m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Na Równinę Omalos, skąd rozpoczynamy wycieczkę, można dostać się z biurem turystycznym, które zabierze nas spod hotelu, lub autobusem z Chanii. Ta druga wersja jest zdecydowanie tańsza.
Bilet do wąwozu i tak trzeba kupić sobie samemu. Góry Białe są bardzo rzadko eksplorowane, oczywiście nie licząc Samarii, gdzie przewalają się tłumy. Można je przejść wzdłuż południowego wybrzeża od plaży Elafonisi aż po wschodnie krańce wyspy. Wyprawa dla prawdziwych piechurów. Cały szlak to dobrze ponad dwieście kilometrów. My, na szczęście mamy do przejścia tylko 16 kilometrów i to cały czas w dół. Cały wąwóz ma dwa kilometry więcej. Różnica poziomów to 1227 metrów. Startujemy z miejsca nazwanego Ksiloskalo. Schodzimy około 600 metrów w dół. Jest to chyba najbardziej zalesione miejsce na całej Krecie. Trudno było wywieźć stąd drewno i pewnie dlatego sosnowy las ostał się tutaj w wyjątkowo dobrym stanie. Sosny kalabryjskie (te z poprzedniego zdjęcia) są nie tylko wyjątkowo wonne, ale dzięki nim produkowany jest miód spadziowy ceniony za walory smakowe i lecznicze.
Wody nie ma co zabierać za dużo. Po drodze jest sporo źródełek, a niżej nawet w środku lata płynie potok. W miesiącach późnojesiennych i zimowych szlak jest zamknięty z uwagi na wodę, która potrafi przemieszczać takie kamyki. W 1993 roku zginęło tu kilku turystów, których ciała woda zmyła do morza, gdyż pod koniec sezonu lub na początku istnieje ryzyko pojawienia się powodzi. Spokojnie, my idziemy w porze suchej. Czasami aż za suchej. Słychać wodę płynącą gdzieś tam pod spodem, ale nijak dostać się do niej nie można. Drzewa rosnące w korycie rzeki Tarras nie mają łatwego życia, nawet po życiu. Pierwszą budowlą na trasie jest maleńki kościółek pod wezwaniem Świętego Mikołaja.
Takie zwierzątka, razem ze swoimi właścicielami, czekają na słabeuszy, którzy po drodze wymiękają. Usługa dowiezienia do mety to wydatek rzędu 50 euro. Oczywiście w zależności od odległości. Co to za stwór, zgadnijcie sami. Od tego miejsca potok wypływa spod gruzowiska na powierzchnię. I od razu robi się sympatyczniej. Rozmiary głazów przetransportowanych przez wodę, wzbudzają szacunek.
Trasa w większości wiedzie przez takie głazowiska. Przydają się dobre buty. Dochodzimy do miejscowości Samaria, a właściwie do tego co z niej zostało. W 1962 roku ostatni mieszkańcy opuścili to miejsce. Teraz można tutaj odpocząć, posilić się (o ile mamy swój pokarm), a ranni mogą liczyć na opatrunek w punkcie medycznym. No i można wreszcie zobaczyć dzikie kozy kri kri.
Jak widzicie są strasznie dzikie. Wypatrywałem je na trasie, ale żadnej nie zauważyłem. Poprzednim razem, kiedy tu byłem udało mi się je obserwować na skalnych półkach. Nasze kozice wymiękają przy nich.
Z miejscowości zostały właściwie jedynie dwa kościółki. Od tego, nazywanego Ossia Maria, pochodzi nazwa miejscowości i wąwozu. Kilkaset metrów za ruinami wsi, trzeba do niego skręcić w lewo. Niestety był zamknięty, a podobno można tam nacieszyć oko pięknymi freskami. Zostały jeszcze gaje oliwne. Też się dziwię tej paproci. Skąd ona bierze siły witalne do życia na gołej skale? Robi się coraz bardziej malowniczo. Ściany wąwozu rosną
i rosną. Struktura skalnych ścian zmienia się jak w kalejdoskopie. Chwila relaksu.
Jak widać, nie tylko paprociom, do życia potrzeba niewiele. A to najwęższe miejsce wąwozu, tzw. Żelazne Wrota.
Ściany dzieli tu raptem 3,5 metra. I tu musi zmieścić się rwąca rzeka. To musi być widok. Za Żelaznymi Wrotami dolina poszerza się. Kozy już są jakieś inne. Przy wyjściu z wąwozu druga kontrola biletów. Tak miejscowi orientują się, ile osób poległo na trasie. Czeka tu na nas także mała knajpka z piwem i świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym. Pychota. Oczywiście mówię o piwie.
Dochodzimy do Ajia Roumeli.
Część miejscowości, położona dalej od morza, nie różni się specjalnie od Samarii. Same ruiny. Ale za to jakie malownicze. Od wyjścia z wąwozu do morza dzielą nas jeszcze dwa kilometry. Tubylcy proponują podwiezienie za parę euro. Oczywiście nie korzystam (ze skąpstwa). Miejscowość leży nad samym brzegiem morza. Kilkanaście domów i dwie ulice.W sumie, razem z dojazdem do wąwozu, może trzy kilometry dróg. Wydostać się stąd można tylko statkiem. Mocno zastanawiała mnie ilość samochodów w miejscowości, gdzie nie ma gdzie jeździć. Może sprowadzają je tu, żeby sobie w nich posiedzieć i potrąbić? Jest tu kilka knajpek i pensjonatów. Jak ktoś zamarudzi, to z pewnością miejscowi nie dadzą mu zginąć.
Ostatni prom, o ile dobrze pamiętam odpływa o 18. 
Jak ktoś się pośpieszył to ma jeszcze czas aby się wykąpać w Morzu Libijskim, albo po prostu, pobyczyć. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
WĄWÓZ  SAMARIA      KRETA 2010
1pix użytkownik gimper odległość 0 km 1pix
kreta cz.III-wędrówka po wąwozie Samaria
1pix użytkownik kama_wos odległość 0 km 1pix
Kreta - Wąwóz  Samaria
1pix użytkownik stewal odległość 0 km 1pix
Wąwóz Samaria
1pix użytkownik perla27_12 odległość 2 km 1pix
KRETA
1pix użytkownik amaranth odległość 3 km 1pix
Żółtodzioby w Górach Białych . . .  wąwóz Samaria
1pix użytkownik jasko227 odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (248):

