m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
pierwsze spojrzenie na Akropol. na placu tym tętniło życie: sprzedawano owoce i pamiątki. turystów nie było jeszcze zbyt wielu - była to wczesna wiosna, wciąż zimno i deszczowo. każdy chce zarobić. przynajmniej jest kolorowo;) widok normalny. po jakimś czasie przestałam na to zwracać uwagę. wchodzimy na Areopagus Hill. Akropol już w zasięgu ręki, ale jest zbyt późno na zwiedzanie. widok z Areopagus Hill - miejsca schadzek miejscowych. Parlament..
.. i straż pod Parlamentem. zaraz obok są pokaźnych rozmiarów ogrody, w których rośnie mnóstwo drzew pomarańczowych:) są jednak tylko ozdobne i nie smakują zbyt dobrze. Zappeion w środku. ponoć nie można tam wchodzić. a tak prezentuje się od zewnątrz Świątynia Zeusa Olimpijskiego Detale
na terenie świątyni podziwiać można wiele takich mini eksponatów wchodzimy na Akropol Teatr Dionizosa  Odeon Herodesa Atticusa. Nie było można wejść widok z Akropolu. dzień był słoneczny, widoki piękne, ale wiało straszliwie. Erechtejon
przepiękne detale... .. i przepiękne widoki. Partenon. w remoncie - z drugiej strony cały w rusztowaniach Teatr Dionizosa raz jeszcze, tym razem (prawie) z lotu ptaka;) a to grecka flaga na akropolu. miejsce zbiórek wycieczek.
Dorycka świątynia Hefajstosa i spojrzenie w jej głąb. wejść nie można było. jak wszytskie zabytki w Atenach - była odgrodzona linkami na terenach Agory Greckiej Kosciol Agii Apostoli. kościół z drugiej strony. jak dla mnie - najładniejszy, jaki udało mi się w Atenach zobaczyć Agora Grecka, w której mieści się muzeum.
Agora Grecka i jeden z eksponatów Biblioteka Hadriana hm... a to chyba ... nie wiem;) Wieża Wiatrów. Wszystkie te zabytki rozsiane gdzieś w centrum Aten. a to już ze spaceru na wzgórze Filopappou, dalej na Wzgórze Nymphs i wzgórze Pnyx. na zdjęciu - więzienie Sokratesa. uważam, że to najpiękniejsze miejsce w Atenach. idzie się przyjemnie, bez tłumów, a widoki piękne.
dlatego gdybym miała polecić tylko dwa miejsca w całych Atenach, to poleciłabym właśnie wzgórze Filopappou i Akropol. wzórze Filopappou przepiękny widok na Akropol widok w strone Lykavitos
znów ulice w centrum Aten. ten dzień był deszczowy, nadciągnęły ciemne chmury i padał.. brązowy deszcz! nie jest to tu niczym nadzwyczajnym - to piasek z Afryki zmieszał się z deszczem. Stadion olimpijski z 1896 w Atenach nawet cmentarz warty jest zwiedzenia pogrzeb pozostałości po rzymskich łaźniach na szczycie Lykavittos
widok ze szczytu Lykawittos o to już ostatnie spojrzenie na życie ulic Ateńskich.

najbliższe galerie:

 
ATENY - UROKI MIASTA
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Ateny(1) - trochę historii
1pix użytkownik perelka odległość 1 km 1pix
AKROPOL ATEŃSKI
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Dzień na Akropolu
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Ateny - miasto, Pireus i stadiony
1pix użytkownik dzustka odległość 1 km 1pix
Greckie wakacje 2017 - Ateny (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 25.11.2013 20:17

Baracuda77 --> to masz całkiem trafne wyobrażenia:) tam po prostu trzeba umieć patrzeć wyrywkowo, żeby móc się zachwycać. chociaż teraz może się trochę zmieniło. przecież tam byłam ładnych parę lat temu. ponad trzy już będzie.. ale nadal pamiętam fantastyczne wino, które nam zaserwowali w restauracyjce - gratis, bo byłysmy pierwszymi klientkami tego dnia;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 25.11.2013 15:22

Tak właśnie wyobrażałam sobie Ateny:)
Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 26.10.2012 20:48

Bardzo fajna galeria:) poleciłam koleżance, żeby obejrzała, jest służbowo w Grecji i jutro jedzie do Aten i nie wiedziała co ma zobaczyć, a ja byłam 15 lat temu, więc poza Akropolem i Stadionem Olimpijskim niewiele pamiętałam;) a rusztowania jak były 15 lat temu na Akropolu nadal widzę są... widoki ze wzgórza rewelka:)
pozdrawiam:)

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 13.02.2012 22:21

Piękne widoki na Ateny ze wzgórza. Dwukrotnie objeżdżałam Kretę, ale do Grecji kontynentalnej jeszcze nie zawitałam, kiedyś w końcu trzeba by, choćby dla samych Aten:) Pozdrawiam:))

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 13.02.2012 20:48

Satan, coś w tym jest:D ale w takich wypadkach lepiej wzrok odwracać i brać nogi za pas;)

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 12.02.2012 20:27

Fajna galeria.
Miejsce super.
POZDRAWIAM

satan użytkownik satan(wpisów:3227) dodano 12.02.2012 20:05

A ja jakoś nie mogę oderwać wzroku od fotki 49...jak z tych katastroficznych filmów z Holywoodu...zaraz pierdyknie tam meteor czy coś podobnego...

Kawał historii świata liznęłaś ;-)
Ciekawa galeria.


Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 12.02.2012 13:49

Herika - zgadzam się z tym, co napisałaś na wstępie, ale cóż, to już chyba taka ich natura. Podoba mi się fotka 39, widok na Akropol z tego miejsca faktycznie jest rewelacyjny.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!