m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Besalu to przykład średniowiecznego, katalońskiego miasta, pełnego wąskich, krętych i brukowanych uliczek.  wszystkie puste, jakby nikt już tu nie mieszkał. w miasteczku żyje mnóstwo kotów. są bezdomne, ale karmione przez mieszkańców po jakimś czasie wałęsania się dochodzimy do placu, na którym stoi kościół. zaraz obok jest niezłe muzeum miniatur, nie mam jednak zdjęć;) w poszukiwaniu mostu warownego, o którym czytałam przed przyjazdem do Besalu, zawędrowaliśmy na obrzeża miasteczka. widoki były całkiem ładne, ale mostu jakoś brak;)
po jakimś czasie postanowiliśmy udać się dalej, lekko jednak rozczarowani, bo choć miasteczko klimatyczne, to jednak nie tego się spodziewaliśmy;) ale wyjeżdżając z niego zobaczyłam ten oto budynek i musiałam sprawdzić, co to jest. i tym sposobem znalazłam!;) most warowny w stylu romańskim z XII wieku widok na most i miasteczko. z tej perspektywy wygląda zdecydowanie lepiej! Besalu położone jest na rzeką Fluwią
dopiero tutaj pojawiło się trochę ludzi - głównie turystów. po przejściu mostu znaleźliśmy się w kolejnych wąskich uliczkach;) a w jednej z nich - krzesło dla strudzonych;)

po krótkim odpoczynku ruszamy dalej. cel - Olot. aż tu nagle! - wow! czegoś takiego nie można odpuścić;) Oto Castellfollit De La Roca.
miasteczko zdaje się mroczne, puste i niedostępne. połóżone jest na bazaltowym klifie. nawet domy zbudowane są z bazaltowych skał, stąd te dziwne, szaro-czarne-bure zabarwienie. miasteczko tak nas zaintrygowało, że zmieniliśmy swoje plany i postanowiliśmy dostać się na koniec klifu, pod kościół. nie było to łatwe. mimo tak niewielkiej przestrzeni natrafiliśmy na labirynt uliczek - oczywiście wąskich i ciasnych.
wreszcie oczom naszym ukazał się kościół - przyspieszamy, obkrążamy, ale to jeszcze nie to. zadziwiające, że na tak małej przestrzeni (mniej niż kilometr kwadratowy) tyle może się zmieścić. domy zamieszkuje około 1000 mieszkańców jest to jedno z najmniejszych miast Katalonii. bazalt brak żyznej ziemi (a nawet - jakiejkolwiek ziemi;)) zmusza do pielęgnowania ogródków w doniczkach;)
każdy element dopełnia depresyjnego klimatu pierwsza napotkana żywa istota;)
ale nawet koty jakieś takie niemrawe mieszkańcy na spotkaniu towarzyskim;)  dopiero w nowszej części miasta spotkać można większe grupy. a oto poszukiwany przez nas kościół
i plac, z kórego roztacza się widok... .. taki właśnie oto a jak spojrzysz w dół - rzeka. i przepaść. więc lepeij się nie wychylać;) a to już spojrzenie, które zawsze musi przyjść - OSTATNIE.

dziękuję za towarzyszenie i oglądanie;))

najbliższe galerie:

 
Besalu, Hiszpania
1pix użytkownik voyager747 odległość 0 km 1pix
Besalu
1pix użytkownik alexia944 odległość 0 km 1pix
BESALU
1pix użytkownik patrzenaplac odległość 0 km 1pix
Katalonia - Besalú
1pix użytkownik travelan odległość 1 km 1pix
Besalu
1pix użytkownik reni3 odległość 1 km 1pix
Garrotxa - w krainie wulkanów
1pix użytkownik bartekplk odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
thalassa użytkownik thalassa(wpisów:15) dodano 14.12.2012 10:12

Byłam kiedyś w Besalu, i muszę przyznać, że na twoich zdjęciach jest nieco ładniejsze niż w rzeczywistości...

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 23.02.2012 23:58

Zachwycające miejsce :) Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.02.2012 22:49

Fajnie pokazałaś to kocie miasteczko. Pozdrawiam :)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1373) dodano 23.02.2012 16:47

Ciekawy miałaś plener fotograficzny -wykorzystałaś go bardzo dobrze.Mile spędzony czas Twojej galerii.Pozdrawiam

katia użytkownik katia(wpisów:130) dodano 23.02.2012 16:36

Lubię Hiszpanię, zwłaszcza te rejony. Przypomina mi stare filmy o hiszpańskich hacjendach ;)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 23.02.2012 14:24

Na mnie to miasteczko nie sprawia wrazenia depresyjnego, wrecz przeciwnie, ma swoj charakter. Bazaltowe klify i domy niesamowite. Bardzo udana wyprawa. Pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 23.02.2012 00:49

Castellfollit De La Roca rewelacyjnie położone, do tego takie mroczne, klimatyczne. Warto zobaczyć:)
pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7479) dodano 23.02.2012 00:07

Galeria mocno podobająca się. Położenie miasteczka Castellfollit jest niesamowite, robi wrażenie. Teraz już wiem, co muszę jeszcze zwiedzić będąc w Katalonii.
Pozdrawiam.

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 22.02.2012 23:37

Ooo! ależ piękne to Twoje Besalu we wrześniowej szacie:) żałuję, że nie dotarłam do tego drugiego miasteczka, ale może za-niedługo mi się uda, wiem już czego mam szukać w tej okolicy, dzięki:) pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!