m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Punkt centralny Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej czyli Plac Konstytucji to jedyny warszawski plac o jednolitym architektonicznie stylu…I nie ma co narzekać, że ten styl to socrealizm. Trudno, taką mieliśmy historię. Ulicą Piękną możemy powędrować do piękniejszej części stolicy… np. do Parku Ujazdowskiego ale to miejsce już Wam pokazywałam jesienią  : http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=17246 Na placu trudno nie zauważyć trzech gigantycznych kandelabrów ale moją uwagę bardziej przyciąga budynek po lewej stronie. „Od zawsze” w ciekawym dwupoziomowym wnętrzu mieścił się tu lokal Hortex-u - najapetyczniejsze miejsce w okolicy. Niestety, to już przeszłość… Zostawiamy po prawej stronie hotel MDM i wchodzimy w zwężającą się tu ulicę Marszałkowską. Po obu stronach stoją bloki z arkadami. Na ich fasadach umieszczono gigantyczne płaskorzeźby przedstawiające proletariuszy. Znajdziemy tu wizerunki : murarza, górnika, hutnika, kolejarza.
Jest też kobieta z dzieckiem. Postawne sylwetki o nienaturalnych proporcjach czyli sztuka socrealistyczna. Dochodzimy do Placu Zbawiciela. Charakterystyczny gwiaździsty plan tego placu przypomina czasy gdy był on elementem ogrodu na osi królewskiej rezydencji ujazdowskiej. Przy placu znajduje się kościół Najświętszego Zbawiciela. Pierwotnie powstał on w latach 1901-1927 jednak w czasie wojny uległ poważnym zniszczeniom podczas bombardowania we wrześniu 1939 r. W czasie wyburzania stolicy po upadku powstania warszawskiego dokończono zniszczenia podkładając miny pod dolny kościół. O budynku po prawej stronie Wikipedia mówi, że to kamienica z przełomu XIX/XX w, gruntownie przebudowana w latach 2002-2005. Może pamiętacie sensacyjne informacje TV o samowolnym rozebraniu zabytkowego budynku? W wysokim budynku po lewej stronie działa słynna w Warszawie szkoła językowa metodystów. Po prawej widzimy fragmenty klasycystycznej kolumnady, która wg planów z lat 50. XX w. miała otaczać cały plac. Z Placu Zbawiciela docieramy nad Trasę Łazienkowską, która przebiega pod ulicą Marszałkowską prostopadle do jej osi.
Spójrzmy na przebyty fragment trasy. W głębi kościół przy Placu Zbawiciela. Zadaszone wejście po prawej stronie prowadzi do kina Luna i mieści się w budynku, który należy do Osiedla Latawiec. Nazwę Osiedla, łatwo rozszyfrować spoglądając na mapę. W Internecie znalazłam sprzeczne informacje o dacie budowy. Według jednych źródeł są to lata 1953-55, a według drugich 1960-61. Prawdopodobnie osiedle nadal było rozbudowywane i stąd ta sprzeczność. Okazały budynek z adresem Marszałkowska 28 stanowi narożnik Latawca. Od Placu Zbawiciela granica osiedla przebiega wzdłuż ulicy Mokotowskiej i Koszykowej… … a od Placu na Rozdrożu wzdłuż Alei Armii Ludowej. Idziemy dalej. Budynek Marszałkowska 24/26 mieści szpital dziecięcy, który zajmuje również kompleks budynków po lewej stronie ulicy Litewskiej, …
