m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Do Port de Soller udajemy się z Palmy, żeby popłynąć sobie do zatoki Sa Calobra (ale o tym innym razem). Do Sa Calobra można się dostać z Palmy albo ze zorganizowaną wycieczką autokarową (na pewno fajne są serpentyny po drodze), albo właśnie jak my, popłynać statkiem z Port de Soller. Do Soller natomiast można się dostać z Palmy autobusem, samochodem, albo zabytkową kolejką wąskotorową Ferrovial de Soller, której trasa prowadzi z Palmy do Port de Soller. Oficjalna inauguracja trasy Palma-Soller 
miała miejsce 16 kwietnia 1912 roku
(chyba tego dnia zatonął Titanic...). Podobno bardzo malownicza ta trasa. Wiedzie w poprzek masywu Traumuntana, przez pachnące gaje cytrusowe. Jest jedną z większych atrakcji na Majorce. Oczywiście odpowiednio kosztuje. 17 euraczy w 2 strony;) Właściwie to tym zabytkowym pociągiem jedzie się tylko do Soller, bo później dla odmiany trzeba się przesiąść do zabytkowego tramwaju, który nas wiezie jakieś 5 km z Soller do Port de Soller. Tramwajem takim oto jak na zdjęciu. Zdjęć zabytkowej kolejki nie posiadam, a z to tego powodu, gdyż my wybrałyśmy 2 razy szybszy i 5 razy tańszy autobus;) I tak jeszcze było prawie ciemno jak jechałyśmy, więc pewnie nie byłoby takich cudnych widoków jak wszędzie piszą;) My jak już wspominałam pojechałyśmy autobusem, co by koło 8.30 być już na miejscu;) A to już plaża w Port de Soller. No tłumów to dzikich nie było, właściwie oprócz nas jeszcze 3 osoby, w tym jedna w wodzie;)
Plaża bez szału, za to widoki piękne:) Wyczytałyśmy w przewodniku, że do tej latarni po lewej z portu idzie się jakieś 40-50 minut, a że do odpłynięcia promu miałyśmy 2 godziny, to po krótkim namyśle ruszamy w drogę... Na tym zdjęciu widać 3 wieże, które ocalały z całego systemu obronnego. System obronny składał się z 85 wież. Wieże były pierwotnie używane do obserwacji i ochrony przed piratami z Afryki Północnej. Bez sensu było siedzieć na tych leżakach, w cieniu i zimno do tego... Dzikich tłumów nadal nie widać;)
Słońce, jak i my coraz wyżej. Więc robi się i cieplej i przyjemniej i jakoś piękniej od razu:) Tam idziemy, oczywiście z zegarkiem w ręku. Dałyśmy sobie czas do 10.05 na wejście na górę, pocałowanie klamki od drzwi do latarni i odwrót;) Widać drogę, którą będziemy zaraz poginać. Widoczki już z drogi do latarni na drugą działającą latarnię w Port de Soller. Obie latarnie zresztą stały się wizytówkami tego miasteczka. Witają i żegnają wszystkich wpływających i wypływających do/z portu. A tu sama droga. Minął nas jeden samochód może... Port de Soller należy do najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu zachodnim. Oblewa go podkowiasta zatoka otoczona lesistymi wzgórzami. Soller to również popularna baza wypadowa w góry. Z Soller co i my uczyniłyśmy można popłynąć m.in. do zatoki Sa Calobra. No i dotarłyśmy:)
