m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (38):

 
Kawa. Czy kawa jest ważna jak węgiel brunatny lub ropa naftowa? No nie. A może ma takie znaczenie dla świata jak dostęp do informacji? Nie. Wiadomo już, że nie uzależnia, a piją ją miliardy (mam nadzieję że nie przesadziłam ;)) ludzi na całym świecie... Nie czyni też szkód na zdrowiu, a na samą myśl o niej robi się jaśniej na twarzach kawoszy, żwawiej w pracy... Czyni wiele dobrego dla swoich miłośników. Kawa jest ważna tak bardzo, że nie tylko handel nią stoi, ale i tradycja. I umiłowanie do piękna... Wizyta w Caffe Florian, funkcjonującego od 1720! roku, degustacja ich najstarszego kawowego przysmaku jest moją dumą. Lubię to wspominać, przy porannej porcji tego szlachetnego naparu Piękno ma w Wenecji niezliczoną ilość definicji. Jeśli twórca zdecydował włożyć majątek, życie, poświęcenie w jakąkolwiek budowlę, to dlatego, żeby o nim świadczyła (bez względu co chciał sobie lub światu pokazać) na wieki. Więc to świadectwo było, jest i będzie. Zdumienie nad wysiłkiem tworzenia wysp na lagunie, wysp kwitnących architekturą przepychu, indywidualnego pojmowania stylu, praktyczności...? Dla mnie to jak rozmowa o pięknie, nawet, kiedy chodzi o praktyczne sprawy jak bezpieczeństwo, przetrwanie... Dziś pięknie dla samego jego istoty... Łaskawe słońce pozwala wydobyć blask ... drogi, bo kanały są dla Wenecji drogami. Coś one są bardziej biżuteryjne niż asfalty czy betonki... Prawda? Dlaczego architekt miejski (na pewno tam taki jest) zatwierdził taki wzór lamp narożnych? Czemu to nie jest świetlówka w kwadratowym pudełku? Bo ten decydent ma włoski umysł i nie lubi brzydoty. Albo miał inny, niepraktyczny powód, ale dobrze wybrał
Czy ktoś dla mnie zbudował te domy i ten kanał? Czy ja to odkryłam? Nie, Wenecjanie tak żyją, a ja dziesiątki razy rozpływam się w zachwycie Aż się prosi o uwiecznienie, taki zwykły kawałek miasta na wodzie Czy może to woda dodaje uroku miastu? Dodaje, ale ... Co tu dodawać? Jak w teatrze wielu scen... Zapraszam do przechadzki i wejścia w to nieprawdopodobne piękno Z pragnienia ciszy można uciec od ludzi do takich zaułków. I już tak zostać w zachwycie Wielbiąc naturę i ludzką mądrą twórczość współistniejące w harmonii zachłysnąć się wodą w  tysiącach migotliwych barw
I zawiesić się w podziwie dla służących potrzebom, w pracy Kradnąc zmierzchowi ostanie promyki słońca też można pracować z miłością do piękna Karnawał i cała niezrównana sztuka Weneckiemu Karnawałowi przeznaczona... Jubilerzy całego świata chcą uczestniczyć w życiu Wenecji I projektanci (prawda, że ta wystawa jest jak spektakl na scenie teatru?) I cukiernicy swoją definicje piękna swobodnie wyrażają (torciki są takie jednoosobowe... Specjalnie wybrałam)
A może urodziny w Wenecji? Gospodarze są przygotowani
Różowa świnka z monetą to bardziej europejskie od dalekowschodnich żab. I jakoś tak mi też to estetycznie bardziej pasuje Piękna pamiątka dla turysty, który jeszcze nie otrząsnął się z nadmiaru wrażeń (wybrać coś dla siebie to naprawdę katorga, no i obowiązek. Ale twórca się postarał, czy za 5, cz za 1000 euro) ... sami sobie opiszcie ... Uwielbiam takie kadry, popatrzcie, nie jest bogato, a jednak piękno dało się utrwalić Perspektywa. Forma. Intencje. Może jestem maniakiem, ale jednak tu mi się bardziej podoba niż na wycacanych przedmieściach, w wypasionych centrach, mega modnych kurortach. Jak portret musi mieć dobraną oprawę, oczy podkreślenie pięknym makijażem, tak dom swoje okna powinien mieć ... niczym te oczy
Prawda, że nie są praktyczne? Ale... Takie piękne... Wenecka gondola ma swoją formę, historię, technologię, cenę. A wiecie, że jak prawdziwa piękność nie jest symetryczna? Jedzenie... Włosi są miłośnikami prostego, jednak genialnego jedzenia. Wystawy sklepów są wypakowane sugestywnymi eksponatami, w takiej chwili towarami pierwszej potrzeby (jestem w 100% pewna, że nie widziałam żadnej japońskiej prawdziwki), Dla mnie esencja smaku. I pokusy! Szkło! Natchnieniem twórców jest życie. Mam nadzieję rozwinąć ten wątek w jeszcze nie odbytej podróży. 
Wystawy uginają się od form, bogactwa, inspiracji. Styl wenecki jest bliski memu sercu, jak ulubiona czerwień ...jak się oprzeć?... Co pięknego jest w suszonych grzybach czy pomidorach? Smak, cena, zastosowanie...? A może specjalna miłość do piękna...
...daleko od łabądka... ...daleko od sieciówek Blisko ziemi... Mieć sufit piękny I wejście do ca.. Zbudować piękny domek, domeczek... I cieszyć się jego pięknem
Tworzyć niepowtarzalne.. I każdego ranka wypatrywać następnych urzeczeń. Cdn...