 
dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 29.05.2013 15:43

Jakże cieszy taka opinia.
To nic, że galeria spadła z najlepszych z Grecji i inni jej już nie odnajdą tak łatwo.
To nie Twoja wina, tak już mamy z tą punktacją.

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 29.05.2013 14:39

Fajna galeria, lepsza od inny :-), które też oglądałem, ponieważ za kilka dni sam chcę przejść wąwóz :-). Podoba mi się foto 48.

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 01.04.2012 23:55

Przypomniałam sobie moja Golgotę. Nie byłam wówczas w podeszłym wieku, jednak w dojrzałym. Początki były wspaniałe, pstrykałam fotki...Z czasem pragnęłam juz tylko zobaczyć morze i usiąść w cieniu. Nie żałuje jednak tego wyczynu, choć zawsze twierdzę, że wąwóz jest po prostu za duży na jednodniowe przejście, polowy widoków, także tych, które są u Ciebie - albo się nie zobaczy albo nie sfotografuje, z powodu niechcenia i zmęczenia. Myśli się tylko, by dojść...

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 24.01.2012 00:57

pszczola, fakt, ze kogos stac na autoironie, tylko dobrze o nim swiadczy (Surytkatka) i to nie powod, by potem to wykorzystywac przeciwko takiej osobie

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 22.01.2012 23:41

Piękne miejsce. Niesamowite widoki.
Pewnie trasa męcząca głównie z uwagi na upał.
Ładne zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie:)

julia2 użytkownik julia2(wpisów:20) dodano 22.01.2012 15:41

Gratuluję wspaniałej galerii!

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 16.01.2012 19:26

Piękne zdjęcia :) Twoja relacja bardzo zachęca do odwiedzin wąwozu. Malowniczo tam :))) Coś mi się zdaje , że te paprocie na 28 to kapary . Nie widać jednak zbyt dobrze liści , ale one bardzo często rosną w taki właśnie sposób:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 09.01.2012 17:43

Zbych takie rozmówki powstają spontanicznie i początek swój biorą z danej galerii ( pod wpływem fotek, pokazanego miejsca czy komentarza pod nimi ) - a dopiero później temat się rozwija. Dlatego też powstają pod galeriami a nie gdzieś w osobnym wątku. Jak już pisałam czytanie i udział w takiej zabawie jest nieobowiązkowe - więc można sobie je po prostu odpuścić.

Powtarzam: WIĘCEJ LUZU I DYSTANSU nie trzeba wszystkiego brać na poważnie :)))))))))

zbych użytkownik zbych(wpisów:103) - Użytkownik usunięty. dodano 09.01.2012 15:42

,, Romana ,, lubię żarty i nie tylko ..... , wiec wystarczy dodać na Obieżyświacie wątek do dyskusji np. : mój seks w Afryce , .... : piwo które mi smakuje .... : moje rozmiary .... i niech się kreci - komentarzy ,, multum ,, !!!! . W tym przypadku to jest galeria ,, Dispara ,, którego np. nie lubi ,, Pszczoła ,, i KILKU ..... INNYCH . Gdybym był ,, Pszczołą ,, lub tym ... innym uznałbym to za kpiny względem użytkowników portalu . Ostentacyjna deklaracja - ,, Panowie i Panie kupą . Kupy nikt nie rusza , .....ale jest tez ciąg dalszy ......... Tak to po prostu widzę . Oczywiście to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać .

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 09.01.2012 12:57

Zbych i Jotwu - i co z tego, że od czasu do czasu pożartujemy sobie i pobawimy się trochę. Przecież nikomu się krzywda nie stała. Jeśli Was takie rozmowy nie interesują to przecież nie musicie tego czytać ! To, że portal posiada jakiś tematyczny profil nie oznacza, że nie można czasem zejść z tematu i trochę się pobawić.

Panowie trochę więcej LUZU - jesteśmy tu dla przyjemności a nie za karę i trochę swobody i radości życia naprawdę nikomu nie zaszkodzi :))))))
Pozdrawiam i życzę więcej radości, swobody i dystansu :)

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 09.01.2012 12:36

zbych: pełna zgoda co do Maryni. Większość komentarzy to zwykłe ble-ble.

zbych użytkownik zbych(wpisów:103) - Użytkownik usunięty. dodano 09.01.2012 12:01

Gratuluję ! 5 dni - 1345 wizyt , 238 ( mój 239 ) komentarzy ! Robi się coraz bardziej rodzinnie ! Tylko taki mały niesmak czuję jakoby z portalu turystyczno-fotograficznego robił się powoli portal o ,, d....ie Maryni ! Może się mylę bo w moim wieku można już mieć zaburzenia równowagi . Pozdrawiam !!!