Widoki spod samej latarni na zatokę i miasteczko, wiadomo cudne:) Jedna z trzech ocalałych wież stoi po zachodniej stronie wejścia do portu w Soller i nazywa się Far del Cap Gros. Budowa latarni została ukończona w 1859 roku i do dziś jest zachowana w dobrym stanie. Latarnia niestety była zamknięta (chyba w ogóle jest niedostępna dla turystów), zresztą i tak byśmy nie miały czasu na wejście do środka. Tylko szybko obleciałyśmy dookoła, ale z tyłu latarni same krzaki i nic nie było widać na drugą stronę Tak więc udałyśmy się w drogę powrotną na dół. Na tym zdjęciu widać nawet nasz prom. Naprawdę wydawał się być bardzo daleko, a dotarłyśmy na przystań po jakiś 45 minutach może. Na plaży nadal pusto;)
Spaceruje się przyjemnie taką promenadą wzdłuż brzegu, więc jak ktoś nie chce nie musi się nurzać w piachu;) Przy ciągnącej się wzdłuż nabrzeża ulicy jest sporo sklepów i restauracyjek, można jakieś ciuszki prosto z Egiptu np. kupić;) Port de Soller jest oddalone o dziesięć minut jazdy tramwajem z samego Soller. Port de Soller to małe, urocze, spokojne miasteczko. Polecam jak ktoś chce uciec z zatłoczonej Palmy;) Latarnia Far de Bufador w Port de Soller została zbudowana w latach 1862- 1864. To pozostałe 2 z 3 wież, które się ostały do naszych czasów. Far de Bufador jest nieczynna od 1930 roku a jej funkcję przejęła wieża Far de Sa Creu która znajduje się powyżej starej wieży.
Port de Soller to jedyna, naturalnie ukształtowana przystań na zachodnim wybrzeżu Majorki. Łodzie leniwie kołyszą się w porcie oddając nieśpieszny rytm, w jakim toczy się tu życie. Po całodziennym bieganiu zasłużony odpoczynek nad brzegiem morza:) Jeszcze mały spacer na przystanek, bo zdecydowałyśmy się jednak na przejażdżkę zabytkowym tramwajem za 4 euracze, żeby nie było;) Zbliżamy się do centrum Soller. Atmosfera tego miejsca jest szczególna -  wąskie, opadające w dół uliczki oraz kamienne domy z XVIII i XIX wieku należące kiedyś do kupców handlujących owocowym rajem tego regionu - nadają klimat temu miejscu. Będąc tu można zobaczyć, jak żyło się dawniej na Majorce. Miasteczko zachowało urok tradycyjnej zabudowy. Soller słynęło kiedyś z uprawy owoców cytrusowych, stąd wzięła się nazwa doliny, w której leży - Valle de los Naranjos - Dolina Pomarańczy. Tramwaje natomiast w Soller uruchomiono 4 października 1913 roku. W sumie fajnie się nim jechało, bez drzwi i okien, znaczy okna były, ale bez szyb;)
Kościół Sant Bartomeu. Kościół został zbudowany na fundamentach dawnego meczetu już w 1248 roku, ale  całkowita budowla została zakończona dopiero w XVI wieku. Obok kościoła mieści się Banco de Soller
z eleganckimi kratami z kutego żelaza,
które zaprojektował uczeń Gaudiego. Secesyjne fasady Banco de Soller.
Placa Constitucio, a ja dziękuję za spacerek:)