… w których dawniej mieściły się instytucje charytatywne fundacji barona de Lenvala (Löwensteina z firmy Lilpop, Rau i Löwenstein) - Zakład Sierot po Robotnikach (nr 14) z 1888 r. i Instytut Higieny Dziecięcej (nr 16) z 1903 r. Kamienica przy Marszałkowskiej 18, powstała  jako inwestycja rodziny Robinsonów (1935-36). Przed ukończeniem przeszła na własność Związku Emerytów Banku Polskiego. Co ciekawe, ten budynek przetrwał wojnę w stanie nienaruszonym. Ulicę Marszałkowską wytyczono najprawdopodobniej w latach 1766-69 w oparciu o powstającą Oś Stanisławowską. Jej nazwa, wzięła się od marszałka wielkiego koronnego Bielińskiego, którego pałac stał w pobliżu skrzyżowania z ul. Królewską. Coraz mniejsze numery domów wskazują, że zbliżamy się do początku ulicy Marszałkowskiej, która rozpoczyna się przy placu Unii Lubelskiej. Kamienica z trójkątnym szczytem to numer 6. Kamienicę zaprojektował dla siebie warszawski architekt i przedsiębiorca budowlany Ludwik Panczakiewicz (1873-1935). Panczakiewicz zaprojektował min. dwie hale targowe, zwane Halami Mirowskimi oraz kamienice warszawskie. Współpracował też przy projektowaniu kościoła Najświętszego Zbawiciela a także kościołów św. Michała i św. Floriana na Pradze oraz św. Stanisława na Woli.
Podziwiając fasadę kamienicy przy ulicy Marszałkowskiej warto zwrócić uwagę na różnorodne zdobienia. Elewacja wyróżnia się bogatą dekoracją rzeźbiarską autorstwa rzeźbiarza i kamieniarza warszawskiego Feliksa Giecewicza. Mamy tu scenki z bawiącymi się dziećmi… … kamienne balkony i płaskorzeźby przedstawiające maski kobiece i męskie z przewiązanymi oczami. Na wyższych kondygnacjach znajdują się balkony o metalowych balustradach a nad nimi płaskorzeźby symbolizujące min. malarstwo i rzeźbiarstwo. Początek ulicy Marszałkowskiej : po lewej Nr 1 czyli Kamienica Kasperskich. Po prawej Nr 2 czyli ciekawy budynek na rogu Marszałkowskiej i Al. Szucha.
Niestety, nie udało mi się odnaleźć żadnych informacji na temat tej kamienicy. Marszałkowska 1 - kamienica została zbudowana w latach 1909-13 przez kupca Stanisława Kowalskiego. Dzisiejsza nazwa - Kamienica Kacperskich pochodzi od nazwiska małżeństwa, które było jednymi z późniejszych właścicieli budynku. Przed wojną był to jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Postawiono go na tak niewielkiej parceli, że jego wewnętrzne podwórko-studnia o wymiarach 2/8/4 metry było najmniejszym podwórkiem w mieście. Kamienica przetrwała bombardowania II wojny światowej. W głębi ulicy Polnej (która odchodzi od Placu Unii Lubelskie przy kamienicy Kacperskich), przy Rondzie Jazdy Polskiej widać ciekawy budynek Zebra Tower. Zaprojektował go austriacki architekt Martin Troethan. Plac Unii Lubelskiej zaczął się formować  na granicy miasta w latach 70. XVIII w. Ten niepozorny budynek po prawej stronie to właśnie jedna z Rogatek Mokotowskich. Późnoklasycystyczne budynki  rogatek zostały wzniesione według projektu Jakuba Kubickiego w latach 1816-18.
Kamienica Adama Bromke została zbudowana w latach 1911-1912 w stylu wczesnego modernizmu a jej elewacja miała nowoczesne podziały i detale. Jej pierwotny wygląd był bardziej imponujący niż obecny. Kamienica ucierpiała w czasie wojny i odbudowano ją w latach 1946-48 jednak w latach 50. XX wieku skuto znaczną część detali, rzeźb i kamiennych balustrad balkonów. Kamienica ma trzy elewacje frontowe : od Placu Unii Lubelskiej, od ulicy Bagatela oraz od Aleja Szucha. Szczyt elewacji na narożach od Placu Unii Lubelskiej wieńczą dwie smukłe wieżyczki. Na koniec ciekawostka. Ten detal wieńczy zabytkowy słup ogłoszeniowy, który powstał w 1894 r. Jest to jedyny taki słup w Warszawie. Kilka lat temu planowano go przenieść na Krakowskie Przedmieście, jednak sprzeciwili się temu okoliczni mieszkańcy. Mam nadzieję, że zaciekawiłam Was prezentacją mniej znanych zakątków stolicy. Dalszy ciąg spaceru zaprezentuję już wkrótce w kolejnej galerii.

