m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (38):

 
Bydgoszcz nocą.--Spichrze w Bydgoszczy - zabytkowe budynki magazynowe w Bydgoszczy w strefie staromiejskiej nad Brdą. Bydgoszcz nocą.-5-Pomnik Kazimierza Wielkiego - pomnik konny króla Kazimierza Wielkiego autorstwa Mariusza Białeckiego w Bydgoszczy. Bydgoszcz nocą.-2 Bydgoszcz nocą.-3--Parafia Wojskowa w Bydgoszczy. Bydgoszcz nocą.-4-Bazylika mniejsza św. Wincentego à Paulo - rzymskokatolicka bazylika mniejsza pod wezwaniem św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Wzniesiona w stylu neoklasycystycznym według projektu Adama Ballenstaedta. Wzorowana jest na rzymskim Panteonie. Bydgoszcz nocą.-6---Wyspa Młyńska położona jest pomiędzy głównym nurtem rzeki Brdy a jej odnogą Młynówką, na zachód od Starego Rynku i centrum miasta.
Bydgoszcz nocą.-7---Spichrze w Bydgoszczy - zabytkowe budynki magazynowe w Bydgoszczy w strefie staromiejskiej nad Brdą. Planty nad Brdą - bulwary spacerowe nad rzeką Brdą w Bydgoszczy, otoczone zielenią urządzoną i terenami parkowymi. Opera Nova - teatr muzyczny, zlokalizowany w Bydgoszczy.

Jest jedną z dziesięciu scen operowych w Polsce oraz jedynym teatrem muzycznym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Obecnie Opera Nova jest razem z Filharmonią Pomorską oraz Teatrem Polskim główną wizytówką bydgoskiej kultury. -Wyspa Młynska--Dziś to jedno z częściej odwiedzanych miejsc i wizytówka miasta. Ludzie spotykają się tutaj, spacerują i korzystają z zielonej enklawy wśród odrestaurowanych budynków, zabytkowych spichrzów i malowniczych domów. Opera Bydgoska. Bydgoska Opera Nova to nowoczesny gmach teatru muzycznego, zbudowany w kształcie trójlistnej koniczyny, stojący nad rzeką Brdą i malowniczo wkomponowany w otoczenie Wyspy Młyńskiej.
Bulwar bydgoski--trasę biegnącą w centrum miasta wzdłuż Brdy. Jest to bardzo atrakcyjna trasa, gdyż po drodze można odwiedzić bardzo wiele znanych bydgoskich budowli i miejsc. Poczta Główna w Bydgoszczy - zespół zabytkowych budynków pocztowych, mieszczących główny urząd Poczty Polskiej w Bydgoszczy. Wyspa Młyńska to jeden z piękniejszych krajobrazowo zakątków Bydgoszczy, ulubione miejsce spacerów dla wielu osób ze względu na liczne nabrzeża, szumiące jazy wodne, kaskady Międzywodzia, zieleń oraz Wenecję Bydgoską. Widok na -Wyspę Młyńską. Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy - kościół położony w Bydgoszczy przy Placu Wolności, którego patronami są św. Piotr i św. Paweł. Karczma Młyńska--Obiekt magazynowy, potem wozownia. Obecnie mieści restaurację „Karczma Młyńska”.
	Europejskie Centrum Pieniądza--Budynek wzniesiony w XVII w., przebudowany w 1786 r. i na przełomie wieków XIX-XX na mieszkania dla urzędników młyna. Od 2008 r. użytkowany przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego, jako Europejskie Muzeum Pieniądza. Biały Spichlerz--Zbudowany na fundamentach spichlerza z XV wieku nad Brdą, z przeznaczeniem na magazyn zbożowy. Posiada gotyckie piwnice z ok. 1480 r. Od 1979 r. użytkowany przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego (w 1997 r. przekazany muzeum na własność), od 1992 r. mieścił się tu dział historii, obecnie Muzeum Archeologii. Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy. Jaz Farny---Jaz przepuszczający wodę z Młynówki do Brdy, przy różnicy poziomów wody 3,36 m, dawniej wykorzystywany do zawodów w kajakarstwie górskim. Muzeum na Wyspie Młyńskiej-Bydgoszcz znalazła się w ścisłej czołówce konkursu Eurocities. Jest trzecim miastem w Polsce, po Krakowie i Lublinie, które ubiega się o ten prestiżowy tytuł.
Most na wyspie Młyńskiej.
Część spacerowa,która oddziela Wyspę Młyńską od centrum miasta. nad rzeką Młynówką w Bydgoszczy.-Młynówka - starorzecze rzeki Brdy opływa Wyspę Młyńską w Bydgoszczy. Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy--Jednostka powstała w 1974 r. z inicjatywy Kościoła, początkowo nosząc nazwę Seminarium Duchowne (przy którym działała), następnie Papieski Wydział Teologiczny. W 1998 r. wydział został zintegrowany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza jako Wydział Teologiczny UAM. Wieża ciśnień-Obecnie wieże ciśnień prawie całkowicie zostały wyparte przez hydrofory, obiekt jest w trakcie remontu i będzie udostępniony dla ogółu z przeznaczeniem wieży widokowej na miasto Bydgoszcz. Technikum Kolejowe im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy
szkoła istniała w latach 1952-2007.Gmach, który przejęła szkoła, zbudowany został w latach 1903-1906 w stylu secesyjnym przez zaborcę pruskiego z przeznaczeniem na szkołę. Restauracja Kummerówka w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.
Leśny Park Kultury i Wypoczynku--Część terytorium parku mieści się w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Wisły, a pozostała w obszarze krajobrazu chronionego Północny Pas Rekreacyjny Bydgoszczy. Park Krajobrazowy w Myślęcinku-Bydgoszcz. Źródło Zacisze w Myślęcinku-Woda, która wypływa ze Źródła Zacisze należy do najczystszych w Bydgoszczy i stanowi główne źródło zasilania sąsiadującego z nim stawu. Każdego dnia na terenie LPKiW można spotkać rowerzystów i pieszych z naczyniami na wodę, którzy przybywają nawet z najodleglejszych części Bydgoszczy, aby zaopatrzyć się w źródlaną wodę.Woda wypływająca ze źródła ma temperaturę oscylującą w granicach 8 stopni C przez cały rok. W efekcie tego, latem temperatura jest niższa niż w sąsiadującym z nią stawie, a zimą wyższa. Centrum zlokalizowane jest pośród różnorodnych siedlisk przyrodniczych. Urokliwa przyroda stanowi bazę zajęć terenowych. Ciekawą formę edukacji zapewnia nie tylko Ogród Botaniczny, czy Ogród Fauny Polskie, ale także osiem ścieżek dydaktycznych m.in.:
• Leśna ścieżka „Zacisze”. Park Witosa--Patronem parku jest Wincenty Witos - polski polityk, działacz ruchu ludowego, trzykrotny premier. Park Ludowy im.Wincentego Witosa jesienią--W niedzielny poranek, pomimo braku słońca i opadającej jesiennej mgły postanowiłam wybrać się na jesienny spacer do Parku Ludowego im. Wincentego Witosa.
Hotel Pod Orłem - zabytkowy budynek hotelowy w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej .Hotel „Pod Orłem” jest jednym z pierwszych hoteli wzniesionych na Przedmieściu Gdańskim. Już na początku XIX wieku znajdował się tutaj zajazd należący do rodziny Gliszczyńskich. Hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka w Bydgoszczy oddana została do użytkowania 11 października 2002. Jako Bydgoszcz mamy zaszczyt organizowania imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym,np-    mecze Ligi Światowej siatkarzy
    Mistrzostwa Europy siatkarek 2009
    Grand Prix w piłce siatkowej kobiet (16-18 VIII 2006)
    Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014

