m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Barcelona...

Wita kolorami.. Barcelona słynie ze swej architektury i niepowtarzalnego stylu. Jest to zarazem jedno z najładniejszych miast Europy, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli. Barcelona to Gaudi.Genialny architekt,który właśnie w Barcelonie pozostawił po sobie najwięcej dzieł.
W samym centrum,kilkaset metrów od Placa de Catalunya,natrafimy na falujące
fasady Casa Mila Casa Mila ..i Casa Batllo.
To dwa domy na zamówienie bogatych barcelończyków Casa Batllo.
Barcelona..

Najsłynniejsza ulica Barcelony to La Rambla.Łączy główny plac Barcelony
Catalunya z portem.Deptak jest długi,a na nim sprzedają kwiaty,papugi,pamiątki. Pomnik statua Kolumba (Monumento a Colón) jest najsłynniejszą statuą Barcelony. Wybudowana na cześć odkrywcy Krzysztofa Kolumna, usytuowana jest na plaza del Portal de la Pau (placu de la Paz). spotkamy tu ulicznych artystów,jest na co popatrzeć miły ma uśmiech.. To to straszne i głośno straszy.. Prawdziwa dama..
Tego to tu dostatek i jest w czym wybierać. ..wspaniałości...La Boqueria Warto dojść aż do portu .. Polecam spacer...jest co zobaczyć.. W dzielnicy Eixample stoi od lat niedokończona bazylika Sagrada Familia. Początkowo budowano ją szybko,a sam Gaudi,który zamieszkał na budowie,
osobiście ją doglądał.Po jego śmierci prace trwały jeszcze do wybuchu wojny domowej czyli do 1935 roku.Budowę wznowiono w 1982 roku z funduszy
publicznych.
Nie ma odpowiednika bazyliki na świecie.Wg Gaudiego miała to być
ostatnia wielka świątynia chrześcijaństwa.Kościól ma być gotowy na rok 2026,ma mieć 18 wież. .Sagrada Familia to plac budowy,tylko wydzielonym wejściem można dostać się do bazyliki i zobaczyć las kolumn,wysmukłych jak gotyckie,ale kształtem przypominające pochylone pnie drzew. Park Guell to najbardziej znany park Barcelony, mieści się w północno-centralnej części miasta, w dzielnicy El Carmel. Jego budowa rozpoczeła się w 1900r., a zakończyła w 19214 r. Park zaprojektował słynny architekt Antoni Gaudí. Nie jest to zwykły park, już od wejścia można zobaczyć dziwaczne budowle, rzeźby i mozaiki Dwa budynki przy wejściu Park Guell są również niesamowite, przypominające domy bajki piernika. Ściany wykonane są z brązowej cegły i blady dachy ozdobione są w ceramiczne wzory
Istnieją również chodniki wspierane przez filary, które wyglądają jak pnie drzew, cudowny widok... Spacer przez Park Guell jest naprawdę podróżą w bajkowy krajobraz. ,w parku Guell wita nas wykładana kafelkami-kolorowa jaszczurka,
- Bogato zdobione schody wejściowe do sali kolumnowej. miły uśmiech.. .Najczęstsze zdjęcia z Barcelony to właśnie z tą salamandrą.
piękny ma ogonek.. Ale największa niespodzianika czeka na nas na szczycie:długa na 126 metrów ława
wyłożona kafelkami jako taras widokowy.Stąd niesamowita panorama Barcelony. Panorama.. Kolorowe pamiątki... ulica Barcelony  La Rambla i kolejne piękna dzieła.. ..
Napij się wody...

a na pewno znowu tu wrócisz... Jeszcze parę pięknych kamieniczek.. ..w słońcu.. Chwila...i szum morza.. Dzień szybko się kończy..lecz wspomnienia pozostaną. I jeszcze zapraszam do Girony...Większa część współczesnej Girony leży na południowej stronie Riu Onyar. Od zachodu ograniczona jest dużym Parć de la Devesa.
Znakiem rozpoznawczym miasta są jednak domy położone nad brzegiem przepływającej przez Gironę rzeki Onyar. Pomalowane na żywe kolory stanowią jakby tło dla jasnych i dostojnych zabudowań katedry i kościoła Sant Feliu.
..piękne to miejsce..
Starówka..
Stare miasto - wysokie mury, ulice ze stopniami, zamknięte bramy, ukryte dziedzińce
-i masa niespodzianek.. Duża część budynku pochodzącego z czasów wczesnochrześcijańskich zachowała się do dziś, uzupełniona później między XI a XIX w. o gotyckie nawy i barokową fasadę. W Gironie jest wiele miejsc, gdzie w piękny sposób łączą się średniowieczne i współczesne obiekty. Place, strome uliczki i budynki tworzą miejsca o bezkonkurencyjnej atmosferze, gdzie ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu kilka wieków temu Wyjątkowym przeżyciem może być spacer ścieżką wzdłuż antycznego muru datowanego na czasy od IX w., kiedy władała dynastia Karolingów do wczesnego średniowiecza - XIV i XV w Mury otaczają historyczne centrum miasta od wschodu. Ścieżka na fortyfikacji jest z pewnością najlepszym punktem widokowym, z którego można obserwować miasto. Czas odpocząć..miłego wieczoru:)
I znowu w chmurach...ale warto tam wrócić...

najbliższe galerie:

 
HISZPANIA Barcelona - Park Güell
1pix użytkownik paweller75 odległość 1 km 1pix
Modernista w Barcelonie cz.I  2014 r
1pix użytkownik magdar odległość 1 km 1pix
Sagrada Familia-Niedokończone piękno
1pix użytkownik baracuda77 odległość 1 km 1pix
Park Guell
1pix użytkownik morswin odległość 1 km 1pix
Viva Espana! krok 1
1pix użytkownik patryk odległość 1 km 1pix
HISZPANIA Barcelona - Casa Mila
1pix użytkownik paweller75 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 12.11.2011 23:00

Dziękuję...i pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3293) dodano 11.11.2011 17:44

Fajny spacerek po Barcelonie, dzięki Reni3 :-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7585) dodano 05.11.2011 23:46

Barcelona jest cudna. Ja miałem okazję zwiedzić ją w tym roku i jestem zachwycony.
P.S. Ten koleś na 11 był wówczas cały czarny. Pozdrawiam.

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 05.11.2011 21:04

miło było powspominać.....po rusztowaniach widać jak rozrasta się Sagrada Familia........pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!