najbliższe galerie:

 
Od placu Trzech Krzyży do Placu Unii Lubelskiej  W-wa 2012 r
1pix użytkownik magdar odległość 0 km 1pix
Warszawa 14 - Śródmieście Południe
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
POMNIKI WARSZAWY CZ1.
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Warszawa
1pix użytkownik marcin1980 odległość 0 km 1pix
Moja Warszawa (8)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
PIPOL jest wśród nas ...
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (44):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 26.07.2017 14:56

Warszawa jest tak rozległa, że zanim dojdzie się do ostatnich zakamarków - to zdąży się zapomnieć jak wyglądały te pierwsze. Warszawy nie da się do końca zglębić. :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 05.03.2012 01:32

A to faktycznie czasy wcześniejsze niż przypuszczałam :)
Z adresami różnie bywa. Pamiętam jak towarzyszyłam koleżance w wyprawie do lekarza gdzieś na Ursynów. Lata były wczesne osiemdziesiąte. Znalazłyśmy ze trzy przychodnie z adresem szukanej ulicy choć w terenie wyglądało to tak jakby każdy z budynków leżał przy zupełnie innej ulicy. Żadna z przychodni nie była tą właściwą. Totalna porażka. Swoją drogą ciekawe czy coś tam się zmieniło z numeracją domów po latach :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 05.03.2012 01:18

Małgoś,to było w 1978 roku,wtedy jeszcze maluch był luksusem,a Warszawie aleje pustawe:))))))))))))))))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 05.03.2012 01:10

Jazda po Warszawie bywa niezłym wyzwaniem. Zdecydowanie łatwiej chodzić :)
Też uważam, że to kawałek miasta do zaakceptowania. Gorsze mamy. Pozdrawiam :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 04.03.2012 15:37

Marszałkowską przejeżdżałam tylko w jednym dniu kilkakrotnie i właśnie ona utkwiła mi najbardziej w pamięci.Mieliśmy dojechać do Bułgarskiej Ambasady,która mieściła się na Alejach Ujazdowskich,(w 4 osoby maluchem),na próżno pytaliśmy wiele osób o drogę,odpowiedz była zawsze podobna,proszę przejechać następne rondo i ponownie zapytać:)))Po 1 godzinnym błądzeniu po Warszawie ,szczęśliwie dotarliśmy do celu....15 minut przed zamknięciem Ambasady:)))
Przyjemnie się z Toba spacerowało,moim zdaniem...gdyby odnowiono trochę elewacje i zlikwidowano niepotrzebne reklamy,całkiem nieźle by się ta cześć Warszawy prezentowała:))Pozdrawiam wiosennie...+15 u nas:)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 29.02.2012 22:31

Dispar : Ubawiłeś mnie :)
Ja to jestem ja. Nie żaden filar, i na pewno nie Twoje oczekiwanie. Faktycznie nauczyłam się czegoś ważnego pomiędzy pierwszą a ostatnią fotką : na drugi raz, na mrozie akumulatory będę trzymała w kieszeni :)))))))))))))
Biorąc pod uwagę, że wg zasad panujących na OŚ nigdy nie wiemy za co otrzymujemy oceny to na mój gust nie ma podstaw by się dziwić z ich powodu. Można się za to ucieszyć gdy do galerii zagląda sporo osób i ja się z tego cieszę. Miło mi, że i Ty zajrzałeś.
Pozdrawiam serdecznie :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 28.02.2012 23:34

