m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Miejsce magiczne. Estadio Santiago Bernabeu. Stadion królewskiego/od 1920 r/ Realu Madryt Budowę zapoczątkowano w 1944 r a pierwszy mecz odbył się 14 grudnia 1947. Pierwszą bramke strzelił Sabino Barinaga. Stadion mimo że ogromny/91000 miejsc/ położony jest wśród otaczających go budynków co sprawia wielkie wrażenie. Wejscie do stadionowej restauracji, gdzie mozna spotkać wielkie gwiazdy futbolu.
Na końcu Passeo Castellana znajduje się Puerta de Europa-Brama Europy. 2 nachylone do siebie wieżowce, przy których krzywa wieża w Pizie to mały pikuś. Szczególnie dobrze widać to na tym zdjeciu
Ten wieżowiec pośrodku i w oddali to Torre Picasso. A to park Retiro, położony w samym centrum miasta. Cudowne skupisko zieleni, kwiatów pomników i wszystkiego co słuzy wypoczynkowi i rozrywce. Założony przez Karola III w II poł XVIII w. Znajduje sie tu jedyny w Europie pomnik diabła  i obserwatorium astronomiczne.
Zajmuje powierzchnie ok. 120 ha. A tuz obok znajduja się dwa słynne madryckie muzea Prado i Thyssen-Bornemisza. Najstarsze drzewo w parku to cypryśnikmeksykański posadzony w roku 1633.  To pomnik Alfonsa XII króla Hiszpanii.
Pałac Kryształowy-w ogrodzie chińskim. To ogromna szklana oranżeria wybudowana na wzór obiektu wzniesionego w Londynie w 1851 r w związku z Wystawą Światową.
Dworzec Atocha połozony obok parku Retiro. Tu 11 marca 2004 r w terrorystycznym zamachu zginęło 206 osób. W tym Polacy. Plac przed Museo Reina Sophia-Królowej Zofii Powstało w 1992 r w budynku Hospital General. Znajdują sie tu zbiory dzieł artystów tworzących w XX w.
Pablo Picasso-Martwy ptak Salvador Dali- Angelus Pablo Picasso-Figury nad morzem. Oscar Dominguez-Electrosexual sewing machine
Salvador Dali- Enigma Hitlera Salvador Dali-The invisible man Salvador Dali - Twarz wielkiego masturbatora I wreszcie - Pablo Picasso - Guernica. Dzieło wielkiego mistrza jako protest przeciwko zbombardowaniu przez hitlerowski Legion Kondor swiętego miejsca Basków. Mistrz zastrzegł, że obraz będzie mółgł znaleźc się w Hiszpanii dopiero gdy kraj wróci do demokratycznych rządów. Do tej pory znajdował sie w USA.
A to wnetrze hali dworca Atocha. Okazuje sie, że dworzec moze byc przyjemnym miejscem.

najbliższe galerie:

 
Madryt II
1pix użytkownik muczacza odległość 0 km 1pix
Życie jak w Madrycie - SAN JERONIMO
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Życie jak w Madrycie - MUZEUM MORSKIE
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Życie jak w Madrycie - OBIEGNIEMY PRADO
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Distinguished Gentlemans Ride 2018
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Życie jak w Madrycie - ATOCHA (RENFE)
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!