najbliższe galerie:

 
Mojarca
1pix użytkownik camyku odległość 1 km 1pix
MAJORKA - LLUC, SA CALOBRA, PORT DE SÓLLER
1pix użytkownik darecki odległość 1 km 1pix
Majorka cz-1
1pix użytkownik andy odległość 9 km 1pix
Majorka-wycieczka objazdowa
1pix użytkownik piotr odległość 9 km 1pix
morze jak lazur, góry jak szmaragd
1pix użytkownik karol odległość 9 km 1pix
Majorka - Sa Calobra
1pix użytkownik nola76 odległość 11 km 1pix

komentarze do galerii (54):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 19.02.2018 23:49

Dzięki Przemek:) pozdro:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6266) dodano 14.02.2018 15:44

Super!

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 16.02.2013 11:54

Antala dzięki za odwiedziny:) Nie jechałam kolejką, więc nie mogę się wypowiadać. Nam zależało na czasie, no i cena biletu też nie była obojętna, dlatego wybrałyśmy autobus;) Ale cieszę, się że Twoja przejażdżka się udała. My jechałyśmy tak rano, że jeszcze słońca nie było na niebie;)
pozdrawiam:)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 16.02.2013 11:14

Przejażdżka kolejką jest jednak warta swojej ceny, ale rzeczywiście w słoneczny dzień. Są widoki, gałęzie pomarańczy pełne za oknami, tunele...

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 23.12.2012 18:34

Izka na każdym wyjeździe jest tak, że musisz wybierać co chcesz zobaczyć, bo nigdy czasu dość na wszystko, a czy słowo dopooglądać istnieje, też nie wiem;) ale ja też to robię dzięki galeriom innych osób;)
pozdrawiam:)

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 20.12.2012 16:47

piękne to miasteczko... Teraz widzę, że zobaczyłam i poznałam je chyba nawet nie w 1/3... ale dobrze, że mogę sobie dopooglądać (nie wiem,czy intnieje takie słowo) właśnie w takich galeriach, jak ta :-) Dzięki Nola76, pozdrawiam!

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 15.05.2012 19:38

Herika najważniejsze, że jednak coś zobaczyłaś, nawet, coś co Ci się podobało:) no i że spotkałaś się z kumpelą po latach:) i pierwszy raz poleciałaś sama samolotem gdzieś w świat:) zawsze może być lepiej, ale myślę, że nie ma co narzekać:)
pozdrawiam:)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 14.05.2012 22:28

mogłam, mogłam - i czasem tak też robiłam. i dzięki temu poznałam znacznie ciekawsze plaże:) byłyśmy w agadirze, i główne pplaże były strasznie oblegane. a dalej, za miastem, małe zatoczki wśród głazów - dla mnie pięknie:) jednak jakieś większe samotne wycieczki sobie darowałam - wtedy chyba jeszcze nie byłam gotowa na samotne podróżowanie. i tak, że odważyłam sie sama wsiąść do samolotu i spędzić pierwszy dzień sama, bo ona z innego miejsca doleciała poźniej. a po drugie, głównym jednak celem było zwyczajnie spotkanie się po latach i pogadanie;) a widać nie zawsze można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 14.05.2012 22:01

Herika, ale skoro już kumpela Cię namówiła i już tam byłaś, to jak ona leżała i jej skóra nabierała pięknego brązowego koloru, Ty mogłaś sobie gdzieś jeździć, chodzić, biegać itd., przecież do tego towarzystwo nie zawsze jest niezbędne;) sama wiesz o tym;) no to jak mam już 2 chętne do następnych galerii z Majorki to będzie po jednej dla każdej z Was dziewczyny:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 14.05.2012 21:57

Lola jest dużo ładnych i fajnych wysp, gdzie jest dużo rzeczy wartych zobaczenia, pięknych zabytków, małych uroczych miasteczek, a przede wszystkim cudnych krajobrazów:) mi na Majorce się bardzo podobało, kiedyś myślałam podobnie do Ciebie, że tam nie ma nic fajnego, i bardzo miło się rozczarowałam;) myślę, że po kilku galeriach się zupełnie przekonasz:) choć ze wszystkich wysp basenu Morza Śródziemnego najbardziej podobała mi się Malta:)
pozdrawiam:)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 13.05.2012 22:30

ja przyznam szczerze, że do Majorki też nie byłam przekonana, ale owa wspomniana kumpela bardzo chciała, więc uległam. nawet obiecala mi zwiedzanie;) ale ostatecznie leżala na plaży tyle, ile się dało;) ale o to w tym własnie chodzi, że każdy ma to, czego chce. chcesz się lenić, nie ma problemu. chcesz poznawać i zwiedzać - zawsze można znaleźć coś ciekawego. nawet na takiej Majorce;) i to nie byle co;)
i kolejne galerie ja też chętnie zobaczę:)

lola310889 użytkownik lola310889(wpisów:173) dodano 13.05.2012 13:13

Powoli zaczynam się przekonywać do Majorki :) Zresztą zawsze można nawet w miejscu dzikich imprez z bananami znaleźć coś interesującego - i nie zawsze są to panowie w dredach ;) Czekam więc na galerie :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 13.05.2012 13:09