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 09.01.2012 00:21

Grace : Pozazdrościć, a słuchy chodzą, że to w Polsce jesteśmy specjalistami od długich weekendów...

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 09.01.2012 00:19

Coś mi się zdaje, że Mapa zahaczył o inną imprezkę :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 09.01.2012 00:13

Mapa - żałuj! Impreza była przednia :-)))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 23:42

nie narzekam, ale w tym czasie 4 dni urlopu mi zabrali, reszta to swieta panstwowe:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 23:31

Ty masz tam za dobrze :-))))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 23:19

kogo tu karac, jak prawie cala Australia, tak ma, pracowac podczas przerwy swiatecznej to musza sluzby specjalne i sklepy, - w tym te specjalne, co by trunkow nie zabraklo:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 23:04

I jeszcze narzekasz? Takie długie przerwy powinny być karalne!!! ;-)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 22:59

od 23 grudnia, ciezko sie przyzwyczaic:(

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 22:57

Grace - w pracy, po ilu dniach przerwy?

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 22:36

Prosze juz sie uspokoic, jestem pierwszy dzien w pracy, to boli :(

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 22:21

Watcher - jak na razie to widzę,że przez cały czas kurczowo trzymałeś butelczynę w dłoni :-))))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 22:05

..cha, cha ...zobacz lepiej na moja kompatybilnosc :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 21:51

Jestem za! :-)))) Dopiero dzisiaj jak to poczytałam, to stwierdzam, że parę wątków opuściłam, za co bardzo przepraszam, naprawdę nie "nadanżałam" :-))))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 19:23

..no dobra ... moze jakies poprawiny ? :)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 10:45

Główka w porządku, spało się dobrze a nutka Skuzy na dobranoc dobrze brzmi na dobry dzień :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 08.01.2012 09:19

Dzień dobry Wszystkim imprezowiczom. Jak główki, bolą? ;-) Żałuję, taka impreza a durną TV oglądałam z myślą, że może jakis dobry film puszczą, choć raz ;-( Fajnie się rozkręciło, a to znak, że trzeba się spotkać w realu. Pozdrawiam Wszystkich. Zdrowia życzę.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 01:49

Nutka na dobranoc:)))

http://www.youtube.com/watch?v=MNT-LRDIYSI&feature=related

dziad_ek użytkownik dziad_ek(wpisów:387) dodano 08.01.2012 01:49

chyba konik,dobra przestaje pić idę spać. Dobranoc

dziad_ek użytkownik dziad_ek(wpisów:387) dodano 08.01.2012 01:44

Galeria bardzo sympatyczna konik wymiata ;). Pozdrawiam

dziad_ek użytkownik dziad_ek(wpisów:387) dodano 08.01.2012 01:42

Kurna chyba omineła mnie imprezka ;) Trudno może na następną sięe załapie. Pozdrawiam wszystkich imprezowiczów ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:30

Ja też już się wykruszam ;) Fajnie się dziś buszowało po galerii. Pozdrowionka dla współbuszujących :)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 01:30

http://www.youtube.com/watch?v=npYE7wswEAk ...za Lipinskim nie przepadam jednak za ten plod szacun sie mu nalezy.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 01:28

papatki i buziaki

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 01:27

Dobra, słuchajcie, ja już turlam się powoli w stronę łaźni , dobrej nocki i dzięki za wspólną imprę, dawno mnie tak brzuch ze śmiechu nie bolał... :-)
Mam nadzieję,że będzie jeszcze wiele takich okazji, w tym na żywo, no ale nie 13 maja tego roku, niestety..

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:26

Niesamowite!!! Jak zgadłaś??? ;))))))))))))))))))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 01:21

Podejrzewam... w Sylwestra...zmaiana klimatu,muzyka specjalnie dla panow:)))

http://www.youtube.com/watch?v=8mezOnk-p7w&feature=related

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 01:21

"BEE" What ??? :D

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:18

Szybka myśl bo zaledwie parę dni temu bawiłam się w rytm ich muzyki :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 01:15

Jak karnawal, to karnawal - to ja w rytmie Trawolty, oddalam sie przygotowywac zagryzke pod wieczorne party:)))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 01:15

Malgosiu,przy rytmach Bee Gees,to ja tu moge do rana imprezowac,dobry wybor:)))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 01:14

...osly to w ulu .... alez w biocenozie zmiany....

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 01:11

Watcher koń pojechał na wakacje odwiedzić osła w wąwozie Samaria ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:10

Trzeba się przerzucić na dyskotekowe rytmy :
http://www.youtube.com/watch?v=2vl3Sx--Smc

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 01:08

Surykatka: ..ni bym smial !

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 01:07

Widzieliście , jak koza ładnie się prezentuje na pierwszej stronie?

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 01:06

ale snieg nie pada, tylko letnia burza z piorunami!!!

