m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Bazylika Sacré-Cœur (Bazylika Najświętszego Serca) na szczycie wzgórza Montmartre w Paryżu. 
Jedna z najbardziej znanych budowli w Paryżu. Zbudowana z białego wapienia, stojąca na wzgórzu Montmartre stanowi jeden z punktów orientacyjnych Paryża. Fontanny u podnóża Bazyliki w tym roku zniesmaczały turystów. Woda była brudna, spieniona...pełna śmieci. W ubiegłym roku woda była czyściutka, przejrzysta o pięknej zielonej barwie. Place de Suzanne Valadou Na placu znajduje się Funiculaire Gare Basse, dla tych, którzy nie mają siły na schody. Ja osobiście preferuję schody.
Na wzgórze można wejść pieszo po ogromnych schodach, otoczonych fontannami o ogrodami, albo wjechać naziemną kolejką linową (funiculaire), kursującą obok pieszej trasy - do przejazdu upoważniają bilety na metro. Przy wjeździe koleją, omijają Cię wspaniałe widoki. Kiedy w 1870 roku wybuchła wojna francusko-pruska, dwaj francuscy przemysłowcy przysięgli sobie, że jeżeli po wojnie ujrzą Paryż takim samym, jak przed wojną, to wybudują bazylikę ku czci Serca Jezusowego. Z uwagi na swą ciężką sylwetkę, a także przeciążone dekoracjami wnętrze, bazylika bywała często poddawana krytyce, ale jednocześnie była ulubionym tematem dla malarzy i fotografów. Została zbudowana w latach 1876-1919 jako symbol pojednania narodowego po wojnie domowej w 1871 r. Kościół ma 100m długości, 50m szerokości i 83m wysokości. Jest zwieńczony eliptyczną kopułą otoczoną przez cztery mniejsze. Bazylika posiada jeden z największych dzwonów świata: „Savoyarde” waży 19 ton, jest zawieszony w wolno stojącej dzwonnicy. Z wysokości wzgórza można podziwiać piękną panoramę Paryża i okolic.
Owoce Platanus orientalis. Wejście do Bazyliki wysadzone jest Platanami. Wysokość tych drzew dochodzi do 30 metrów. To drzewo ma 27 metrów, 4,5 m. objętości. Posadzone było w 1857 roku.
W alejach sprzedaje się pamiątki. Plac jest zawsze pełen turystów. Dla dzieci wielką frajdą jest karuzela z uroczą muzyką. Place Saint Pierre. Fragment Montmartre  jest zabudowany starymi kamienicami, ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się, brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami, o wyraźnie odmiennym charakterze niż reszta miasta. Niegdyś dzielnica ta miała charakter centrum rozrywki i głównej siedziby bohemy artystycznej. Obecnie jest niemal w całości opanowana przez przemysł turystyczny.
Place Saint Pierre kierujemy się na Rue de Steinkerque, które opanowane jest przez sklepiki. Co można tam kupić??? ...wszystko...Mijamy  Rue d'Orsel i dochodzimy do  Bd. de Rochechouart. Stromymi uliczkami zbliżamy się do Bd. Clichy i znajdujemy się na Pl. Pigalle.
Passage Collin przy Bd. Clichy Na odcinku między Pl. Pigalle a Blanche znajdują się sklepy,z różnym asortymentem. Jest tu również mnóstwo barów i restauracji. Odwiedziliśmy kilka sklepów... przyjrzeliśmy się bieliźnie :))
...chwila spaceru i zaraz następne sklepy... całkiem fajne fartuszki kuchenne dla pań i panów... Wpadliśmy na szybkie zakupy :))) Sklepy i galerie zapraszają z daleka, trudno nie wejść do środka. Idąc dalej  Bd. Clichy, dochodzimy do Blanche
Tu naszym oczom ukazuje się Moulin Rouge przy Boulevard 82 de Clichy Czerwony Młyn, kabaret zbudowany w roku 1889 przez Josepha Ollera, właściciela paryskiej Olympii. Najbardziej znani wykonawcy z Moulin Rouge to między innymi La Goulue, Yvette Guilbert, Jane Avril, Mistinguett i Le Pétomane. Położony w dzielnicy czerwonych latarni niedaleko Montmartre w Paryżu, jest znany z wielkiej, czerwonej imitacji młyna na dachu. Wnętrze kabaretu jest bardzo romantyczne. Stoliki wieloosobowe i loże. Na stolikach piękne lampki z intymnym światłem. Piękne tancerki, cudowne stroje, wspaniała rewia. Rezerwacja na spektakl, w zależności od terminu; od 9 do 12 euro.
Cena...175 Euro [kolacja, spektakl, pół butelki szampana na osobę]. Całkowity zakaz fotografowania (czego bardzo żałuję). Nie żałuję pieniędzy, które tam zostawiłam. To co pokazują tancerki, jest tego warte. Jest jedną z najsłynniejszych w świecie dzielnic czerwonych latarni, obok amsterdamskiej i hamburskiej. W dzielnicy Pigalle znajduje się także teatr Moulin Rouge (Czerwony Młyn), od ponad stu lat ekscytujący publiczność występami o zabarwieniu erotycznym. Bd. Clichy późnym wieczorem. Dzielnica znana jest we Francji i na całym świecie z tego, że znajdują się w niej liczne domy publiczne, hotele na godziny, lokale peep-show i tym podobne przybytki, w których swoje usługi oferują prostytutki.  Boulevard 82 de Clichy, na którym znajduje się  Moulin Rouge otaczają ulice, na których wieczorami jest gwarno, z uwagi na mnóstwo usytuowanych tu restauracji i barów. Rue Puget, Rue Lepic, Rue Blanche i Rue Pierre Fontaine. To tu w pobliżu Czerwonego Młyna kwitnie nocne życie.
Sex Shopy i domy publiczne na głównej ulicy, to normalne zjawisko w tej dzielnicy. wracając do pl. Pigalle, spotkaliśmy parę młodą, która w języku polskim wyrażała swoje emocje...[cenzura] Pigalle - zwyczajowa nazwa dzielnicy w Paryżu wokół placu Pigalle, na granicy pomiędzy administracyjną dzielnicą (arrondissement) IX i XVIII. Patronem placu jest osiemnastowieczny rzeźbiarz francuski, Jean-Baptiste Pigalle (1714-1785).