Druga część zdecydowanie lepsza. Czyli, że potrafisz się uczyć.
Ta mocno średnia. Pod każdym względem. (Oczywiście jak na Ciebie)
Gdybym ja zrobił taką galerię, jako rzadki bywalec stolicy (choć dziś byłem), byłoby to zrozumiałe, ale Ty Warszawianka?
Przecież te same miejsca nie tylko w innych kadrach, ale innych okolicznościach świetlnych, byłyby o wiele ciekawsze.
Samo pokazanie mniej znanych miejsc jest fajne, ale w tym względzie polecam szlaki Marioli.
Każde miejsce ma swoją, specyficznie fajną atmosferę.
Jakby to powiedzieć, co by nie być niegrzecznym; Ty jeden z filarów naszego portalu, nie postarałaś się w stopniu, jaki przynajmniej ja od Ciebie oczekuję.
W tym wypadku oceny dziwią, choć oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
Tym bardziej mocno pozdrawiam:)))

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 27.02.2012 22:52

Mgfoto z przyjemnością obejrzałam Warszawę w Twojej galerii.
Fajnie że pokazujesz te mniej znane turystom miejsca.
Pozdrawiam serdecznie ,,biegnąc” do części drugiej:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 27.02.2012 20:49

Marcowa Dziewczyno : Dzięki i pozdrawiam :)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 27.02.2012 19:02

Fajny spacerek z Tobą odbyłam. Bardzo dobre kadry :))
Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 23:17

Hardin : Bardzo dziękuję za Ci za ten komentarz. Ma on dużą wartość. Ja przez prawie całe życie mieszkałam na dalekiej Woli i choć bywałam w okolicy Marszałkowskiej to był to dla mnie odległy i mało znany fragment miasta.
Cóż mogę dodać... Na Marszalkowskiej 2 jest teraz Apteka pod Dwójką i raczej nie ma problemu z biletami do kina. Sprawdziłam też kino Klub. Nie istnieje już od ponad 20 lat ale budynek chyba nadal stoi.
Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 22:56

Tereza, Nola : To właśnie jeden z powodów dla których powstały te galerie. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 22:55

Wielkopolanko : Cieszy mnie, że i Warszawa przyciągnęła Twoją uwagę choć i z Poznaniem jeszcze nie skończyłam... Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 22:53

Babuch : To miłe :) Cieszy mnie, że spacerek uważasz za udany, Pozdrawiam :)

hardin77 użytkownik hardin77(wpisów:169) dodano 26.02.2012 22:35

Dziękuję za umożliwienie mi odbycia sentymentalnej podróży w czasie.Dawno temu,w czasie studiów na PW mieszkałem w DS Riviera
na Waryńskiego,czyli nieopodal.Dodałbym,że na Marszałkowskiej 2 znajdowała się restauracja Pod Dwójką,zaś po drugiej stronie ulicy
,w pobliżu drukarni,był popularny bar mleczny Prasowy.Gdy zabrakło biletów w kinie Luna,można było zajrzeć do pobliskiego kina Klub
,na Armii Ludowej.
Serdecznie pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 26.02.2012 21:38

Bardzo ciekawy spacerek po Warszawie po tych mniej znanych a także nieznanych mi zakątkach:) Fajnie się czegoś dowiedzieć było nie było o stolicy;)
pozdrawiam:)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3881) dodano 26.02.2012 19:38

Mało znane mi zakątki Warszawy,obejrzałam z zainteresowaniem.Pozdrawiam;)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1931) dodano 26.02.2012 19:23

Piękny spacer po stolicy! z przyjemnością oglądam warszawskie galerie bo starówkę znam tylko ciut ciut a reszta całkowicie nieznana!
Pozdrawiam serdecznie:))))

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 26.02.2012 19:16

Jesteś przemiłą przewodniczką. Tyle ciekawych ujęć i komentarzy. Widać, że robisz to z wielką pasją i zaangażowaniem. Bardzo miły spacerek. Pozdrawiam. :-)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 19:15

Magdar : Dzięki. Byłam pewna, że ta galeria przypadnie Ci do gustu. Pozdrawiam :)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 26.02.2012 19:05

Też mi się podobało:) Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 18:14

Markopol : Dzięki. Jeszcze troszkę cierpliwości proszę. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 18:13