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 01:06

...tylko z kim tu tanczyc,towarzystwo sie wykrusza,chyba ze panie prosza panie:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:06

Romanko : Właśnie parę minut temu rozpoczął się nowy dzień więc mi tu nie ściemniaj :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 01:05

Watcher - juz CI mówiłam, nie obrażaj baranów!!!!

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 01:05

Romana ..czy kon zdechl ?? RIP ?

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:05

Ale zapodałaś kawałek! Tańcujemy w takt walca pogryzając oślą kiełbasę :))))))))))))))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 01:03

...muly, osly , barany i inne stworzenia o zblizonym ilorazie (zeby nie uzywac pojecia "iloczyn" ) inteligencji juz daly nam o sobie znac ...uczcijmy to minuta ciszy :DDDDDD

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 01:03

Dzień to jest u Grace

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 01:02

Nie, no pewnie, ze pod latarnią nie może być ciemno. Szczególnie w dzień.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 01:02

...no tak karnawal,tzn.tance tez beda,skoro pada snieg to proponuje zaczac snieznym walcem:)))

http://www.youtube.com/watch?v=4HBqelNiJYQ&feature=related

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 01:01

Nie wiesz, ze pod latarnią zawsze jest najciemniej ?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 01:01

Mi juz jest wszystko jedno, czy sięgam, czy nie, jestem zdruzgotana

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 01:00

Jakie tam ciemno? Pod latarnią?

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:59

Jesteś pewna, może dlatego, że jest ciemno nie widzisz, że jest białe ?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:59

Watcher podaje tę butelkę tylko tak na niby. Ktoś z Was ją dosięgnął???

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:58

Za moimi roletami jest coś mokrego ale na pewno nie jest to białe!

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:56

Watcher a już myślałam, że wymiękłeś :)))))
Nie chowaj się gdzieś po kątach bo teraz Ty polewasz ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:56

Romanko : Chociaż, może coś w tym jest? Znajoma opowiadała jak to pewien pan zaprosił kolegów i na balkonie zrobili sobie imprezkę. Bawił się dobrze dopóki nie zobaczył białej myszki na poręczy. Spasował, a potem zauważył, że koledzy też zmarkotnieli. Nastrój poprawił dzwonek do drzwi za którymi stał syn sąsiada mówiący : Na Pana balkonie jest moja myszka ;)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:56

Że niby kto nachlany..... Może i muł z tymi kurami trochę porządził.... aleeee... w końcu... chyba ...KARNAWAŁ.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:56

Jeszcze pare minut imprezy i bedzie 200%:)))Nowy rekord na OS:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:55

U mnie tez białe ścierwo padało wieczorem, a teraz to nie wiem bo mam rolety spuszczone

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:54

Dispar sie kwiatkami usprawiedliwa,zapalic poszedl albo po nowa flaszke:))))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:53

...no prosze...chwile mnie nie bylo a juz wszyscy nachlani.... masakra z Wami... :DDD

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:53

Tak dużo to ja nie piłam ale skosztowałam tych grzybków... troszkę tylko .... :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:51

Wierzę, że nie piłaś z dzikiem mleka ;)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:51

Idę sprawdzić co u mnie zakwitło. Może mnie chwilę nie być na forum.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:51

Romanko, to są omamy wzrokowe ;)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:50

Romana, nie strasz zima,ja na wiosne czekam,a moze za duzo wypilas???

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:50

AAa... to niedobrze, to bardzo niedobrze, ja nie mogę w tym terminie

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:49

Kurka, muszę się skupić, cicho....a co to znaczy w połowie maja?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:49

Pierwszy weekend po najdłuższym weekendzie.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:49

To znaczy ,wiosna tuz,tuz....u nas krokusy i przebisniegi zakwity:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:49

Serio Małgosiu wiem, że to niewiarygodne ale u mnie naprawdę takie białe zimne coś leci z nieba :)))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:48

Romano, nie piłam dzikiego mleka z dzika, nie piłam, serio, wierzysz mi?

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:48

W maju gdy zakwitną bzy :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:48

Romana; chodzi o tego grzyba widocznego na mojej wizytówce.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:47

A kiedy ta impreza? bo nie zrozumiałam, kury są za głośno...

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:47

Romana : Nie pij więcej! Śnieg? W Polsce? W styczniu?

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:46

Gdzie Wy tam grzyby widzicie ? U mnie śnieg pada !!!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:45

Grace; Ciebie to nie dotyczy. W końcu jesteś współautorką.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:45

Grace : Bijesz nas na głowę :))))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:45

Z barkiem? To pełny odlot!!! :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:44

Skuza; faktycznie, widzę coraz więcej kurek. nawet pisklaków.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:44

widzę kurki, widzę, a nawet koguty

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:44

Dispar,beda mieli ciekawa lekture,zamiast lokalnej darmowej gazety...jestem pewna ze to co piszemy jest ciekawsze:)))

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:44

Surykatko a nie napiłaś się czasem mleka od tej dzikiej kozy ? To jeszcze gorsze od salami z miodem ;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:43

Dispar, ja czytam rano i wszystko rozumiem:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:43

Oczywiście, ze w kajaku. Kajak osiemnastoosobowy, z barkiem.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:43

Surykatko,jak widzisz kurki...to jestes jeszcze w Polsce,w lasach niedaleko Dispara,tej zimy jest duzy wysyp:)))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:42

Surykatko, grzybki to jeszcze nie tak zle, gorzej, jak tylko stare grzyby bys tam spotkala;)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:42

Ciekawe co zrozumie z tego, ktoś czytający nasze produkcje jutro rano.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:42

jak impreza, jaka, gdzie, kurna, gdzie? bedzie picie?

