takie które ciężko z czymkolwiek skojarzyć. Choćby postacie z 3. Gdyby obok rzeżby były choć jakieś dodatkowe elementy, a tu nic i szukaj, jak nie wiesz czego szukać. Pan z 9 niby ma dodatkowe elementy, ale niestety chyba pana nie znam. 18 to już dla mnie czysta fantastyka. Na jednej stronie książki obrazek grecki, na drugiej poza niczym z kamasutry, a przygląda się temu diabeł. Może to dzieło jest jedynie alegorią i nie powinniśmy szukać konkretnej odpowiedzi na pytanie co przedstawia.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 26.08.2011 20:21

Odczytałem tylko pierwszą stronę,druga jest tylko częściowo widoczna.Są cztery takty melodii i jest pełna harmonia.Tak więc nuty są zaczerpnięte z oryginału.Nie ma pełnej frazy,więc melodia jest jakby urwana.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.08.2011 20:19

Dzięki! Wygląda na to, że najbardziej zastanawiałam się nad tymi, których i Ty nie znasz ;))))

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.08.2011 20:13

Mieczysławie fajnie że zajrzałeś. Powiedz choć czy składny wyszedł choć ten utwór z 22?
Pozdrawiam i dziękuję:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 26.08.2011 20:06

wieeelkieeee dzięki, zamek jest wspaniały.Najbliższa memu sercu jest rzeźba 22. Zagrałem to co jest w tych nutach,ale z niczym mi się ten fragment nie kojarzy.Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.08.2011 19:14

Eddie, dziękuję i serdecznie pozdrawiam:)

eddie użytkownik eddie(wpisów:297) dodano 26.08.2011 09:13

Piaskowe prace, rewelacyjne. Ładny zameczek. Bardzo udana galeria. Pozdrawiam.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 24.08.2011 18:35

Rozwiązanie:

2-Zamek Hoensbroek
3-?
6-Salvador Dalí
7-Auguste Rodin ,,Pocałunek” i ,,Myśliciel”
8-Hendrik Petrus Berlage
9-?
10-Rembrandt
11-13- Koloseum w Rzymie
14-?
15-Rzymskie termy
16- Michelangelo ,,Pieta”
17-Ferrari
18-?
19-?
20-Menneke Pis w Belgii
21-Mozart
22-Niestety z nut odczytać nie potrafię jaki to utwór ;)
23-Wieża Eiffla
24-Wieża Eiffla i widoczny mechanizm szwajcarskiego zegarka
25-Leonardo da Vinci
26-28-Trzej Muszkieterowie
29-Michelangelo ,, Stworzenie Adama”
30-32-Król Artur i rycerze okrągłego stołu
33-36- XX wiek
37-38-Sagrada Familia

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 24.08.2011 18:33

Mgfoto oczywiście że podam. Niestety sama nie znam wszystkich rozwiązań. To co wiem, wklejam. Przepraszam, że tak Cię wystraszyłam tą informacją o katedrze.

Babuch również jestem pełna podziwu dla artystów.

Olazim też bardzo podobało mi się 16- duże podobieństwo do oryginału i 11- rzeżba robiła piorunujące wrażenie.

Carmel może kiedyś uda Ci się zobaczyć takie piaskowe dzieła sztuki na żywo.

Dzidka brawo za odgadnięcie takiej ilości rzeżb!

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

dzidka55 użytkownik dzidka55(wpisów:88) dodano 24.08.2011 11:32

Witaj Anikm,
Widziałam już rzeźby z piasku w Gdańsku i zastanawiałam się jak one są zrobione.Dzięki Tobie moja wiedza zwyżkuje.Galeria ciekawa i zmusza do myślenia.Rozpoznałam muszkieterów,rycerzy okrągłego stołu .Katedra z Barcelony i Pieta z Watykanu?Pozdrawiam wakacyjnie i czekam na następne galerie.