najbliższe galerie:

 
Wenecja na godziny
1pix użytkownik paniwu odległość 0 km 1pix
Wenecja kranawał
1pix użytkownik qwertaxy1 odległość 1 km 1pix
Wenecja- trochę inaczej
1pix użytkownik waldemar odległość 1 km 1pix
Italia - Wenecja od morza
1pix użytkownik marucha odległość 2 km 1pix
Wenecja
1pix użytkownik szarykot odległość 2 km 1pix
Włochy: B&W VENICE / 2 /
1pix użytkownik dreptak odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (25):

 
warusek użytkownik warusek(wpisów:213) dodano 05.12.2014 06:53

W przyszłym roku jadę do Włoch . Wenecja, Pizza , Florencja, Rzym, Watykan i San Marino . Wycieczka objazdowa .

iwonka55 użytkownik iwonka55(wpisów:624) dodano 04.11.2014 19:27

z wielką przyjemnością obejrzałam kolejną podróż po Wenecji.

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 10.02.2014 20:11

dużo fajnych zdjęć, oglądało się przyjemnie. tylko z tą kawą to może do końca się nie zgodzę, czy tak nie szkodzi;)
pozdrawiam

lukaszimilena użytkownik lukaszimilena(wpisów:148) dodano 14.07.2012 09:51

Twoje weneckie galerie są powalające!

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6693) dodano 28.05.2012 00:19

Widać, że bardzo przeżyłaś wizytę w tym mieście i emocjonalnie podchodzisz do każdego nieomal zdjęcia:) to jest bardzo fajne, że z prawie każdym zdjęciem łączą Cię jakieś wspomnienia czy przeżycia:) Twoja Wenecja jest piękniejsza niż w rzeczywistości, a niektóre zdjęcia jak choćby 4, 7, 10, 11 są przecudne:) ale nie mogę się z Tobą zgodzić, że to Wenecja jest najpiękniejszym miastem świata;) Jest trochę ładniejszych, jak choćby Barcelona czy Rzym:)
pozdrawiam:)

aaniaa użytkownik aaniaa(wpisów:30) dodano 26.05.2012 08:29

Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie oceny i komentarze. Tym, których zachęciłam i tym, którzy będąc tam już, mogli wrócić do wspomnień. Cieszę się, że moje spojrzenie Wam się podoba. To prawdziwa nagroda za pokazanie własnych wspomnień. Pozdrawiam :)))

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 24.05.2012 22:42

Poezja i w zdjęciach i w słowach.Już pierwsze fotki (i słowa ) z kawą sprawiły mi dużą przyjemność.Teraz jak będę pił kawkę będę wspominał Twoją galerię.Wenecja to mój początek podróżowania,bardzo miło wspominam te czasy.
Czekam na dalszy ciąg,pozdrawiam.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2256) dodano 24.05.2012 22:26

Będę tam za kilka dni i już się boję czy to wszystko będzie mi dane zobaczyć/i to właśnie tak/-pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:8995) dodano 24.05.2012 21:10

Nie będe nic pisał, bo autorka i tak nie odpowiada ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 23.05.2012 23:25

AANIAA, widać w każdym Twoim zdjęciu umiłowanie piękna. Zwracasz uwagę i na szczególy i na ogólne wrażenie. Podzielam Twoje zdanie co do włoskiego umiłowania piękna. Trzeba przyznać, że ci Włosi faktycznie w designie są bezkonkurencyjni. Pięknie pokazałaś Wenecję w obu galeriach. Może się powtarzam, ale pokazałaś Wenecję taką jaką pamiętam z moich podróży. Muszę tam jechać i tak jeszcze raz, żeby kupić maskę wenecką i oczywiście ......magnes na lodówkę :-))
Ale z jednym się nie zgadzam. Dlaczego na fot.26 piszesz, że ....jak prawdziwa piekność, nie jest symetryczna... Czasami właśnie symetria daje poczucia piękna. Dla przykładu: twarz. Żadna twarz nie jest idealnie symetryczna ale im bardziej symetryczna tym bardziej odbieramy ja jaka piękną. I to nie jest moje odosobnione zdanie i moja indywidualna obserwacja.
Ale galeria naprawdę super,
Pozdrawiam,
andred