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:41

Z noclegiem w kajaku? :)))))))))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:41

Grace,jedno i drugie...ale najwazniejsze ze docieraja do celu:)))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:41

a nie daloby rady gdzies blizej przeniesc te piekne okolice?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:41

dokładnie, jestem na dnie wąwozu , tu jest dużo grzybów

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:40

Ojjj, to nie wiem czy powinnam próbować...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:40

Nawet na dnie wąwozu nie było tak ciemno.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:39

Surykatko bo tych z kropkami miałaś nie jeść !!!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:39

Po szybkiej konsultacji z kolegą Tadziem, zapraszamy w połowie maja na imprezę w naszych (czyli najpiękniejszych) okolicach.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:38

Malgos ,w polaczeniu z alkoholem,moga wywolac halucynacje:))))
Surykatko wpadalas w tunel ze ciemnosci widzisz,czy stoczylas sie na dno tego wawozu:)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:38

Palce mi od grzybków zesztywniały i dlatego tak wolno pisze i tak nierówno

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:38

Dispar, to nie tajemnica, ja juz to dawno cwiczylam, jak lesnicy zielone na zlote zamieniaja, jeszcze PPL "Las"

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:37

...do Lasu Panstwowego od granicy mojej dzialki pod Krakowem mam 6 ...... metrów ! Kimne sie tam kiedys :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:36

Nasz ulubiony kolega z Podlasia mądrze gada.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:36

Dobra, dobra Ty się lepiej przyznaj, że nie chcesz zdradzić co tam chowasz w tym schronie ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:36

Normalnie państwo w państwie...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:36

A kto tu "nadanża"???

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:36

Nie nadążam, za wolno jednak się toczę... Wmp, Ty tez jestes równy chłop...

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:35

A te grzybki to halucynogenne?

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2367) dodano 08.01.2012 00:35

Ot dowód, ze spotkanie integracyjne z noclegownią wskazane,
a nie tam jakies popierdołki dla wielkopolanów.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:34

Wykorzystujemy po prostu schrony zostawione nam w spadku po "zimnej wojnie". Gdyby nie tajemnica państwowa, skonstruowałbym ciekawą galerię. W końcu lasy państwowe to 1/4 powierzchni Polski.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:34

te lacza, cos za wolne, za nami nie nadazaja, albo my na dobrym paliwie jedziemy:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:33

Moze Wam do tego salami grzybki potrzebne,nie nadazam za Wami,tak to bywa kiedy sie za pozno przychodzi:)))))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:33

:D FILLLLTRRRRRR jest wskazany :) Filtrujmy ...nie tylko to co wypic zamierzamy...filtrujmy wszystko !!! ...tak trzeba..

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:32

Nie Dispar ma taki u siebie. Z wierzchu wygląda jak schron a pod spodem piwniczka z napojami różnymi ... :))))))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:32

obudz Miska, to Ci zapali kaganek oswiaty , albo i swiat rozpromieni:))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:30

Te-le-pa-tia !!!! :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:30

Pijąc pod muła łatwo się zamulić.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:30

to teraz takie schrony w panstwowych lasach buduja?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:30

Halo, winda, halo, gdzie Wy jesteście, ciemność, widzę ciemność..jakie kurna, uroki życia?

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:29

No to Twoje zdrowie Dispar :)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2367) dodano 08.01.2012 00:29

Niezła impra.
Surykatka, jesteś w dechę.
UważajnajajkoboMisiaczekbędzie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:29

Jak Ty Małgosiu to odgadłaś. Faktycznie my, leśnicy mamy takie schrony.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:28

Na złą drogę ???????

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:28

Skuza, nie jestes w temacie, wszak my tu pod mula pijemy, salami zagryzajac, ze slodkim nie idzie, tfu..

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:28

Juz hamuję , spowalniam toczenie... chyba się stoczyłam...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:27

Romana; zostawiliście już tyle, że cały jestem szczęśliwy.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:27

Romana? Jaka winda? To schron najnowszej generacji :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:26

Bardzo chetnie poleje,tylko co...najlepiej byloby wszystkich zaproscic do piwnicy,mam tam pare skarbow dla milych gosci,sama popijam tu kawe,ale tak dla kurazu,przyniose sobie kieliszek adwokata w czekoladowym kieliszku,bo czekolada krzepi...ale alkohol jeszcze lepiej,mawial moj dziadek:))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:26

Ale co ja tam będę Ci mówił o urokach życia, kiedy u Ciebie takie "lalalala"

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:25

Dispar wyłaź już z tej windy bo dla Ciebie nic nie zostawimy :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:25

Ela, Ela, tu ziemia do orbitującej Surykatki!!! Spowolnij toczenie :))))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:25

Przepraszam. Już wracam.
Surykatka; grab też jest uroczy.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:24

brawo Romana!