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 24.08.2011 10:11

Jestem pod wrażeniem , że z piasku można takie cuda stworzyć ...starannie i precyzyjnie wykonane :) Bardzo podobało mi się i wierzę , że na żywo musi to robić jeszcze większe wrażenie .Pozdrówka

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 23.08.2011 21:01

Anikm-moje ulubione to 7 i 16/wpadniemy popatrzeć wszyscy -najlepiej duży 'BUS'-wtedy będzie wesoło i obieżyświatowo/-pozdrawiam.

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 23.08.2011 20:44

Prawdziwe i niesamowite dzieła sztuki w piasku. Urzekające. Podziw mój dla ich AUTORÓW. Ankim, wspaniale potrafisz przekazywać to co Cię zachwyca. Dziękuję za uroczy spacer i interesujący opis miejsc. Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.08.2011 20:38

Na koniec podasz rozwiązanie? Bo co do paru postaci mam wątpliwości ;) I umknęła mi wiadomość o pożarze w katedrze. Uspokoiłam się dopiero po sprawdzeniu w internecie, że szkody były znikome. Najstarsza fasada Gaudiego jest dziełem sztuki z najwyższej półki!!!
Miłego wieczorku :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 23.08.2011 20:00

Paweller75 dziękuję ślicznie za odwiedziny mojej galerii i pozdrawiam serdecznie:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 23.08.2011 19:43

Wspaniała galeria anikm, pozdrawiam.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 23.08.2011 14:21

Mapa, skoro piszesz że masz talent, to może zaproszę Cię do współpracy nad wystawą;)

Pesteczka, postaci z Barbara papy nie znałam, więc dziękuję za podpowiedż.
Wstęp kosztuje 7,50 euro, seniorzy po 60-ce 7 euro, dzieci 4-12 lat 4,50 euro.
Jak się chce zwiedzić również zamek to bilet łączony odpowiednio: 14,50;14 i 8 euro.
Wejście na sam zamek, zależnie od wieku: 8; 7,50 i 5,50 euro.
Przy rocznej karcie muzealnej wejście na zamek jest gratis. Jak ktoś wybiera się do Holandii z zamiarem zwiedzania i chce odwiedzić także muzea i zamki warto kupić taką kartę kosztuje 40 euro dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia 20 euro i uprawnia do darmowego wejścia do ponad 400 obiektów na terenie całej Holandii.

Surykatka cieszy mnie że Ci się podoba:)

Mgfoto, wiedziałam że nie zawiedziesz jeśli chodzi o sztukę:)

Grace, świetna nazwa;)

Magdaleno, ja Tobie również dziękuję za zainteresowanie:)

Vivi, nie popadaj w kompleksy. Jeszcze trochę poćwiczysz z synem i zakasujesz niejednego piaskowego rzeźbiarza :)

Pipol, fajnie że Ci się podobają piaskowe cudeńka:)

Walizka, czytając co napisałaś o ferrari nieżle się uśmiałam:)))
Masz trafne skojarzenia.
Także myślę że Dali byłby zadowolony z takiej wariacji na temat swojego dzieła :)

Dziękuję Wszystkim ślicznie i pozdrawiam serdecznie :)

walizka użytkownik walizka(wpisów:612) dodano 23.08.2011 11:46

Anikim, teraz już wiem, dlaczego moje dzieła w piaskownicy w dzieciństwie były tak nietrwałe. Brakowało mi odpowiednich technologii. Bardzo mi się podoba subtelny opis do zdj. 17, słowo 'korozja' tuż obok marki ferrari byłoby nietaktem ;) Jestem pełna podziwu dla twórców za dbałość o szczegóły, a Dali zapewne byłby zachwycony widząc swoje zegary w takiej formie. Pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 23.08.2011 11:27

cudeńka

vivi użytkownik vivi(wpisów:490) dodano 23.08.2011 10:22

Myślałem że jestem dobry w te klocki , bo nabrałem wprawy w rzeżbach
z piasku lepiąc z synem modele samochodów na plaży. Po tym co
zobaczyłem u Ciebie ,okazało się że jestem prawdziwe zero.
Miło się ogląda te cudeńka w takim otoczeniu.
Pozdrawiam