najbliższe galerie:

 
Kujawsko-Pomorska wieś
1pix użytkownik gosiamal odległość 3 km 1pix
Włocławek - bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP
1pix użytkownik al_ka odległość 7 km 1pix
Włocławek
1pix użytkownik mocar odległość 7 km 1pix
Szczęśliwego Nowego Roku 2009 !
1pix użytkownik futermama odległość 9 km 1pix
Włocławek - zapora na Wiśle
1pix użytkownik sebekfireman odległość 9 km 1pix
Ballada o kujawskiej wsi
1pix użytkownik futermama odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (26):

 
zibi11111 użytkownik zibi11111(wpisów:100) dodano 23.11.2011 14:06

Chciałbym się dowiedzieć od tych ,którzy są dłużej na portalu, czy takich nieudaczników mających problemy z własną osobowością jakim jest--richgaw,jest więcej?

tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 23.11.2011 12:52

W Bydgoszczy byłam tylko przejazdem.Widzę,że dużo straciłam nie zwiedzając.Ładna galeria.Pozdrawiam:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.11.2011 20:51

... witaj. Bydgoszcz wspaniale się rozwija dzięki rzece. I dzięki tym, którzy ją w mieście zauważyli. Oczywiście, że zaraz obok, tego co zobaczyliśmy na Twoich zdjęciach, jest jeszcze umierający socjalizm, ale co tam. Bardzo ładna wizytówka tej części miasta. Jest jeszcze Hala Łuczniczka..., pozdrawiam serdecznie.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 17.11.2011 20:38

Aż szkoda, że tak daleko mam do tej Bydgoszczy... podoba mi się bardzo, pozdrawiam serdecznie :)

zibi11111 użytkownik zibi11111(wpisów:100) dodano 17.11.2011 20:28

Dziękuję wszystkim za mile komentarze,to dzięki wam zmobilizowałem się do poprawek i modernizacji całej galerii-jednak życzliwe uwagi i sugestie są jak najbardziej wskazane-dzięki i pozdrawiam wszystkich podróżników.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 17.11.2011 14:14

teraz co calkiem ladna galeria:) pozdrawiam:)

elise użytkownik elise(wpisów:969) dodano 17.11.2011 09:47

Pięknie pokazałeś Bydgoszcz. Miasto wypiękniało od czasu mojego studiowania na ATR. Zupełnie to miasto nie poznaje. Teraz tylko przez Bydgoszcz przejeżdżam jadąc do Gdańska. Pozdrawiam