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:23

Właśnie, gdybyś nie zrobiła z tego osła salami tobyś teraz miała na czym jechać zamiast się toczyć i turlać :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:23

Bo nowy dzień wstaje, bo nowy dzień wstaje,.... lalallala

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:22

Patrzcie, a gospodarz zamknal sie w windzie i nic nie polewa, to nie po staropolsku

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:22

Ty co płaczesz, ażeby śmiać mógł sie ktoś, już dość, dość, już dość , odpędź czarne myśli , dość już Twoich łez, niech to wszystko przepadnie we mgle....

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:21

Ela, toczenie chyba nie wychodzi Ci na dobre... Zwolnij troszkę ;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:21

na strusie jaja, to ja mam monopol;) Ale nic nie znosze, bo nie musze znosic:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:20

garb uroczy

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:20

Grace, już szybciej turlać się nie mogę, bo mi się w głowie kręci...a ziemia toczy , toczy swój grab uroczy, toczy , toczy się los....lalala

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:19

Skuza, sie nie wykrecaj, tylko tez cos polej... wszak masz blizej do Surykatki, a ona biedna tylko o tym miodzie...

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:19

Surykatka ale chyba nie strusie jajko ? ;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:18

...w dobra strone idzie... jak ja w sobote trzezwosci nienawidze !!!! :DD

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 08.01.2012 00:18

Watcher to otwieraj w końcu tą beczkę ;)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 08.01.2012 00:17

Witam Towrzystwo,niezla impreza,dawno takiej na OS nie bylo:))Wesolej zabawy Wam zycze:)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:17

Ja się chyba pochlastam !!!! :-))))))) I zniosę jajko oczywiście :-)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:15

Surykatko, turlaj sie szybciej, w mojej piwnicy wytrawnego dostatek:))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:15

Znoszenie czegokolwiek nie jest lekkie. kiedyś w czasie podobnego wieczoru gadałem z jedną kurą. Wytłumaczyła mi to i owo z tym znoszeniem. Ale miód.... to nie wiem.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:15

Oj tam, oj tam... Zaraz pijaństwo? ;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:14

Wmp57, kiedys byly korki, a teraz - szkoda gadac, wszystko na psy, sorry... kangury schodzi, nawet najlepsze roczniki zakretkami traktuja;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:13

WMP57: czy jest jeszcze gdzies inaczej ???? chyba wszystkie kraje juz na psy zeszly ...kupuje regularnie australijskie i jest korek...nie "korkowy" ale jednak korek :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:13

Dajcie mi coś wytrawnego, najlepiej Watcher dawaj jakieś gorzkie piwo, bo ten miód jest nie do zniesienia...bleee

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:12

Nie wszystkie. Sam piłem australijskie wino zamknięte naturalnym korkiem. Tylko, że wtedy słabo leci. Żebym się napił, to nie mogę powiedzieć, ale na dłużej wystarcza.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:11

Dispar, a Ty jeszcze nie spisz? Wlasnie myslalam, ze nas niezle ochrzanisz, za to pijanstwo w wawozie;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:11

Flaszki wydrzec sobie nie dam !!!! Beczke jednak w formie odwetu postawie ! ...z najwyzsza przyjemnoscia ..

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2367) dodano 08.01.2012 00:10

Jajcarze.
Grace, czy ja dobrze pamiętam, ża u Was to winko zamykają nakrętką jak wódkę, a nie korkiem?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:09

Na takiej miniaturce, to nic dziwnego. Ja w lustrze widzę się niewyraźnie.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:08

No dobra, idę po swoją.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 08.01.2012 00:07

O, Dispar, jesteś tu gospodarzem, a zostawiłeś gości samych i poszedłeś pić? nieładnie... Ale Ciebie też jakoś jak za mgłą widzę w srebrej poświacie , jakby odbicie jakoweś w szafie?

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 08.01.2012 00:07

Kurczę, ja to jestem chyba patologia bo za wytrawnym nie przepadam i pod słodkie dużo rzeczy mi idzie ;)))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:07

Ja Watchera widzę wyraźnie, tylko butelki, którą mi podaje nie mogę dosięgnąć.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:07

Dispar milo Cie widziec ...polewam wlasnie a Ty olewaj w miedzyczasie. Obiekty po- i o- róznic sie jednak winnny ... :DD

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:06

Grace; nie pijemy zdrowia zwykłego muła, tylko stworzenia nowego dla nauki. Widziałem jak się rusza, a podobno jest częściowo pluszowe.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 08.01.2012 00:05

Damy rade !!!! Surykatka : to bardzo dobrze o Tobie swiadczy :)))))) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie .

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.01.2012 00:04

A więc jednak kurczę. Chociaż takie duże.
Na chwilę odszedłem, coby się napić a tu taka impreza.

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.01.2012 00:00

Surykatko, wlasciwie to masz racje, mam podobnie a pic przestalam pare godzin temu;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:58

Watchera widzę coraz słabiej, tylko butelkę wyraźnie.... co jest, kurczę...

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:55

Watcher, jak sklepy alkoholowe po 13 otwierali?;)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 23:53

Ale chyba nie zagryzałeś salami ???

