m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Wjazd główny na dziedziniec pałacu.Karpus główny, arkady,oficyny i kordegardy przy wjeździe tworzą kształt podkowy Rezydencja nawiązuje do dzieł północnowłoskiego architekta późnego renesansu Andrei Palladia. Składa się z trzech członów- dwupiętrowego korpusu głównego, nakrytego wysokim dachem mansardowym. Kolumny portyku sięgają dachu i zwieńczone są attyką dźwigającą cztery alegoryczne postacie kobiece. Kolumny portyku ujmują pierwsze i drugie piętro. Przez co drzwi wejściowe są bardzo skromne. Między oknami widzimy płaskorzeźby stiukowe W oficynach są one umieszczone nad oknami drugi człon to  ćwierćkoliste arkadowe galerie,….
. ..które łączą oficyny z członem głównym Wejście główne do pałacu. Zajrzyjmy do środka W holu dwa okazałe lustra. oraz dwie rzeźby z roku 1910 Władysława Marcinkowskiego zwiedzanie rozpoczniemy od piętra Przepiekną klatką schodową udajemy na piętro
Westybuł- w górnych partiach ścian i supraportach umieszczone są płyciny z motywami girland kwiatowych, rogów obfitości i głowy kobiece w medalionie na fasecie widnieją motywy groteski i fryzy z rozetek  Do najwspanialszych pomieszczeń pałacu należy wielka Sala Balowa zwana także Salą Kolumnową(portal centralny) Wnętrza zostały ozdobione sztukaterią, zaprojektowaną przez Jana Chrystiana Kamsetzera…….. …..nadwornego architekta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. w Centralnej części Sali umieszczony jest wyodrębnionym fryzem, kolisty plafon z rozetą po środku i trzy przepiękne wiszące świeczniki ze szkła dmuchanego i szlifowanego.
Dwukondygnacyjna , owalna sala … … posiada 24 marmuryzowane kolumny… … o korynckich kapitelach Między kolumnami piękna sztukateria… …przy której pracowali Giuseppe Amadio i Giuseppe Borghi. Naprzeciw okien znajdują się dwa kryształowe lustra z końca XVIII w.
Pod lustrami konsole z płytami marmurowymi. Jedna ozdobiona rogiem obfitości a druga uskrzydlonymi hermami Kolumny widziane z perspektywy podłogi Intarsjowana dwubarwna podłoga widziana z góry w centralnym punkcie Sali Sala balowa strona północna.Południowa część wygląda identycznie.Różnią się tylko sztukaterią Portale: centralny i dwa boczne ozdobione są liśćmi laurowymi i wieńczone nadprożem. Przez widoczne drzwi przechodzimy …. … do dawnej jadalni przerobionej na bibliotekę. . Biblioteka, licząca w 1929 r. ponad 10 tys. woluminów w pięknych oprawach z rodowymi exlibrisami była ozdobą pałacu. Całe to nieprzebrane bogactwo stało się łupem wojennym. Większość zaginęła bez śladu.(obecnie sala konferencyjna)
Salon zielony z białym kominkiem ozdobionym głową kobiety. Na suficie prostokąty i kwadraty z wieńcami i girlandami oraz kryształowy świecznik. Meble zaginęły. Schodami z ozdobną metalową poręczą schodzimy na parter i przez te mniejsze otwarte drzwi w holu przechodzimy … …do salonu wypoczynkowego i przez następne drzwi do sypialni Mielżyńskich z holu duże przeszklone drzwi prowadzą do salonu okrągłego-obecnie kolejna sala konferencyjna
Na parterze są jeszcze salon niebieski i salon autichambre. Jak widać ze zdjęć ,ściany wymagają odrestaurowania. Pałac projektował twórca berlińskiej Bramy Brandenburskiej Karol Gotthard Langhans .Elementy rzeźbiarskie na elewacjach pałacu i oficyn wykonano pod kierownictwem Bohma przez okolicznych rzemieślników Podcienie widok z zewnątrz Podcienie są przedłużeniem oficyny północnej Wokół pałacu rozciąga się teren parku założonego w latach 1783-1785… …. przez ogrodnika Rotenberga na wzór ogrodu włoskiego
Za parkiem stawy-oglądając miejsca spacerowe podsumuję walory pałacu Pałac w Pawłowicach jest zatem unikalnym przykładem twórczości wybitnych architektów. Jest przykładem pałacu, który oszczędzony przez los, pomimo całkowitego rozproszenia wyposażenia pałacowego(mebli, obrazów, obić ściennych) nadal zadziwia swoją klasą artystyczną Dla turystów oferuje ponad 50 miejsc noclegowych w 33 pokojach-w tym 5 apartamentów. Dowiedziałem się, że apartament w pałacu kosztuje 100PLN Pałac można zwiedzać od poniedziałku do piątku po godz. 15-ej. W week-endy od 9-ej( należy zgłosić się do ochrony zamku).Zamknięcie bramy głównej kończy zwiedzanie.
Widoczna na zdjęciu nadchodząca burza zakończyła moją wizytę w Pawłowicach