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 17.11.2011 09:05

Ciekawostka - Budowa Wyspy Młyńskiej III etap dofinansowany z RPO WKP, kwota inwestycji 27 mln zł, w tym dofinansowanie ok. 16 mln. Projektu obejmuje: budowę budynku rozdzielni elektrycznych, budowę amfiteatru, przebudowę umocnień nabrzeży rzeki Brdy i Brdy Młynówki, zagospodarowanie terenów zielonych i nabrzeży - stworzenie m.in. parku nauki w części centralnej, terenów rekreacyjnych w części północnej i placu zabaw w części południowej, małej architektury, ścieżek i chodników, szaty roślinnej, oświetlenia zewnętrznego terenu (ścieżek, chodników, nabrzeży, budynków, Międzywodzia).
Dzięki temu możemy podziwiać takie zdjęcia jak Twoje, nocą. A Bydgoszcz wypiękniała. Pozdrawiam

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.11.2011 22:15

Bydgoszcz miałem okazję odwiedzić tylko raz w życiu, ale miasto zrobiło na mnie bardzo miłe wrażenie.
Twoja galeria zachęca do ponownych odwiedzin, podobało się :)
Pozdrawiam.

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 16.11.2011 22:10

Zibi zadziwiasz. Szykujesz jeszcze jakieś niespodzianki:)?
Pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 16.11.2011 22:03

Już zapomniałam ile wcześniej było zdjęć w galerii, jak narzekałam na ich niewielką ilość.
Teraz jest to całkiem fajna galeria.
Miło się oglądało.
Pozdrawiam serdecznie:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:01

Wenecja bydgowska zachwyci każdego.Widzę,że z roku na rok jest coraz ładniejsza.Mam sentyment do tego miejsca.Pozdrawiam

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 16.11.2011 21:41

Fajna galeria.
Miłego pobytu na portalu zyczę-)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6134) dodano 16.11.2011 21:36

Witaj! Chyba dołączę do Margo bo bardzo mi się ta Bydgoszcz marzy ale ciągle mam nie po drodze. Nocne fotki - urokliwe. Pozdrawiam :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 16.11.2011 21:25

Mnie podobało się bardzo. Nie widziałam wersji wcześniejszej, nie mam więc porównania.
Ładne miasto, które nigdy nie znalazło się na trasie moich wędrówek po kraju. Kiedyś będę musiała tam zawitać. Pozdrawiam

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 03.11.2011 23:53

Całkiem przez przypadek wróciłam do Twojej galerii i taka niespodzianka. Dorzuciłeś kilka fajnych zdjęć.
A teraz czas na zmianę tytułu:)
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9039) dodano 28.10.2011 20:29

Bydgoszcz nocą, a wiekszość zdjęć za dnia, chyba, że to noc polarna ;))))

walizka użytkownik walizka(wpisów:612) dodano 27.10.2011 14:23

Bardzo ładne miasto, tylko jakoś skąpo pokazane - nigdy tam nie byłam, więc chciałabym więcej zdjęć.
p.s. Znacznik na mapie umieściłeś w okolicy Włocławka, a to spora odległość ;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 27.10.2011 06:55

Witaj, rzeczywiscie, ladna noc i dzien w Bydgoszczy, ilosc pozostawia niedosyt, lubie 5, pozdrawiam powodzenia zyczac:)

zibi11111 użytkownik zibi11111(wpisów:100) dodano 26.10.2011 22:44

anikm--Długo będzie mi trzeba czekać ,by dorównać Ci wielkością i bogactwem jakim Ty dysponujesz w Tej galerii-dzięki za komentarz.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 26.10.2011 22:08

Zibi witaj na Obieżyświecie:)
Pięknie prezentuje się Bydgoszcz na Twoich zdjęciach zarówno nocą jak i za dnia.
Gdyby jeszcze tak galeria była nieco bogatsza w zdjęcia byłabym bardzo usatysfakcjonowana:)
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

zibi11111 użytkownik zibi11111(wpisów:100) dodano 26.10.2011 21:58

romana- Jak słusznie zauważyłaś nie wszystkie kadry wykonane zostały przy świetle dziennym.///

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1519) dodano 26.10.2011 21:56

nie byłam (tylko przejazdem)
poproszę o więcej

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 26.10.2011 21:47

Fajne fotki, ale chyba nie wszystkie robione nocą ;)
Pozdrawiam

zibi11111 użytkownik zibi11111(wpisów:100) dodano 26.10.2011 20:34

annuus80(-Miło mi,że się podobają fotki wykonane nocą-dzięki za komentarz-POZDRAWIAM i życzę miłego wieczoru.

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 26.10.2011 20:10

Witaj na portalu. Fajny spacer po Bydgoszczy choć trochę krótki. Podobają mi się zdjęcia nocne szczególnie 2 i może dlatego pojawiło się ono też na miejscu 6:)
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!