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 23.08.2011 09:25

Niesamowita dbałość o szczegóły i precyzja wykonania! Podziwiam twórców tych dzieł, a Tobie dziękuję za pokazanie piaskowych rzeźb:-)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 23.08.2011 06:06

najwieksze wrazenie zrobila na mnie siatka na chelmie jednego z wojownikow, toz to jak koronka, dziekuje za wyprawe do "Piaskownicy Wielkiej" :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 22.08.2011 22:54

Ja głównie zwróciłam uwagę na replikę rzeźb Rodina ("Pocałunek" i "Myśliciel") na 7 i Leonarda da Vinci z "Moną Lisą" na 25.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 22.08.2011 22:48

Anikm - miło,że wróciłaś na łono portalu :-). Dzięki,że pokazujesz obiecane fotki zamku. Zwłaszcza na ostatniej widać, że jest bardzo urodziwy :-). A co do rzeźb to prawdziwe arcydzieła, robią spore wrażenie ... pozdrawiam :-)

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 22.08.2011 22:46

No, taką piaskownicę, to ja rozumiem. Muszę pokazać córce, jakie teraz będziemy robić "babki".
Widzę, że nikt się nie pokusił, by rozpoznać najbardziej znane dzieła i postacie, to ja zaszaleję!
Na 36 na pierwszym planie postacie z rodziny Barba papy obok Puchatek, z tyłu rozpoznałam kogoś z Doliny Muminków. Podejrzewam, że to Paszczak :)
Świetne miejsce i świetna galeria. Prawdziwa uczta dla młodszych i starszych, więc coś dla mnie.
Ile kosztuje wstęp na wystawę?
Pozdrawiam serdecznie

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 22:29

O rany, czuję że się wkopałam i muszę zdobyć naprawdę jakieś niezłe foremki, by się z tego piachu teraz jakoś wygrzebać;)
Pewnie że zaproszenie dostniesz Romano!
Pozdrawiam:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 22.08.2011 22:25

Kiedyś widziałam podobne rzeźby w piasku w telewizji , ale tyło to tylko mały epizod. Dopiero u Ciebie mogłam się dokładniej przyjrzeć tym dziełom. Robią niesamowite wrażenie. Aż się nie chce wierzyć, że to jest zwykły piasek. Też chętnie zobaczyłabym coś takiego na żywo.

A czy ja też mogłabym dostać zaproszenie na Twój wernisaż ? Myślę, że po roku treningu zaprezentujesz nam naprawdę wspaniałe dzieło. Wierzymy w Ciebie !
Pozdrawiam :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 22:13

Kabaczku czytałam o tych festiwalach w Gdańsku. Dziękuję za linka do galerii, zaraz sobie pooglądam.
Jakby za rok gdański festiwal się nie odbył to zapraszam na holenderski- nie jest w końcu tak całkiem daleko, a można przy okazji pozwiedzać i inne atrakcje:)
Pozdrawiam:)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1286) dodano 22.08.2011 21:49

Bardzo sympatyczna galeria. W Gdańsku odbyły się cztery edycje festiwalu rzeźb z piasku. Rzeźby można było oglądać w trakcie wakacji, na plaży. W dwóch galeriach starałem się pokazać próbkę tego co obecnie zniknęło bezpowrotnie ( np. http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=8026 ).
Niestety w tym roku władze miasta stwierdziły, że nie stać Gdańska na taką atrakcję. Może za rok...?
Wtedy było by dla wielu z nas bliżej i nie trzeba by jechać aż do Holandii ;)
Pozdrawiam.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 21:30

