m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Tama w całej krasie. Zalew Cieszanowicki powstał w 1998 roku. Położony jest około 25 km na południe od Piotrkowa Trybunalskiego. Powstał w wyniku spiętrzenia wody na rzece Luciąży a jego powierzchnia wynosi około 260 ha. Inna moja galeria z Luciąży jest tu http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=11673 Mimo, że jezioro nie jest bardzo duże, za to urokliwe. Pełne miejsc do wypoczynku i wędkarzy.
Można spokojnie przyjechać z przyczepą kempingową lub namiotem i nikt nie wymaga od nas żadnych opłat. Również amatorzy sportów wodnych mogą poszaleć na swoich sprzętach. Po prostu jest ładnie. Obok nas było kilka przyczep i namiotów. Wędkarze z którymi wieczorem zrobiliśmy ognisko. Wybraliśmy się odwiedzić sanktuarium w Pociesznej Górce.
http://www.pocieszna-gorka.czestochowa.opoka.org.pl/index2.php?site=historia2 Niestety wszystkie kapliczki wyglądają na całkiem nowe. Tu fragment Drogi Krzyżowej, a tu ładnie podstrzyżony trawnik. Wracamy więc nad zalew. Widok z tamy. Tak wygląda tama z drugiej strony.
Luciąża wydaję się bardzo czystą rzeką. Miło było usiąść. Rzeczka płynie zakolami wśród pól. Wsi spokojna, wsi wesoła. Wieczorne ognisko, super sprawa. Nasz tymczasowy domek.
Rzut oka na jezioro z drugiej strony tamy. Na następny dzień odbywały się zawody wędkarskie. Na brzegu i na jeziorze. Na drugi dzień objechaliśmy na rowerach
jezioro dookoła. A i rybkę można złapać. Można śmiało napisać, że jest to bardzo urokliwe miejsce na krótki wypad weekendowy. Jest tylko jeden problem o którym nie napisałem. Niestety miejsca ogólnodostępne są strasznie brudne. Ilość odpadów budzi przerażenie. Być może nie ma gospodarza terenu (zalew leży na terenie dwóch gmin). Taki brud widziałem chyba tylko na Krymie. Szkoda, że ludzie nie potrafią uszanować piękna przyrody. W następnej galerii zaproszę nad Zalew Sulejowski.

najbliższe galerie:

 
Bliżej natury
1pix użytkownik anikm odległość 12 km 1pix
Szokujący raport z polskich lasów.
1pix użytkownik anikm odległość 13 km 1pix
Rzeka Luciąża.
1pix użytkownik arti333 odległość 15 km 1pix
Witów i okolice - powiat piotrkowski, woj. łódzkie
1pix użytkownik pirania odległość 15 km 1pix
Meandry Luciąży - czyli cudze chwalicie,  swego nie znacie.
1pix użytkownik mironel odległość 16 km 1pix
Rzeka Luciąża
1pix użytkownik pirania odległość 18 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6134) dodano 28.09.2011 19:26

Lajtowo! Fajna fontanna na 8. Pozdrawiam :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 28.09.2011 19:10

... miło WAS widzieć w dobrych humorach. Pozdrawiam serdecznie.

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 27.09.2011 18:56

Tak to jest jak się coś robi w pośpiechu i w nocy. Masz rację anikm, że śmietnik jest straszny. Szkoda, że głównie robiony przez przybywających na odpoczynek "wczasowiczów" i wędkarzy. Totalna żenada :( Pesteczko rybka nie złowiona osobiście ale byliśmy przy tym. Leszcz około 1,8 kg całkiem smaczny był. Dispar okolice Zalewu Sulejowskiego dużo piękniejsze. pozdrawiam.

dispar13 użytkownik dispar13(wpisów:136) dodano 27.09.2011 17:38

no to czekam na "sulejów" ;-)))... ziomalu ;-))))))))))))))))... pewnie na campingu w B... zasiądziecie i do grot w N... rowerkami bzykniecie...
pzdr - RR

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 27.09.2011 14:01

Mironel tytuł Ci się nie zmieścił. Jakbyś pominął ,,Galeria z cyklu...", to zmieściłaby się nazwa miejsca i sens by pozostał.
Piszesz o strasznym brudzie w tym miejscu. Widzę że to okolice gdzie zrobiłam galerię o dzikich śmietniskach w lasach, więc nie dziwi mnie i stan okolic zalewu;)
Pozdrawiam:)

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 27.09.2011 09:48

Ta rybka na 32, to upolowana osobiście, czy wypożyczona do zdjęcia? ;)
Przyjemnie i relaksująco. Numer 8, to coś dla mnie :))
Pozdrawiam serdecznie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!