m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
Kościół Św. Maternusa w Lubomierzu. Kościół wraz z zabudowaniami klasztoru s.s. Benedyktynek to najstarsze istniejące obiekty powstałe w XVIII wieku. Do budowy powołano legnickiego architekta, który w roku 1727 stworzył jedyną w swoim rodzaju barokową świątynie, która pomieścić może aż 6000 wiernych. Model budowało siedmioro modelarzy przez dwa miesiące.
Bazylika Mniejsza w Krzeszowie
Kościół NMP w Krzeszowie jest jednym z największych i najpiękniejszych kościołów barokowych w Europie. Świątynia została podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej przez Papieża Jana Pawła II w 1998 roku i należy do zabytków klasy zerowej. Za prezbiterium o pięknym rokokowym wnętrzu znajduje się Mauzoleum Piastów świdnickich.
Bazylika jak i usytuowane w okolicy inne obiekty sakralne stworzyły dla licznie przybywających z równych stron świata pielgrzymów śląskie „Jeruzalem”. Model budowało ośmioro modelarzy przez sześć miesięcy.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Uroczyste poświęcenie tej barokowej świątyni nastąpiło w 1718 roku. Jeden z sześciu Kościołów „Łaski” wybudowanych na Dolnym Śląsku odwzorowanych na Kościele Św. Katarzyny ze Sztokholmu jest największym obiektem sakralnym stolicy kotliny jeleniogórskiej, mogącym pomieścić do 10000 wiernych. Świątynia, wybudowana na planie krzyża greckiego zachwyca swym bogato zdobionymi wnętrzami. Model budowało sześcioro modelarzy przez cztery miesiące.

najbliższe galerie:

 
Kowary - Park Miniatur
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix
KOWARY - PARK MINIATUR 1
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Zamek Czocha i Chojnik - Park Miniatur
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
ZAMEK CZOCHA W KOWARACH
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Kowary - Park Miniatur część 3
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix
Pałace - Park Miniatur
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!