Waaw, oczywiście już sobie zapisuję kogo zaprosić (aby się nie pogubić, jak zgłosi się więcej chętnych);)
Jutro jadę kupić narzędzia do ćwiczeń w piaskownicy;)
Pozdrawiam serdecznie:)

waaw użytkownik waaw(wpisów:526) dodano 22.08.2011 21:19

Ciekawa galeria. Teraz wiem jak „buduje” się takie rzeźby.
Też proszę o zaproszenie na wernisaż ;-)
Pozdrawiam.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 21:06

Konwalio ja kiedyś też tak myślałam, ale dobrze że zdobywamy wiedzę przez całe życie:)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 22.08.2011 20:49

A ja myślałam,że się bierze piasek , polewa wodą i klepie.
No to teraz wiem,jak powstają takie rzeźby.
Bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Anikm-)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 20:42

Andred, no widzisz i w Holandii znajdzie się jakiś ignorant sztuki i kamaszem zniszczy dzieło;)
Jeśli masz jakieś spostrzeżenia, to się nie hamuj, internet zniesie wszystko (ja chyba też);)))
Cieszę się że moje galerie przyczyniają się do tego że zdobywasz wiedzę o Holandii.
Kolejne galerie będą z Polski, ale mam nadzieję że również Cię zainteresują.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 22.08.2011 20:41

Ok. To jesteśmy umówione.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 20:34

Margo jak będę organizowała wernisaż to dostaniesz oficjalne zaproszenie;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 20:33

Mgfoto, a mnie miło było Cię gościć w mojej galerii:)
Dziękuję i pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4776) dodano 22.08.2011 20:32

Ogólnie super galeria z bardzo dobrym edukacyjnym komentarzem. Dzięki Twoim galerią Anikm, niedługo będę lepiej znał Holandię niż Polskę. Oglądając nasuwa mi się dużo wrażeń i spostrzeżeń ale nie sposób o wszystkich pisać. O wielu rzeczach nie wiedziałem, szczególnie zdziwiła mnie trwałość tych rzeźb. Podziwiam ludzi którzy tworzą takie dzieła ze świadomością, że nie pozostaną na następne pokolenia. Chyba, że dla krótkotrwałej chwały albo pieniędzy. Widzę, że na 33 ktoś nie uszanował i łaził po tym dziele zostawiając ślad buta ;-))

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 22.08.2011 20:30

Anikm, specjalnie pofatygowałabym się do Holandii aby to zobaczyć :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 22.08.2011 20:26

Zawsze się zastanawiałam jak oni to robią i jakim cudem piaskowe rzeźby są takie trwałe. Dzięki Tobie już wiem. Fajne miejsce. Miło było zwiedzić. Pozdrawiam :)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 20:21

Hahaha...Margo ależ świetny pomysł, mogę spróbować, ale muszę poćwiczyć najpierw gdzieś w piaskownicy, aby nie kompromitować się na szeroką skalę publicznie;)
Wnętrza zamku są w poprzedniej galerii, jak masz ochotę zobaczyć to zapraszam:)
Pozdrawiam serdecznie:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 22.08.2011 20:14

Pięknie położony zamek. Wystarczą mi dwa ostatnie zdjęcia aby zachęcić mnie do jego odwiedzin.
Rzeźby też niczego sobie. Niesamowita dbałość o szczegóły.
Może za rok sama spróbujesz? Wiedzę teoretyczną już masz...łatwiej o resztę. Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 19:38

Dziękuję Mocar i cieszę się że Ci się podoba:)
Pozdrawiam również:)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 22.08.2011 19:32

Niesamowite wrażenie robią te rzeżby z piasku, piękna galeria.

Pozdrawiam .

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.08.2011 19:20

Agatko na żywo wyglądają nieporównywalnie lepiej. Jak będziesz miała kiedyś możliwość oglądać takie to zachęcam.
Dziękuję i pozdrawiam:)

agata użytkownik agata(wpisów:428) dodano 22.08.2011 19:02

Anikm z przyjemnością obejrzałam te wspaniałe dzieła. Wyglądają niesamowicie i tak dopieszczone w szczegóły. Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!