m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Stacja S-Bahn na Stresselmann Strasse - początek i koniec berlińskich wędrówek. I pobliskie miejsce naszego stacjonowania oraz koncertowania ;)... Checkpoint Charlie - obecnie najbardziej znane, dawne przejście graniczne między Berlinem Wschodnim i Zachodnim.
Kreuzberg Dzielnica Kreuzberg - Checkpoint Charlie Liczne rowery i ogrodzenia - stały obrazek ekologicznego i wciąż rozbudowującego się Berlina.
Zimmerstrasse, Kreuzberg A teraz coś z klimatów Kreuzbergu. Na początek urocze koszulki... ...do których niewątpliwie pasują sowieckie czapki oraz niezawodne piersiówki...
...i można Berlin zdobywać :)!! Trabant mile widziany. Souveniry... ;) Ampelmännchen - zielone i czerwone ludziki z sygnalizacji świetlnej, które z czasem stały się nieoficjalnym symbolem dawnego NRD. W całym Berlinie zachowały się mniejsze lub większe fragmenty muru berlińskiego, nie zawsze bezpośrednio udostępnione dla turystów. 
Zimmerstrasse, Kreuzberg Potsdamer Platz, czyli Plac Poczdamski - jedno z najprężniej rozwijających się i najpopurniejszych punktów w stolicy Niemiec. Wieczorową porą :)...
Cierpliwość w układaniu Lego godna podziwu!! Klockowa żyrafa jako wabik turystyczno-fotograficzny cierpliwe pozująca na Placu Poczdamskim. Zlokalizowany w okolicy Placu Poczdamskiego Kulturforum, to zbiór nowoczesnych budynków skupiających ważne ośrodki kulturalne Berlina - m.in. miejscową filharmonię, miejską bibliotekę oraz Gemaldegalerie (Galeria Starych Mistrzów). Hackeschen Hofe - unikalny w skali światowej zespół budynków z początku XX-go wieku, słynących z ośmiu pięknie udekorowanych dziedzińców. Jeden z najbardziej reprezentacyjnych dziedzińców Hackeschen Hofe. Witryna sklepu, restauracji czy retrogalerii? Na pierwszy rzut oka wiele miejsc w Berlinie wydaje się zagadką ;)... Kultowe dziś miejsce, dawniej wyznaczające centrum kulturalno-usługowe Berina Wschodniego - ALEXANDER PLATZ!
Jedna z berlińskich wizytówek, czyli Fernsehturn - Wieża Telewizyjna, odbijająca się w fasadzie jednego z budynków przy Alexander Platz. Rotes Rathaus, czyli Czerwony Ratusz - obecnie siedziba burmistrza Berlina oraz miejscowego senatu. Powiew średniowiecznego Berlina, czyli niedawno odrestaurowana dzielnica Nikolaiviertel, położona nad prawym brzegiem Szprewy. Nikolaiviertel - w tle masywne mury Kościoła Św. Mikołaja.

Chciałoby się zatrzymać tu na dłużej, ale czas goni... Opuszczamy Nikolaiviertel, udając się w kierunku Szprewy. Misie!! Związane z nazwą Berlin, co rusz spotykane w różnych postaciach na berlińskich ulicach. Ta urocza rodzinka na fotografii to część bogatej kolekcji sklepu Teddy's Bear w dzielnicy Nikolaiviertel.
Leniwe popołudnie nad rzeką Szprewa. I kolejne rowery ;)... Czas przejść na drugi brzeg Szprewy... Berliner Dom - najbardziej majestatyczny kościół w Berlinie, położony na Wyspie Muzeów. Szprewa jest tym dla Berlina, czym choćby Sekwana dla Paryża lub Wełtawa dla Pragi. Nierozerwalnie wpleciona w miejski krajobraz stolicy Niemiec, dająca błogi powiew od wody w cieplejsze dni... Stylizowana na antyczną, kolumnowa fasada Altes Museum - jednego z pięciu muzeów zlokalizowanych na tzw. Museumsinsel. Museumsinsel - pod bocznymi arkadami Neus Museum...
Spacerując po dawnym Berlinie Wschodnim nie tak łatwo pozbyć się z kadru charakterystycznej iglicy Wieży Telewizyjnej... 

