m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Drugą wyspą, na której mamy nadzieję zobaczyć smoka z Komodo jest Rinca. Opuszczamy nasze okręty i udajemy się na tropienie gadów. Mijamy zarośla namorzynowe ze splątanym systemem korzeniowym. Małpiszon załapał się na darmowego banana. Jest gorąco, parno. To zdecydowanie nacieplejsze miejsce z dotychczas przez nas odwiedzanych w Indonezji. Kolejne małpki z nadzieją na darmowe jedzonko. Tym razem nie musieliśmy długo szukać, spotykamy pierwszego warana wygrzewającego się w promieniach słonecznych.
Tropienie waranów odbywa się przeważnie rano, kiedy po nocy są one na tyle leniwe i powolne, że nie są zainteresowane uganianiem się za turystami. Im bliżej południa tym aktywność waranów jest większa, po tym jak temperatura ich ciała podnosi się. Zastanawia się, czy warto tracić energię i oddalić się, czy pozostać na słoneczku. Smok z Komodo w swoim naturalnym środowisku to widok obok którego bez emocji przejść się nie da. Po wyspie będziemy poruszać się w towarzystwie strażników parku uzbrojonych w taki oto sprzęt. Na zdjęciu: moja osobista ochrona. Kilka słów wprowadzenia od kolejnego strażnika.
Nieprzestrzeganie regulaminu poruszania się po wyspie grozi pozostawieniem własnej czaszki na tym płocie ku przestrodze kolejnych turystów. Tym razem trafiamy na pokaźne stadko waranów wygrzewających się w słońcu. Mimo spokojnego zachowania gadów trudno zachować zupełny spokój ducha. Nigdy nie wiadomo co takiemu po głowie chodzi. Może się zastanawia nad degustacją ludziny. Ruszamy dalej. Ten bawół lekko nas wystraszył. Szczęśliwie  dla nas zawrócił i zginął w zaroślach.
To takie naturalne znaki ostrzegawacze. Trasa szczęśliwie nie była zbyt męcząca. W drodze powrotnej spotykaliśmy jeszcze warany, które z wielką przyjemnością fotografowaliśmy.
Słoneczko rozgrzało ich ciała więc były wyraźnie aktywniejsze.
W drodze powrotnej spotkaliśmy jeszcze tę małpkę... ... i tego warana. Więcej waranów z Komodo spotkaliśmy na Rinca niż na Komodo. Odpływamy na Flores. Przed nami ostatnie spotkanie z rafą koralową.

najbliższe galerie:

 
Warany z Komodo - smoki z Komodo
1pix użytkownik indopablo odległość 5 km 1pix
Komodo i Rinca
1pix użytkownik bartak odległość 5 km 1pix
Indonezja cz.  XXI - Rafa koralowa cd
1pix użytkownik wmp57 odległość 6 km 1pix
Indonezja cz.  XIX - Rafa koralowa.
1pix użytkownik wmp57 odległość 17 km 1pix
Indonezja cz.  XXII - Flores.
1pix użytkownik wmp57 odległość 19 km 1pix
Indonezja cz.   XVII - Park Narodowy Komodo.
1pix użytkownik wmp57 odległość 20 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
bratek użytkownik bratek(wpisów:538) dodano 18.11.2011 13:39

Pomimo majestatu waranów najbardziej urzekło mnie zamyślone spojrzenie małpki ze zdj. 34.
Jak gdyby debatowała nad ulotnością małpiego losu.... Kontrast pomiędzy przystawką a smakoszem jest tragikomiczny.
Pozdrawiam!

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 17.11.2011 20:43

A ja bym się nie bała ani trochę ;) niesamowite są te smoczyska !!! Jeszcze raz gratuluję wyprawy i pozdrawiam serdecznie :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.11.2011 00:40

... 17., bardzo ładne. Szkoda, że w pionie. Pozdrawiam serdecznie.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 17.11.2011 00:29

Z ochrona, czy bez, ja bym sie jednak troche bala, ciesze sie, ze moge te zwierzeta podziwiac dzieki Twojej odwadze:) Pozdrawiam:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 16.11.2011 22:27

W galerii z Komodo ekscytowałam się dwoma waranami, a tutaj to dopiero nimi obrodziło.
Wielkie uznanie za zachowanie zimnej krwi w obliczu tylu grożnych gadów. Jeden może być niebezpieczny, nie mówiąc już o takim stadzie.
Pozdrawiam serdecznie:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6126) dodano 16.11.2011 21:44

Uśmiechnęłam się :) Prawdziwe smoki i wielki WMP strzeżony przez filigranową pogromczynię ;) Fajne fotki zrobiłeś tym potworom. Pozdrawiam :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.11.2011 20:12

Tyle groźnego zwierza wokół, a podobno szybkie to i jadowite, ale skoro te zdjęcia oglądamy - to znaczy, że Twoja ochrona Wmp okazała się skuteczna :)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!