m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Brazylia to kraj długiej historii i bogatej kultury. Jest to państwo wyjątkowo zróżnicowane pod względem demograficznym i zawierające w sobie definicje wielu różnych kręgów kulturowych- od śladów dawnych cywilizacji Indian południowoamerykańskich, przez cały okres kolonizacji, w czasie którego Brazylia była terenem walki o wpływy, przez czas niewolnictwa aż po dzisiejsze zawirowania wokół polityki wewnętrznej, a obecnie także rozwiniętą turystykę. Wprost z  Lotniska Sao Paulo Guarulhos, które położone jest 25 km. od miasta, jedziemy zmęczeni  do hotelu. Z Warszawy do Frankfurtu, z 6 godzinnym tranzytem odlatujemy do Sao Paulo. 11 godzin lotu...i jesteśmy na miejscu. Międzynarodowy Port Lotniczy Guarulhos znany również jako Cumbica International Airport to główne brazylijskie lotnisko które obsługuje miasto Sao Paulo. Sao Paulo jest największym miastem Brazylii, liczy bowiem ponad 13 mln mieszkańców. Leży na krystalicznym płaskowyżu, na wysokości 700-850 m n.p.m. Od czasu utworzenia w 1554 r. misji jezuickiej i założenia w 6 lat później Vila de Sao Paulo rozwój tego miasta aż do XIX wieku był bardzo powolny. Okres świetności miasta rozpoczął się wraz z tzw. „cyklem kawy”. Historyczne centrum miasta nieco zagubione w nowoczesnej architekturze tworzą wąskie uliczki i handlowe pasaże w pobliżu Placu Katedralnego i kolegium Jezuitów. São Paulo - największe miasto Brazylii i Ameryki Południowej położone w południowo-wschodniej części kraju nad rzeką Tietê (dopływem Parany), niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Stolica stanu São Paulo. Jest położone 400 km od Rio de Janeiro, i 1030 km od stolicy kraju, Brasílii.
Aglomeracja liczy ok. 21 mln, jest to jeden z największych zespołów miejskich na świecie. Polska posiada tam swój konsulat generalny. Zwiedzaliśmy miasto z ciekawością, smakowaliśmy nieznanego i cieszyliśmy się piękną słoneczną pogodą. W São Paulo istnieje obecnie ponad 182 szkół średnich uznanych przez MEC (Ministerstwo Edukacji) Ulice tego ogromnego miasta toną w zieleni. Palmy rosną wszędzie...nawet na sztucznych klombach ogromnych budynków. Jak wszędzie, wśród szklanych drapaczy chmur, pozostają małe kamieniczki, w których mieszczą się urzędy lub lokalne muzea. São Paulo jest jednym z największych ośrodków przemysłowych i handlowych (m.in. handel kawą) Brazylii. Znajduje się tu największy uniwersytet kraju i trzy mniejsze, metro oraz dwa porty lotnicze: port lotniczy São Paulo-Guarulhos i port lotniczy São Paulo-Congonhas.
Będąc w San Paulo, z pewnością warto przespacerować się po najważniejszej ulicy Avenida Paulista, przy której mieszczą się liczne muzea, gmach wydawnictwa, mnóstwo kawiarenek i centrów handlowych. Avenida Paulista W części zachodniej miasta znajduje się współczesne centrum z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi z których na uwagę zasługuje m.in. gmach Copin z falistą fasadą, wieżowiec hotelu Hilton. Oprócz tego, przechadzając się po mieście, będzie można zauważyć wiele innych interesujących zabytków lub udać się do poszczególnych dzielnic, na przykład włoskiej czy azjatyckiej.
Chińskie Centrum Handlowe przy głównej ulicy Sao Paulo Sao Paulo to finansowa i kulturalna stolica Brazylii, miasto biznesu, handlu i rozrywki z licznymi centrami handlowymi, klubami nocnymi i przedstawicielstwami największych światowych koncernów, to Nowy Jork Ameryki Południowej. Populacja zespołu miejskiego przekroczyła 20 mln i stale się powiększa. Miasto powstało w XVI w., ale słynie przede wszystkim z nowoczesnych wieżowców i wielkiego parku Ibirapuera. W San Paulo nie zaskoczy nas brzydka pogoda. Przez cały rok temperatury są tam bardzo wysokie. Średnio wynoszą one około 25 stopni Celsjusza. Architektura miasta, to mieszanka kolorów, wysokości, różnorodności, przepychu i biedy. Hotel Marriott znajduje się około 6 km. za miastem.
 Katedra da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Została ona zbudowana na planie krzyża łacińskiego jako budowla pięcionawowa z kopułą na skrzyżowaniu naw.