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 07.01.2012 23:52

..tego sie obawialem ...alkohol w poludnie po raz ostatni pilem chyba 20 lat temu !!!! :D

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:51

jak jeszcze widzisz, to dobrze nie idzie;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:49

Oj, idzie, idzie, (widzę ,że dobrze nam idzie :-))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:47

Surykatko, a przestrzegalam, salami z miodkiem nie idzie....:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:46

Jak kogoś mdli, to detale mogą być bardzo istotne :-))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:46

Wacher, to ja juz wole polnoc, zawsze to latwiej do lozka sie doczlapac;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 07.01.2012 23:43

...jasne...Ty o pólnocy a ja w poludnie....albo odwrotnie :DDD

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:43

Romano, "nie wazna plec, wazne uczucie" - to tylko kwestia umowna, rano, czy wieczor - czuj sie zaproszona:))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:41

Watcher, jakis kompromis wypracujemy;) W koncu, gdzies na swiecie jest normalna pora na picie;)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 23:40

No to ja się wpraszam do Was - tylko nie bardzo w końcu wiem czy na wieczór czy rano ;)))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:39

Surykatko, to sa nieistotne detale;) wszystko jedno ktory wieczor, byle sie doturlac:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:38

Swoją drogą Grace, to ja się nie mogę tak szybko turlać, bo mnie już cosik mdli po tym miodzie...serio

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:38

Romano, z kandura, to sa dobre steki, tez ida z cabernet;)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 07.01.2012 23:36

Grace wychodzi mi na to ze gdybysmy chcieli sie "razem" napic to tez by do patologii doszlo ...albo ja , albo Ty bys od zasad odstapic musiala :DDDDD

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:35

Grace, ale który wieczór? bo u mnie właśnie jest :-)))

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 23:30

Grace u Ciebie to się chyba pije zdrowie kangura ;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:24

Surykatko, jak zaczniesz turlac sie teraz, to pod wieczor doturlasz sie do mnie, wszak Ziemia jest okragla, to sie razem uraczymy:))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:19

Grace :-))) dobiłaś mnie tym salami, ja się zaraz sturlam ze śmiechu :0

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:16

Kochana, jaka tam zwykła sobota, karnawał się zaczął :-) ale czwórniaka to ja nie mam, jeszcze dwójniak by się znalazł...

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:15

Surykatko, Ty lepiej uwazaj, z oslow robia salami, a to nijak z miodkiem nie idzie;) Jak juz otworze dobrze oczy, to jakis cabernet za Wasze zdrowie wypije:))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:07

Grace :-))))) to było dobre :-))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 07.01.2012 23:05

Ela, dziś zwykła sobota więc nie ma co szaleć. Czwórniaka warto zachować na lepszą okazję ;)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 07.01.2012 23:03

Grace : Powaliłaś mnie!!!!!!!!!!!!!!!! :)))))

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 07.01.2012 23:01

Dziewczyny, o 7 rano mam pic zdrowie mula? Za duzo wymagacie;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 23:01

Półtorak! Paskudny ten miodek, ale nic innego nie mam, a muszę się napić, oj, muszę!!!!! :-))))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 07.01.2012 22:59

Trójniak? Czwórniak?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 22:58

Miód !!! Serio:-)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 07.01.2012 22:58

Skojarzenia to moja specjalność ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 07.01.2012 22:54

Ela ? A co polewasz?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 22:54

Małgoś! Ihaha :-)))))) Nieproporcjonalnie duża pluszowa główka ? Ty mnie zadziwiasz swoimi skojarzeniami :-)))))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 22:51

Napijmy się zatem za wszystkie muły i tym podobne kozy oraz wszelki inwentarz, to im na zdrowie wyjdzie!!! Czy się stoi czy się leży, 50 euro się należy!!!

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 07.01.2012 22:50

Ja tam na zwierzątkach znam się miernie ale parę lat temu w pewnym markecie za punkciki prezentowali pluszowe pieski z nieproporcjonalnie dużymi główkami. I ten z 15 jest wypisz - wymaluj do nich podobny. Widocznie to pokrewna mutacja :))))

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 07.01.2012 22:44

:DDDD

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 07.01.2012 22:43

Watcher; nie ryzykuj.

satan użytkownik satan(wpisów:3319) dodano 07.01.2012 22:43

A jeśli koncepcja Irolka jest słuszna? Tylko to wygląda na faceta, to może - kurak? ;-)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 22:37

W każdym razie siodło wygląda ma bardzo miękkie i wygodne :)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 07.01.2012 22:36

...a cos pomiedzy oslem a baranem ? ..ja wiem ! :))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 22:36

Tylko w gumowilcach za długo chodziła i dlatego taka krótkowłosa.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 22:35

Mam! - to jest ta właściwa, rasowa i dzika koza kri-kri czy raczej kiri-kiri :-)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 07.01.2012 22:35

Im dłużej się przyglądam, tym więcej wątpliwości się we mnie budzi. Chyba się napiję.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 22:34

Coś pomiędzy koniem a osłem to MUŁ ;)

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 07.01.2012 22:29

dispar-czyli twierdzisz ze to kura?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 07.01.2012 22:26

Ja bym stawiał na coś pomiędzy. Tzn. pomiędzy koniem a osłem. Chociaż może i z kury też coś miał.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 22:23

Surykatka nie poznajesz? Przecież to kolega Shrecka ;)

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 07.01.2012 22:21

...a moze kura?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 07.01.2012 22:20

No właśnie a kolega z 15 to w końcu kóń czy osiół? :-) Bo dziwnie wygląda...:-)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 07.01.2012 22:17

Fajny ten wąwóz. Struktura i kolory skał tworzą rewelacyjne wzory. Świetnie to wygląda.
Kolega z 15 jest niezwykle sympatyczny. I jeszcze to pasiaste drzewko z fot 11 też jest super :)
Pozdrawiam :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 07.01.2012 22:09

