m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Passo del Tonale to turystyczna wioska z wieżowcami położona na przełęczy ok.1600 m n.p.m. Na stosunkowo małej powierzchni jest tu multum wyciągów i tras. Niekoniecznie na początku grudnia wszystkie muszą być otwarte... Na ok.2400 dojeżdża gondola. Rozmach tego przedsięwzięcia budzi szacun. jak widać jednak w kwestii śniegu Włosi mają jeszcze sporo do zrobienia.
Albowiem nie wszystkie trasy zostały przygotowane na tłumny przyjazd Polaków,zwłaszcza tych z warszawskiego BFC. Gdyż właśnie tutaj,w tej alpejskiej miejscówce ziomowie nasi lubią się dobrze zabawić,zwłaszcza na apres-ski party. Widok zza firany schroniska Presena na 2730 m na orczyki wywożące kadrę juniorów włoskich do walki z tykami. Wysokość ok. 3000 m gwarantuje śnieg również w lecie. Na razie jednak jest zima i śniegu nima...zbyt wiele. Widok na okoliczne pipanty.
Stanowią one ambitny cel dla skiturowców ,podchodzących w większości z samego dołu ,czyli z Passo Tonale. Na szczycie jednego z trzytysięcznych pipantów łatwo dostępnego w 10 minut z górnego orczyka jest krzyż metalowy i tabliczka poświęcona komuś ważnemu. Oryginalnie zamocowany krzyżyk na krzyżu. Widok na lodowiec,gdzie narciarzy na razie brak. A na tym lodowcu narciarzy bez liku.
Zmarznięte jeziorko. Pies na szczycie.Przyjazny,bo zmęczony. Krukowaty. Pomnik poświęcony ofiarom walk w górach powyżej Tonale w czasie I WŚ.
A to już nartostrada usypana ze sztucznego śniegu na przełęczy.Kręcą tu program o psich zaprzęgach,na dalszym planie wylęgarnia takich to psów zaprzęgowych. Widok na słynną,lecz bezśnieżną trasę Paradiso. Pomnik ofiar łomotu włosko-austriackiego sto lat temu. Opuszczona cytadela niedaleko przełęczy w Vermiglio.

najbliższe galerie:

 
Val di Sole
1pix użytkownik karola odległość 1 km 1pix
Santa Caterina
1pix użytkownik szustakowskimieczyk odległość 17 km 1pix
Mezzana
1pix użytkownik muztaghata odległość 18 km 1pix
Park Narodowy Stelvio
1pix użytkownik kikulisko odległość 18 km 1pix
2009.01 Narty - Madonna di Campiglio
1pix użytkownik popoinke odległość 19 km 1pix
Marilleva
1pix użytkownik muztaghata odległość 19 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
andzal użytkownik andzal(wpisów:30) dodano 10.09.2013 12:34

Ja byłem niecały miesiąc później
Śniegu było dużo, świeciło piękne słoneczko, wszystkie trasy oczywiście otwarte.
Dzięki za galerię miło było powspominać

pipol użytkownik pipol(wpisów:9050) dodano 15.12.2011 22:23

faktycznie coś cieniutko ze śniegiem

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.12.2011 21:01

... nie jestem narciarzem. Dlatego zimą wyjeżdżam tam gdzie ciepło. Więc nic nie wiem w tym temacie. Tym nie mniej sądzę, że tegoroczna zima sprawiła właścicielom ośrodków zimowych niezły kryzys. Kochasz te góry. I to widać. Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!