m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Blanes - wzgórze, na którym znajduje się zwiedzany przeze mnie ogród botaniczny. Blanes - skalista wysepka nieopodal piaszczystej plaży Blanes - ogród botaniczny MARiMUTRA. Blanes - kwitnące opuncje wabią swym kwieciem wszelakie fruwające stworki. Blanes - chwytające za serce widoki ze skalistego wybrzeża. Urokliwa altana zbudowana tuż nad szalejącymi falami. Blanes - w MARiMUTRZE wiele jest takich cudownych malowniczych zakątków.
Blanes - fantastyczne i zarazem budzące grozę wybrzeże. Blanes - szumu tych spienionych fal można słuchać bez końca. Magią swej potęgi potrafią zauroczyć. Blanes - ogród przepełniony jest zapachem kwitnących roślin; szumem wiatru rozwiewającego opowieści, niosące na swych grzbietach spienione fale morskie. Warto na moment przystanąć i posłuchać o czym mówią palmy. Blanes - rzut rozmarzonego oka na wybrzeże Costa Brava. Blanes - malownicze zdobienia fasad kamienic w drodze do Tossy - nie pamiętam już, której to miejscowości utrwaliłam wybrzeże.
Tossa de Mar - wpływając do zatoczki, gdzie mieści się przystań /umowna oczywiście, w postaci słupka wskazującego miejsce zakotwiczenia/ witają nas ruiny XII wiecznej warowni. Tossa - widok ze wzgórza warowni. Tossa - zagadką dla mnie ów pomnik. Nie udało mi się zdobyć informacji co lub kogo ma upamiętniać, ale urok dla oka obiektywu posiada magiczny. Tossa - przepiękny widok z ruin warowni. Tossa - to również nie rozwiązana zagadka przeze mnie; jaka to kobieta została zatrzymana w czasie na tym wybrzeżu wpatrując się w morze.
................dzięki pomocy mgfoto mogę dodać opis ;
Najsłynniejszym pomnikiem jest rzeźba Avy Gardner (słynnej aktorki), która rozsławiła miasteczko w filmie „Pandora i Latający Holender” z 1950 r. Legenda głosi, że kto dotknie rzeźbę w odpowiednim miejscu, spełni się jego życzenie.” Tossa - spojrzenie pełne nadziei ......
Tossa - rzut oka na zatoczkę i ..... zagłębiam się w uliczki jak z bajki. Tossa - przydomowy ołtarzyk Tossa - romantyczne zakątki Tossa - nad dachami Tossa - czyż to nie bajka Tossa - spokój zieleni i surowość kamienia. Dwie przeciwstawności a jakże do siebie lgną.
Tossa - promienie słoneczne nadają zjawiskowość tej małej. Urzekła mnie swą niewinnością. Tossa - zieleń niczym balsam rozlewa się między murami. Tossa - bramą tą opuszczamy ruiny fortyfikacji udając się na średniowieczną starówkę Vila Vella. Tossa - Vila Vella Tossa - i tu można nabyć typowe dla Hiszpanii gadżety Tossa - w jednej z restauracji natrafiliśmy na sufit podwieszony suszonymi szynkami...... mniam, mniam.... z sufitu prosto na talerzyk........  pyyyyszności
Tossa - śliczności..... Figueres -   Muzeum - Teatr Salvadore Dali Figueres -  szalone jaja Figueres Figueres - front muzeum zdobią figury charakterystyczne dla szalonych pomysłów Dalego Figueres - łódź rybacka, która należała do Gali, żony Salvadora.
Figueres - kolumnę, na której umieszczona jest łódź zdobią opony samochodowe. Figueres - patio muzeum Figueres - deszczowa taksówka; po naciśnięciu przycisku wewnątrz wozu spływa woda zalewając umieszczone w niej manekiny. Figueres - olbrzymi obraz przedstawia Galę, żonę artysty. Figueres - na obrazie z odległości widzimy twarz Abrahama Lincolna, która wraz z przybliżaniem się do niego przeistacza się w nagą postać Gali spoglądającej na Morze Śródziemne. Figueres - jeszcze jedna zabawa iluzją optyczną. Surrealistyczne wnętrze daje nam Twarz Mea West
Figueres - każda rzecz, instalacja czy obraz w Teatro-Museu Dali, daje nam poczucie namacalności rzeczy nierealnych. Girona - malownicze fasady kamieniczek nad rzeką Onyar Girona - rzeka dzieli miasto na dwie wyraźnie różniące się części. Na południowym brzegu znajduje się historyczna część miasta zwana Barri de la Catedral, a na drugim część mieszkalna i handlowa Barri del Mercadal. Girona - spacer wąskimi średniowiecznymi uliczkami. W tle wyłania się wieża kościoła Sant Felix z XIV wieku Girona - Nieopodal katedry znajdują się łaźnie arabskie. Co ciekawe, zostały one zbudowane przez chrześcijan, 400 lat po wypędzeniu Maurów z tych terenów. Są to najlepiej zachowane łaźnie arabskie w całej Hiszpanii.
W oddali widać wieżę Sant Pere de Galligants . Girona - Rzeka Onyar płynie w kilkumetrowym korycie, wzdłuż jej brzegów wybudowano szereg domów mieszkalnych w pastelowych kolorach.
Girona - boczne wejście do kościoła Sant Felix.

