m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Na Lanzarote wypłynęliśmy promem z Fuetreventury. Wyłania się..charakterystyczna „biała” architektura ..malownicze plantacje opuncji i winogron Malavasia, z których powstaje doskonałe wino koloru bursztynowego Droga przez dolinę La Geria prowadzi przez licznie rozmieszczone bodegi, jak przykładowo El Grifo, Jednak to co przyciąga największą uwagę w tym obszarze to rozległe uprawy winorośli, z których powstaje m.in. legendarne wino Malvasia. Każdy z winnych krzewów uprawiany jest w osobnym zagłębieniu i chroniony od wiatru osobnym, półokrągłym murkiem, a ich zielone liście przepięknie kontrastują z dominującym w krajobrazie czarnym pyłem.
 można zakupić wyrabiane tu wina. Nie dziwne więc, że trasa ta stała się jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów. W jednej z bodeg znajduje się również Muzeum Wina (Museo del Vino). Można zapoznać się w nim z procesem wytwarzania wina oraz spróbować jednego z trunków.
Niesamowite widoki... Sporą atrakcją na wyspie Lanzarote są labirynty grot los Verdes i del Agua, ciągnące się pod ziemią kilometrami. Część z nich zagospodarowano, w jednej z przestronnych komnat urządzono salę koncertową
Jameos del Agua były pierwszą architektoniczną atrakcją zaprojektowaną przez Césara Manrique w 1968 r. Usytuowane tuż za wejściem kamienne schody prowadzą 10 metrów w dół aż do głównej galerii, z której rozpoczyna się tunel de Atlantida. Kilka metrów dalej w wielkiej wulkanicznej jaskini, poniżej dna morza znajduje się jezioro, W kolejnej, otwartej od góry wulkanicznej grocie znajduje się naturalny basen i egzotyczny ogród. Wychodzące stąd kamienne schody prowadzą do umieszczonych powyżej tarasów widokowych, skąd można kontemplować piękno zorganizowanego przez Manrique świata oraz do muzeum wulkanicznego - Casa de los Volcanes, gdzie można zapoznać się z fenomenem erupcji wulkanicznych. Los Jameos del Agua, Ze wszystkiego, co znajduje się w Jameos del Agua najbardziej niesamowitym bez wątpienia jest audytorium, w którym często mają miejsce przedstawienia, koncerty i musicale, a każdego roku w październiku odbywa się festiwal muzyki. Audytorium zostało urządzone w jednej z grót charakteryzującej się doskonałą akustyką. Sala przygotowana jest na 600-osobową widownię.
Jedno z wielu dzieł  C. Manrique Piękna architektura.. Widok z okna autobusu.. O tyle o ile na Teneryfie czy Gran Canarii są obszary żyznej ziemi, o tyle na Lanzarote wszystko rośnie na piasku albo na wulkanicznych skałach.

Mieszkańcy wyspy wymyślili nawet własny sposób uprawy roślin bez wody. Wulkaniczna ziemia uprawiana jest przy wykorzystaniu dromaderów sprowadzonych przed laty z Afryki. Winnice..
Krajobraz..najbardziej „inny” i „księżycowy” Lanzarote to wyspa mityczna, składająca się głównie z wulkanów: jest ich tu aż 100 z 300 kraterami, a blisko 1/3 powierzchni zajmuje Park Narodowy Timanfaya, którego Ogniste Góry z „księżycowym krajobrazem” to jedne z największych atrakcji turystycznych. Park Timanfaya istnieje od 1974 roku. Islote de Hilario, gdzie temperatura tuż pod powierzchnią ziemi (10 cm) wynosi ok. 140oC, zaś na głębokości 6 m. osiąga aż 400oC. Przybywający tu turyści mają możliwość przekonania się o tym na własne oczy podczas geotermicznych prezentacji. Od bijącego z wnętrza ziemi ciepła umieszczona w niewielkim zagłębieniu wiązka słomy zapala się dosłownie w kilkanaście sekund
W tym miejscu znajduje się również zaprojektowana przez Césara Manrique restauracja El Diablo - okrągły budynek z fasadą doskonale wkomponowaną w otaczający, wulkaniczny krajobraz. 


