m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Z Jan Luijken Straat [Oud Zuid] przemieszczamy się w stronę Centrum. Po drodze mijamy Casino Amsterdam, które znajduje się dokładnie przy Max Euweplein 62 Amsterdam 1017 MB idąc wzdłuż kanału dochodzimy do placu MAX EUWEPLEIN  Centrum gdzie znajduje się Restauracja i bar Hard Rock oraz szachy
Na placu znajduje się również pomnik Maxa Euwe. Max (Machgielis) Euwe (ur. 20 maja 1901 w Amsterdamie, zm. 26 listopada 1981 w Amsterdamie) - szachista holenderski, piąty mistrz świata w szachach. Leidseplein to jedno, z najbardziej popularnych miejsc rozrywki w Amsterdamie. Przy tym placu znajduje się wiele klubów, pubów oraz popularnych miejsc spotkań. Tutaj można odwiedzić słynne teatry oraz hale muzyczne: Paradiso i Melkweg.
 Kleine-Gartman Plantsoen, prowadzi nas w stronę centrum Piękne, zadbane trawniki zachęcają do zabawy z waranami. Masz gwarancję, że Cię nie ugryzie :))
Cheese Gift Shops Henri Willig
 [PUB]  - Grolsch jest holenderskim piwem, którego historia rozpoczęła się w 1615 roku. Browar założył Willem Needreldt w Groenlo. W dzisiejszych czasach jego siedziba znajduje się w Enschede i należy do marki Royal Grolsch N.V. Jako ciekawostkę można dodać, że całkiem niedawno, bo w 2007 spółka zostałą kupiona przez koncert SABMiller za niebagatelną kwotę 816 milionów euro. Najpopularniejszym piwem Grolsch jest Grolsch Premium Lager. Uniwersytet Amsterdamski (po niderlandzku: Universiteit van Amsterdam, skrót UvA) jest uniwersytetem o charakterze naukowym. Uniwersytet Amsterdamski jest jednym z największych i najważniejszych w Europie. W Amsterdamie znajduje się też drugi publiczny uniwersytet, Vrije Universiteit (Wolny Uniwersytet).
Taksteeg - zbliżamy się do Dam czyli po holendersku ´tama´ to duży plac w samym centrum miasta. Na placu z jednej strony stoi Pałac Królewski, z drugiej często uczęszczany gabinet figur woskowych Madame Tussaud w głębi luksusowy historyczny Hotel Krasnapolski, założony w drugiej połowie XIX wieku przez Polaka, dalej wielki dom towarowy Bijenkorf (po holendersku ‘ul ‘). Pośrodku placu stoi pomnik Pamięci Ofiar II -wojny Światowej, na którego schodach siedzą młodzi ludzie z całego świata. ulicą Damrak docieramy do dzielnicy czerwonych latarni Amsterdam Red Light District- czyli po Polsku: Dzielnica Czerwonych Latarni
 to dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych, niczym oświetlone na czerwono wystawy sklepowe. Można oglądać czerwone okna, lub karmić  łabędzie... Liczne lokale rozrywkowe... Wieczorem ulice są zatłoczone przez turystów. Cassa Rosso prezentuje pokazy na żywo 7 dni w tygodniu. Każdego wieczoru znajdziesz tu różnorodny program występów erotycznych. To najprawdopodobniej najsłynniejszy i największy teatr na Czerwonej Ulicy. Pokaz trwa 60 minut; do kupienia są dwa rodzaje biletow: za 25 euro (standardowa wejściówka) oraz bilet za 35 euro, w który wliczone są 4 drinki.
 Nie traktujcie tej rozrywki zbyt poważnie, jest to raczej prawdziwa osobliwość miasta, o niepowtarzalnej atmosferze i urodzie.
Oude Kerk czyli po Polsku Stary Kościół z otogonalną wieżą, to jedna z najpiękniejszych budowli w mieście.  Położony jest w samym centrum, niedaleko szalonej wieczorem Dzielnicy czerwonych Świateł.

najbliższe galerie:

 
Królestwo Niderlandów
1pix użytkownik anek11 odległość 0 km 1pix
Amsterdam pełen uśmiechu. . .
1pix użytkownik bartak odległość 0 km 1pix
Amsterdam 5 - Madame Tussaud z humorem.
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
kwietniowy amsterdam
1pix użytkownik kama_wos odległość 0 km 1pix
Amsterdam i miasto Hieronima Boscha
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Amsterdam 7 - Dzielnica Czerwonych Latarni
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 22.11.2011 00:32

Nie znam Amsterdamu,ale z przyjemnością obejrzałem.Przy okazji dowiedziałem się,gdzie mam nie wyciągać aparat w razie pobytu w tym mieście.Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4237) dodano 20.11.2011 19:24

Witaj. Dziękuję za wizytę i cieszę się, że galeria się podobała i poruszyła wspomnienia.
Ja dobrze wiem, że tam jest zakaz robienia zdjęć i nie ryzykując, robiłam zdjęcia z drugiej strony ulicy. Poprzednia galeria: http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=15775#
W tym roku troszkę inna bo liczne remonty zasłaniały witryny okien. Niemniej, atmosfera tam jest zawsze gorąca.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam:))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7588) dodano 20.11.2011 18:05

Afrodyto, pamiętam kiedy pojechałem pierwszy raz do Amsterdamu i wszedłem do dzielnicy Czerwonych Świateł, byłem trochę oniemiały tymi widokami. Chciałem zrobić zdjęcie pannie, która akurat wyszła przed swoją witrynkę. Niestety, zdjęcie mi nie wyszło, bo panna szybko się schowała, po czym jednak tak zaczęła głośno mnie opierniczać (chyba darła się na pół dzielnicy, słów jej nie będę przytaczał), że w pierwszym momencie nie wiedziałem, czy mam uciekać, czy się chować. Zaraz po tym zobaczyłem na szybach naklejki z przekreślonym aparatem. Przy każdej następnej mojej wizycie w Red Light District aparatu już nie wyciągałem. No cóż, morał z tego taki, że podróże kształcą. Miło było powspominać. Pozdrawiam serdecznie.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 20.11.2011 17:59

sodomia i gomoria w tym Amsterdamie ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!