Museumsinsel Fragment dekoracyjnej fasady Alte Nationalgalerie - muzeum mieszczącego głównie zbiory XIX-wiecznego malarstwa europejskiego. Pergamonn Museum - najczęściej odwiedzany i najpopularniejszy obiekt muzealny na Wypie Muzeów. Neus Museum - najmłodsze spośród pięciu muzeów na Wyspie. Niedawno ponownie otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających, którzy tłumnie oblegając wejście do gmachu, nie ukrywajmy - głównie dla słynnego popiersia królowej Nefertiti... Fragment stelli egipskiej w Neues Museum. Unter den Linden (Aleja pod lipami) - dawniej reprezentacyjy deptak starego Berlina, prowadzący wprost do Bramy Branderburskiej.
Dekoracyjny profil drzwi w starej części Berlina - Stadtmitte. Bebelplatz - rozciągający się od Uniwersytetu Humboldt'a przy ulicy Unter den Linden, aż prawie po Gendarmenmarkt. W okresie II wojny światowej spalono tu księgozbiór pochodzący z miejscowych bibliotek. Według berlińczyków to najpiękniejszy plac w stolicy Niemiec - Gendarmenmarkt. Myślę, że turyści podzielają tę opinię ;). Gendarmenmarkt Ponownie Plac Poczdamski - tym razem w świetle dnia :). Do wizytówek współczesnego Berlina niewątpliwie zalicza się niezwykły dach Sony Centre - wielkiego centrum usługowego, zlokalizowanego na Potsdamer Platz.
Kiedyś dwa światy, teraz prężnie rozwijające się, zjednoczone miasto. Fragment muru berlińskiego zachowany na Potsdamer Platz. Currywurst, czyli fast - food po niemiecku ;).

Pariser Platz Chyba wciąż najbardziej rozpoznawalny obiekt w Berlinie i całych Niemczech - Brama Branderburska. I mnóstwo dziwaków na rozciągającym się u jej stóp Placu Paryskim. Pomnik Ofiar Holokaustu - symboliczny labirynt bloków w centrum Berlina. Pomnik Ofiar Holokaustu
Może przejażdżka :)? Psi zaprzęg pod naszym hostelem (Kreuzberg).

Bolą nas nogi, teraz czas na rozrywkę... ;)

najbliższe galerie:

 
Berlin 2012
1pix użytkownik amaranth odległość 6 km 1pix
Berlin - Muzeum Pergamonu
1pix użytkownik amaranth odległość 9 km 1pix
Berlin jesiennie.
1pix użytkownik elizabeth odległość 10 km 1pix
Berlin Air Show 2008
1pix użytkownik claude odległość 11 km 1pix
Berlin
1pix użytkownik robson odległość 11 km 1pix
Berlin maj 2011
1pix użytkownik sunduk odległość 12 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
glockerka użytkownik glockerka(wpisów:737) dodano 20.02.2013 12:12

Ciekawy spacer w dobrym tempie. Obejrzałam z zainteresowaniem.
Pozdrawiam:-).

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 07.03.2012 19:43

mnie jednak berlin nie zachwyca, ale pomnik ofiar holokaustu bym zobaczyła. co do placu gendarmenmarkt to zgadzam się z mieszkańcami;) i podoba mi się zyrafa dzwigająca na grzbiecie wieżowiec.
super zdjęcia 37 i 47
pozdrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6126) dodano 04.02.2012 14:20

Kusząco pokazane miasto. Pozdrawiam :)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 28.01.2012 21:01

Dobre kadry a reszta z czasem przyjdzie sama :)

heidi użytkownik heidi(wpisów:149) dodano 28.01.2012 20:53

Przepraszam, ale za catering nie odpowiadam ;)... Ja również pozdrawiam i cieszę się, że nieźle wam się dreptało :).

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1518) dodano 28.01.2012 19:03

no i się nadreptałam, poproszę teraz o bułkę z frankfurterką i coś zimnego:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5302) dodano 28.01.2012 18:49

Całkiem ciekawie. Rzekł bum, że coraz lepiej.
Gdyby z 47 zrobić format 16x9, byłoby super zdjęcie.
pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8935) dodano 28.01.2012 16:15

Odbyłem ciekawy spacerek. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!