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7138) dodano 23.05.2012 22:47

Mistrzowska galeria w obrazie i w słowie :-). Jestem pod wrażeniem.Pozdrawiam :-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 23.05.2012 22:01

... i znów autorski, refleksyjny przekaz...gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 23.05.2012 21:40

Bardzo przyjemna galeria. Wiele piękna w detalach.
Pozdrawiam serdecznie:)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3650) dodano 23.05.2012 08:20

11 najbardziej mnie urzekło, choć pięknych kadrów jest tu wiele. Nie do końca zgadzam się z tym, że Wenecja jest najpiękniejszym miastem świata, ale pod opinią, że włoska nacja obdarzona jest intuicyjnym pojmowaniem piękna, podpisuję się obiema ręcyma. Niesłychane poczucie estetyki, elegancji, smaku... Pozdrawiam:-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7220) dodano 22.05.2012 22:57

Ta "4" rewelacja. Pozdrawiam.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5305) dodano 22.05.2012 22:52

Bardzo mocno się podobało.
Dobrze, że jesteś z nami.
Pozdrawiam serdecznie:)

satan użytkownik satan(wpisów:3118) dodano 22.05.2012 21:39

Pięknie, rewelacyjnie, zachęcająco!
Gratuluję tej Galerii ;-)

Pozdrawiam.

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 22.05.2012 20:45

Aniu, przepiękne są te Twoje weneckie galerie !!! pozdrawiam serdecznie :)

heidi użytkownik heidi(wpisów:149) dodano 22.05.2012 20:41

Jeszcze kilka "weneckich" galerii i rozchoruję się na weneckie pragnienie piękna, bo nigdy nie było mi dane doświadczyć go osobiście...
Zatem wydam z siebie ciche westchnienie i podziękuję za piękną galerię, dzięki której jestem o kolejny krok bliżej postanowienia, aby wreszcie ten stan rzeczy zmienić ;).
Pozdrawiam serdecznie!!

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 22.05.2012 17:51

Tu to dopiero jest pięknie:)
Z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę.
Pozdrawiam serdecznie:)

lola310889 użytkownik lola310889(wpisów:173) dodano 22.05.2012 12:50

Pięknie :) Ta galeria o wiele bardziej podoba mi się niż poprzednia - jest w niej wiele interesujących elementów, na które sama zwracam uwagę :)
Tak wyobrażam sobie Wenecję i taką mam nadzieję ją kiedyś zobaczyć :) Najbardziej podobają mi się stragany, a te świnki - rewelacja :D !
Bardzo pozytywnie, kolorowo, i pięknie :)
Tylko tytuł kojarzy mi się z reklamą biżuterii ;) Ale można obstawać przy tym że Wenecja jest perłą Włoch ;)
Pozdrawiam :)

sawicz użytkownik sawicz(wpisów:124) dodano 22.05.2012 10:02

Rewelacja! Czekam na ciąg dalszy :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1878) dodano 22.05.2012 09:59

Oj ! oj! dużo piękna w tej galerii! lubię weneckie klimaty! pozdrawiam serdecznie:)))

tama użytkownik tama(wpisów:2998) dodano 22.05.2012 07:33

Jak to kawa nie uzależnia? Ja jestem uzależniona!
Zdjęcia przepiękne (aczkolwiek podejrzewam sporo pracy już w komputerze), ujęcia bardzo mi się podobają. Stwierdzam, że zima to pewnie najlepszy moment na takie wizyty. Wenecja właśnie taka odrapana w murach fantastyczna i jak kolorowa. Kiedy sama płynęłam tam gondolą to miałam wrażenie, że jestem w bajce. Ta ciepła kolorystyka to w ogóle domena Włoch, a jeszcze kiedy słońce świeci to barwy się intensyfikują. Pięknie jest. Pozdrawiam :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 22.05.2012 03:32

Wizyta w takiej galerii to piekny poczatek dnia.
Staranne kadry, dobry tekst:) Wenecja, szczegolnie rankiem prezentuje sie pieknie.
Ladnie podzielilas sie z nami swoim postrzeganiem piekna:)
Mnie osobiscie Wenecja kojarzy sie z piekna kurtyzana, strojna w koronki. Gdzieniegdzie pokazuje juz swoj prawdziwy wiek, gdzieniegdzie kokietuje, ukrywajac sie za blichtrem weneckiej maski. Albo popija dostojnie wino z kielicha Murano.
Wole klimaty glinanego dzbana, na surowym, drewnianym stole w Toskanii. Ale zgadzam sie, Wenecja , czy szerzej wloska estetyka ma swoj niepowatrzalny urok. A Ty to w autorskich kadrach pieknie zamknelas:) Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!