Pipol : Sofia to o ile wiem mieściła się na Placu Powstańców Warszawy a to zupełnie inny rejon Śródmieścia. Jeśli miałeś na myśli inną restaurację to zapewne była po ciemnej stronie... ulicy ;))) Pozdrawiam

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 26.02.2012 18:12

Popatrzyłem i poczytałem.Informacji jak zwykle u Ciebie bardzo dużo.Chętnie zobaczę kolejną Twoją galerie.Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 18:10

Olazim, Carmel : Miło, że spacer Wam się podobał. Pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9047) dodano 26.02.2012 16:42

A gdzie restauracja Sofia ze striptizem (goła pani z wążem boa to byl hit - wąż żywy oczywiście)

carmel użytkownik carmel(wpisów:1169) dodano 26.02.2012 16:38

uroczy i pełen wspaniałych informacji spacer :) dziękuję i pozdrawiam

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 26.02.2012 15:02

Warszawę znam tylko troszeczkę więc z wielką radością pozwiedzałam dużo więcej naszej stolicy-pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 13:22

Grace : Nie wzięłam pod uwagę tej drobnej różnicy... w czasie... Miłego wieczoru i spokojnej nocy :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 26.02.2012 13:13

Mgfoto, jubiler miescil sie dokladnie naprzeciwko Supersamu, bardzo ladna bizuterie srebrna serwowal, stad nadal go pamietam:)
Ja tez kocham Aleksandra Bella, bo to w koncu dzieki telefonii powstal internet i ja - tym razem dzieki Tobie moge spacerowac ulicami Warszawy:)
Milej niedzieli zycze Tobie, u mnie slonce dawno zaszlo:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 13:06

Grace : Dzięki, rozglądałam się też za jubilerem o którym kiedyś wspominałaś ale takiego punku nie wypatrzyłam...
To niesamowite, że serwuję fotki prosto do Australii :) Miłego dnia

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 13:02

Raul : Zauważ, że użyłam określenia „ mniej znana” ;) Z założenia ta galeria miała dotrzeć do osób, które zaliczają tylko obowiązkowe punkty zwiedzania. Bardzo mi miło, że Ciebie mogę zaliczyć do grona przychylnie nastawionych do stolicy bywalców :)

Co do kina to owszem - jest… ale już nie Moskwa. Stare kino zostało rozebrane w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Na jego miejscu stoi nowoczesna galeria handlowa. Nigdy nie byłam w środku ale z informacji, które wyszukałam wynika, że mieści się w niej kino sieci Silver Screen.

Na pocieszenie powiem, że zachowały się rzeźby lwów. O ile pamiętam było z tym jakieś zamieszanie ale już od dobrych paru lat stoją przed budynkiem galerii od strony Puławskiej. Szkoda, że nie zainwestowano w cokoły i ustawiono je bezpośrednio na chodniku. Stoją dumnie ale trochę giną w tłumie. Pozdrawiam serdecznie :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 26.02.2012 12:57

Mgfoto, jak zapewne pamietasz, nieodlegle to czasy, kiedy "Zycie Warszawy" bylo skladane z olowiowych czcionek. I wlasnie w budynku redakcji, obok, miescila sie drukarnia, tam powstawaly tzw. "szczotki", czyli pierwsze odbitki przygotowywanej do druku gazety, sprawdzane przez korekte, szly do druku.
Doskonale rozumiem dylematy robienia zdjec "pod swiatlo".
Twoja galeria bardzo mi sie podoba, i mysle, ze wiekszosc dobrze opracowanych galerii, staje sie doskonala okazja do uporzadkowania wiedzy na temat miejsc, ktore odwiedzilismy. Jeszcze raz dziekuje za Warszawe:) Pozdrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 12:44

Marcin : Bardzo mi miło, że podobał Ci się spacer po moim mieście. Serdecznie pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 12:43

Pipol : Dzięki za szacun :) Nie wątpiłam, że znasz te okolice i pewnie mógłbyś ubarwić prezentację niejedną anegdotą z czasów LO :) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 12:40

Grace : Przyznam, że nie wiedziałam o drukarni, jak zresztą o wielu miejscach, które sfotografowałam.
Marszałkowska 3/5 - niewątpliwie mijałam budynek o którym wspominasz ale tym razem tematy wybierało słońce ;) Z tego samego powodu nie ma tu zdjęcia Hotelu MDM ani fasady kościoła. Może kiedyś wybiorę się na spacer tą trasą o innej porze dnia i zrobię suplement do galerii...

