m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Nic więc dziwnego, że ten cud natury przyciąga rzesze turystów. Przed wyjazdem nad Biebrzę należy jednak zdać sobie sprawę, że dzika przyroda żyje swoim naturalnym rytmem dyktowanym następstwem pór roku. I tak jak próżno by szukać rozlewisk, kaczeńców czy batalionów nad Biebrzą latem, tak samo trudno szukać łosi z porożem na głowie w okresie zimowym. Tu przyroda nadaje rytm zmieniającym się sezonowo atrakcjom turystycznym. Zrozumienie naturalnego cyklu życia rzeki może nam pomóc uniknąć poważnych błędów, a przynajmniej uchronić przez rozczarowaniem podczas zdobywania bagien. Jakie czekają Cię atrakcje i jak się do nich przygotować ?
WIOSNA - to rozlewiska po horyzont i prawdziwy raj dla koneserów ptasiego życia. To rozległe, kaczeńcowe łąki i brodzące wśród nich łosie. Skalę zjawiska w pełni się docenia w trakcie lotu balonem. To jednak również szczyt sezonu turystycznego. Dlatego wiosenne wyprawy nad Biebrzę należy planować (i rezerwować) odpowiednio wcześnie. Dobrze jest zaopatrzyć się w sprzęt optyczny, repelenty od komarów i stosowne obuwie do brodzenia po bagiennych szlakach. 

LATO - to pełnia kwitnienia roślin i eksplozja barw motyli. U zwierząt to szczyt okresu karmienia potomstwa, więc skrupulatnie się ukrywają pod osłoną bujnej roślinności. Większość szlaków można już przejść suchą nogą. To znakomity czas na podglądanie Szczęśliwych Krów z Brzostowa i biesiadowanie u Króla Biebrzy. Najwięcej radości gościom sprawiają jednak wyprawy aktywne, szczególnie wodniackie: spływy kajakiem, canoe, tradycyjną pychówką.
Przebojem kilku ostatnich lat są 4-dniowe spływy „chatą na tratwie”, oraz warsztaty ekologiczne dla rodzin z dziećmi. JESIEŃ - Biebrza to urzekający kolorystyką raj dla koneserów krajobrazu i spokojna przystań dla ptaków zatrzymujących się tu w drodze na zimowiska. To także fascynujący spektakl godowy łosia (bukowisko) i jelenia (rykowisko). To zdecydowanie lepszy czas na eskapady piesze i rowerowe niż letnie upały, choć poziom wody w bagnach z reguły jest już zauważalny. Należy więc pamiętać o wodoodpornych butach. Lornetka i maskujące ubranie wierzchnie o tej porze roku są szczególnie przydatne. ZIMA nad Biebrzą to przede wszystkim „safari łosiowe” z szansą na podejrzenie zwierząt z bardzo bliskich odległości, oraz tropienia w rewirze wilków na legendarnym Czerwonym Bagnie.
To także okres godowy wydry i bobra co stwarza niepowtarzalną atmosferę styczniowo - marcowych z nimi spotkań. Miłośnicy białego szaleństwa mogą przemierzać Biebrzę na nartach biegowych, saniach lub w stylu mniej konwencjonalnym - psim zaprzęgiem. Absolutnie kameralna atmosfera pobytu o tej porze roku jest gwarantowana! Można też liczyć na preferencyjne ceny regionalnego serwisu.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI : Biebrzański PN zlokalizowany jest w województwie podlaskim, około 220 km na północ od Warszawy. Informacje na temat bazy noclegowej na terenie Parku można znaleźć na stronie www.biebrza.org.pl
Koszt wyprawy z przewodnikiem po Biebrzańskim PN wynosi 30-99 zł/osobę. Większość wypraw startuje spod siedziby Biebrzańskiego PN w Osowcu Twierdzy Dla bardziej obeznanych z tutejszym terenem istnieje możliwość zwiedzania w własnym zakresie z zachowaniem przepisów BPN. To tyle tym razem , kolejna galeria będzie ukazywać tereny Biebrzy w okresie zimy. Dziękuje i zapraszam .

Uwaga: Biebrza wciąga ! i uzależnia !
Żartowałem :)

najbliższe galerie:

 
BIEBRZA 2012 r.  B
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
 Nad Biebrzańskie uroki Podlasia 2018r
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
BIEBRZA - Nadrzeczny rekonesans
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Biebrza - lipiec 2019r
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
Wiejskie klimaty
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
BIEBRZA I JEJ KLIMATY
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (11):

 
skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 14.11.2011 10:13

Twoja galeria,to świetna reklama dla tego regionu,dużo ciekawych i praktycznych informacji,gratuluje:)Pozdrawiam serdecznie:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 13.11.2011 22:29

Mocar bardzo ładna galeria.
Jak przedstawiłeś miejsce to zasługuje na bliższe poznanie o każdej porze roku i zawsze znajdziemy tam ciekawy spektakl natury.
Pozdrawiam serdecznie:)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 13.11.2011 19:26

Bardzo się podobało. Szczególnie przedstawienie atrakcji z podziałem na pory roku. Każdy może wybrać coś dla siebie.
Gdyby zdjęcia obrazowały te atrakcje to byłaby rewelacja. Ale i tak jest bardzo zachęcająco.
Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 12.11.2011 12:07

Jesienią jeszcze nie byłem. Też ładnie. Podobało się.
Pozdrawiam.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 11.11.2011 16:41

Dziękuje Wszystkim odwiedzających, komentujących i oceniających moją galerię.

Pozdrawiam serdecznie !

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 11.11.2011 08:59

piękne widoki...miejscami sielskie :) 22 bardzo ładne ....Widać na zdjęciach jesienna trawę...Podejrzewam , że wiosną jest tam eksplozja świeżej zieleni i jest równie pięknie :) pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 11.11.2011 06:23

zdecydowanie wiosna, zeby napatrzec sie na te kaczence i ptaszki :) - interesujacy, pouczajacy przewodnik po BPN, pozdrawiam

marafi użytkownik marafi(wpisów:61) dodano 11.11.2011 01:48

Przewspaniała wycieczka po przepięknej krainie. Wspaniałe fotki i opisy. Dzięki :)

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 11.11.2011 00:36

Nawet mokradła mogą być piękne:))

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 10.11.2011 23:55

Mocar dzięki za bardzo sympatyczny przewodnik po BPN. Zwłaszcza fajne jest to, że scharakteryzowałeś każdą porę roku, co pozwoli wybrać najodpowiedniejszy moment do odwiedzin według indywidualnych potrzeb i zainteresowań.
Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7286) dodano 10.11.2011 23:28

Bardzo zachęcająca galeria tchnąca spokojem i łagodnością, dziękuję i pozdrawiam :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!