Obejrzałam teledysk;) Nie było tam tak źle, poza tym tak może być wszędzie, gdzie jest tylko jakiś hotel z basenem nad morzem;) najbardziej utkwiło mi w pamięci obieranie banana ze skórki przez pana w dredach;)
Wrzucę jeszcze kiedyś ze 2 galerie z Majorki i mam nadzieję, że zupełnie zmienisz zdanie o tej wyspie;)
pozdrawiam:)

lola310889 użytkownik lola310889(wpisów:173) dodano 13.05.2012 12:33

Nola chyba ten teledysk miał wpływ na moje wyobrażenie na temat plaż Majorki ;)
http://www.youtube.com/watch?v=V-VYrbuTmEE
Właśnie Ibiza i Majorka kojarzą mi się podobnie :) Nie jest to w żadnym wypadku minus tych miejsc ! Po prostu to nie do końca moje klimaty ;)
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 13.05.2012 11:20

Lola ja właśnie staram się unikąć tego o czym piszesz, jak najdalej od takich miejsc;) ten opis dużo bardziej by pasował do Ibizy, dlatego pewnie tam się raczej nie wybiorę;) choć pewnie krajobrazy ładne, jak na większości wysp basenu Morza Śródziemnego;)
pozdrawiam:)

lola310889 użytkownik lola310889(wpisów:173) dodano 12.05.2012 13:23

Piękna ta Majorka :) Miałam o niej zupełnie inne wyobrażenie - że to plaże pełne pół nagich turystów, szaleństwo, zero ciekawych miejsc do zobaczenia, tylko drinki i plaża... A tu miłe zaskoczenie :)
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 12.05.2012 12:31

Margo my też się zastanawiałyśmy nad tą kolejką, bo tak jak piszesz wszystkie przewodniki ją polecały i na necie też wszędzie piszą, że to jedna z największych atrakcji na wyspie, ale jednak wybrałyśmy autobus:) a atrakcji to ta wyspa ma dużo innych, fajniejszych do zaoferowania:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 12.05.2012 12:27

Herika cieszę się, że mogłaś zobaczyć miejsce do którego nie udało Ci się dotrzeć;) a szkoda, bo widoczki spodlatarni, jak i z całej drogi były niczego sobie:) ja na szczęście często podróżuje z przyjaciółką, która preferuje podobny sposób poznawania nowych miejsc jak ja, czyli mało leżenia, a dużo chodzenia:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 12.05.2012 12:25

Deszczu dzięki:) staram się jak mogę, jesli chodzi o podróżowanie i robienie zdjęć oczywiście:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 12.05.2012 12:23

Mgfoto fajnie, że wpadłaś:) pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 12.05.2012 12:23

Markopol dzięki, że do mnie wpadłeś i cieszę się, że się podobało:) na drodze, gdzie ruch jest znikomy to żadne ryzyko;)
pozdrawiam:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 12.05.2012 08:16

Ja sobie tę kolejkę zafundowałam, ponieważ wszystkie przewodniki ją bardzo polecały i powiem ci że było to moje największe rozczarowanie na wyspie. Praktycznie wyjeżdżając z jednego tunelu wjeżdża w następny, wiec tych widoków wcale za wiele nie ma. Wydaje mi się, że nie masz czego żałować. Pozdrawiam serdecznie.

