m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (20):

 
Zwiedzanie zaczynamy od Term Cesarskich powstałych za panowania Konstantyna Wielkiego. Następnie pałac... i ogrody pałacowe Katedra świętego Piotra (najstarszy kościół biskupi w Niemczech) Organy główne w katedrze świętego Piotra
Wnętrze katedry Ci, któży dokładniej oglądali katedrę, mogli zobaczyć bardzo ciekawe rzeczy - jak na przykład tą kolumnę :) Ołtarz katedry w całej krasie Jedna z kamieniczek przy rynku
No i oczywiście Porta Nigra (Czarna Brama) W kontraście tuż obok Czarnej Bramy kwitnie piękna Magnolia My zwiedzamy, a w mieście toczy się szare, zwykłe życie ... może nie zawsze takie szare :)
Na śniadanie w piekarni kupuję bułeczki... stojąc w kolejce prowadzę krótką pogawędkę z jednym z mieszkańców. Po zakupach siadam na rynku przy fontannie i czuję jakbym tam żyła od urodzenia. Turyści i mieszkańcy - nie ma takiego podziału, różnice językowe nie są ważne, wszyscy się do siebie uśmiechają, jakby znali się od dawna... niestety trzeba ruszać w dalszą drogę.

najbliższe galerie:

 
Trier - Niemcy
1pix użytkownik admian odległość 1 km 1pix
Trier i Mosel
1pix użytkownik elise odległość 1 km 1pix
Ślady Imperium - Do Trier jeszcze kiedyś wrócę. . .
1pix użytkownik ak odległość 2 km 1pix
Weekend w winnicach Mozeli
1pix użytkownik patryk odległość 2 km 1pix
VeloTour2014-krok po kroku 3 (Jesień)
1pix użytkownik artcze odległość 3 km 1pix
Luksemburg (cz. III) - Echternach
1pix użytkownik anikm odległość 17 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5575) dodano 05.09.2018 22:04

Pisanka - masz rację. Trewir jest uważany za najstarsze miasto w Niemczech, ale faktycznie- było to miasto rzymskie. Pozdrawiam. :)

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:564) dodano 03.09.2018 11:43

Achernarze , Trewir ( Trier lac. Augusta Treverorum ) uwazany jest obecnie za najstarsze RZYMSKIE miasto Niemiec. Za najstarsze miasto w Niemczech od 2016 roku uznaje sie Wormacje ( Worms ; Wormatia lac . Borbetomagus ) zalozona przez Celtow. Za drugie najstarsze miasto uznaje sie Kempten ( Cambodunum ) lub pobliski Augsburg ( lac Augusta Vindelicorum). Kwestia ta do dzis zreszta nie jest rozstrzygnieta i juz raczej nigdy nie bedzie . Andernach , Speyer , Mainz lub Bonn - wszystkie te miasta pretenduja do miana najstarszego. Jest takze wiele mniejszych miejscowosci prawdopodobnie bedacych starszymi niz powyzsze np . Ladenburg (Lokudunom ).To ciekawy temat i warty zglebienia. Pozdrawiam serdecznie

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5575) dodano 02.09.2018 12:33

Trewir jest uważany za najstarsze miasto Niemiec. Ciekawostką - o czym nie wszyscy wiedzą - jest też to, że jest to rodzinne miasto Karola Marksa... Pozdrawiam. :)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 23.08.2012 21:10

Ciekawa 7 i 15-pozdrawiam.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 14.02.2012 20:59

Do Luxemburga i Trieru wybieram się już od roku i wybrać się nie mogę;)
Miasto warte jest zobaczenia, a na Obieżyświecie nie ma wielu galerii z tego miejsca, także z przyjemnością obejrzałam galerię.
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!