najbliższe galerie:

 
Po Wielkopolsce - Rydzyna
1pix użytkownik marcin1980 odległość 7 km 1pix
Rydzyna , zamek
1pix użytkownik warusek odległość 7 km 1pix
POLSKA - Jezioro Łoniewskie
1pix użytkownik paulus odległość 8 km 1pix
Rydzyna-zamek
1pix użytkownik mieczysaw odległość 8 km 1pix
Leszno cz. 2 Nocny spacer
1pix użytkownik mieczysaw odległość 9 km 1pix
Leszno cd.
1pix użytkownik may310 odległość 10 km 1pix

komentarze do galerii (37):

 
mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 24.11.2011 01:18

miłe panie:magdaleno,surykatka,tereza dziękuję za sympatyczne komentarze.Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 23.11.2011 12:49

Pałac piękny,ładne zdjęcia.Super!Pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 22.11.2011 22:33

Bardzo ciekawy pałac. Pięknie pokazałeś detale dekoracyjne wnętrz. Kołatka ekstra. Najbardziej czadowy widok kolorystycznie i kompozycyjnie jak dla mnie - to właśnie fotka tytułowa. Trochę mam też nietypowe skojarzenia - z kadrem z filmu Twin Peaks ze względu na tę mozaikę na podłodze :-). To nadaje temu ujęciu takiego tajemniczego charakteru... Świetna galeria. Pozdrawiam:-)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 22.11.2011 00:59

Bardzo starannie obfotografowałeś wnętrza. 26 robi niesamowite wrażenie. Piękny pałac i pięknie go zaprezentowałeś. Pozdrawiam:-)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 22.11.2011 00:23

Serdecznie dziękuje wszystkim za obejrzenie galerii:
anusia_osia chyba Cię zmartwię-zrobiłem dwie galerie z Rogalina.Na pocieszenie powiem Ci,że nie wszystko sfotografowałem.
skuza nie pamietam,żeby tam były kiedykolwiek bale sylwestrowe,ale śluby można tam brać.
watcher-kręgosłup nic nie ucierpiał.Dwa zdjęcia zrobione zostały na leżąco
maja-maja: w moim regionie jeszcze nie spotkałem się,żeby mi zabroniono fotografować w zamkach czy pałacach.Na wszelki wypadek zawsze się pytam o zgodę.
bratek-meble są jakie są,oryginały zaginęły podczas II wojny światowej
Pozdsrawiam wszystkich

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 19.11.2011 19:00

Doskonała galeria, znakomite kadry, pięknie pokazane detale.
Pozdrawiam:)

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 19.11.2011 14:41

Świetnie przedstawiłeś pałac i okolice a informacje o możliwościach noclegowych bardzo cenne. Zmobilizowało to mnie do wypadu w przyszłym roku. Sam fakt możliwości fotografowania jest punktem decydującym o przyjeździe. Niestety, zakaz fotografowania w niektórych takich miejscach, obniża radość kontemplacji i podziwiania uroku. Dziękuję za przekaz i serdecznie pozdrawiam.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 19.11.2011 14:31

