m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (21):

 
Palatul Parlamentului (Parlament) to drugi co do kubatury budynek na świecie i szczytowe „osiągnięcie” Ceauşescu. Ma wymiary 270 na 240 m, 86 m wysokość , 12 pięter i 1100 pokoi. Największa Sala Zjednoczenia ma rozsuwany sufit, przez który może wlecieć helikopter. Chociaż nigdy nie ukończony to i tak sprawia przytłaczające wrażenie. Budynki otaczające Parlament - chociaż monumentalne, to w porównaniu z Parlamentem wydały się nam malutkie. Boulevard Unirii (Bulwar Zjednoczenia dawniej Zwycięstwa Socjalizmu) zaczyna się przed Parlamentem, gdzie miał stanąć pomnik Ceauşescu i jest o 6 metrów dłuższa od Pól Elizejskich. Widok pomiędzy domami przy Boulevard Unirii przypomina bardziej wieś niż centrum stolicy. Dzielnica zbudowana przez Ceauşescu sprawiała wrażenie opuszczonej - ludzi i aut dużo mniej niż gdzie indziej. Ocalałe zabytki w centrum Bukaresztu są trudno do odnalezienia, gdyż otaczają je współczesne blokowiska.
Curtea Veche - najstarsza cerkiew w Bukareszcie. Przerwa na rumuńskie piwo Ursus w knajpie Gara Lipscani przy deptaku o tej samej nazwie. Deptak był w remoncie, a przejście dodatkowo utrudniała gruba żebraczka, która siedziała na chodniku i rzucała w przechodniów kamieniami i butelkami:) Wnętrze cerkwi Nowszej św. Jerzego - szkoda, że tandetne lampki choinkowe psują klimat. Pomnik Zerowego Kilometra wyznacza umowny środek całej Rumunii. Ciekawe kamienice ostały się w bocznych uliczkach, niestety w kiepskim stanie. Cerkiew Colţea, obok której do dziś znajduje się szpital.
Piaţa Universităţii - w przejściu podziemnym pod placem otoczyła nas banda cygańskich dzieci, które próbowały sięgnąć do naszych kieszeni. Przezorni jednak nie trzymaliśmy w nich nic wartościowego:) Cerkiew Rosyjska z zewnątrz ... ... i od wewnątrz. Palatul Telefoanelor (Pałac Telekomunikacji) - najstarszy drapacz chmur w Bukareszcie z 1932. Dosyć szokujące połączenie:) Biblioteka Uniwersytecka, do której należy odważny budynek na poprzednim zdjęciu
Siedziba Komunistycznej Partii Rumunii - z jej dachu w 1989 odleciał helikopterem Ceauşescu, złapany kilka godzin później, osądzony i rozstrzelany:) Ateneum zbudowane ze składek pod hasłem „Dałbyś leja na Ateneum”, siedziba Orkiestry Enescu. Przed Ateneum stoi pomnik Eminescu. Opuszczamy Bukareszt i przekraczamy granicę rumuńsko-bułgarską mostem kolejowym na Dunaju.

najbliższe galerie:

 
ZWIEDZAMY RUMUNIĘ - Parlament w Bukareszcie
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
BUKARESZT.  PARLAMENT
1pix użytkownik wo odległość 0 km 1pix
ZWIEDZAMY RUMUNIĘ - Bukareszt
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Bukareszt
1pix użytkownik claude odległość 1 km 1pix
 Rumunia 2012 - wyprawa wakacyjna
1pix użytkownik eljot odległość 1 km 1pix
Rumunia cz.  1 - Bukareszt.
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
simonek użytkownik simonek(wpisów:8) dodano 30.01.2008 17:12

Galeria OK. Jak widac Bukareszt tez moze byc ciekawy.
W przyszlym tygodniu wybieram sie do Bucu - wielki powrot po 4 latach. Twoja galeria pozwolila mi odswiezyc wspomnienia i miejsca, do ktorych warto zajrzec powtornie ;) Ursus - absolutnie polecam :))
Pozdrawiam.

labcio użytkownik labcio(wpisów:222) dodano 25.12.2007 11:53

fajne fotki fajne opisy a zdjęcia nie tylko takie standardowe sprawiają ze galerie się miło ogląda

jan użytkownik jan(wpisów:24) dodano 20.11.2006 22:58

Galeria rewelacja, polecam jako wzór reszcie społeczności. Opisy może ciut zbyt przewodnikowe, ale dużo ciekawsze niż przewodnik. Aż chce się spakować zaraz plecak i jechać!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!