m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (45):

 
Droga z Gangtoku do Yuksom to sto kilkadziesiąt kilometrów walki. W realiach europejskich drogi regionalne po których się poruszamy powinny mieć status dróg polnych. Jedynie w pobliżu większych miejscowości pokrywa asfaltu ma słuszne parametry. Uwagę zwracają wszędobylskie ciężarówki Tata ,często się psujące,ale też w miarę łatwe w naprawie. Przy naprawie dróg pracują mieszkańcy.Ciekawie rozwiązano problem łopaty:). Droga wznosi się na ponad 2000 m by opaść na 150 m n.p.m
Mijam malowniczo położone na stokach zagrody... ...z pięknymi ogrodami i chmarami motyli. Widoki jak w Alpach,a to tylko Himalaje...:) Super ostre papryczki zachęcają by wziąć garść i włożyć do ust. Po ostatnim trzęsieniu ziemi w Sikkimie w dolinie rzeki Teesta widac wiele spływów kamienno-błotnych.
Sympatyczne,zamieszkujące zarośla pajęczaki. W jednej ze wsi zatrzymuję sie przy klasztorze należącym do wyznawców tybetańskiej religii bon,starszej od buddyzmu. Na powitanie wychodzi olbrzymi chrząszcz,ledwo mieszczący się w dłoni.
Sprzed gompy majaczą w oddali zaśnieżone szczyty siedmiotysięczników. Brama. Kilku onieśmielonych młodych mnichówczeka na rozwój wypadków. Kot ma to wszystko w sierści. Wnętrze biblioteki klasztornej wypełnione księgami różnymi od naszych.
Książka to pudełko wypełnione luźnymi fiszkami,obłożone kawałkiem materiału. Wnętrze sali modlitw i wykładów. Rytualne instrumentalium. Tablica z nazwiskami ofiarodawców,którzy pomogli przy odbudowie zabudowań klasztornych (coś jak w Licheniu):) Dalsza droga prowadzi przez przepaściste krajobrazy.
Mijam kolejne skupiska zakonne. Nie od parady Sikkim uważano za mityczną krainę Shangri-La,krainę szczęśliwości,wewnętrznego spokoju... Pod kołami zapora wodna... ...na brzegu zbiornika święte miejsce z buddyjskimi stupami(stupkami?).
Jeden z nielicznych mostów jednoautowych. Może jest biednie,ale pięknie. Mieszkańcy wydają się być zadowoleni (pogodzeni). Na pewno nie brakuje im przestrzeni.
Wokół mnóstwo zieleni. W Sikkimie każdy rymuje... Każden jeden dobrze się tu czuje.:)
(Sorry za te rymy:)

najbliższe galerie:

 
Yuksom
1pix użytkownik muztaghata odległość 14 km 1pix
Rumtek
1pix użytkownik muztaghata odległość 21 km 1pix
Tshoka
1pix użytkownik muztaghata odległość 24 km 1pix
Gangtok
1pix użytkownik muztaghata odległość 29 km 1pix
Dzongri
1pix użytkownik muztaghata odległość 31 km 1pix
Sikkim - trekking Kangdzendzonga 8586
1pix użytkownik marek-bytom odległość 38 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 18.08.2013 17:09

fajna i "w klimacie" galeria :)
mniam papryczki! uwielbiam ostre i pikantne jedzonko!
fajna wyprawa i sper opowieść..land of Shangri-La...

moje ulubione kadry: czerwone papryczki i czerwono-odziani mnisi :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 09.02.2012 00:24

Pięknie tam. Pozdrawiam :)

doracz użytkownik doracz(wpisów:1232) dodano 08.02.2012 15:48

Ach Sikkim, marzenie! Piękna galeria. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!