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 11.05.2012 21:29

fajnie się oglądało, bo pokazałaś miejsca, których mi się obejrzeć nie udało. tzn cała trasa do latarni mnie ominęła - bo kumpele z którymi tam byłam nie miały ochoty się wspinać;) a te kombinowane fotki mi się podobają:) zresztą nie tylko te;)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 11.05.2012 13:18

...gratuluję...widać rezultaty pobytu na OŚ...pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 10.05.2012 16:52

Cóż by tu dodać? No ja się nie rozkojarzyłam ;) ale fajnie jest. Pozdrawiam :)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 10.05.2012 10:05

Fajny tramwaj ,kościół ciekawy na i latarnia .Podobało mi się tu.
16- lubisz ryzykować:):):).
Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 10.05.2012 10:03

Andred cieszę się, że mimo wszystko dałeś radę dotrwać do końca:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 10.05.2012 10:03

Panie Pipolu!:) ano się przykleiło jakieś 7 lat temu i się kurcze odkleić nie chce;) a ten asfalt był całkiem ciepły, więc spokojnie można było przysiąść na chwilę;)
pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 09.05.2012 22:40

Nola, trochę się rozkojarzyłem po fot. 16 i 21 ale galeria taka ciekawa, że dotrwałem do końca :-)
pozdrawiam, andred

pipol użytkownik pipol(wpisów:9050) dodano 09.05.2012 22:32

Pani Nolu !! Coś się pani przykleiło do kostki ;)))))
Trochę niebezpiecznie tak przesiadywać na jezdni (16) :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 09.05.2012 22:29

Konwalio dzięki za odwiedziny:) i fanie, że mogłaś sobie przypomnieć miłe chwile spędzone na tej pięknej wyspie:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 09.05.2012 22:28

Aniu fajnie, że ogólnie Ci się podobało, bo to bardzo fajne miejsce jest, zresztą jak wiele na tej hiszpańskiej wyspie:) a co do eksperymentów i kombinowania to tak mnie czasem kusi jakoś....
a co do zdjęcia 21 to nie wrzuciłabym go w kolorze, bo w B&W jakoś tak mniej się w oczy rzuca właśnie, więc zaszalałam;) dziękuję bardzooo za miłe słowa:)
pozdrawiam serdecznie:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 09.05.2012 22:24

Andred cieszę się, że mogłeś spokojnie całą galerię obejrzeć do końca;) wiesz nie chciałabym, żeby coś Ci przeszkadzało w spokojnym jej odbiorze:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 09.05.2012 22:23

Surykatka dzięki bardzo, ale chyba trochę przesadzasz (wiesz o czym ja mówię;)), cieszę się, że się podobało:) tak spokój i brak tłumów dzikich to jest to co lubię na wyjazdach:)
pozdrawiam serdecznie:)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 09.05.2012 03:05

Oczywiscie ponizszy wpis jest moj.
Nie sprawdzilam,kto jest zalogowany,a korzystamy z jednego laptopa.
Przepraszam i raz jeszcze pozdrawiam-)

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 09.05.2012 02:48

Majorka rowniez bardzo mi sie podobala i chetnie wrocilabym tam jeszcze raz.
Bardzo fajna galeria,przywolujaca mile wspomnienia.
Pozdrawiam Nolu-)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 20:48

Paweł a dlaczego nie wybierasz się na Majorkę?;) zawsze możesz popłynąć statkiem z Barcelony i jeszcze raz odwiedzić Gaudiego:) na Twojej plaży na włoskiej riwierze w szczycie sezonu będzie troszkę więcej ludzi, nawet dużo więcej;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 20:45

Tereza dzięki bardzo:) pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 20:45

Agra60 dziękuję bardzo za miłe słowa i cieszę się, że się podobało:) no ja staram się zawsze zwiedzać na własną rękę, fakt jest ciężej i o wszystko trzeba się martwić, ale za to jakie możliwości wyboru, czasu, miejsca i towarzystwa:) no i nie musimy przede wszsytkim chodzić z całą wycieczką i nikt nam w kadr nie wchodzi;)
pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.05.2012 17:45

Na foto nr 16 myślałem, że coś się z nóżką stało i już chciałem lecieć z pomocą ;-) ale foto nr 21 wszysko wyjaśnia i mogłem spokojnie obejrzeć całą sympatyczną galerię do końca.
Pozdrawiam, andred