wlana w utworzone dla celów pokazowych gejzery woda ... natychmiast, z ogłuszającym hukiem wytryskuje wysoko w górę.
Fotka troszkę zruszona..to efekt wybuchu;))) Największą atrakcją cieszy się wulkaniczny grill - mniej więcej 6-metrowa studnia przykryta rusztem, na którym smażone są ryby i kurczaki. Powietrze wydobywające się ze studni ma temperaturę 300 stopni, a więc najlepszą dla grilla. W tym miejscu lawa zetknęła się z morzem...
Charco lub Lago de los Clicos to jezioro usytuowane w zachodniej części Lanzarote, u stóp wulkanu El Golfo. Ze względu na swoją nietypową, zieloną barwę nazywane jest często Laguna Verde. Los Hervideros to fragment bardzo stromego, urwistego wybrzeża pomiędzy Salinas de Janubio a El Golfo. Jak wiele miejsc na Lanzarote, także i to ukazuje zaskakujący spektakl stworzony przez naturę.
Lanzarote to wulkany, wulkany i tylko wulkany, z których ostatni aktywny  był przez kilka lat osiemnastego wieku, ..dziesiątki kilometrów kwadratowych marsjańskiego krajobrazu. . Surowość skały skontrastowana z bajecznym kolorem oceanu. Stygnąca i krystalizująca lawa utworzyła tu podziemne tunele, głębokie skalne szczeliny, szyby i galerie. Stale tworzone na powierzchni morza fale wpływają do tych ukrytych przed ludzkim okiem zakątków i wytryskują nagle z wielką siłą i potężnym hukiem na powierzchnię tworząc przy tym ogromne kłębowiska białej piany. Wrażenie jest po prostu nie do opisania. Do największych atrakcji zalicza się: region wulkaniczny Gór Ognistych
Znajduje się tu wiele nieczynnych wulkanów, które tworzą niesamowity krajobraz tego miejsca. Przekrój zastygniętej lawy...w różnych kolorach.. Montañas de Fuego najbardziej wulkaniczna z wszystkich Wysp Kanaryjskich
ponad 300 gejzerów I moje kochane zwierzątko na koniec..nie mogłam się oprzeć ..
Teraz już wszytko..był hotel,baseny,plaże,góry,wulkany..i atrakcje...Polecam:)

najbliższe galerie:

 
Lanzarote oczami plażowicza
1pix użytkownik karola odległość 1 km 1pix
Lanzarote cz.  1  Wokół Gór Ognistych
1pix użytkownik bartak odległość 2 km 1pix
Canary Island-Lanzarote cz-1
1pix użytkownik andy odległość 2 km 1pix
W gościnie u Omara Sharifa
1pix użytkownik dispar odległość 3 km 1pix
Lanzarote. . na targu w Teguise. . .
1pix użytkownik amaranth odległość 4 km 1pix
Lanzarote
1pix użytkownik zahara odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 29.01.2012 18:37

Księżycowo ale ciekawie :)Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 25.01.2012 20:04

Winnice faktycznie bardzo ciekawe, sceneria sali koncertowej też. Pozdrawiam :)

reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 24.01.2012 21:16

Dziękuję kochana...miło mi że zaglądasz i znalazłaś coś ciekawego w moich wypocinach...choć nie umie opisać tak dokładnie tego co mnie zachwyciło...jest tu więcej tych galerii z pięknymi opisami ja tylko wkleiłam wspomnienia...uchwycone w obiektywie...:)

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 24.01.2012 20:50

Reni teraz to człowiek może się czuć zachęcony, nie to co po galerii z hotelu;)
Pokazałaś wiele atrakcji.
Bardzo zainteresowały mnie nietypowe plantacje winorośli.
Wulkaniczne groty muszą być niesamowite, szczególnie sala koncertowa.
Surowa i mało przyjazna wyspa, ale bardzo malownicza.
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!