Brawo ! Swietne kadry. Niezle musiales kregoslup Mietku wyginac by to dzielo powstalo.
Bardzo sie podobalo.

bratek użytkownik bratek(wpisów:538) dodano 19.11.2011 09:07

Witam mieczysławie!
Zadziwia i zachwyca budownictwo z troską o detale, i tylko żal, że nie dla pospólstwa były takie wygody ino dla wybranych.
Sypialnia,jak na taki pałac wygląda skromnie. Spodziewałabym się ujrzeć łoże małżenskie o rozmiarze King Size.....Chociaż jak mawia moja znajoma osobne sypialnie niejedno małżeństwo uratowały, co być może było ruchem zamierzonym i w tym przypadku.
Pozdrawiam!

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 17.11.2011 23:39

Ach,zatańczyłabym chętnie w takiej balowej sali... w Sylwestra:)))Piękna galeria i świetne ujęcia:)))Pozdrawiam:)))

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 17.11.2011 23:05

Zapamiętam że warto zwiedzić to miejsce .Pozdrawiam:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 17.11.2011 20:50

Kawał dobrej roboty, zdjęcia wnętrz i detali - rewelacyjne - gratuluję i pozdrawiam serdecznie :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 17.11.2011 08:58

Krążyłam po tych okolicach, ale do Pawłowic nie dojechałam, a szkoda. Może w następną pałacową wyprawę. Rzeczywiście w pierwszej chwili pomyślał Rogalin i się zirytowałam, że mnie uprzedziłeś, a tu niespodzianka. Architektura z zewnątrz bardzo podobna. Pięknie pokazałeś elementy w wewnątrz pałacu, ja mam z tym problem ;-). Ujęcia i wykonanie, bez zastrzeżeń. Jesienią musi być tam pięknie. Wpisuję je na kolejne wojaże po Wielkopolsce. Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 17.11.2011 01:01

... nie wiem co miałeś na zdjęcie tytułowe, ale to wnętrze z wspaniałą geometrią nie sprzedaje Twojej pracy. Zdjęcia obiektu uzależnione od ekspozycji, która jest ratowana, ale nie tak jakbyś chciał. Masz blisko. Jest wyjątkowa jesień. I słońce dzisiaj, nawet w południe nie jest tragicznie zabijające szczegóły. Zrób pałac raz jeszcze jesienią. Bo wart tego. Jest wspaniały. Tak jak Rogalin. Dobrze się Małgorzacie kojarzy. Wnętrza super. Pozdrawiam serdecznie..., nie spotkałem Tadzia, bo wnuk teraz rządzi...

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 17.11.2011 00:32

Czysta przyjemnosc ogladac, czytac - gratuluje:) pozdrawiam serdecznie:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.11.2011 22:46

Babuch : Dzięki za informację. Słyszałam o tej wyprawie. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.11.2011 22:44

Anim dobrze doradziła w sprawie wizytówki :)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:31

raul dzięki za ocenę galerii. Twoje recenzje są dla mnie bardzo cenne.Pozdrawiam

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.11.2011 22:25

Świetna galeria Mieczysławie. Kapitalna panorama na 6, architektura, wnętrza, detale, park ... wszystko pięknie podane :)
Gratulacje i pozdrawiam.

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 16.11.2011 22:23

mieczysaw, i z pomocą bardzo serdecznych i przyjaznych ludzi...Dzięki!!!

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:23

anikm nie ma sprawy.Jeżeli ma to poprawić wizerunek galerii to Twoja propozycja zostaje przeze mnie przyjęta.dziękuję

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 16.11.2011 22:22

mgfoto, to pięnie wydana książka pt."O dwóch takich...Teraz Andy", wydana teraz, a opisuje wyprawę w Andy i zdobycie Aconcagui 29 stycznia 2011!! przez dwóch przyjaciół. Jeden z nich Łukasz Żelechowski jest niewidomy od urodzenia, a drugi Piotr Pogon zmaga się z choroba nowotworową i ma wycięte jedno płuco. NIESAMOWICI LUDZIE !!!