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 08.05.2012 17:27

Nola bardzo fajna prezentacja, pięknego, skąpanego w słońcu miejsca.
Jedno tylko mi się nie podoba, po cóż to B&W ?
Na wielu zdjęciach widzę wspaniałe, ciepłe światło, piękne, żywe barwy, aż grzech zamieniać to w szarość, nie zawsze B&W się sprawdza, w tym wypadku nie.
Widzę że 8 i 30 także poddane jakimś eksperymentom- Nola nie kombinuj;)
Co do kusicielstwa, to zgadzam się z Surykatką. Surykatka mówi delikatnie, ale ja powiem tak jak się o tym mówi w Holandii- sexi wyglądasz;)
Pozdrawiam serdecznie:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7300) dodano 08.05.2012 17:04

Podobało mi się. Jest spokój, nie ma tłumów, a widoczki niczego sobie :-). Ten kościół pięknie się prezentuje zwłaszcza na tle gór...Już nie wspomnę,że Ty się pięknie prezentujesz na fotce 21, fiu, fiu..., rzekłabym,ze bardzo kusząco, ale to chłopy już powinny oceniać :-)))) pozdrawiam serdecznie :-)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 16:06

Tama fajnie, że Ci się podobało:) no ja zawsze staram się jeździć poza sezonem z wiadomych przyczyn:) wtedy naprawdę można odpocząć i w spokoju sobie pozwiedzać:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 16:05

Magdar polecam Majorkę, bo to fajna wyspa, jest tam parę rzeczy wartych zobaczenia:) a po sezonie jeśli się jeszcze trafi na piękną pogodę (jak my - wyjątkowo miałyśmy szczęście) to naprawdę warto tam pojechać i można odpocząć od dzikich tłumów, choć oczywiście nie wszędzie, bo w Palmie czy Alcudii i tak były tłumy;)
pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7472) dodano 08.05.2012 15:56

Aneta, ciekawie zaprezentowałaś swoją Majorkę, fotka 27 dla mnie najlepsza. Właściwie to się tam nie wybieram, ale relaks na takiej plaży (fotka 24) byłby bardzo wskazany. Już się nie mogę doczekać wakacji.
Pozdrawiam serdecznie.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 08.05.2012 13:45

Oczywiście pozdrawiam serdecznie:)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 08.05.2012 13:44

Urocze miejsce,obejrzałam z zainteresowaniem:)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1354) dodano 08.05.2012 12:43

Bardzo ciekawie oprowadziłaś po tym miejscu -zrobiłaś dobrą robotę bo pokazałaś że takie zwiedzanie na własną rękę ma dużo większy walor niż wycieczki fakultatywne " gdzieś za pilotem gonione" gdzie wszyscy uczestnicy mają te same foty , nafaszerowani stereotypami -które są uproszczeniami które bardzo często przekłamują . Podobało mi się że ta galeria jak inne Twoje mają taki osobisty wymiar .Mile spędzony czas.Pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 08.05.2012 11:49

Podoba mi się ten tramwaj oraz bardzo mi się podoba zdjęcie nr 18, i w ogóle było fajnie, pozdrawiam :)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 08.05.2012 11:48

Bardzo malownicze miejsca.Podoba mi się tu tym bardziej że to poza sezonem i mało turystów .Majorkę mam w planie ale jeszcze nie w tym roku .Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 10:25

Caprio72 dzięki, że wpadłeś:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 08.05.2012 10:25

Grace dzięki za odwiedziny:) no rozumiem, że z Australii to masz trochę daleko, a jak już się tu kiedyś wybierzesz to jest tyle innych miejsc do zobaczenia:)
pozdrawiam:)

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 08.05.2012 08:12

Bardzo podoba mi sie ten kościółek Sant Bartomeu :)
Pozdrawiam serdecznie :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.05.2012 05:40

Na Majorce nie bylam i chyba sie nie wybiore, na Europe mam inne preferencje;)
pozostaje mi ogladac galerie jak Twoja Nolu, dlatego zajrzalam tu z ciekawoscia:) Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!