Dzięki, że sprowokowałaś mnie do przyjrzenia się uważniej tej okolicy. Niby ją znam ale mozolnie wyszukując informacje natknęłam się na wiele ciekawych informacji i jakby co to grzebię dalej. Trzeci akumulator padł mi dopiero przy Dolince Szwajcarskiej więc jeszcze parę miejsc pokażę. Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 26.02.2012 11:40

Właśnie :) Jaka nieznana ? :) Cały rok chodziłem pieszo z dworca centralnego do Teatru Nowego na Madalińskiego. Można było tramwajem podjechać, ale po drodze było tyle ciekawych rzeczy. A kino Moskwa to jeszcze jest ?
Pozdrawiam serdecznie ;)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 26.02.2012 11:39

bardzo przyjemna wędrówka po stolicy, po innych zakamarkach niż tylko te najbardziej znane.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9047) dodano 26.02.2012 10:12

Mgfoto, jaka nieznana !!! Wszystko znam :) To moje tereny XV LO przy ul. Klonowej :). No ale szacun za dokopanie się do wiadomosci o kamienicach. Mnie by się nie chciało ;)) Pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 26.02.2012 10:02

Mgfoto - pelen szacunek dla Twojej prezentacji: i w warstwie wizualnej i slownej.
Oczywiscie sa to bardzo dobrze znane warszawiakom miejsca i pokazalas je bardzo ciekawie. Powiedzialabym nawet, ze Twoje zdjecia uszlachetniaja te czesc miasta, nawet paskudny socrealizm jawi sie interesujaco:) A minie jeszcze kilka lat bedzie to pewnie rarytas architektoniczny;) Zabraklo mi tu zdjecia budynku starego "Zycia Warszawy", i drukarni, a bylas tuz, tuz...
Moja ocena:
10 - za prezentacje
10 - za obrone honoru Warszawy,
10 - za prace w ciezkich warunkach
Pozdrawiam bardzo cieplutko:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 01:42

Paweller : Pięknie dziękuję za miłe słowa. A co do zwiedzania to wcale mnie nie dziwią żelazne punkty programu. Raczej nie słyszę, żeby ktoś planował spędzić urlop w stolicy... Żeby poznać te mniej znane miejsca potrzeba wiele czasu, chociażby dlatego, że Warszawa to rozległe miasto i trzeba się nieźle nachodzić, żeby je odkryć. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.02.2012 01:34

Oj, Ela : Fajna pogoda... To i owo mi wymroziło... ;) a kontrasty w ostrym słońcu były tak koszmarne, że spasowałam i skupiłam się na oświetlonej stronie ulicy. Dzięki, że wpadłaś. Pozdrowionka :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7426) dodano 26.02.2012 01:26

Małgosiu - parę razy byłem w naszej stolicy, główne punkty zwiedzania to Pałac Kultury i Stare Miasto, czyli spacer po miejscach dobrze znanych. Miejsca, które tu pokazałaś, wogóle nie są mi znane i raczej, jako turysta, bym się nimi nie zainteresował. Muszę jednak przyznać, że Twoje galerie zawsze są dopracowane do perfekcji i to mi się właśnie bardzo podoba.
Pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7293) dodano 26.02.2012 01:21

"Warszawa to nie tylko Pałac Kultury, Stare Miasto i Łazienki… " Ja znam jeszcze Wilanów :-)))). Miałaś fajną pogodę na spacery. Kościół Zbawiciela najlepiej się prezentuje jak dla mnie :-), pozdrówki :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!