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:18

babuch wiem,że zdecydowanie należysz do tych pierwszych.Jak się ma pasję i cel ,to życie staje się piękniejsze.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:15

anikm wielkie dzięki.Staram się,bo cóż jest warte życie bez nauki.Pozdrawiam

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 16.11.2011 22:15

Na pewno ! I nie tylko oglądając. Przede wszystkim wspaniałe opisy + cytaty wielu wspaniałych LUDZI. Jedno z nich przytaczam -
" Kiedyś ktoś mnie zapytał : "Dlaczego chodzisz po górach ? "
Odpowiedziałem, że ludzi można podzielić na dwa rodzaje :
a) na tych , którym nie trzeba tej pasji tłumaczyć.
b) na tych, którym się jej nie wytłumaczy.
( Piotr Pustelnik, alpinista i himalaista,
zdobywca Korony Himalajów )

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 16.11.2011 22:15

Jeszcze jedno. Polecałabym zmienić wizytówkę, obecna jest mało interesująca i nie zachęca do odwiedzin. Osobiście wybrałabym 11 na zdjęcie główne.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:13

bwojto miło mi,że zechciałaś zajrzeć do pałacowych salonów.Pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 16.11.2011 22:11

Mieczysławie zadziwiasz mnie tym jak rozwijasz swoje umiejętności.
Co galeria, to coraz lepiej fotograficznie.
Wiele świetnych kadrów, widzę że szukasz ciekawych ujęć i wiele dostrzegasz.
Pałac piękny, a Ty bardzo ładnie umiałeś oddać jego urok i ciekawie pokazać elementy wnętrza.
Brawo!!!
Pozdrawiam serdecznie:)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 22:11

konwalio z odkryciem tego miejsca nie miałem problemów.Byłem tam wiele razy.Znacznie trudniej jest je pokazać.Pozdrawiam

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 16.11.2011 21:57

Bardzo urocze miejsce.
Masz dar do odkrywania pięknych miejsc.
Pozdrawiam-)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 21:54

babuch to pewnie noc masz zarwaną oglądając książkę

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 16.11.2011 21:52

mgfoto,babuch,margo sztukateria w pałacu jest tym, co zdecydowanie się wyróżnia.Jest tyle różnorodnych detali,a oglądanie ich to prawdziwa przyjemność.Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.11.2011 21:51

Babuch? A może dwa słowa tym co polecasz ? ;)

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 16.11.2011 21:45

Mam tę książkę !!!!. Jest pięknie wydana, ma bardzo dużo ilustracji i jest bardzo ciekawie opracowana i napisana.To naprawdę niezwykła książka o BARDZO NIEZWYKŁYCH LUDZIACH. POLECAM!!!!

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 16.11.2011 21:33

Rzeczywiście odrobinę przypomina rogaliński pałac. Ciekawe miejsce, moją uwagę przyciągnęła przede wszystkim sztukateria - przepiękna. Pozdrawiam

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 16.11.2011 20:57

Urocze miejsce. Galeria bardzo, bardzo przemyślana. Poprowadziłeś nas po tym miejscu jak prawdziwy KUSTOSZ. Każda fota perfekcyjnie wykonana ( jak zawsze u Ciebie). Podziwiam Twoje znawstwo tematu i opisy. Chciałam wybrać te foty NAJ i wybrałam : od 1 do 47. Z przyjemnością zwiedziłam z Tobą ten zakątek. Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.11.2011 20:13

Piękne miejsce. W pierwszej chwili fasada skojarzyła mi się z Rogalinem i to nie tylko z uwagi na kolor tynku ;) Raczej ze względu na kolumny od pierwszego piętra i zaokrągloną zabudowę wokół dziedzińca. Moją uwagę zwróciły misterne sztukaterie i żyrandole. Fajny efekt na zdjęciu 18. Miejsce warte zobaczenia. Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!