Niestety Watcher, ciepło jest. Dlatego tak fajnie jest się pomoczyć w morzu na zakończenie wycieczki.
Pozdrawiam.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 07.01.2012 12:39

...Pszczola .... mialem Cie za dojrzalego osobnika a Ty niczym ...Gucio. Masakra. Ignor ..to wszystko.
Wawoz piekny , pozostaje miec nadzieje ze skwar w sierpniu nie jest tam az tak bardzo odczuwalny ze wzgl na jego glebokosc.
15-tka mnie rozlozyla :)

spaww użytkownik spaww(wpisów:288) dodano 06.01.2012 13:34

Właśnie miałem pytać co to za paskudne ruły tam leżą. szkoda że wodociąg tak zeszpecił tak piękne miejsce. pozdrawiam

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 06.01.2012 12:13

I ja muszę pospieszyć się z wizytą w wąwozie bo latka lecą.
Nie chciałabym wymięknąć w połowie trasy.
Fajna wycieczka. Pozdrawiam

satan użytkownik satan(wpisów:3319) dodano 04.01.2012 19:17

Bardzo ładne zdjęcia, opowieść ciekawa. Szkoda tych wodociągów, możnaby chyba jakoś to bardziej "schować".

Kolega Kłapouchy z nr 15 wymiata - świetna fotka!! ;-)

Mnie się bardzo podobało - "10"!!

Pozdrawiam.

vivi użytkownik vivi(wpisów:490) dodano 04.01.2012 11:31

Miło spacerowało się po wąwozie a osiołek przesympatyczny.
Całe szczęście że chińskie motorynki motocrossowe jeszcze nie zastąpiły
poczciwych osiołków a w najbliższej przyszłości trzeba się i na to przygotować.

Pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 04.01.2012 10:12

Bardzo podoba mi się prezentacja wąwozu. Kozy kri kri przynajmniej zobaczyłam z bliska bo miałam okazję zobaczyć je tylko z trasy.
Pozdrawiam:)))

benq użytkownik benq(wpisów:35) dodano 04.01.2012 09:34

Jak pamiętam to chyba w tym wąwozie zginęło dwoje turystów z Polski.
Zaiste świetny wąwóz , trasa i galeria.
Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3976) dodano 04.01.2012 08:28

Wąwóz przepiękny,ciekawa wędrówka.
Pozdrawiam serdecznie:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 04.01.2012 02:53

a i jeszcze, miniaturka z podpisem "Dispar" ladnie sie prezentuje;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 04.01.2012 02:52

A czy na kozie, tez mozna pokonac ten wawoz? Galeria jedno wielkie CUDO, za mocno sie nie zmachalam, choc jestem starsza od Dispara, jakos lekko mi szlo przed ekranem komputera:) Serdeczne pozdrowienia:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 04.01.2012 01:23

Wąwóz piękny i woda szumiąca przemawia do wyobraźni ale ten stwór na 15 to chyba jakiś mutant... ;) Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 04.01.2012 01:09

Dopiero za kolejnym obejrzeniem, widzę,że węże biegną dalej...

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 04.01.2012 01:08

...podeszłego wieku???!?!?!?!!!!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 04.01.2012 01:07

Annuus ;-) - ciekawe, czy ja mając dokładnie 2 razy więcej lat od Dispara (przepraszam Dispary;-)))))) ) dałabym radę przejść wąwóz o własnych siłach... czy kozą bym się musiała wesprzeć...

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 04.01.2012 00:58

Gratuluję wyprawy. Mimo podeszłego wieku udało Ci się w środku lata przejść taką trasę;) i jeszcze tak pięknie ją udokumentować:)
Widoki cudne.
Pozdrawiam serdecznie:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 04.01.2012 00:35

No domyślałam się, ale chyba tak przez cały wąwóz nie biegnie na wierzchu? bo trochę to psuje wrażenie...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 04.01.2012 00:26

To wodociąg. Woda, jedna z lepszych na Krecie, dostarczana jest w ten sposób do Ajia Roumeli.
Co do zmiany nazwy kóz, to ja się zgadzam, ale nie wiem, czy to wystarczy.
Dziękuję za dobre słowo.
Pozdrawiam serdecznie.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 04.01.2012 00:23

Świetny ten z 15 :))))))))))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 04.01.2012 00:19

Pięęęęęęęęęęęęęęekna galeryja. Miejsce bardzo urodziwe. I są wreszcie upragnione kozy kri kri ! :-))))) Tylko , przepraszam, te długowłose to już kri kri nie są, ani kiri-kiri ? (uważam ,że taka nazwa byłaby właściwsza, bo lepiej brzmi ) :-). ...Wąwozy to jest to co surykatki bardzo lubią...
Zastanowiły mnie te gumowe, jak sądzę , węże, na 36. Co to za ustrojstwo?
Pozdrówki :-)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 03.01.2012 22:55

Niestety ja zrezygnowałem z ,,tuptania" po wąwozie - dla mnie za długi maraton . Dzięki za wspaniałą galerię .

Pozdrawiam .

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 03.01.2012 22:46

Lubimy tuptać, więc z ogromną przyjemnością odbyliśmy tę wędrówkę razem z Tobą :-)
Pozdrawiamy serdecznie.
D&B

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!