najbliższe galerie:

 
Girona
1pix użytkownik donita odległość 2 km 1pix
HISZPANIA.Girona
1pix użytkownik irolek odległość 2 km 1pix
Girona, Hiszpania
1pix użytkownik voyager747 odległość 3 km 1pix
Viva Espana! Krok 2
1pix użytkownik patryk odległość 3 km 1pix
Hiszpania - Girona
1pix użytkownik herika odległość 3 km 1pix
Hiszpania - Girona
1pix użytkownik marioli odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (13):

 
anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 24.10.2011 21:55

Piękne miasteczka. Najbardziej przypadło mi do gustu Tossa de Mar. Wspaniałe klimaty, cudowne wąskie uliczki, zaułki i kamienne domy.
Pozdrawiam serdecznie:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.10.2011 18:45

Oczywiście, że nie mam nic przeciwko :)

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 24.10.2011 17:28

Pipol, dzięki za dokładne pokazanie nieprawidłowości. Przedstawiając fotkę uznałam, że właśnie ta krzywa linia horyzontu jest ciekawym dodatkiem do spienionych "bulgoczących" fal. Nie sądziłam, ze nie mieści się to w kanonie odbioru fotografii. Z wyrzuceniem ramienia poza kadr masz rację..... mea culpa. Jeszcze raz dziękuję za czujność i nauki.
Mgfoto..........serdeczne dzięki za pomoc w znalezieniu opisu. Mam nadzieję, że nie będziesz miała nic przeciw skopiowaniu i umieszczenie na "właściwym miejscu"................... pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających moją galerię.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.10.2011 12:37

Pipol : Patrzysz z boku to wszystkiego nie widzisz :))) Sądząc po tym co miała wyślizgane Julia w Weronie to myślę, że "duże niebieskie oczy" też cieszą się powodzeniem ;)))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 24.10.2011 12:13

Mgfoto nie pytam jakie to miejsce. Ale najbardziej wyślizgane ma ramię ;))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.10.2011 12:10

Parę lat temu tych rzeźb w Tossie nie było. Sądząc po tym co znalazłam w sieci na 18 masz pomnik Avy Gardner:
„Najsłynniejszym pomnikiem jest rzeźba Avy Gardner (słynnej aktorki), która rozsławiła miasteczko w filmie „Pandora i Latający Holender” z 1950 r. Legenda głosi, że kto dotknie rzeźbę w odpowiednim miejscu, spełni się jego życzenie.”
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 24.10.2011 11:25

Pipol - a co boisz się, że będziesz miał powódź na biurku ? ;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 24.10.2011 10:43

To, że zdjęcie wykonane z płynącej łodzi to się domyśliłem, chodzi mi o dostosowanie zdjęcia (programem graficznym) do prawidłowego odbioru, a konkretnie, wyprostowanie horyzontu i usuniecie (w miarę możliwości) ramienia (chyba). Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 24.10.2011 10:33

Bardzo ciekawe kadry, interesująca galeria.
Pozdrawiam.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 24.10.2011 05:27

dzien dobry Dispar 13, dobrze, ze dzis nie wstales lewa noga, milego dnia zycze.

dispar13 użytkownik dispar13(wpisów:136) dodano 24.10.2011 05:23

oj Pipol, w autobusie rzuca, a co dopiero na łajbie przedzierającej sięprzez fale przyboju :-)))

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 24.10.2011 05:18

pipol, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz odnośnie zdjęcia nr 12. wykonałam ją z łodzi płynąc do Tossy................ jeżeli uważasz, że moje komentarze są niewystarczające, to sorry ......... dopiero się uczę "jak bywać" na tym portalu i jakie są Wasze oczekiwania. Oglądam i czytam co macie do przekazania, by zarazem podzielić się swoimi wrażeniami ze świata. Dzięki że jesteś i za Twoje czujne oko....... serdecznie pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 23.10.2011 22:57

Co autorka powie na temat fotki 12 ? ;))))

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!