O ile miasto jest gigantyczną aglomeracją, pełną pamiątek z przeszłości, nie tworzą one spójnych obszarowo rejonów. Katedra jest największym kościołem w São Paulo: ma 111 m długości i 46 m szerokości. Jej bliźniacze wieże wznoszą się na wysokość 92 m. Wystarczy wspomnieć, że tuż przy granicy starówki wznosi się, na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. W porze zachodu słońca widać stamtąd nawet naturalną linię horyzontu. Wszechobecna bujna roślinność na ulicach pozwala odwrócić wzrok od gęstej zabudowy miasta kwiaty rosną na każdym nawet najmniejszym klombie wygospodarowanym z kamiennej dżungli w ramach Kościoła katolickiego w Brazylii funkcjonuje obecnie czterdzieści jeden metropolii, w których skład wchodzi czterdzieści jeden archidiecezji, dwieście czternaście diecezji i trzynaście prałatur terytorialnych.
Ponadto istnieją: wojskowy ordynariat polowy, ordynariat dla wiernych obrządku wschodniego oraz Apostolska administratura personalna Świętego Jana Marii Vianneya, podlegające bezpośrednio do Rzymu. Osobną organizację posiada Kościół katolicki obrządku ormiańskiego. Itau Personalite - Banco Itaú - prywatny bank z siedzibą w São Paulo jedna z czterech pór roku w szklanej gablocie Av. Paulista, jedna z głównych ulic metropolii śmieszna policyjna budka na jednej z ulic miasta Kościół na skrzyżowaniu ulic Brigadeiro - Cincinato
To w São Paulo można zobaczyć z jednej strony mnóstwo bezdomnych, a z drugiej największą na świecie flotę helikopterów (sposób najbogatszych na kilometrowe korki).  Sao Paulo jest najbardziej zróżnicowanym etnicznie i wyznaniowo miastem Brazylii - sporą grupę stanowią tu imigranci z Europy oraz Azji. Ok. 70% społeczeństwa to katolicy, jednak spory odsetek stanowią także protestanci, spirytyści oraz buddyści. Sao Paulo oprócz wielu zabytków, kolonialnej zabudowy oraz muzeów, oferuje także świetną zabawę. Nowoczesne tętniące życiem dzielnice z barami, dyskotekami i restauracjami gwarantują świetną zabawę do białego rana. Największe miasto w kraju, położone jest w południowo- wschodniej części nad rzeką Tiete oraz niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Większość miasta to obszar zurbanizowany leżący na terenach pofałdowanych, natomiast północna część to miejsca należące do Puszczy Atlantic. Panuje tutaj klimat monsunowy, w lecie temperatury w najgorętsze dni sięgają około 32 stopni, natomiast zimą temperatury wahają się od 11 do 6 stopni Celsjusza.
Weszliśmy też na wieżę Banespa (Bank stanu São Paulo), z której rozciągał się widok na całe miasto. Regiao da Av. Paulista - Consolacao Regiao do Centro Ciekawym punktem zwiedzania Sao Paulo jest także Park Ibirapuera... oraz Estadio Palestra Italia - Sociedade Esportiva Palmeiras.Brazylia podzielona została formalnie na pięć regionów turystycznych, które różnią się od siebie stopniem rozbudowy infrastruktury, a przede wszystkim tym, co można w ich obrębie zobaczyć. Można zachłysnąć się wielkością miasta i jego klimatem.
Poza muzeami, o których mowa w każdym przewodniku, nie wolno też przegapić parków pełnych tropikalnych ciekawostek. Przykładem może być Parque Zoológico, który słynie z ogromnej kolekcji ptaków tropikalnych. Jest także jednym z największych na świecie ogrodów zoologicznych, odwiedzanym przez miliony osób rocznie...Dziękuję za wspólny spacer.

najbliższe galerie:

 
Brazylia- Sao Paulo Vila Madalena- Beco do Batman
1pix użytkownik martyna odległość 1 km 1pix
BRAZYLIA NA CZASIE : )  Szybki spacer po Sã o Paulo
1pix użytkownik afrodyta odległość 3 km 1pix
BRAZYLIA.Sao Paulo
1pix użytkownik irolek odległość 5 km 1pix
Sao Paulo
1pix użytkownik jotwu odległość 6 km 1pix
BRAZYLIA - Zielone Sã o Paulo.
1pix użytkownik afrodyta odległość 45 km 1pix
VeloT2017/18 Ameryka Płd:cz3 Brazylia : Costa Verde- Paraty
1pix użytkownik artcze odległość 201 km 1pix