najbliższe galerie:

 
Polski rock w Paryzu
1pix użytkownik kustonnka odległość 0 km 1pix
MONTMARTRE - PARYŻ
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Paryż - Montmartre
1pix użytkownik pirania odległość 0 km 1pix
Paryż - Montmartre
1pix użytkownik patryk80 odległość 1 km 1pix
Sacré-Cœ ur  - Bazylika Najświętszego Serca w Paryżu
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
Paris - Listopad '07
1pix użytkownik gira odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
agra60 użytkownik agra60(wpisów:1212) dodano 03.12.2011 13:05

Lubię tą część Paryża -szczególnie okolice wokół Bazyliki Sacre-Coeur -jak zawsze mile mi się konfrontuje nasze spojrzenia na to miasto -zwłaszcza że widzę sporą zbieżność odczuć -pozdrawiam

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 03.12.2011 00:33

Najwięcej witaminy, mają POLSKIE DZIEWCZYNY, nawet ocenzurowane ... Bazylika też ładna ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4095) dodano 02.12.2011 23:03

Aniu, jestem niegrzeczna i niesie mnie wszędzie. Jak widziałaś w Amsterdamie chodziłam często po "czerwonej dzielnicy", więc kiedy jestem w Paryżu, zawsze mnie gna w te okolice. Montmartre jest moim ulubionym miejscem i wcale nie ze względu na pl. Pigalle. To miejsce jest szczególne i bardzo specyficzne ze względu na panujący tam klimat, szczególnie wieczorem. Poza tym kocham Paryż, dlatego tak często tam wracam.

maja-maja; dziękuję ślicznie za wizyty w moich galeriach. Jest mi miło, że moje galerie oglądasz z przyjemnością. Będziesz miała jeszcze wiele okazji, bo Paryża jeszcze nie koniec.
paweller75; cieszę się, że spacerujemy wspólnie po "naszym Paryżu"
Pozdrawiam serdecznie:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 02.12.2011 21:51

Maja w Japonii na pewno;)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 02.12.2011 21:50

Afrodyto co z Ciebie za niegrzeczna dziewczynka, jakie Ty sklepy tam odwiedzałaś;)
Do bazyliki także wchodziłam po schodach, a nie wjeżdżałam kolejką, ale widoki przy wejściu mnie ominęły, bowiem ogrody były zamknięte i ,,wczołgałam się" tymi schodami na lewo od kolejki, a tam wszystko zasłaniają drzewa.
Serdecznie pozdrawiam:)

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 02.12.2011 21:45

Z przyjemnością obejrzałam fotki nocnego Paryża (nie miałam tej możliwości) a facet na 29 - jejkuuu, jakiż on seksowny...........ciacho!. hi hi hi..... pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7220) dodano 02.12.2011 20:47

Afrodyto - miło się wspomina miejsca, w których się było. Bazylika Sacre-Coeur jak i całe wzgórze Montmartre zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Oświetlony Moulin Rouge wygląda super. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!