m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Witam w Holandii i zapraszam na szybką wycieczkę rowerową lub pieszą.Zaczynamy od Hilversum. Grote Kerk- po polsku Główny Kościół.Hilversum. nazwa własna wielu kościołów w Holandii, przypisywana najważniejszej (z powodów historycznych lub administracyjnych) świątyni w danym mieście. Czasami stosowane jest nazewnictwo podwójne: Grote Kerk i inna nazwa. Zazwyczaj w takich wypadkach Grote Kerk to nazwa protestancka nadana w czasach reformacji, a inna nazwa jest nazwą używaną przez katolików. Miłe, czyste, ciche i spokojne uliczki Hilversum. Hilversum to miasto w Holandii, w prowincji Holandia Północna, na południowy wschód od Amsterdamu.
Miasteczko liczy około 85 tys. mieszkańców. Jest tu cicho i spokojnie. Przed domkami, w ogródkach znajdziesz piękną roślinność, która ze względu na łagodny tu klimat pięknie prezentuje się przez cały rok Araukaria, igława - Nazwa rodzaju pochodzi od Indian Araukanów, rdzennych mieszkańców Chile, których tereny porastały drzewa tego rodzaju. Najpiękniejsze okazy widziałam w Kew Garden w Londynie. nowoczesny zespół architektoniczny, zaprojektowany i zrealizowany (1915-51) głównie przez Willema Marinusa Dudoka. ...a to już Amsterdam
Station Amsterdam Centraal - największy dworzec kolejowy Holandii, znajdujący się w centrum Amsterdamu. jeden z kanałów w samym centrum miasta przy Dworcu- Canal Criuses Sklepy z pamiątkami zapraszają z daleka kolorami tu możesz kupić wszystko...od największego badziewia, po całkiem fajne gadżety... Idąc prosto od dworca głównego szeroką ulicą Damrak wchodzimy na plac Dam. Niektórzy myślą, że pieniądze leżą na ulicy...nic z tego... te są mocno przytwierdzone do podłoża. Obserwowałam, ile osób próbowało je podnieść:)))
tu również kupisz pamiątki, ale przede wszystkim cebulki tulipanów De Bijenkorf (Dam 1).
Główny dom towarowy w Amsterdamie, dumnie wznoszący się przy placu Dam. Dziesiątki sklepów i kawiarni. Niestety zawsze spory międzynarodowy tłum klientów.
De Bijenkorf , wielki dom towarowy Bijenkorf (po holendersku ‘ul ‘).W głębi widoczne Madame Tussaud na Dam. Dam czyli po holendersku ´tama´ to duży plac w samym centrum miasta. W głębi luksusowy historyczny Hotel Krasnapolski, założony w drugiej połowie XIX wieku przez Polaka. Pośrodku placu stoi pomnik Pamięci Ofiar II -wojny Światowej Na Dam znajduje się  Nowy Kościół (Nieuwe Kerk) który taki nowy już nie jest bo liczy sobie 600 lat i już swoje najlepsze czasy jako kościół ma poza sobą. Z braku wiernych służy jako wspaniała sala wystawowa. Nieuwe Kerk szczyci się piękną gotycką architekturą.
Występy dla przechodniów, są na Placu powszechnie znane i zawsze zatrzymują turystów. Na placu z jednej strony stoi Pałac Królewski, z drugiej często uczęszczany gabinet figur woskowych Madame Tussaud.Ratusz wg projektu Jacoba van Campena. Obecnie pałac królewski Amsterdam jest doskonałym miejscem dla miłośników zakupów, można tu niejednokrotnie w bardzo rozsądnych cenach kupić dosłownie wszystko od: tradycyjnych pamiątek i przepięknych holenderskich antyków. Niemal wszystkie ciekawe sklepy znajdują się w granicach ścisłego centrum miasta, a zakupowe wojaże najlepiej rozpocząć w okolicach placu Dam, koniecznie zahaczając o okoliczne ulice handlowe między innymi: Damrak, Leidsestraat i Koningsplein. Obowiązkowy jest również przemarsz zamkniętymi dla ruchu samochodów ulicami: Haarlemerstraat-Nieuwedijk-Kalverstraat, tworzącymi ponad 4 kilometrowy pasaż nieprzerwanych sklepów, sklepików i galerii handlowych.
De Wallen, dzielnica czerwonych latarni z mnóstwem sex-shopów, których bardzo szeroki asortyment zadowoli każdego amatora tego typu towarów. Obszar na wschód od Damrak, między Warmoesstraat, Nieuwmarkt a Damstraat. Damrak nocą. The Grasshopper, nocą oświetlony jest zawsze na zielono. De Bijenkorf pięknie prezentuje się wieczorem carrousel arcade amusements Damrak nocą.
Canal Bus -  składa się z trzech linii rozpoczynających i kończących swoje trasy przy Dworcu Głównym (Centraal Station). Stateczki kursują co 15-20 minut, bilety można kupić na pokładzie. Autobusy wodne Po kanałach pływają również statki wycieczkowe nastawione stricte na turystów, oferujące na pokładzie posiłki oraz drinki. Ceny w zależności od klasy i oferty armatora. Park Plaza Brasserie
Station Amsterdam Centraal. Codziennie korzysta z niego ponad 150 000 pasażerów. Zapewnia bezpośrednie połączenia z wszystkimi większymi miastami Holandii, lotniskiem Schiphol oraz wieloma stolicami europejskimi, między innymi Berlinem, Paryżem, Brukselą, Kolonią, Frankfurtem nad Menem, Kopenhagą, Warszawą. Budynek stacji został zaprojektowany przez Pierre'a Cuypers i A. L. van Gendta. Otwarty został w 1889 roku. W Leiden warto zobaczyć Molenmuseum De Valk (Muzeum Wiatraków De Valk) w pobliżu Dworca Centralnego. Siedmiopiętrowy, kamienny wiatrak z 1743 roku wznosi się na wzgórzu, które wchodziło kiedyś w skład systemu fortyfikacyjnego. W XVII wieku stało tutaj 19 wiatraków, a w całym mieście było ich 30. Amersfoort to miasto w środkowej Holandii, w prowincji Utrecht. Zoo/ Akwarium Dierenpark Utrecht,  miasto w środkowej Holandii nad kanałem Amsterdam-Ren, ośrodek administracyjny prowincji Utrecht. Scheveningen, dzielnica Hagi.
Harderwijk miasto znane z największego w Europie Delfinarium.

najbliższe galerie:

 
HOLANDIA - HILVERSUM
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
HOLANDIA - LOOSDRECHT I AMSTERDAM
1pix użytkownik afrodyta odległość 6 km 1pix
Amsterdam 11-14. 01. 2013
1pix użytkownik elizabeth odległość 7 km 1pix
Holandia
1pix użytkownik ania51422 odległość 13 km 1pix
Spacer po Holandii
1pix użytkownik czarnykot odległość 15 km 1pix
NEDERLANDS SPOORWEGMUSEUM UTRECHT
1pix użytkownik patryk80 odległość 16 km 1pix